7 Ways How to Spend Mother´s Day at Home

Deň matiek 2020 7 tipov ako stráviť deň matiek v pohodlí domova Deň matiek darčeky Blog de la Licorne

Pekný pondelok želám všetkým, ktorí si našli čas a zastavili sa na mojom blogu ~ Nový mesiac - máj - sa nám začal pred niekoľkými dňami a ja musím uznať, že mi to jarné počasie začína chýbať. Tohto roku som si rozkvitnutých kvetov, stromov a celkovo pekného príjemného jarného počasia, ako ostatne väčšina z nás, veľa neužila a veľmi to pociťujem. Každopádne snažím sa v každej chvíli hľadať to pozitívne a na máji je toho pre mňa niekoľko. Už o týždeň oslávime napríklad Deň matiek! A keďže ja tematické články veľmi rada píšem, rozhodla som sa pre jeden z nich aj dnes. Pred pár dňami som pre istý anglický blog písala podobný článok, a tak som si povedala, že jeden zverejním aj na svojom blogu. Preto sa s vami dnes podelím o 7 tipov, ako stráviť Deň matiek v pohodlí domova, pokiaľ máte to šťastie byť s maminou spolu :-)

Hello my lovely little licornes ^^~ A new month - May - has started not so long ago and I have to already admit, that I am starting to miss spring´s weather. I miss flowers and trees in bloom, light chilly yet warm spring breeze .. I truly miss it a lot since the spring is my the most favourite season among them all but I have to be patient as well since I am not alone in this kind of situation ~ And I always try to find at least one positive thing in every kind of situation. And since May is already here, I decided to share a few tips on How to Spend Mother´s Day at Home. At the end of the article, there is also a small beauty gift guide included, so stay tuned ^^~


Ak si neviete rady s tým, aký vybrať darček pre mamu, na konci článku vás tiež čaká malá inšpirácia na pár kozmetických, ktoré určite neurazia a nájdu svoje využitie ♥


Vrhnime sa teda rovno na tipy, ako Deň matiek stráviť doma v bezpečí (ak je to, pravdaže, možné), ale sa pritom i zabaviť a spraviť dokonca i niečo užitočné! ~

Upracte svoj domov

Verte alebo nie, spoločné upratovanie môže byť zábava! My to s mamkou neraz praktizujeme a náramne nám pritom nielen zbehne čas, ale i sa pri tom zabavíme. Pokiaľ sa vám lepšie upratuje s hudbou, vyberte niečo, v čom sa nájdete obe. Pokiaľ nie, nájdite si nejakú spoločnú tému, o ktorej budete diskutovať počas pratania.

Vychutnajte si spoločný obed

Kedy naposledy ste mali čas konečne sa zastaviť a uvedomiť si tie všetky na prvý pohľad pre niektorých možno banálne skutočnosti, ako napríklad spoločný rodinný obed pri jednom stole? Ja osobne si na to pomaly ani nespomínam, čo je ale spôsobené tým, že my jednoducho nie sme zvyknutí obedovať spolu, nakoľko sme málokedy počas obeda všetci doma. Každopádne vždy, keď sa nám to konečne podarí, mám z nás nesmiernu radosť, pretože je to čas taký trošku magický. A samozrejme, Maxík, náš mini yorkie, pri tom rozhodne taktiež nesmie chýbať, haha.

Let´s get right into it! ~ 


Tidy up your home

Yes! Believe it or not, even while tidying up you can both spend time with each other and it can also be fun! To be honest, me and my mum tend to tidy up together a lot and it´s truly a good and practical activity. If you have a similar music taste, you can put something on a playlist or, on the other hand, you can chat about a specific topic of your choice.


Have lunch together

What was the last time when you actually got time to enjoy lunch with your mum? That you can´t remember? Well, it´s sad, but on the other hand, this is the right time to fix it too! Some people may find mutual family lunch as a banal thing, but to me, it´s something "magical". Especially because of the fact that we can´t enjoy lunch together most of the time since our schedules are different. That´s why we cherish these precious moments more. And, of course, our "mini" Yorkie Maxík couldn´t be missing, hehe.


Upečte si niečo chutné

Odkedy začala karanténa a mňa už tie moje stereotypné činnosti začali trošku nudiť, rohodla som sa vymyslieť niekoľko nových vecí, na ktoré som predtým nikdy nemala čas alebo som sa k nim jednoducho nedokázala dokopať. Medzi nimi mi vzišlo na um i pečenie. Variť - fuh, to mi až tak nevonia, resp. od hladu neumriem, ale žeby som v kuchyni trávila náramne veľa času, to sa taktiež povedať nedá. Každopádne baví ma skúšať recepty na nové, zaujímavé a hlavne zdravé sladké dobroty, z ktorých nielen človek zbytočne nepriberie, ale i organizmu dodá potrebné živiny ~ Inšpirovať sa môžete napríklad aj mojím prvým receptovým videom ♥
Nech žije domáce kino!

Ste milovníčkami filmov alebo seriálov? Urobte si doma svoje vlastné kino! My s maminou najradšej sledujeme trilerovky a horory, ale sem-tam narazíme aj na podarenú komédiu. A nakoľko máme doma aj projektor, pocit a atmosféra domáceho kina je skutočne reálna a na nezaplatenie. V rámci filmového/seriálového maratóny si môžete pripraviť taktiež niečo chutné a zdravé pod zub, alebo vymyslieť nejaké zaujímavé nápoje!

Bake something delicious

Since the quarantine began, I started to feel like my stereotypical days aren´t "enough" for me anymore and I have to change it somehow. I need to find something new, explore new things, start a new adventure - at home. I´ve been trying to live healthier for quite a years now, but I can´t completely give up on sweet things. And I don´t even want to. For me, it´s important to find a balance. And that´s why I decided to start baking healthy yet delicious things. I am not that fond of the cooking tho, hehe. When I am craving for something sweet, I do not have to pay attention to all those unnecessary calories and sugar, since I know exactly what I am putting into my "bakings". You can even try my healthy cocoa carrot apple cake!


Cinema at home


If you are ones of those who are truly fond of the good movies or series, have you thought of creating an authentic cinema atmosphere at home? Me and my mum, we usually watch thrillers or horror movies, but we like good comedies as well. And since we also own a wall projector, we can enjoy the cinematic atmosphere even more. While watching, you can also be munching on something healthy or be sipping of some fancy home-made cocktails too.


Vybehnite na prechádzku

Časy sú ťažké, ale každý potrebujeme aspoň kúsok pohybu na čerstvom vzduchu a doplnenie vitamínu D! Teraz nemám na mysli sa bezcieľne promenádovať ako blúdny Holanďan sem a tam. Mám na mysli skutočne krátku prechádzku o dĺžke niekoľko minút, napríklad po vašom sídlisku. My s maminou chodíme pravidelne so psíkom von, takže aspoň takouto formou si vychutnávame pobyt na čerstvom vzduchu.

Domáce spa

Pokiaľ s maminou patríte k nadšencom kozmetických procedúr akéhokoľvek rázu, doprajte si dodatočnú starostlivosť o svoje vlasy, pleť i telo práve počas tohto jedinečného dňa! Urobte si domáce peelingy na pleť či pery, vyskúšajte domáce masky na pleť alebo vlasy. Prípadne siahnite po plátenných maskách, ktoré vašej pleti doprajú komplexnú starostlivosť. Povinnou výbavou je určite župan, mäkký uterák na hlave a nezabudnite taktiež na nejaký skvelý drink a hudbu! :-)

Go for a walk

The current situation is worldwide though, but all of us need to spend at least a bit of time outside. All of us need to fuel themselves with fresh air and vitamin D. But I am not talking about running here and there! Only a few minutes every day are enough. Me and my mum, we go out with our doggie a few times a day so we can enjoy our while outside at least like this.


Home spa

If you and your mum just love any beauty procedure, let´s create your own spa world at home! Now it´s the right time to try all of those DIY peelings, scrubs, masks etc. you have always wanted to try. Or to simplify the process - put on a sheet mask that provides your skin with complex care. A total must is a fluffy bathrobe and your hair wrapped up with a towel. With an outfit like this, only a drink to your hands and music playing in the background is missing :-)

Buďte vďačné jedna za druhú

Na svete je mnoho ľudí, ktorí už svojou maminou nemôžu byť. Preto buďte vďační za to, že práve vy s tou svojou ešte čas tráviť môžete a pokiaľ to medzi vami z akéhokoľvek dôvodu iskrí, skúste si sadnúť a konkrétnu vec, problém vyriešiť. Nielenže sa vám následne uľaví, ale vo vašom živote sa začne nové, spoločné dobrodružstvo, ktoré určite nechcete pre akési malichernosti zameškať.

V prípade, že so svojou maminou kvôli opatreniam byť nemôžete, stále sa dá všetko vyriešiť mobilom! Ak vám hlas, resp. zvuk nestačí, začnite jedna s druhou videohovor, počas ktorého môžete vyskúšať každú zo spomenutých aktivít a ešte oveľa viac!

Be grateful for each other

There are many people all over the world who can´t spend neither a while with their mums any more. That´s why we should be thankful for the ones, who are still alive and whom can we meet with, chat with, have fun with .. If you and your mother (or any other relative) aren´t on good terms, maybe now it´s the right time to actually sit down and talk about things that have been bothering both of you for a long time.

In case of that, you can´t be with your mum face to face, you can simply call her or, even better, you can make a video call with her! While having a video chat you can do everything mentioned above and even more together!


Deň matiek 2020 7 tipov ako stráviť deň matiek v pohodlí domova Deň matiek darčeky Blog de la Licorne

Ak ste sa dostali až pod túto fotografiu, gratulujem! Teraz môžeme prejsť ku kozmetickým maličkostiam, ktoré vaše maminy ako darček/y ku Dňu matiek určite potešia, alebo minimálne v žiadnom prípade neurazia :-) Väčšinu produktov nájdete aj na e-shope Notino, takže darčeky môžete vyberať aj z pohodlia svojho domova.

1. Elode Touch parfumovaná voda pre ženy

2. Avon Pur Blanca - toaletná voda pre ženy & roll-on & telové mlieko

3. Nuxe Prodigieux sprchový olej pre ženy

4. Oriflame Milk & Honey - krém na ruky & telový krém7. Raphael Rosalee Cosmetics sprchový gél RosesČo svojej mamine plánuteje kúpiť/vyrobiť vy? :-)
What do you plan to buy/create for your mum? :-)

No comments:

Post a comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)