5 pros of using a dry shampoo

Suché šampóny Batiste

Krásnu sobotu želám všetkým ~ Keď som tak minule prechádzala predošlé články a zastavila sa pri tom, v ktorom som opisovala svoje letné kozmetické must-have kúsky, svitla mi v hlave idea napísať samostatný článok o výhodách, ktorými sa vyznačujú suché šampóny Batiste. A, pravdaže, suché šampóny ako také. Sú neoddeliteľnou súčasťou mojej kozmetickej taštičky nielen v týchto horúcich dňoch, ale aj počas univerzitných dní.

Myslím si, že v dnešnej dobe je takýto druh produktu veľmi obľúbený a žiadaný. No i napriek tomu sa nájde zopár ľudí, ktorí si k nemu ešte nenašli cestu alebo s jeho kúpou stále váhajú. A presne pre takých ľudí je dnešný článok určený. Zaujíma vás top päť dôvodov, prečo používať suché šampóny? Neváhajte a pokračujte v čítaní :)

Hello my lovely little licornes ~ A few days before, when I had been browsing my previous articles, I got an idea to write one about cons of using a dry shampoo. Since I can´t live without dry shampoos during the summer and they are ones of my summer beauty must-have items, I decided to give it a try. I will be mainly talking about a brand called Batiste, since I just love their products. Also, they are a holy grail in my makeup pouch which I carry with myself to university. I think, that nowadays, this kind of shampoos is really popular and desirable. If you still haven´t tried any of them, you may find this article helpful. Do not hesitate and continue reading :) 

Než ale prejdem k samotným tipom (uvedomila som si, že takto začínam vety pod prerexom pomerne často, haha), musím podotknúť, že od značky Batiste som vyskúšala už takmer všetky suché šampóny, ktoré sú dostupné na Notino.sk. A nemienim ich meniť nech sa deje čokoľvek. Mám skústenosti aj s inými značkami, no zatiaľ som ešte nenašla to pravé orechové. Niektoré z nich dokonca nedokázali z vlasov prebytočný maz odstrániť a vtedy som si povedala, že skúšať už zbytočne nemienim. Možno podľa recenzií a odporučenia známych, ale na vlastnú päsť už pravdepodobne nie.

First of all, I would like to say, that I have already tried almost every single Batiste dry shampoo which is available on the market. Most of them you can also find on Notino. In the future, I do not intend to exchange them for any others. I also tried a few ones from the different brands, but they weren´t effective at all! At least not on my hair, which was a huge pity. If a friend or a family member will recommend me some to try, maybe I´ll do it, but I don´t think that I´ll be seeking them on my own.

Suché šampóny Batiste

1. Šetrí čas
Zaspali ste na schodzku, do školy, do práce? Nestíhate si umyť vlasy? Žiaden problém. Stačí pár strekov a vaše vlasy budú svieže a prevoňané ako po umytí. Okrem toho tento variant je tiež vhodný pre ľudí, ktorí žiju aktívnym životným štýlom. Veď komu by sa chcelo zbytočne umývať a namáhať vlasy vždy keď máte chuť si zacvičiť?

2. Šetrí peniaze
Veľké 200 ml balenie vám vydrží oveľa viac ako balenie klasického tekutého šampónu. Vďaka tomu tiež šetríte peniaze a vaše výdavky sa zminimalizujú.

3. Okamžitý objem
Okrem sviežich vlasov prevoňaných rozličných voňami sa dostaví aj okamžitý objem, vďaka ktorému je vaša koruna krásy nadýchaná. Takéto vlasy sú tiež lepšie pripravené na styling. Vzhľadom na to, že sú nadýchané a držia tvar sa s nimi pracuje oveľa lepšie a ľahšie.

4. Vhodný na cesty
Tí z vás, ktorí cestujú pomerne často, si určite budú pochvaľovať ľahké mini balenia, ktoré sú taktiež dostupné v ponuke. Uvoľní sa vám tak v batožine miesto aj konečná hmotnosť batožiny. 

5. Menej umývania = zdravšie vlasy
Jednoduchá rovnica menej umývania = zdravšie vlasy v tomto prípade skutočne platí. Navyše suché šampóny neobsahujú silikóny (dimeticone, dimethiconol, rozličné "PEG-y" a pod.) a dokonca ani sulfáty SLS či SLES, vďaka čomu sú vlasy zaťažené oveľa menej. Niekomu tieto látky môžu byť ukradnuté alebo nemusia vyvolávať žiadne problémy. Avšak tí, ktorí sú na tieto látky citliví, tento variant určite privítajú. Niektorí ľudia si tiež zvyknú vlasy po umytí okamžite vysúšať teplým vzduchom z fénu, čo im taktiež z dlhodobého hľadiska škodí. S takýmito produktmi sa ale zbytočnému použitiu tepla vyhnete.

1. Time saver
Who wouldn't experience oversleeping at least once in their life, right? Dry shampoos are ideal in times like this. You don´t have to worry about drying your hair at all and you will be done in a few minutes. These products are also suitable for the active people. Who would like to wash their hair every single time after the workout, right?

2. Money saver
For example, a volume of 200 ml will last you even more than for a month sometimes. It is just up to you how often you will use this product. Personally, since I started to use the dry shampoo as well, I noticed, that I don´t spend so much money on a regular shampoo anymore.

3. Immediate volume
Except for the feeling of the fresh and scented hair, dry shampoos also provide your hair with a volume. In this case, the hair is also easier to style since it holds its shape.

4. Travel-friendly
Those of you who travel more often will always welcome the idea of a more spacious and lighter luggage. You can choose from the mini packagings too.

5. Less washing = healthier hair
In case of the dry shampoos, an equation "less washing = healthier hair" really applies. They do not contain silicones (dimethicone, dimethiconol, PEG-...), SLS and SLES sulphates either, thanks to what your hair is not a burden that much. Some of the people may don´t mind them at all, but some of them may be seriously thankful if they´re not contained in the shampoos at all. A lot of people tend to blow they hair with a dryer immediately after washing, what is not very good for them either. With dry shampoos, you will avoid this step.

Záver
Ako napokon každý kozmetický produkt, aj tieto majú nielen svoje výhody, ale aj nevýhody. Medzi ne patria napríklad zostatkový biely "prach" na vlasoch, neblahé účinky na životné prostredie, možný výskyt lupín, suché vlasy a iné. V konečnom dôsledku si myslím, že táto problematika je skôr o preferenciách užívateľov a vhodnosti týchto produktov pre každého človeka. Je však dobré možné varianty aspoň vyskúšať a potom si nájsť to svoje, čo vám bude vyhovovať :)

Conclusion
As many of the beauty products, even these have their pros and cons. Their cons are e.g. a white dust residue, the fact that they´re not very good for the environment, the possible occurrence of dandruff, dry hair etc. In the end, it is only up to you and up to your preference which kind of the shampoo you will be using. But on the other hand, it´s still good to at least try before making a conclusion :)

Aký máte vzťah k suchým šampónom vy? :)
Do you like using the dry shampoos? :)

34 comments:

 1. Shannon Boyce16:03

  I have tried one of the dry shampoos from this brand and really enjoyed it!
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. V3ronika16:11

  Asi ho neumím používat, ale já mám potom stejně pocit mastných vlasů :D

  ReplyDelete
 3. Елена М16:32

  I love this brand!! Kisses

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Ja si ho najradšej nanášam tam, že ho aplikujem na kefu a potom si ňou prečesávam vlasy ♥
  Alebo potom klasicky, že ho aplikujem rovno na vlasy.
  Ja mám pocit mastných vlasov pri iných, ktoré nie sú od Batiste :(
  Podľa mňa to súvisí aj s typom vlasov. Pevne verím, že nájdeš ten "svoj", pretože to je naozaj šikovná a užitočná vecička :)

  ReplyDelete
 5. SO PRETTY!! I LOVE IT <3

  http://geeky-freeky.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Jasmina Di14:11

  Amazing pictures and post! :)
  PS: do you want to follow each other? Let me know on my blog so I can follow you back. <3

  jasminadimitri.blogspot.rs

  ReplyDelete
 7. Sarah M10:45

  Hello,

  So lovely !

  Sarah, http://www.sarahmodeee.fr/

  ReplyDelete
 8. 14Monika14116:38

  Ja ich milujem, pre mňa to jednoznačne must a Batiste najviac! :)
  xx Mon
  http://lifebymon.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Elle About Everything20:18

  Taky Batiste miluju! Každý měsíc minimálně jeden spotřebuji a i když nemám vlasy mastné, tak už jsem zvyklá si občas sucháč stříknout do vlasů jen tak pro objem :)

  Elle about everything

  ReplyDelete
 10. Wau, tak to je sila! :D Ale dokážem to pochopiť, že spotrebuješ jeden mesačne. Ja som zasa v tomto sporivá, avšak sem-tam pre ten objem si ho striekem aj ja :)

  ReplyDelete
 11. Presne tak! Najlepšie z najlepších! :)

  ReplyDelete
 12. Lumi19:07

  Presne preto by mali byť suché šampóny vždy poruke! :)

  ReplyDelete
 13. Sarah M10:11

  Hello,

  Lovely !

  Sarah, http://www.sarahmodeee.fr/

  ReplyDelete
 14. Inês Silva14:57

  Thanks for the comment <3
  amazing!

  www.pinkie-love-forever.blogspot.com

  ReplyDelete
 15. Ask Erena17:41

  I actually used one of those shampoos! They smell amazing!
  Following you.
  https://askerena.blogspot.com/

  ReplyDelete
 16. Ask Erena17:42

  Those shampoos are amazing!
  Following you.

  ReplyDelete
 17. Thank you very much! ♥

  ReplyDelete
 18. Thank you very much!
  I´m following you too ^^~

  ReplyDelete
 19. Oh very interesting product darling
  xx

  ReplyDelete
 20. I would love to try one of the dry shampoos ,I've read good reviews on it.

  www.stylenbeautylounge.uk

  ReplyDelete
 21. I love batiste dry shampoos! They're great. Colab is good too though. Either way, I can't live without it haha x

  Natasha | FloralsAndCoralsx

  ReplyDelete
 22. I love dry shampoos, Batiste ones are really great! They work really well.
  xx

  http://freakmuffin.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 23. Paola11:13

  Interesting shampoos, cool packaging!

  Kisses, Paola.

  Expressyourself

  ReplyDelete
 24. The Exclusive Beauty Diary22:13

  I use Batiste shampoo and it is awesome product! it saves me in few situation when I need clean hear and volumes in the same time.

  http://www.exclusivebeautydiary.com

  ReplyDelete
 25. I am addicted to dry shampoo! haha it really saves me most mornings when I am in a rush.

  www.prettyinleather.net

  ReplyDelete
 26. Rosanna Briguglio11:04

  Great post, dry shampoo is so useful!
  Have a lovely weekend :)
  Rosanna x
  http://www.rosesrooftop.co.uk/

  ReplyDelete
 27. I love this brand! I haven't tried all the different variations, but I haven't had any problems with the original formula!

  -PerlaGiselle | iamperlita.com

  P.S. I will be hosting a giftcard give away on my Instagram page soon! Let’s follow each other!

  ReplyDelete
 28. Kate17:07

  I love dry shampoo! I honestly don't know how I used to manage without it! x

  Kate Louise Blogs

  ReplyDelete
 29. I haven't used a dry shampoo yet but maybe I should especially during travelling. Thanks for the inspo!
  www.busyandfab.com

  ReplyDelete
 30. Interesting post, dear! I love Batiste!

  Thanks for sharing!

  www.recklessdiary.ru

  ReplyDelete
 31. Gador .Vision12:40

  Buen pooost! ::)
  www.gadorvision.com

  ReplyDelete

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)