5 reasons why I love Bioderma Sensibio H2O

Micelárna voda Bioderma Sensibio H2O recenzia

Krásny utorok želám všetkým ~ Pokiaľ môj blog navštevujete už niekoľko rokov, určite viete, že francúzska značka dermatokozmetiky Bioderma patrí medzi moje najobľúbenejšie. Mám s ňou len tie najlepšie skúsenosti a ich produkty si pochvaľujem. Veľmi mi pomohli aj v rámci mojej drastickej liečby akné, za čo som nesmierne vďačná. Boli to totižto jedny z mála produktov, ktoré mi v tomto boji pomohli a stav mojej pleti nezhoršili.

Hello my lovely little licornes ~ If you have been reading my blog for a few years now, you surely know, that a french cosmetic brand Bioderma is one of my the most favourite one. I have only good experiences with those products and I some of them I just love. This brand also had helped me a lot when I had been undergoing a really drastic acne treatment. These products had been also ones which had helped me a lot in this fight and they had not caused any more struggles.

Kedysi som dlhodobo používala micelárnu vodu H2O z radu Sébium, no keďže som na túto počula ešte lepšie ohlasy, rozhodla som sa ju vyskúšať. Veď napokon produkty určené pre citlivú pleť sú napokon jedny z tých, ktoré vyhovujú v mnohých prípadoch i problematickej, aknóznej pleti. Treba si iba dávať pozor na určité ich zložky, inak vám vedia pomôcť oveľa viac ako tie priamo určené pre takýto pleť pleti. To je len taká moja malá rada do budúcna, pretože som si s akné odžila to svoje :)

A long time ago I had been using a micellar water H2O from a Sébium collection, but since I heard a lot of positive feedback on the one for a sensitive skin, I decided to try it as well. In the end, products dedicated to the sensitive skin are mostly good for a problematic and acne-prone one too. You need to be aware of certain ingredients contained there. This is only my advice to you, who may have the same problems with the skin as I had :) 

Stručný popis
Micelárna voda Sensibio H2O sa nachádza v plastovom balení s ružovými akcentmi. Môžete si ju zakúpiť v troch veľkostiach - 100, 250 a 500 ml, pričom najväčšie balenie nájdete aj so šikovným dávkovačom. Ja osobne som si nechala ešte fľaštičku od Sébium H2O, ktorú som opláchla a následne tam načerpala túto ružovú. Vďaka pumpičke jej miniete naozaj iba toľko, koľko potrebujete.

Short description
Micellar water Sensibio H2O is contained in a plastic bottle with the pink accents. You can buy it in the three volumes - 100, 250 and 500 ml. The biggest packaging you can also buy with a pump dispenser which is very handy. Personally, I had kept one from a Sébium H2O and had washed it so I could put there the Sensibio one. Thanks to the pump you can use only that much you really need.

Mojich 5 dôvodov, prečo ju milujem
1. Je šetrná k pleti a vhodná aj pre tú problematickú, aknóznu ~ Mojím naväčším kameňom úrazu, čo som si odsledovala za dlhšie obdobie, je prítomnosť istých druhov alkoholov v kozmetických produktoch. Moja pleť je na ne jednoducho precitlivená a taktiež nepríjemne vysušená. Parfumácia je ďalší faktor, ktorý zvažujem pri kúpe či skúšaní produktu. Niektoré typy parfumácií môžu za vzniknutie nepríjemných alergických reakcií.

2. Nedráždi oči ~ Potencionálnym vyvolávačom alergií, ako som už vyššie naznačila, môže byť v mnohých prípadoch vôňa produktu. Ako by nestačilo, že moja pleť je veľmi senzitívna, tak ešte aj moje oči sú, ale v oveľa väčšej miere. Preto si musím produkty na odličovanie či očné krémy vyberať bez parfumácie alebo len s veľmi ľahkou, nedráždivou.

3. Poradí si s akýmkoľvek mejkapom, aj s tým vodoodolným ~ Myslím si, že tento bod hĺbkovo rozoberať nemusím. Ide len o ďalšie plus tejto micelárky.

4. Nevysušuje pokožku, nesníma z nej prirodzený mastný film ~ Mnohé produkty, primárne tie pre mastnú a aknóznu pleť, obsahujú látky (a isté druhy alkoholov a iné), ktoré cielene vysušujú pleť. Kedysi som aj ja tento nemastný feeling milovala, no poviem vám, že pre vašu pleť to je hotové peklo. I mastná pleť potrebuje zdravý maz pre správne fungovanie. Tým, že túto vrstvu kompletne odstránite, sa maz začne tvoriť v oveľa väčšom množstve a pleť ho tak nestihne správne korigovať. Aj to má za následok upchávanie pórov a tvorbu nových a nových vyrážok. Je to začarovaný kruh.

5. Neupcháva póry ~ Ďalšia super vlastnosť, ktorú tento produkt má. Póry nielenže neupcháva, ale ich aj decentne čistí. Netreba však zabúdať predsa len ešte na nejaký čistiaci gél, ktorý vám pokožku od mejkapu a iných nečistôt (aj tých z ovzdušia) vyčistí kompletne.

5 reasons why I love it
1. It´s skin-friendly and suitable also for the problematic, acne-prone skin ~ One of the hugest irritants that can make my skin seriously horrible, are in the most cases alcohols. My skin is just super sensitive to them and super dry too. The scent is another factor which I have to take in my mind when choosing the product - some of them may cause the serious allergies and I don´t want it.

2. It doesn´t irritate the eyes ~ Potential causer of the allergies, as I mentioned above, may also be the product´s scent. As if it wouldn´t be enough that my skin is super sensitive, my eyes are sensitive even more ... When I choose products for cleansing or eye creams, I need to pick those which are unscented in the most cases.

3. It removes also a waterproof makeup ~ I think that I don´t have to explain this further. It is only another plus of this micellar water.

4. It doesn´t dry the skin ~ A lot of products, primarily those for the oily and acne-prone skin, tend to contain ingredients (certain kinds of alcohol etc.), which dry the skin. There were times when I just loved this non-oily feeling, but then I realized, it´s nothing good for the skin! Especially not for the healthy skin! Even the oily skin needs to have a healthy oil film and when you strip it down, it will only start to make more and more sebum and try to replenish its deficit. And since there will be more sebum than usual, the skin won´t correctly rectify it. This may cause another pore clogging and production of the new pimples. It is a vicious circle.

5. It doesn´t clog the pores ~ Another wonderful feature it has. Pores aren´t clogged. They are decently cleaned. But even if, you should not skip cleansing foam, gel or whatever else to clean your skin properly.

Používate micelárnu vodu? Aká je vaša najobľúbenejšia? :)
Do you use micellar water? Which is your favourite one? :)

Micelárna voda Bioderma Sensibio H2O recenzia

Micelárna voda Bioderma Sensibio H2O recenzia

Comments

 1. Shannon Boyce01:35

  It is such a great product! And the picture you took is so elegant!
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Tereza Blog01:35

  Momentálně používám modrou Biodermu :-) je skvělá :-)

  ReplyDelete
 3. i haven't tried Bioderma before but I have been seeing many great reviews about it.
  i am currently using the one from L'oreal and it works just fine.
  would love to try this one out in the near future.


  ❤ Ms. Kei
  https://keileidoscopic.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Verunka01:22

  Kdysi dávno jsem měla, ale tuším, že zelenou a byla úžasná :)

  ReplyDelete
 5. Amra Softic01:22

  Beautiful post <3

  http://makeyourperfectstyle.blogspot.ba/

  ReplyDelete
 6. Verunka01:20

  Momentálně mám micelárku od YR a chystám se na Dermacolí :) já ji mám na hrozně dlouho :D ale Biodermu jsem kdysi měla zelenou nebo modrou a nebyla špatná.

  ReplyDelete
 7. I highly recommend you to try it! :)

  ReplyDelete
 8. Modrú by som rada vyskúšala aj ja :)

  ReplyDelete
 9. Sébium H2O som mala aj ja a bola taktiež skvelá :)

  ReplyDelete
 10. Zelená je fajn, mala som ju a ja :)

  ReplyDelete
 11. Linda Pazderová00:12

  Bioderma je super a nejen v oblasti micelárních vod. Byla jsem s ní vždycky spokojená. Teď teda používám micelární vodu od Garnier, ale musím říct, že ta mi taky sedla. Je to ta dvoufázová 3v1 :)

  ReplyDelete
 12. Tiež mám s Biodermou iba samé dobré skúsenosti. Aj v rámci iných produktov, pravdaže :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts

LICORNIATKA