April 20, 2018

What is "cica" and why you need to try it

L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream recenzia

Pekný piatok želám všetkým ~ Pokiaľ ste nadšencom kórejskej kozmetiky tak veľmi ako ja, minulý rok vám určite neunikol istý nazvime to trend, ktorý rozličné značky kozmetiky implementovali do svojich výrobkových radov. Mám na mysli "cica" trend, ktorý, ako som si za minulé mesiace všimla, sa konečne udomácnil vo veľkej miere aj v produktoch dostupných u nás. Tým nechcem ale povedať, že sú všetky tieto produkty úplnou novinkou.

Vďaka spolupráci s Notino.sk som obdržala Revitalift Cica krémy od značky L´Oréal Paris. Testovala ich moja mamina a spoločnými silami sme spísali stručnú recenziu. Týmto sa chcem zároveň poďakovať za poskytnutie produktov na testovanie. Čo vlastne skratka "cica" znamená, pre koho sú tieto produkty určené a ako obstáli cica krémy v testovaní sa dozviete v pokračovaní článku :)

Hello my lovely little licornes ~ If you are interested in a k-beauty as much as me you surely already heard about a "cica trend". Many various skincare products implemented this trend into their own cosmetic lines. And there are a lot of different and wonderful products! And what is even better is a fact that products like these are also available in our stores! I am so happy we didn´t fell asleep and cosmetics brands which are available here incorporated this "trend" also in their own cosmetic lines. 

Thanks to a collaboration with Notino I could try Revitalift Cica cream by L´Oréal Paris. But I wasn´t the one who was using it. The person testing these products was my mum. And together with her, we wrote this review. What does "cica" mean, who are these products dedicated to and the reviews on the L´Oréal´s creams - you can find all of this information below, so don´t hesitate and read the whole article :)

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream recenzia

Pupočník lekársky/ázijský
V prvom rade si predstavme rastlinu s názvom pupočník lekársky/ázijský (Centella Asiatica), ktorú som na blogu v rámci kórejských produktov už niekoľkokrát spomenula. Táto bylina v sebe ukrýva hneď niekoľko pokladov - vitamíny A, B, C a D a mnoho minerálnych látok akými sú napríklad zinok, draslík, vápnik a podobne. Obsahuje tiež chemické látky, ktoré stimulujú produkciu kolagénu a iné. Napína a prekrvuje pokožku, má protizápalové ukľudňujúce účinky. V kozmetike sa primárne využíva pre vlastnosť obnovenia "bariéry kože". Dokáže teda obnoviť poškodené tkanivá a dokonca pomôcť minimalizáciou jazvičiek. Práve preto sa často využíva v produktoch, ktoré majú povrch pleti "obnoviť", chrániť a minimalizovať prejavy starnutia.

Centella Asiatica
In the first case let´s introduce what a Centella Asiatica actually is. Recently it has been a really popular ingredient among various k-beauty brands and you can find it in the many different products - creams, toners, sheet masks etc. This herb hides in itself a lot of treasures - A, B, C and D vitamins, zinc, potassium, calcium etc. It also contains chemical substances which stimulate a collagen production and the others. Centella Asiatica helps with a blood circulation, it has the inflammatory effects and it also soothes the skin. But among all of these effects, this herb is a real treasure - it can also repair the skin barrier, recover damaged tissues and helps with a minimization of scars.

L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream recenzia

Čo znamená "cica"?
Možno už niektorí z vás tušia, z čoho pochádza samotný názov cica. V prípade ale, že niektorí stále tápajú, ide vlastne o skrátený názov odvodený od binomickej nomenklatúry centella asiatica. Niekde som ešte čítala, že to môže byť taktiež odvodené od francúzskeho slova cicatriser, čo znamená liečiť. V Južnej Kórei, ako to už býva zvykom, sa tento trend okamžite ujal a značky takmer okamžite uvádzali na trh minimálne jeden produkt, ktorý by poskytoval takéto účinky. Vo väčšine prípadov sa na jeho obale objavil nápis cica pre lepšiu identifikáciu. A teraz zvolajme spoločne "hurá!" pretože takéto produkty dorazili konečne aj k nám

Pozn. - ak nie je v zložení uvedená centella asiatica ale "madecassoside", ide o jednu zo štyroch hlavných aktívnych zlúčenín, ktoré sa v tejto rastline nachádzajú. Ide o veľmi prospešný antioxidant, ktorý pomáha upokojovať podráždenú pokožku, resp. má protizápalové účinky a dokáže tiež revitalizovať jej povrch.

What does "cica" mean?
Some of you may already know what this abbreviation stands for but if not, I will tell you right away. It´s an abbreviation from a binomial nomenclature "Centella Asiatica". I also read that it can be derivated from the french word "cicatriser" which means "to heal". In South Korea, this trend expanded immediately. In many cases, there are brands with at least one product with "cica" incorporated in the name of the product. And now, let´s be happy that we can already try the cica products as well.

Note - if there isn´t Centella Asiatica nowhere in the ingredient list but a "madecassoside" is, don´t you worry. It´s one of the four main active compositions which are contained in this herb. It´s a very useful antioxidant which also helps with soothing the irritated skin. In other words, it also has the inflammatory effects and it can also revitalize the skin´s surface.

Pre koho sú tieto produkty určené?
Primárne pre ľudí s citlivou pleťou a tých, ktorí by radi povrch svojej pleti regenerovali. Cica krémy totiž slúžia na obnovu pleťovej bariéry, ktorá je každodenne namáhaná vonkajšími vplyvmi prostredia, ale taktiež aj stresom a pod. Tieto krémy by mali pokožke prinavrátiť silu, pomôcť jej v regenerácii a taktiež túto bariéru "opraviť".

Who are the products dedicated to?
Primarily for the people who have a sensitive skin and those who would like to strengthen their skin barrier. Cica creams can revitalize and recover the skin barrier which is stressed every day by the external factors, fatigue etc.

L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream recenzia

L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream regeneračná starostlivosť
Denný krém L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream sa nachádza v plastovej tube s objemom 40 ml. Dizajn týchto produktov je jednoduchý, vyobrazujúci samotnú Centellu Asiaticu a zasadený do červeno-bieleho kontrastu. Produkt má silnejšiu, akoby kvetinovú/rastlinnú, parfumáciu príznačnú pre pleťové krémy tejto kozmetickej značky. Konzistencia mi pripadá gélovejšia, bielej farby, bez akéhokoľvek náznaku mastnosty. Po pokožke sa rozotiera s ľahkosťou a v jemnejšej vrstve sa do pleti vpíja pomerne rýchlo. Pleť počas aplikácie zároveň zľahka osvieži. Po nanesení produktu sa okamžite dostaví pocit nielen sviežosti, ale taktiež potrebnej a žiadúcej hydratácie. Povrch pleti je vyhladený, zjemnený. Krém ponúka mierny, prirodzený, tlmený odlesk, ktorý ale vyzerá zdravo a navyše sa po pár minútach vytratí.

Mamina je z krému nadšená a každé ráno sa teší na to, ako si ho nanesie (a to myslím smrteľne vážne :D). Už pri jeho prvej aplikácii bola veľmi milo prekapená tým, že okamžite pocítila príval hydratácie a hladkosti. Pleť je dôkladným používaním taktiež o čosi vypnutejšia, foremnejšia. Redukciu vrások sme veľmi nezaznamenali, kedže moja mamina ich ani po 40-tke ešte nemá nejako viditeľné *klop* *klop*. Aj parfumácia jej vyhovuje, avšak mňa osobne by od používania tohto produktu skôr odradila. Moja pleť je voči takýmto agresívnym vôňam veľmi senzitívna a taktiež by ma to asi obťažovalo. Každopádne toto je len vec preferencií :) Nespozorovali sme žiadne alergické či iné reakcie.

L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream Face Moisturiser
A daily moisturiser is contained in a plastic bottle in a 40 ml volume. Design of all of these products is simple, composed of a contrast of white and red colour, with a picture of Centella Asiatica. It has a strong, floral like, a fragrance which is characteristic for the L´Oréal´s face creams. It has a white gel consistency without any sign of stickiness. On the skin, it´s spread very easily and in a little amount it soaks into the skin faster. When applying, skin is also a bit refreshed too. After spreading the product on your face you will feel an immediate moisturising effect. The skin´ s surface is also smooth and sooth. The cream also provides a light natural shine which looks healthy, not oily or greasy. It will also disappear in a few minutes.

Mom just loves using this cream. She is looking forward to spreading it on her face every single day and I am not lying! She was already nicely surprised after the first application. She felt the immediate moisturising effect as I mentioned before and skin ´s tone was united while skin´s surface was smooth. After a few days, the skin was firmed a bit more and it regained its elasticity. We didn´t notice wrinkle reducing very much since my mum doesn´t have many wrinkles yet (even if she´s in her 40s!) *knock* *knock*. She doesn´t even mind its fragrance. Personally, I don´t think I would use this product since I don´t like its fragrance - it´s just too strong for me and my skin is very sensitive to aggressive fragrances too. But well, it´s only about a preference :) We didn´t notice any allergic reactions.

L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream recenzia

L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream recenzia

L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream nočný krém
Nočný krém Revitalift Cica Cream sa nachádza v pevnejšom balení s plastovým uzáverom a ochranným viečkom pod ním. Rovnaký jednoduchý dizajn je uplatnený aj v tomto prípade. Má totožnú parfumáciu aj s intenzitou ako produkt spomenutý vyššie. Tento má ale žltkastý nádych a hustejšiu, aj keď ešte stále gélovejšiu, textúru, čo je ale pochopiteľné, keďže sa má o vašu pleť starať počas noci.

Rovnako ako aj v prvom prípade, krém sa ľahko rozotiera a do niekoľkých minút sa vpíja do pokožky. Účinky v prípade prvého produktu boli naozaj uspokojujúce, ba dokonca prekročili naše očakávanie. Predstavte si ale, žeby sa tieto účinky ešte znásobili! Presne takúto účinkovú gradáciu môžete pocítiť po nanesení nočného krému Revitalift Cica Cream! Tento nočný krém by som prirovnala k hydratačnému a výživnému sleeping pack-u, po ktorom sa ráno prebudíte s vypnutou pokožkou dokonale hydratovanou a rozjasnenou. V tomto prípade vyzerá pleť nielen vyhladená, ale jemné kontúry a linky tváre vyplnené.

Čo mamine viac-menej vôbec nevadí, ale mne nedá opomenúť, je fakt, že zloženie by mohlo minimálne z môjho pohľadu obsahovať menej príznačných chemických substancií, ktorým sa vyhýbam aj v prípade iných produktov. Opäť však prízvukujem, že toto je len môj subjektívny pohľad na produkt :) Každopádne oba krémy hodnotíme s maminou kladne a vrelo ich odporúčame vyskúšať každej záujemkyni.

L´Oréal Paris Revitalift Cica Night Cream
The night cream is contained in a heavier packaging with a plastic lid and another separate lid underneath. The same design is applied even to this product. It also has the same parfumation but it´s yellowish and a bit thicker. It is logical since it´s the night cream and it has to take care of your skin during the night, but don´t worry, it still has a gel finish. It is also easily spread on the skin and its soaked into within a few minutes.

While testing the first product, we were very surprised with its just amazing effects. But imagine, that this night cream has them even more multiplied! Yes, you read correctly. Night cream provides the skin even better effects at a higher intensity. I would liken it to a moisturising and nourishing sleeping pack. When you wake up the next morning, your skin is full of water, plump, brightened and nourished a lot. In this case, it´s not only smooth but even the fine lines and wrinkles are reduced.

What my mum doesn´t mind that much but I do, is the composition or ingredient list of these two products. I would welcome it if it would be composed of the fewer chemicals and without that aggressive fragrance. But I remind again - it´s just about the preference and skin sensitivity. On the other hand, I have to say that me and especially my mum, we both like the creams and we just love their effects! If you want to try them, don´t hesitate! :)L´Oréal Paris Revitalift Cica Cream recenzia

6 comments:

 1. Shannon Boyce23:57

  How interesting! L'Oreal is a really great brand and I definitely need to look out for this range.
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. I love these cosmetics ;)

  ReplyDelete
 3. Rita Gargaglione21:45

  Great post dear, I love it

  ReplyDelete
 4. sweetlavanda09:05

  thank you for sharing !!
  kisses

  Marina

  http://www.sweetlavanda.it

  ReplyDelete
 5. Paola09:18

  I love L'Oreal, interesting products!
  Kisses, Paola.
  Expressyourself
  <a

  ReplyDelete
 6. Ayuna- Chan10:00

  I do not know these cosmetics, but they look fanatical, I would like to test them :)kisses from Poland :*

  ReplyDelete

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996