> 5 výhod používania suchých šampónov | Blog de la Licorne


5 výhod používania suchých šampónov

Suché šampóny Batiste

Krásnu sobotu želám všetkým ~ Keď som tak minule prechádzala predošlé články a zastavila sa pri tom, v ktorom som opisovala svoje letné kozmetické must-have kúsky, svitla mi v hlave idea napísať samostatný článok o výhodách, ktorými sa vyznačujú suché šampóny Batiste. A, pravdaže, suché šampóny ako také. Sú neoddeliteľnou súčasťou mojej kozmetickej taštičky nielen v týchto horúcich dňoch, ale aj počas univerzitných dní.

Myslím si, že v dnešnej dobe je takýto druh produktu veľmi obľúbený a žiadaný. No i napriek tomu sa nájde zopár ľudí, ktorí si k nemu ešte nenašli cestu alebo s jeho kúpou stále váhajú. A presne pre takých ľudí je dnešný článok určený. Zaujíma vás top päť dôvodov, prečo používať suché šampóny? Neváhajte a pokračujte v čítaní :)

Než ale prejdem k samotným tipom (uvedomila som si, že takto začínam vety pod prerexom pomerne často, haha), musím podotknúť, že od značky Batiste som vyskúšala už takmer všetky suché šampóny, ktoré sú dostupné na Notino.sk. A nemienim ich meniť nech sa deje čokoľvek. Mám skústenosti aj s inými značkami, no zatiaľ som ešte nenašla to pravé orechové. Niektoré z nich dokonca nedokázali z vlasov prebytočný maz odstrániť a vtedy som si povedala, že skúšať už zbytočne nemienim. Možno podľa recenzií a odporučenia známych, ale na vlastnú päsť už pravdepodobne nie.

Suché šampóny Batiste

1. Šetrí čas
Zaspali ste na schodzku, do školy, do práce? Nestíhate si umyť vlasy? Žiaden problém. Stačí pár strekov a vaše vlasy budú svieže a prevoňané ako po umytí. Okrem toho tento variant je tiež vhodný pre ľudí, ktorí žiju aktívnym životným štýlom. Veď komu by sa chcelo zbytočne umývať a namáhať vlasy vždy keď máte chuť si zacvičiť?

2. Šetrí peniaze
Veľké 200 ml balenie vám vydrží oveľa viac ako balenie klasického tekutého šampónu. Vďaka tomu tiež šetríte peniaze a vaše výdavky sa zminimalizujú.

3. Okamžitý objem
Okrem sviežich vlasov prevoňaných rozličných voňami sa dostaví aj okamžitý objem, vďaka ktorému je vaša koruna krásy nadýchaná. Takéto vlasy sú tiež lepšie pripravené na styling. Vzhľadom na to, že sú nadýchané a držia tvar sa s nimi pracuje oveľa lepšie a ľahšie.

4. Vhodný na cesty
Tí z vás, ktorí cestujú pomerne často, si určite budú pochvaľovať ľahké mini balenia, ktoré sú taktiež dostupné v ponuke. Uvoľní sa vám tak v batožine miesto aj konečná hmotnosť batožiny. 

5. Menej umývania = zdravšie vlasy
Jednoduchá rovnica menej umývania = zdravšie vlasy v tomto prípade skutočne platí. Navyše suché šampóny neobsahujú silikóny (dimeticone, dimethiconol, rozličné "PEG-y" a pod.) a dokonca ani sulfátzy SLS či SLES, vďaka čomu sú vlasy zaťažené oveľa menej. Niekomu tieto látky môžu byť ukradnuté alebo nemusia vyvolávať žiadne problémy. Avšak tí, ktorí sú na tieto látky citliví, tento variant určite privítajú. Niektorí ľudia si tiež zvyknú vlasy po umytí okamžite vysúšať teplým vzduchom z fénu, čo im taktiež z dlhodobého hľadiska škodí. S takýmito produktmi sa ale zbytočnému použitiu tepla vyhnete.

Záver
Ako napokon každý kozmetický produkt, aj tieto majú nielen svoje výhody, ale aj nevýhody. Medzi ne patria napríklad zostatkový biely "prach" na vlasoch, neblahé účinky na životné prostredie, možný výskyt lupín, suché vlasy a iné. V konečnom dôsledku si myslím, že táto problematika je skôr o preferenciách užívateľov a vhodnosti týchto produktov pre každého človeka. Je však dobré možné varianty aspoň vyskúšať a potom si nájsť to svoje, čo vám bude vyhovovať :)

Aký máte vzťah k suchým šampónom vy? :)

12 comments:

 1. Shannon Boyce16:03

  I have tried one of the dry shampoos from this brand and really enjoyed it!
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. V3ronika16:11

  Asi ho neumím používat, ale já mám potom stejně pocit mastných vlasů :D

  ReplyDelete
 3. Елена М16:32

  I love this brand!! Kisses

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Ja si ho najradšej nanášam tam, že ho aplikujem na kefu a potom si ňou prečesávam vlasy ♥
  Alebo potom klasicky, že ho aplikujem rovno na vlasy.
  Ja mám pocit mastných vlasov pri iných, ktoré nie sú od Batiste :(
  Podľa mňa to súvisí aj s typom vlasov. Pevne verím, že nájdeš ten "svoj", pretože to je naozaj šikovná a užitočná vecička :)

  ReplyDelete
 5. SO PRETTY!! I LOVE IT <3

  http://geeky-freeky.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Jasmina Di14:11

  Amazing pictures and post! :)
  PS: do you want to follow each other? Let me know on my blog so I can follow you back. <3

  jasminadimitri.blogspot.rs

  ReplyDelete
 7. Sarah M10:45

  Hello,

  So lovely !

  Sarah, http://www.sarahmodeee.fr/

  ReplyDelete
 8. 14Monika14116:38

  Ja ich milujem, pre mňa to jednoznačne must a Batiste najviac! :)
  xx Mon
  http://lifebymon.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Elle About Everything20:18

  Taky Batiste miluju! Každý měsíc minimálně jeden spotřebuji a i když nemám vlasy mastné, tak už jsem zvyklá si občas sucháč stříknout do vlasů jen tak pro objem :)

  Elle about everything

  ReplyDelete
 10. Wau, tak to je sila! :D Ale dokážem to pochopiť, že spotrebuješ jeden mesačne. Ja som zasa v tomto sporivá, avšak sem-tam pre ten objem si ho striekem aj ja :)

  ReplyDelete
 11. Presne tak! Najlepšie z najlepších! :)

  ReplyDelete

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)