Self Care | Body Care Rituals o.2

Telové mlieko Escada Fiesta Carioca Telové mlieko Oriflame Miss Giordani

Krásnu stredu želám všetkým ~ Dnes mám pre vás pokračovanie článku v rámci starostlivosti o telo. Prvú časť ste si mohli prečítať už prvý novembrový deň. Takmer všetky spomenuté produkty - v oboch článkoch - môžete nájsť na e-shope Notino. Na prvej fotografii môžete vidieť dve telové mlieka - Fiesta Carioca od značky Escada a Miss Giordani od Oriflame.

V oboch prípadoch ide však o produkty, ktoré používam iba ojedinele. Sú totiž pre moju citlivú pokožku tela príliš parfumované. Pokožku tela dokážu prevoňať na skutočne dlhý čas, dokonca i po pár hodinách sú na nej citeľné, avšak, na druhej strane, ich hydratačná či výživná schopnosť veľká nie jeFiesta Carioca mi nesmierne pripomína vôňu jahôd ♥ Je to ľahké vodnaté telové mlieko, ktoré sa do pokožky rýchlo vpíja, nezanecháva na nej mastný film. Miss Giordani je o čosi tuhšie, ale zároveň aj intenzívnejšie parfémované. Do tela sa vpíja trošku pomalšie, ale taktiež nezanecháva mastný film. Navyše je pokožka tela uhladená a jemnejšia.

Hello my lovely little licornes ~ Today I prepared the second part of an article dedicated to body care rituals for you. Most of the mentioned products can be found on Notino. In the first picture, you can see two body lotions - Fiesta Carioca by Escada and Miss Giordani by Oriflame. I only do use them from time to time since I do not like perfumed lotions very much and they can easily irritate my skin. Also, they are not a very wise option for hydrating and moisturizing purposes. But well, some people may like to use them more. Fiesta Carioca reminds me of the strawberries ♥ It is a very light, watery lotion that soaks into the skin fast and does not leave any greasy film on it. Miss Giordani is a bit thicker and its scent is a bit stronger and heavier. Into the skin, it soaks a bit slower, but it does not leave any greasy film either. The skin is also smooth and sleek.

Nivea roll-on Pearl&Beauty Nivea Delicate Caring Oil Babaria Rosa Mosqueta Roll-on Nivea Invisible Black&White Pure antiperspirant

Než prejdem k produktom značky Avon, opäť ešte okrajovo spomeniem roll-on deodorant Babaria Rosa Mosqueta, ktorý používam už niekoľko rokov. Príjemná a autentická ružová vôňa, gélovejšie zloženie. Nezanecháva škvrny na oblečení, efektívne bojuje proti poteniu oveľa dlhšie ako iné guličky a taktiež nedráždi iritovanú pokožku (napr. po holení). Navyše 75 ml balenie vám vydrží skutočne dlho.

Ďalšou guličkou je Nivea roll-on antiperspirant Pearl&Beauty, ktorý vonia nesmierne delikátne. Povedala by som, že priam anjelsky. K pokožke je šetrný a proti poteniu dokáže taktiež bojovať dlhší čas.

Now I will be talking about the roll-ons. First, of them, roll-on deodorant Rosa Mosqueta by Babaria is my the most favourite one among them all! I have been using it for a few years now. I love its gentle and authentic rose scent and gel-like composition. It does not leave any marks on the clothing and it fights with the sweat for a few hours. It is also suitable for irritated skin (e. g. after shaving). Another one is a roll-on antiperspirant Pearl&Beauty by Nivea which has an extremely delicate scent. Truly angelic, what else to say? It is gentle to the skin and it also fights with the sweat for a few hours.

Ak sa necítim na použitie guličky, väčšinou siahnem po sprejovej forme. Jednoznačne najlepší je pre mňa od značky Nivea Invisible Black&White Pure antiperspirant proti bielym a žltým škvrnám. Nedráždi pokožku, vydrží dlho a jeho vôňa nie je ani príliš silná ani intenzívna - vyparí sa po krátkej chvíli ♥ Najnovším prírastkom je v mojej zbierke antiperspirant Fabulous Flower v zaujímavom farebnom dizajne so sviežou vôňou exotických kvetov

When I don´t feel like using the roll-ons, I simply use the spray ones. The best one I have been currently using is definitely the Nivea Invisible Black&White Pure antiperspirant that should not cause any white and yellow spots on the clothes. It does not irritate the skin, its scent isn´t very strong and it also fights again sweating for a pretty long time. The newcomer in my collection is the Fabulous Flower antiperspirant in interesting and colourful design with a fresh scent of exotic flowers.

I Heart Revolution Body Scrub Chocolate telový píling

Detské telové oleje sa stali v mojej zbierke produktov pre telo už stálicou. K pokožke sú šetrnejšie, nespôsobujú jej podráždenie, delikátne voňajú, sú vhodné aj na pokožku po holení, môžete ich použiť aj na masáž a pokožku dokonale hydratujú a vyživujú.

Body oils for children are the products I just can´t live without. They are gentler to the body, do not cause skin irritation, are delicately scented and also suitable for the skin after shaving. You can use them even for the massage. The skin is perfectly moisturized and nourished.

Ako som už písala v predošlom článku, starostlivosť o telo si jednoducho nedokážem predstaviť bez telového pílingu, ktorý pokožku zbaví odumretých buniek a prinavráti jej žiaru a hebkosť. Momentálne používam I Heart Revolution Body Scrub Chocolate v 300 g balení. Ide o vegánsky produkt, jeho vôňa je delikátna - čokoládovo-oriešková. Obsahuje škrupiny z vlašského orecha a väčšie kryštály soli.

In the previous article, I was also talking about skin exfoliation. I just can´t imagine body care without this ritual. For this purpose, except using the mesh sponge, I usually use a body scrub. It gets rid of the dead skin cells and makes the skin smoother. Currently, I am using I Heart Revolution Body Scrub Chocolate in 300 g packaging. It´s vegan and its scent is really nice - a combination of chocolate and walnuts. In its composition, there are walnut shells and salt crystals too.

Wilkinson Sword Xtreme 3 Beauty Sensitive jednorázové holiace strojčeky

V rámci odstraňovania chĺpkov využívam, ako väčšina žien, jednoduché a rýchle riešenie - žiletku. Vynachváliť si nedokážem tie ružové od Wilkinsons Sword Xtreme 3 Beauty, ktoré nájdete v cenovo výhodných baleniach po 4 alebo 6 kusov. Použiť ich môžete opakovane, pretože sú skutočne ostré a porezanie s nimi je minimálne *klop* *klop*. Obsahovať by mali taktiež vitamín E a extrakt z aloe vera (ten gélový pásik nad čepeľami).

Ak mám viac času a chuť, používam depilačné krémy. Mojím momentálnym favoritom je jednoznačne Avon Skin So Smooth depilačný krém pre citlivú pokožku, ktorý som už taktiež na tomto blogu recenzovala.

When it comes to shaving, I usually use a body shaver. The best ones I´ve ever had are definitely those made by Wilkinsons Sword Xtreme 3 Beauty which are contained in 4 or 6 pieces of packaging. You can use them repeatedly since they are really sharp and the irritation and cutting the skin is minimal *knock* *knock*. They should also contain vitamin E and Aloe Vera extract (that sliding strip above the blades). When I have more time I use hair removing cream. I truly like the Skin So Smooth one made by Avon.

 Avon Skin So Soft Smooth depilačný krém pre citlivú pokožku recenzia

No comments:

Post a comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)