Self Care | Body Care Rituals o.1

Sprchový gél Dove Deeply Nourishing Sprchový gél Dove Purely Pampering

Pekný prvý novembrový deň želám ~ Vzhľadom na to, že sme dnešné dušičkové záležitosti vyriešili pomerne skoro a domov sme prišli zavčasu, rozhodla som sa pustiť sa do písania nového článku. Za poslednú dobu sa mi doma  nazbieralo množstvo produktov, ktoré spadajú pod starostlivosť o telo. Kúskované recenzie by boli podľa mňa zbytočné, preto som sa rozhodla ich spojiť do väčšieho celku. Článok môžete brať aj ako inšpiráciu na vianočné darčeky, pretože Vianočky sa nám rýchlo a nezadržateľne blížia.

Hello my lovely little licornes ^^~ Since today´s in our country a fete of remembering those, who are no longer with us in this world, we were visiting part of our family and we also went to light candles on the cemetery. Since we had woken up sooner, we have done everything we wanted to for today. That is also why I am writing this article - since I have more time now, I decided to post a few small reviews on the products I have been using in my body care routine. Also, you can partially take it as an inspiration for Christmas presents since Christmas is coming soon.

Z prvej fotografie vyzdvihnem predovšetkým sprchové gély Dove. V prípade 500 ml ide o sprchový gél Deeply Nourishing, pre ktorý je typická tá klasická vôňa produktov Dove. Je hustý a krémový. V prípade 250 ml ide o sprchový gél Purely Pampering obsahujúci tiež mandľový krém a ibištek. Je o čosi vodnatejší, ale stále dostatočne krémový a má lahodnú mandľovú vôňu. V oboch prípadoch je pokožka tela dokonale hydratovaná, hebká a navyše prevoňaná na dlhé minúty. Ďalším produktom je vynikajúci osviežujúci sprchový gél Dermacol Aroma Ritual, ktorý má červenú gélovitú konzistenciu a lahodnú autentickú vôňu akoby skutočne nakrájaného vodného melóna ♥ V spojení s vodou výborne pení.

On the first photo, you can see, among the others, shower creams by Dove. The bigger Deeply Nourishing one is 500 ml big and it´s really thick and creamy. It does have the typical scent of the Dove´s products. The smaller one Purely Pampering in a 250 ml big packaging contains even an almond cream and a hibiscus extract. Compared to the first one, this one is more watery and it does have a delicate almond scent. In both cases, the skin of your body is perfectly hydrated, smooth and scented for a few hours. Another product worth mentioning is Dermacol Aroma Ritual Watermelon shower gel which has a nice light red colour and the authentic scent of the real watermelon! It brings a fresh feeling afterwards. Together with water, it does foam a lot.

Intímna hygiena Lactacyd Dove Intimo NeutroCare

V rámci intímnej hygieny používam iba produkty určené priamo na tento účel. Mojimi najobľúbenejšími sú jednoznačne gély od značky Lactacyd a najnovšie mám v zbierke aj Dove Intimo NeutroCare s praktickou pumpičkou, ktorý eliminuje podráždenia pokožky.

Body care also includes taking care of your intimate parts. For this purpose, I only use the products dedicated especially for these parts of the body. My most favourite ones are those made by Lactacyd, but currently, I also own an Intimo NeutroCare by Dove which comes with a practical pump. It should eliminate irritations.

Starostlivosť o telo si nedokážem predstaviť bez exfoliácie pokožky. Pravidelné odstraňovanie odumretých buniek napomáha krásnej, zdravej a žiarivej pokožke. Pre tento účel využívam (aj) klasickú hubku na telo, ktorá ponúka jemné exfoliačné účinky, pretože je vhodná aj pri pokožke náchylnej k podráždeniu. Navyše ju môžete používať každý deň, pretože je šetrnejšia než telové pílingy s veľkými a tvrdými čiastočkami.

Body care without exfoliating your skin from time to time would be totally unimaginable for me. Regular dead body cells removing helps to gain a healthy, smooth and glowing skin and it is surely what every single woman wants. Most of the time, I am using the ordinary mesh shower "sponge" or how should I name it (that pink thing in the photo below). Also, this way of exfoliating does not irritate your skin that much and it´s milder to it.

Telové mlieko Vaseline Intensive Care Cocoa Radiant Mlieko na telo a ruky Yope Verbena Suchý olej Nuxe

Mlieko Verbena na ruky a telo v 500 ml balení od Yope je vhodnou alternatívou v prípade, že pokožka vášho tela je náchylná na akékoľvek podráždenie. Má upokojujúce účinky a 97% jeho zloženia má prírodný pôvod. Formulovaný je na báze kokosového, baobabového a nechtíkového oleja a extraktu z aloe.  Neobsahuje minerálne oleje, parabény, PEG, silikóny ani farbivá. Má síce vodnatejšiu konzistenciu, ale zanecháva pocit hydratácie a zjemnenia pokožky. Vôňa je svieža, energická, pomerne intenzívna. Vhodné aj na pokožku po holení :-)

Verbena milk for body and hands contained in a huge 500 ml packaging is made by a brand called Yope. It has soothing effects and 97% of its ingredients have a natural origin. It is formulated on a base of coconut, baobab and calendula oil and on an extract from Aloe Vera. It doesn´t contain mineral oils, parabens, PEG, silicones nor the colourings. It is watery, easy and fast to soak into the skin, but it will keep it hydrated for a few hours actually. It also leaves a smooth feeling. Its scent is fresh and energetic. Suitable also for the irritated skin :-) ♥

Telové parfémované mlieko Oriflame Elvie Telové mlieko Oriflame Love Nature Magnolia

Ďalej tu máme suchý olej Nuxe Huile Prodigieuse v krásnej elegantnej sklenenej fľaštičke so sprejovým rozprašovačom. Olej má žltkastý nádych a nádhernú vintage vôňu, ktorú jednoducho nedokážem opísať. Ide proste o jedinečnú vôňu, ktorá prislúcha práve olejom tejto značky. Ide o multifunkčný produkt na pleť, telo i vlasy. Vhodný je aj na podráždenú pokožku po holení. Vyživuje, obnovuje a skrášľuje.

There is also a Nuxe Huile Prodigieuse dry oil contained in a lovely and elegant bottle made of the glass with a sprayer. Oil has a yellowish colour and just heady scent reminding me of something vintage ♥ I just can´t describe it anyhow better. It can be used on your face, body and even hair. Suitable also for the irritated skin. It does nourish, repair and beautify the skin.

Posledným produktom z tejto fotografie je Vaseline Intensive Care Cocoa Radiant telové mlieko vo veľkom 400 ml balení. Poviem vám, že LEPŠIE TELOVÉ MLIEKO SOM V ŽIVOTE NEMALA. Pre mňa je to ale jednoducho Svätý grál medzi produktmi v starostlivosti o telo. Má svetlohnedú farbu, stredne hustú konzistenciu, rozotiera sa s ľahkosťou, rýchlo sa do nej vpíja. Pokožka je lahodne kakaovo prevoňaná, dokonalo hydratovaná po dobu niekoľkých hodín, červené miesta sú zredukované a je celkovo taká vláčna, pekná ♥ Mlieko obsahuje mikrokvapôčky kozmetickej vazelíny Vaseline, bambucké maslo a karamel. Nezanecháva nepríjemnú lepkavú vrstvu. Obsahuje metyl a propylparabén. V tomto prípade mi to však vôbec neprekáža, pretože toto mlieko jednoducho milujem ♥

The last product from this photo is Vaseline Intensive Care Cocoa Radiant body lotion in a big 400 ml packaging. To be honest, I have NEVER HAD A BETTER LOTION! For me, it truly is a Holy Grail in my body care products collection. The lotion has a light brown colour, a bit thicker consistency (but not too much) and it does spread on the skin very lightly and easily. The skin of your body is delicately scented like real cocoa and perfectly moisturised for a few hours. Red spots are reduced and the skin just looks prettier. The lotion contains Vaseline droplets, shea butter and caramel. It also contains methyl and propylparaben, but in this case, I do not mind them at all ♥

Aby som nezabudla, v rámci novembrového Black Friday nájdete na Notino aj mnoho produktov starostlivosti o telo, ale i dekoratívnej kozmetiky. Stačí sa len popozerať a vybrať si to pravé orechové. Také jednoduché! :-) Ak máte radi výhodné kozmetické balíčky, v ktorých sa nachádzajú viaceré produkty za nižšiu cenu a plánujete ich zakúpiť v rámci Vianoc, alebo iného sviatku, svojim blízkym, odporúčam si tiež prezrieť darčekové sady, ktoré sú dostupné v akejkoľvek cenovej hladine, takže si vyberie skutočne každý.

Darčekové kozmetické sady Notino

Dove Gentle Exfoliating darčeková sada pre ženy
Vivian Gray Red Christmas darčeková sada pre ženy
Old Spice Odour Blocker Strong Slugger darčeková sada pre mužov
Dermacol Aroma Ritual darčeková sada pre ženy
Gillette Mach 3 Turbo kozmetická sada pre mužov
Holika Holika Aloe kozmetická sada pre ženy

No comments:

Post a comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)