7 tipov ako využiť vazelínu

Tipy ako využiť vazelínu Blog de la Licorne

Krásny štvrtok želám všetkým ~ Moja zbierka kozmetiky je, ako ostatne takmer každej zo žien, skutočne rozmanitá. Väčšinou v sebe ukrýva produkty v rámci starostlivosť o pleť a telo, ale nájde sa tam i niekoľko univerzálnych produktov, ktoré majú viacero foriem využitia. Jedným z takýchto produktov je práve aj klasická vazelína, ktorá je pre mňa všestranným pomocníkom. V našej domácnosti nesmela a nesmie nikdy chýbať. A keďže je tento všestranný pomocník skutočne účinný, rozhodla som sa s vami dnes podeliť o niekoľko vlastných tipov, ako ho naplno v domácnosti využiť. Na e-shope Notino nájdete okrem tej klasickej od spoločnosti Vaseline aj ďalšie. Stačí si vybrať presne tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Starostlivosť o pery

Ako balzam na pery či nočnú hydratačnú masku na pery používam vazelínu celoročne. Predovšetkým ju však oceníte v rámci chladných jesenných či zimných dní, kedy dokáže zima pery skutočne poškodiť. Moje pery sú na chlad a zimu veľmi citlivé. Často sa na nich objavujú jemné šupinky a prasklinky.

Hydratačná nočná maska na pleť

Moja pleť je mastná, náchylná k tvorbe akné, ale poviem vám, že z času na čas vazelínu používam aj ako nočnú masku. S týmto a podobnými produktmi však opatrne, pretože niektorým z vás môžu upchať póry, a to určite nechcete. Ak ju však chcete vyskúšať, vrelo odporúčam, aspoň na niektoré miesta. Vazelína má výborné hydratačné účinky. Ak pociťujem hydratačný deficit na mojej pleti, použijem ju ako posledný krok v rámci svojej nočnej starostlivosti o pleť.

Hydratácia suchých miest

Okrem pleti ju môžete využiť aj v rámci starostlivosti o telo - vynikajúco si poradí so suchou pokožkou lakťov, kolien a dokonca i chodidiel. Jednoducho si nakrémujte chodidlá, dajte si na ne pokožky na noc a na druhý deň ráno sa môžete tešiť z detsky jemnej pokožky ♥

Hydratácia po kozmetických úkonoch

V tomto prípade mám na mysli najmä obočie, ktoré ak si vytrhám, zvykne byť veľmi citlivé a podráždené. Okrem trhania si ho niekedy aj holím špeciálnym strojčekom, britvou. Túto metódu praktizujem už niekoľko rokov a neviem si ju vynachváliť. Vazelína vám po takomto ošetrení pomôže predísť suchej a podráždenej pokožke.

Suché okolie nosa

Ak trpíte nádchou, alergiou či chrípkou a máte tendenciu fúkať si nos takmer každých 10 minút, vaše okolie nosa môže byť nielen podráždené a červené, ale i suché a môže nepríjemne páliť. Pre takéto prípady mám pri sebe vždy kúsok v malom tégliku - a to aj vtedy, ak nie som doma.

Starostlivosť o očné okolie

Vznik vrások podnecuje niekoľko faktorov - genetika, životné prostredie, slnečné žiarenie, nedostatok hydratácie .. A práve vazelína vám môže vo vypnutí a dôkladnej hydratácii očného okolia len a len pomôcť! Rada ju aplikujem ešte dodatočne, na svoj očný krém a neviem si hebkosť pokožky okolo očí vynachváliť ~

Starostlivosť o packy našich miláčikov

Klasická biela vazelína je tiež skvelým pomocníkom pre našich chlpáčov. Hlavne počas chladných a zimných mesiacov, keď sú ich packy vystavované snehu, ľadu a často i posypovej soli. Neraz sú ich pacočky zodraté či poškriabané aj počas teplejších mesiacov, preto je dobré ich z času na čas natrieť vazelínou, aby sa zocelili a opäť zjemnili :-) Taktiež funguje ako impregnačný prostriedok práve proti posypovej soli!

Na čo používate vazelínu vy? 💙

1 comment:

  1. Kati16:02

    I'm a big fan of face masks in winter time!

    -Kati
    Almost Stylish

    ReplyDelete

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)