December 05, 2019

dear, Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

dear, Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

Pekný štvrtok želám všetkým, licorniatka ~ Po dlhšom čase mám pre vás novú recenziu na kórejský kozmetický produkt. Tentoraz pôjde o novú verziu Midnight Blue Calming krému od značky dear, Klairs, ktorú nájdete v početnom zastúpení produktov aj u nás, na e-shope Notino. Prvotným balením tohto krému bol malý sklenený téglik s objemom 30 ml. Každopádne toto 60 ml čierne balenie je oveľa výhodnejšie.

Ťažké balenie z tmavohnedého skla síce vyzeralo krajšie a malo taký ten vintage starodávny nádych, avšak čierna tuba je oveľa praktickejšia - produktu je tam viac, je ľahšia a nemusíte sa báť jej prípadného rozbitia.

Primárnou úlohou tohto polnočného krému je intenzívna upokojujúca starostlivosť. Hlavnými ingredienciami sú guaiazulene a Centella Asiatica. Krém je vynikajúcim pomocníkom pre podráždenú pleť a pokožku po opaľovaní, dermatologických procedúrach či holení. Vhodný ako pre ženy, tak aj pre mužov :-)

Hello my lovely little licornes ^^~ It has been a time since I published a review on a dear, Klairs product so today´s article will be dedicated to Midnight Blue Calming cream made precisely by this brand. You can find it on Notino among the other dear, Klairs products available there. The first version of this product was a 30 ml glass jar. The newer one is a black plastic tube in a volume of 60 ml. Heavy jar made of the dark brown glass had those vintage vibes but wasn´t so practical. This tube is much lighter and can´t be even broke if fallen on the ground!

Primarily function of this Midnight Cream is intensive soothing care. The main ingredients are guaiazulene and Centella Asiatica extract. This cream is a wonderful help to fight against the irritated skin - especially after tanning, dermatological procedures or even shaving! It is suitable for both - women and men too! :-)

Sklenený téglik vyzerá takto (špachtlička bola súčasťou balenia) ↓
Glass jar looks like this (spatula was included in the packaging) ↓

dear Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

dear Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

Midnight Blue Calming Cream sa nevyznačuje žiadnou vôňou, ale zato má krásnu modrú farbu. Konzistenciu by som prirovnala k vodantejšiemu gélu, avšak keď si ho nanesiete na pleť, v malom množstve sa trošku ťažšie rozotiera, pretože akoby zhustne. Ide však o ľahkú konzistenciu, ktorá pleť nezaťažuje a taktiež neupcháva póry. Pleť tak dýcha. Krém sa po jemnej masáži do pleti vpije pomerne rýchlo a nezanecháva na nej mastnú a lepkavú vrstvu.

Musím vás však varovať - ja sama mám mastnú pleť náchylnú k tvorbe akné a síce som nespozorovala žiadnu nežiaducu alergickú či inú reackiu - *klop* *klop* - avšak nečakajte od tohto krému žiadne ohromujúce hydratačné učinky. Na tento účel nie je ani primárne určený, takže  po jeho aplikáciu odporúčam následne naniesť ešte hydratačný krém alebo sleeping pack.

Midnight Blue Calming Cream does not contain any scent which makes it suitable even for the most sensitive skin. It does have a lovely blue colour and its consistency is something like a watery gel. When you spread it all over your face, it kind of thickens a bit so you need to use a bit more of it. But it still does have a very light consistency which does not burden your skin and does not clog the pores. The skin is breathing. After a fine and gentle massage, it soaks into skin fast and it does not leave a sticky nor oily layer.

But I must warn you - I do have oily acne-prone skin and even if I haven´t noticed any allergic or any other reaction - *knock* *knock* - do not expect much of a hydrating effect from this cream. It is not its primal effect anyway, but still. I do use a hydrating cream or sleeping pack afterward.

dear, Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

Guaiazulén je, spoločne s ďalšími výťažkami z bylín, efektívny v upokojovaní zapálenej či poškodenej vrchnej vrstvy pokožky. Napomáha tiež regenerácii jej buniek. Táto zložka je extrahovaná z harmančekového oleja a má prírodnú fialovú farbu. V procese tvorby krému sa však táto farba postupne mení na túto krásnu modrastú. 

Extrakt z pupočníka ázijského (Centella Asiatica) sa v kórejskej kozmetike používa pomerne často.  Sama pri kúpe produktov v nich túto zložku vyhľadávam. A skutočne - je ho vidieť takmer na každom kroku, zložení. Rovnako ako guaiazulén, aj Centella napomáha regenerácii poškodenej pokožky a predchádza tvorbe jaziev, hlavne po akné. Pokožku jednoducho hojí.


Guaiazulene is, together with other herbal extracts, effective in soothing the irritated and inflamed layer of the skin. It does help regenerate its skin cells. This ingredient is extracted from the chamomile oil and it does have naturally purple colour. In the process of making it´s changed into this lovely blue one. Centella Asiatica extract can be commonly found in the Korean beauty products´ ingredients lists. To be honest, when I am about to buy some products, I prefer those with Centella in them. As well as the guaiazulene, it does help with soothing the irritated and red skin/spots and does help with the regeneration of its layer. It simply heals it.

dear Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

Midnight Blue Calming Cream od dear, Klairs používam prevažne v rámci nočnej starostlivosti o pleť a následne po ňom aplikujem ešte hydratačný krém a sleeping pack, alebo iba sleeping pack. Ak však vidím na pleti podráždenie aj počas dňa, aplikujem ho v menšom množstve aj cez deň. Zvyknem si ho tiež miešať rovno s hydratačným krémom, vďaka čomu vytvorím jednu vrstvu, ktorá sa rýchlejšie vpíja. Pleť je viditeľne upokojená a začervenania sú zredukované, avšak tento efekt nečakajte za pár minút - chce to čas. A napokon - reálna obnova poškodenej vrstvy pokožky je časovo náročná aj z hľadiska tvorby nových buniek. Treba však veriť a vyčkávať - výsledok sa dostaví :-)

Tomuto produktu by som vytkla asi len dve veci - vyššiu cenu a nedostatočný hydračaný efekt. Inak je skutočne super a ako príležitostná starostlivosť určite nie je na škodu! :-)

Midnight Blue Calming Cream by dear, Klairs has a place in my night skincare routine almost every day. Since it is not so hydrating, I am using hydrating cream and sleeping pack afterward. Also, I tend to mix this midnight cream with the hydrating cream so I create only one layer and it takes less time to soak into the skin. Skin is visibly soothed and red spots are reduced but do not expect this to happen overnight. It takes time to heal your skin layer properly. Just wait and pray for the best results :-)

Also, there are only two things about this cream that I am not that much satisfied with. First of all, I would welcome it to be at least a bit cheaper and second of all, I would welcome it to provide a better hydrating effect. But overall, it is a really good cream that can help you achieve not only pretty, but mostly healthy skin, so it is truly worth trying! :-)

No comments:

Post a comment

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996