June 19, 2020

Purito Centella Green Level Safe Sun SPF50 Review 🌿

opaľovací krém Purito Centella Green Level Safe Sun SPF50 recenzia Blog de la Licorne

Pekný piatok želám všetkým ~ Tohtomesačnú trojicu článkov s produktmi, ktoré mám alebo ktoré môžete nájsť aj na e-shope Notino by som dnes rada uzavrela recenziou na opaľovací krém kórejskej značky Purito. Opaľovací krém je každodennou súčasťou mojej starostlivosti o pleť. UVA a UVB lúče môžu pleti spôsobiť nielen stratu elasticity ale i jej vážne poškodenie. Tieto informácie si viete zľahka dohľadať, takže pokiaľ vás táto téma zaujíma a zdravie vašej pokožky vám nie je ľahostajné, vrelo odporúčam.

Hello, my lovely little licornes ~ June trinity of the beauty articles with the products will be closed by a review on a Purito Centella Green Level Safe Sun SPF50. Sunscreen is an inseparable part of my daily skincare and makeup routine. UVA and UVB rays can not only damage your skin, but they can also reduce its elasticity and create dark spots all over it. That´s why you should take into consideration using the sunscreen on a daily basis too. I highly recommend you to look for more information on this topic since it´s truly an interesting reading indeed.

• Mohlo by Vás zaujímať ~ Purito Centella Green Level Buffet Serum Review

opaľovací krém Purito Centella Green Level Safe Sun SPF50 recenzia Blog de la Licorne

Purito Centella Green Level Safe Sun SPF 50 má ľahkú, vodnatú, ale zľahka gélovú konzistenciu. Čo sa týka farby, tá je svetlá, žlto-zelenkavá, ale ide iba o skutočne jemný nádych. Svieža bylinková vôňa môže mnohých z vás potešiť, ale mňa, žiaľ, nie. Levanduľovú vôňu milujem, ale jej esenciálny olej v niektorých kozmetických produktoch mojej citlivej, na akné náchylnej pleti skutočne prekáža.

Na prvý pohľad som si nič nevšimla, ale po niekoľkých dňoch sa mi pleť zhoršila a objavili sa na nej pupenčeky. Tým ale nechcem povedať, že by sa tento scenár opakoval aj vo vašom prípade. V ponuke je navyše aj neparfumovaná verzia tohto opaľovacieho krému, ktorá by mala túto prípadnú alergickú reakciu redukovať. Ak ste teda senzitívnejší na vône rovnako ako ja, určite vyskúšajte práve túto verziu bez vône.

Purito Centella Green Level Safe Sun SPF50 has a light, watery but slightly gel-like consistency. Its colour is very light, something in between light yellow and light green. The fresh herbal-like scent may be pleasing for most of you, but definitely not for me. I am truly fond of the lavender scent and I love it so much, but, unfortunately, my skin doesn´t. Lavender essential oil is a huge "trigger" to my sensitive and acne-prone skin that´s why I´d like to advise you to be careful as well.

I didn´t notice this reaction at first sight, but slowly, after a few days, I actually noticed a worse skin texture and blemishes together with a few pimples. But I don´t wanna say that you will experience the same reaction. On the market, there is also an unscented version of this sunscreen in case your skin is "allergic" to Lavender essential oil too.


opaľovací krém Purito Centella Green Level Safe Sun SPF50 recenzia Blog de la Licorne

Vďaka svojej ľahkej konzistencii sa do pleti rýchlo vpíja. Pokožku však zanecháva zľaka lesklú a mastnejšiu. Pokiaľ nemáte mastnú pokožku, táto jeho vlastnosť by vám nemala prekážať. Ja osobne  si ale k tvári prikladám ešte servítku, aby túto prebytočnú mastnotu a prípadnú lepkavosť vsiakla. Pri aplikácii tiež ponúka decentné osiveženie a hydratáciu pleti. Nezanecháva na nej bielu vrstvu ako mnohé iné opaľovacie krémy zvyknú.

Viditeľné rozjasnenie pleti som v prípade tohto Purito opaľovacieho krému ale vôbec nespozorovala. Taktiež sa naň nie veľmi dobre vrstvia či už rozjasňujúce krémy alebo BB krémy. Vyzdvihnúť ale musím fakt, že by to mal byť 100% vegánsky produkt, ktorý nebol testovaný na zvieratkách. Neobsahuje žiadnu umelú vôňu, parabény ani podobné škodliviny.

Medzi zložky bojujúce proti vráskam patria niacínamid, adenozín a vitamín E. Niacinamíd by mal tiež pomôcť s rozjasnením pokožky, čo ale v mojom prípade nenastalo. Za upokojenie, hydratáciu a hojenie rán sú zodpovedné Centella Asiatica a kyselina hyalurónová. Celé jeho zloženie nájdete na Skincarisma.

Thanks to its light consistency it´s truly fast to soak into the skin which is left a bit shiny and oily. Since I do have oily skin myself, I tend to lightly tap a tissue on my skin after applying the sunscreen on my face so it will soak in the unnecessary oil. When applying, it leaves a refreshing and hydrating feel. I haven´t noticed almost any brightening effect at all which made me truly sad. Also, it´s not that good for layering up with other products - BB creams, foundation ..

On the other side, I have to highlight the fact, that it should be a 100% vegan product that hasn´t been tested on animals. It also does not contain any artificial scent nor the colourings, parabens either. The most interesting ingredients in this sunscreen are definitely the Niacinamide, Adenosine and Vitamin E which should fight against the wrinkles. Niacinamide should also help with the skin brightening, but for me, as I already wrote above, not in the case of this product. For soothing, hydration and wound healing there are Centella Asiatica and Hyaluronic Acid contained. The complete ingredient list can be found on Skincarisma.
opaľovací krém Purito Centella Green Level Safe Sun SPF50 zloženie

No comments:

Post a comment

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996