January 08, 2020

Benton Aloe BHA Skin Toner Review 🌿

Benton Aloe BHA Skin Toner review

Peknú stredu želám všetkým ~ Dnes som si pre vás pripravila recenziu na Benton Aloe BHA Skin Toner, ktorý je jedným z mojich najobľúbenejších, aké som kedy mala možnosť vyskúšať. Pokiaľ sa zaujímate o kórejskú kozmetiku a poznáte tradičnú 10-krokovú rutinu v rámci starostlivosti o pleť, tak určite viete, že toner je niečo, čo v tej vašej určite nesmie a nemôže chýbať. Na toneri vlastne akoby všetko stojí. Nielenže pleť dodatočne dočistí a osvieži, ale primárne ju pripraví na ďalšiu starostlivosť a zefektívni tak absorpciu ostatných produktov do pokožky.

Aloe BHA Skin Toner od Bentonveľmi vodnatú konzistenciu, čo však vôbec nie je na škodu, pretože aj v malom množstve pokryje väčšie plochy. Nemá žiadnu vôňu, resp. dodatočnú parfumáciu a dávkuje sa pomocou pumpičky. Ja ho aplikujem priamo na pleť alebo do dlaní a následne na pleť pomocou ťap-ťap metódy, avšak môžete ho naniesť aj na tampóniky :-)

Hello my lovely little licornes ^^~ In today´s article, I will be talking about Benton´s Aloe BHA Skin Toner, which is one of my the most favourite ones I have ever had an opportunity to try. If you are interested in a kbeauty just as much as I am, you surely already know about the famous 10-step Korean skincare routine and its modifications. Of course, toner is simply something that should not be missing in this skincare regimen since it does prepare your skin for the absorption of the next products you will be using and it also cleans your face just a bit more.

Aloe BHA Skin Toner has a watery consistency and it is actually really worth since the small amount of this product is just enough to cover the whole face and even a neck. It does not have any additional scent and it does come with a pump. I apply it directly on my skin or into my palms and then on the skin with a "tok-tok" method, but you can also use a cotton pad for that :-)

Hlavné zložky a účinky. Čo je BHA a na čo slúži.

Medzi hlavné zložky tohto produktu patrí Aloe, Salicylic acid (kyselina salicylová) a Snail Secretion Filtrate (filtrát zo slimáčieho slizu). Vďaka týmto zložkám sú už na prvý pohľad jasné i jeho účinky. Aloe pleť hydratuje a upokojuje - redukcia červených pupenčekov, podráždenia. Kyselina salycilová má liečivé a hojivé účinky - upokojuje zapálenú pleť a pôsobí antimikrobiálne, má čistiace účinky a zabraňuje tiež upchávaniu pórov, vďaka čomu je nápomocná aj v boji s akné

Okrem iného tiež odstraňuje hrubú, odumretú kožu a bunky, vďaka čomu pôsobí exfoliačne. Iným názvom pre kyselinu salicylovú je tiež BHA, t. j. Beta Hydroxy Acid. Vďaka odstráneniu udmretých kožných buniek bude vaša pleť žiarivejšia, mladšia a jemnejšia. Nehovoriac o tom, že taktiež redukuje tvorbu kožného mazu. Kompletný zoznam ingrediencií tohto produktu nájdete na Skincarisma.

Main Ingredients and Effects. What is BHA and what is it used for?

The most significant ingredients in this product are Aloe, Salicylic Acid a Snail Secretion Filtrate. Thanks to these things, even the main effects of this product can be noticeable. First of all, aloe does hydrate and soothe the skin - red pimples and spots reduction. Salicylic Acid does provide your skin with healing effects - soothing the inflamed skin, it is antimicrobic, cleanse the skin and fights against the clogged pores. Thanks to these effects, it is also an effective help in a fight with acne.

Besides these, it does remove the thick layer of dead skin cells (exfoliating effect). Another name for the Salicylic Acid is also BHA → beta-hydroxy acid. Thanks to removing your dead skin cells, your skin will be actually brightened, smoother and it will look even a bit younger! At last but not least, it controls a sebum production too. The whole ingredient list is available to read on Skincarisma.

Benton Aloe BHA Skin Toner review

Výsledky a spokojnosť s produktom.

Aloe BHA Skin Toner je vhodný pre akýkoľvek typ pleti. Podráždenú pleť upokojuje, suchej dodáva potrebnú hydratáciu, mastnú zasa zbaví prebytočného mazu a nedokonalostí. Ide skutočne o všestranný produkt, v rámci ktorého si na svoje príde skutočne každý. Vďaka svojej vodnatej konzistencii sa do pleti rýchlo vpíja a vy môžete následne vrstviť ďalšie produkty. Touto jeho vlastnosťou ušetríte čas najmä ak sa niekam ponáhľate. Navyše pleť nezanecháva lepkavú.

Vzhľadom na svoj typ pleti - mastná, citlivá, so sklonom k tvorbe akné - oceňujem protizápalové a upokojujúce účinky. Najmä ak sa mi na tvári z ničoho nič objavia pupenčeky. Môžem byť úplne pokojná, pretože viem, že tento produkt si s nimi poradí. Nemusím sa báť vysušenia a ani červených miest na pokožke. Navyše produkcia mazu je uvedomelo regulovaná, čo je nesmierne dobré minimálne už len z hľadiska prevencie tvorby pupenčekov. Ak sa totiž producia mazu z ničoho nič úplne zastaví, pleť ho bude produkovať ešte oveľa viac, aby zabránila jeho deficitu. Tento proces následne vedieť k upchatým pórom a k vzniku pupenčekov - a to určite nechcete! Preto je dobré vyhýbať sa taktiež produktom s alkoholom, nakoľko vaša pleť bude síce "zbavená" kožného mazu, ale iba na svojom povrchu a následne sa dostaví nepríjemné vysušenie, v dôsledku čoho sa spustí proces, ktorý som opísala vyššie.

Satisfaction with the product.

Aloe BHA Skin Toner is suitable for every single skin type. It soothes the irritated skin, it provides fine hydration for the dry one and it will reduce the sebum production and impurities of the oily one. It is a truly miraculous product! Thanks to its watery consistency it soaks into the skin in a few seconds and you can layer on other products. It does not leave your skin sticky.

Since I do have oily, acne-prone and sensitive skin, I do truly like its inflammation and soothing effects. Especially in times when I realize the new pimples! I can be completely calm and at ease because I know, that they will be gone in a few days thanks to this product. Also, I do not have to be afraid of dry and red patches on my face.

Kozmetické produkty s aloe.

Na Notino nájdete okrem tohto toneru aj ďalšie produkty, ktorých primárnou zložkou je Aloe. Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte niečo nové! :-)

Kozmetika s aloe vera Notino

Benton Aloe Propolis upokojujúci gél (recenzia)
Benton Aloe upokojujúca pleťová maska (10 kusov)
Holika Holika Aloe 99% gél pre intenzívnu hydratáciu a osvieženie pleti
Nivea Rice Scrub Aloe Vera čistiaci pleťový peeling

No comments:

Post a comment

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996