About

Bonjour ~ Volám sa Gabriela, narodila som sa v jednom z jesenných mesiacov v druhej polovici 90-tych rokov a bývam v metropole Východu. Rokom 2016 som začala študovať masmediálne štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Vo voľnom čase sa venujem blogovaniu, písaniu, fotografovaniu, kresleniu a maľovaniu, pozeraniu anime, čítaniu mangy, cvičeniu a mnohým ďalším aktivitám. Rada si s blízkymi zájdem na kávu, drink, čaj či obed, a to do rozličných podnikov a kútov nášho krásneho mesta. Odmalička sa zaujímam o dejiny a históriu, milujem prírodu, zvieratá, kávu, slovenský a anglický jazyk, metalcore a deathcore, K-POP, kórejskú kozmetiku a kultúru všeobecne a mnohé iné veci.

Bonjour ~ My name is Gabriela and I was born in one of the autumn months in the second half of the 90s. I live in Slovakia and I´m studying Media Studies at Pavol Jozef Šafárik University in Košice since 2016. In my spare time, I love blogging, writing, taking photos, drawing and painting, watching anime and reading manga, working out etc. I love meeting with my family and friends together. I like going to our beloved city to drink a coffee or tea or to have lunch together with them. I like visiting new places as well. Since I was a child I´ve been interested in history. I love nature, animals, coffee, Slovak and English language, metalcore, deathcore, K-POP, Korean cosmetics and culture in general and other stuff.


Get to Know Me Layout by DeatHtheBonezZxD

Blog de la Licorne je predovšetkým blogom lifestylovým, kozmetickým a z času na čas aj módnym. Môžete tu taktiež nájsť zopár príležitostných útržkov z môjho života a taktiež priamo z mojej duše. Stretnete sa tu s mnohými recenziami na rôznorodé produkty značiek od výmyslu sveta. Verím, že sa Vám na tomto blogu bude páčiť a že tu nie ste poslednýkrát :)

Blog de la Licorne is mainly a lifestyle and a beauty blog, where you can also find the posts dedicated to fashion. From time to time, you can read here the articles which are written literally "from my soul". Except for beauty reviews, I write a lot of those which are connected with other kinds of stuff as well. I really hope you like my blog and that you will come to see me again :)

✿ lifestyle ✿

Spoznajte ma viac /Get to know me more
Ako som začala blogovať? → How I started to write a blog?
Mojich 9 najobľúbenejších ženských anime postáv → My the most favourite female anime characters
Ako sa starám o svoju dušu → How do I take care about my soul?
Moja predstava ideálneho rande → My ideal date would be ... ?

~ Already seen * 2020 * ~
Net-juu no Susume Special (anime, 2017)
Net-juu no Susume (anime, 2017)

 Already read * 2020 * ~
~