15. januára 2020

Benton Tea Tree Cleansing Water Review 🌿

Benton Tea Tree Cleansing Water Review

Peknú stredu želám všetkým ~

Presne po týždni sa k vám opäť ozývam s novou kozmetickou recenziou, konkrétne na čistiacu pleťovú vodu Benton Tea Tree Cleansing Water. Produkty od kórejskej značky kozmetiky Benton sú už dlhodobo dostupné aj u nás. Nájdete ich napríklad na e-shope Notino. Ako môžete vidieť, nádobka je plastová a jej dizajn je minimalistický. Predáva sa v objeme 200 ml avšak ja som mala možnosť ju vyskúšať v mini cestovnom balení v objeme 50 ml.

Obdržala som ju spolu s ďalšími miniatúrami kozmetických produktov Benton, ktoré som si zakúpila v rámci jedného cestovného setu. Tento cestovný set - a túto pleťovú vodu - na Notino síce nenájdete, ale možno časom sa tam objavia :-) Ide totiž o skvelú možnosť vyskúšania niekoľkých produktov naraz.


English version

Hello my lovely little licornes ^^~

After precisely a week I am back with a new kbeauty review dedicated to another Benton product → Tea Tree Cleansing Water. As you may see in the photo above, it is a little plastic bottle with a minimalistic design. It is sold in a volume of 200 ml, but I had an opportunity to try this sample-sized one since I purchased a whole travel-sized set together. I am truly happy and glad for purchasing this since it is a really good way how to try a few new products and decide whether they are - or not - suitable for your skin :-)


Benton Tea Tree Cleansing Water má, ako to už napokon z jej názvu vyplýva, vodnatú konzistenciu. Neobsahuje žiadne farbivá ani dodatočne pridané silné a dráždivé vône. Má iba zľahka delikátnu Tea Tree vôňu, ktorá je takmer nebadateľná.

Ide o prírodnú vôňu Tea Tree, ktorá je obsiahnutá už v Tea Tree vode a oleji, ktoré sa v produkte nachádzajú. Slúžiť by mala predovšetkým ako odličovač a čistiaci produkt, nakoľko jej úlohou je pleť ušetriť od používania inej kozmetiky slúžiacej pre tieto účely. Ide teda o produkt 2 v 1.

Pleť by mala zbaviť mejkapu i ostatných nečistôt. Navyše by mala pokožku hydratovať, osviežiť, upokojiť a ochrániť. Je vhodná pre všetky typy pleti, avšak primárne pre mastnú a problematickú, keďže vieme, že Tea Tree sa ako ingrediencia využíva práve v produktoch určených pre tento typ pleti.

Pomáha tiež s redukciou kožného mazu, avšak pleť nepríjemne nevysušuje. Všetko v miere :-) Navyše jej zloženie pozostáva iba z 10 ingrediencií, čo je pri kozmetických produktoch nesmierne vzácne a pre pleť veľmi prospešné! Neobsahuje parabény, sulfáty, alkohol ani silikóny ♥


English version

Benton Tea Tree Cleansing Water has a watery consistency and does not contain any artificial colourings nor the scent. Its scent is natural tea tree one, but very fine and authentic, nothing aggressive and strong. This aroma is already included in a Tea Tree water and oil included in the product.

Its main purpose is to clean the face and minimalize the products that are used for this purpose. Basically, you don´t need products like micellar water, lip or eye makeup remover etc. This one product is enough, so your skin will not be burden by using a lot of different products for makeup removing and cleansing. It´s a 2 in 1 product.

The skin should be completely clean without any makeup residue or dust particles. It should also be hydrated, fresh, soothed and protected. Benton Tea Tree Cleansing Water is suitable for all skin types, especially for the oily and acne-prone one since we know, that a tea tree ingredient can be really helpful.

It helps to balance the sebum production, but it does not dry the skin out. The composition includes only 10 ingredients, which is really great too! Cleansing water does not contain parabens, sulphates, alcohol nor the silicones.

Benton Tea Tree Cleansing Water Review
Priznám sa, že Tea Tree produkty mi nikdy - doslova - nevoňali. V mladosti - a hlavne počas puberty - som ich vyskúšala nesmierne veľa, pretože moja pleť bola na kilometre ďaleko od zdravej. Každopádne Tea Tree produkty, ktoré sú u nás dostupné, mám pocit, majú nesmierne silnú, miestami až odpornú prenikavú agresívnu vôňu, ktorú ja osobne jednoducho nedokážem zniesť. A moja citlivá pleť náchylná na akné už tobôž nie. Každopádne s používaním tejto pleťovej vody sa môj názor na túto ingredienciu zmenil. A to diametrálne. A v dobrom :-)

Ak nie som nalíčená, vodu nanesiem priamo na pleť. Po rozotretí ju utriem tampónikom. V prípade, ak som nalíčená ju klasicky nanesiem na vatový tampónik a pustujem ako pri odličovaní micelárnou vodou.

Mejkap odličuje dokonalo, stačí jej skutočne málo. Po nečistotách nie je ani chýru ani slychu. Neštípe ani oči, avšak pozor na to, aby vám do očí nevošla! Pleť je hydratovaná, osviežená a vyzerá žiarivejšie, krajšie. Po použití pleti poskytuje zľahka matný efekt.

Ako dočisťovač je ideálna počas tých dní, kedy nemám chuť použiť čistiacu penu či gél. Ďalším tipom je použiť ju ráno, pred nanášaním produktov, aby bola pleť zbavená pozostatkov produktov, ktoré ste na ňu naniesli pred spaním a nečistotami, ktoré sa na ňu nalepili počas spánku.

Ráno si pleť vyčistím iba vodou, ktorou zmyjem produkty, ktoré som použila na noc. Nezbavujem ju prirodzenej vrstvy mazu po prebudení. Každopádne táto Tea Tree čistiaca voda je k pleti taká jemná, že používať ju ráno na vyčistenie mi vôbec neprekáža ♥


English version

To be honest, I do have to state, that there had been times in my life, during which I totally loathe the smell of a tea tree. It was especially in my "teen" times when I had been suffering from acne and stuff and most of the products with the tea tree had been just overly and aggressively scented. Overall, I had not noticed any change, they only had made my skin worse in some cases. But since I tried this cleansing water, my opinion on this kind of products changed - diametrically and in a good way :-)

If I do not wear makeup that day, I apply this product directly on my skin. After spreading I wipe it away with a cotton pad. When I am wearing makeup during the day, I tend to apply it on the cotton pad firstly and then I remove my whole makeup as it would be micellar water. It dissolves makeup perfectly and you do not have to use a lot of it either! There are no impurities left and you can remove even an eye makeup with it! Just be careful → you do not want to get it in your eyes :-) Also, the skin feels hydrated and fresh, it looks brighter and simply prettier. It also provides a light mattifying effect for the skin.

As the last cleansing product, it´s ideal during the days when I do not feel like using a foam/gel cleanser. Another tip of mine is to use it in the morning after waking up. I usually tend to wash my face only with water to remove the leftovers of the products applied before sleeping. I do not like to wash my face with a foam/gel cleanser since I don´t want to remove the skin´s natural sebum layer the 1st thing in the morning. But this product is so light and does not dry your face, that I like using it - from time to time - instead of mentioned water ♥

Benton Tea Tree Cleansing Water Review

Ďalšie produkty Benton, ktoré nájdete na Notino.

Korean cosmetics Benton Honest

Kolekcia Benton Honest

Korean Cosmetics Benton Fermentation

Kolekcia Benton Cacao Moist and Mild & Fermentation

Korean cosmetics Benton Aloe

Kolekcia Benton Aloe

Korean cosmetics Benton Snail Bee

Kolekcia Benton Snail Bee

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára