October 17, 2019

Face Waxing at Home | Veet Wax Stripes Review

Voskové pásiky Veet podpazušie a línia bikín recenzia

Pekný štvrtok želám, licorniatka ^^~ Dnes som si pre vás pripravila trošku nevšedný článok pre tento blog. Pôjde totiž o recenziu na voskové depilačné pásiky Veet. Tie, ktoré som si zvolila, sú konkrétne určené na podpazušie a líniu bikín, avšak v tomto ohľade mi veľmi nepomohli. Išlo totiž o moju vôbec prvú skúsenosť s takouto depiláciou, takže časom sa mi to možno dostane do rúk :-) Bolo mi ich však ľúto len tak vyhodiť.

Balenie obsahuje celkom 16 kúskov pásikov s voňavým modrým voskom a 4 vlhčené obrúsky, ktoré sú určené po depilácii konkrétneho miesta na pokožke. A keďže som nedávno pozerala nejaké videá o depilácii chĺpkov na tvári, povedala som si, že to skúsim.

Hello my lovely little licornes ~ Today, I will be sharing with you a bit unusual review. In today´s article, I will be talking about the Veet Easy-Wax Stripes dedicated for armpits and bikini line. Well, when I had been trying them on my armpits, they had not helped me very much. But on the other hand, I hadn´t wanted to just throw them away. And since I had been watching some face waxing videos during that time, in the end, I had decided to try them for this purpose. One pocket contains 16 wax stripes with the light blue wax which is scented like delicious and sweet almonds. It also contains 4 wet wipes for an aftercare.


Voskové pásiky Veet podpazušie a línia bikín recenzia


V rámci depilácie tváre si ich nedokážem vynachváliť. V ponuke na e-shope Notino nájdete viac druhov, dokonca niektoré z nich sú určené práve na depiláciu chĺpkov na tvári. Vôňa depilačných pásikov je lahodne mandľová. Pred samotným úkonom je žiadané si tvár dôkladne odlíčiť a zbaviť ju akýchkoľvek nečistôt. Ja som použila ešte toner.

Konkrétny pásik môžete použiť vcelku, alebo ho môžete nastrihať na menšie pre lepšiu a precíznejšiu depiláciu miest, na ktorých by bola celého pásiku škoda. Pred nalepením na konkrétne miesto je dobré ich v dlaniach zopárkrát pošúchať, aby sa ohriali. Následne ich odlepíte od seba a nalepíte na požadované miesto. Tento krok mi osobne trvá najdlhšie, pretože sa snažím pásik k pokožke čo najlepšie prilepiť a ešte ho trochu prstami pošúchať, aby sa znova trošku oteplil a vosk sa mierne zahrial.

On Notino, you can find many different waxing stripes for different purposes. When you are about to use them, do not forget to clean your face thoroughly. I do use even toner. The waxing stripe can be used repeatedly if still sticky. Also, you can divide it into a few pieces for smaller areas and precise application. Before sticking them to the desired area, I do rub the strip in between my hands to warm up the wax a bit. After that, I unstick them from each other and place them on the skin. When sticked on the skin, I do rub it once more for warming up the wax a bit again.

Voskové pásiky Veet podpazušie a línia bikín recenzia

Depilačný pásik Veet chytíte za bielu časť a rýchlym pohybom odlepíte od tváre. Určite to nerobte pomaly - chĺpky ostanú na mieste a bude to bolestivejšie. Ťahať sa, logicky, odporúča v protismere rastu chĺpkov pre čo najlepší a najžiadanejší efekt. Podľa stavu depilovaného miesta a lepivosti pásika ho použijem ešte zo dva-trikrát. Po depilácii si tvár zľahka a jemne očistím tonerom a keďže sú depilované miesta zväčša začervenané, použijem Benton Aloe Propolis upokojujúci gél. Môžete tiež použiť plátenkovú masku, ktorú vložím pred aplikáciou na pár minút do chladničky pre chladivý efekt. Depilácia chĺpkov na tvári ma nebolela takmer vôbec :-) Je ale pravda, že tieto chĺpky sú jemnejšie a tenšie.

It is recommended to pull the stripe from the opposite direction as the hair is growing. Do not pull slowly, since it will be more painful and not that precise. After depilation, I do clean my face again and use toner and Benton Aloe Propolis Soothing Gel. You can use a sheet mask for an extra case as well - I do like to place them in the fridge before using for a cooling effect! Face waxing wasn´t painful for me at all. But it´s true that this kind of hair is softer and thinner.

• Začervenané podráždené miesta sa neodporúča opakovane depilovať!
• Po zákroku je dobré si tvár očistiť a dôkladne hydratovať. Vynikajúcim pomocníkom je na tento účel klasická Vazelína :-)

• Red irritated places should not be waxed repeatedly!
• After waxing, it´s good to clean your face and use something to add needed hydration. The wonderful thing for this purpose is definitely a Vaseline :-)

Skúšali ste už niekedy voskové pásiky Veet? :-)
Aké s nimi máte skúsenosti?
Have you ever tried waxing stripes by Veet? :-)
How was your experience?

Voskové pásiky Veet podpazušie a línia bikín recenzia Voskové pásiky Veet podpazušie a línia bikín recenzia

No comments:

Post a comment

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996