Caudalie Vinoperfect Concentrated Brightening Essence Review

Caudalie Vinoperfect Concentrated Brightening Essence recenzia

Krásnu utorok želám všetkým ~ Vítam vás pri novom článku, v ktorom budem recenzovať svoj úplne prvý produkt od francúzskej značky pleťovej a telovej kozmetiky Caudalie. Už len ten názov znie tak krásne, keď si ho vyslovíte ♥ Spomínaným produktom je Vinoperfect koncentrovaná rozjasňujúca esencia, ktorú som si zakúpila úplnou náhodou, keď som hľadala náhradu za pôvodnú kórejskú, ktorú som predtým používala. Nájsť niečo podobné, účinné a s dlhodobými výraznými účinkami, je v našich končinách naozaj ťažké. Nehovoriac o šetrnom zložení bez zbytočných chemických látok. Koniec-koncov sa mi to ale podarilo a preto by som chcela svoje pocity zdieľať aj s vami :) Produkt som objednávala z e-shopu Notino.sk.

Hello my lovely little licornes ~ Today I will be reviewing my the very first product made by a french cosmetic and beauty brand called Caudalie. Even its name sounds beautiful, right? The mentioned product is a Caudalie Vinoperfect Concentrated Brightening Essence which I discovered accidentally, when looking for a substitute for a brightening korean essence I was using before. To find something similar, effective, with a long term and visible effects, it´s a bit hard in Slovakia. And I don´t even talk about its amazing composition without any harsh chemicals. Well, in the end I´m just glad I purchased it and I would like to tell you something about it too :)

Inšpirovaná ázijskou starostlivosťou o pleť (čo je naozaj badateľné aj citeľné a, samozrejme, všetko v dobrom!), táto ľahká a jednoduchá esencia je nielen jemná a šetrná, ale taktiež účinná. Nachádza sa v obrovskom 150 ml sklenenom balení, vďaka čomu má aj príznačnú váhu. Pri každej aplikácii s ňou narábam veľmi opatrhne, aby sa mi náhodou nevyšmykla a nerozbila sa. V tomto prípade by som uronila niekoľko sĺz, nielen jednu. Má jemnú nevšednú parfumáciu a priehľadnú ľahučkú vodnatú konzistenciu. Pokiaľ ste už mali skúsenosť s nejakou esenciou, viete si dostatočne dobre predstaviť, že ide predsa len o čosi ťažšie ako voda, ale zároveň ľahšie ako toner či sérum. Opäť využívam tok-tok spôsob (ťapkanie) nanášania na pleť.

Pleť je do niekoľkých sekúnd hydratovaná, jemná, žiarivá, vyzerá sviežo, mladistvo a prebudene. Je to jednoducho zázrak v sklenenej fľaši, ktorému som dlhšiu dobu nemohla uveriť. Rozžiarujúce účinky sa prejavia už pri prvej aplikácii, avšak pri dlhodobom používaní sa ešte znásobia a predĺžia. Úchvatné! Aj napriek cenovej relácii, v ktorej sa pohybuje, si ju plánujem zakúpiť znova. Ide o produkt, ktorý vám vydrží niekoľko mesiacov. Zväčša ju používam večer pred spaním, niekedy ráno, niekedy aj ráno aj večer a niekedy ani raz do dňa. Záleží to od nálady a toho, či si želám požadovaný rozjasnený efekt plný krásy a mladosti.

Inspired by an asian skincare (what is seriously noticeable, in a good way), this lightweight and simple essence is not only soft and skin friendly, but also effective. It´s contained in a huge 150 ml glass bottle which is heavier. Every single time I´m using the essence I try to do that as cautiously, as possible. I don´t want to break it at all since I just love it and since it was pricey. It has a fine unordinary scent and a transparent, lightweight, watery-like consistency. Since you already experienced using any essence, you can surely imagine, that it´s something heavier than water, but still not as heavy as a toner or serum. I apply it with a tok-tok way as well.

After a few seconds, skin is immediately hydrated, soften, brightened, freshen, youthful and overexcited. Simply put it´s a miracle in the glass bottle. For a while, I couldn´t even understand and believe its amazing and immediate effects! Even it´s pricey I plan to re-buy it again since it one bottle will last you for a few months. I usually use it in the night before sleeping, from time to time even during the day. It depends on my mood and on what I actually want (more brightened look full of youth and beauty or not).

Perfektne si rozumie aj s mejkapom či inými produkty v rámci starostlivosti o pleť, ktoré používam. Nespozorovala som žiadnu alergickú reakciu. Odporúčam používať v malom množstve, pretože málo je v tomto prípade naozaj postačujúce množstvo. Taktiež odporúčam naniesť vopred niekoľko kvapiek esencie do dlaní a následným ťapkaním aplikovať na pleť. Určite si pred aplikáciou nezabudnite dôkladne vyčistiť pleť a použiť toner pre lepšiu absorbciu :)

Kyselina glykolová odstraňuje odumreté bunky pokožky zatiaľ čo extrakt z bielej pivónie pleť revitalizuje a dodáva jej prirodzený lesk. Obohatená o signifikantnú hroznovú vodu poskytuje pokožke tváre hydratačné a zjemňujúce účinky pre dosiahnutie krásneho a bezchybného vzhľadu pleti.

The essence is also good to use with a foundation and the other products I´ve been using in my morning/evening skincare routine. I haven´t noticed any allergic reaction. I recommend to use it in a small amount since it´s enough. I also recommend to spread a few drops of the essence in the palms, rub it a bit and after that apply on the skin. Before applying, don´t forget to thoroughly wash and clean your skin. For a better absorption, use the toner before :)

Glycolic acid removes dead skin cells, white peony extract revitalizes the skin and provides it a natural shine. Enriched with a significant grape water, the essence provides hydrating and softening effects for achieving a beautiful and flawless look of the skin.

Zloženie/Ingredients: INGREDIENTS: AQUA/WATER/EAU, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT WATER*, CITRUS AURANTIUM AMARA (BITTER ORANGE) FLOWER WATER*, GLYCERIN*, METHYLPROPANEDIOL, GLYCOLIC ACID, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE*, SODIUM HYDROXIDE, VITIS VINIFERA (GRAPE) JUICE*, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID*, ARGININE, SODIUM BENZOATE, PAEONIA LACTIFLORA ROOT EXTRACT*, PHENYLPROPANOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM PHYTATE*, LINALOOL, LIMONENE. * Origine végétale - Plant origin.

Caudalie Vinoperfect Concentrated Brightening Essence recenzia

Comments

 1. Shannon Boyce02:10

  I always hear wonderful things about this brand. The product look fabulous!
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. This prodcut looks amazing
  xo
  www.laurajaneatelier.com

  ReplyDelete
 3. I love Caudalie products, I have to try this essence ^^
  xx
  http://freakmuffin.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 4. Sara Dunaj16:04

  I need to try this one!

  Pozdrawiam
  Sara's City

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts