June 26, 2020

Purito Pure Vitamin C Serum Review 🍊

PURITO Pure Vitamin C Serum Review PURITO Pure Vitamin C Serum Recenzia

Pekný piatok želám všetkým ~ Tentokrát budem rozprávať o svojom Svätom Grále, ktorý v mojej zbierke kozmetiky nesmie už nikdy ani v budúcnosti chýbať. Tým produktom je vitamín C, resp. sérum s jeho obsahom. Vitamín C má všeobecne niekoľko úžasných benefitov pre pleťrozjasnenie, navrátenie elasticity pleti, protivráskový a protistarnúci účinok.

Ďalej je to minimalizovanie pigmentových škvŕn a jazvičiek po akné, redukcia pupienkov a začervenania, minimalizáciu pórov, zmiernenie čiernych kruhov pod očami a mnohé ďalšie. Samozrejme, tieto účinky som spozorovala na svojej pleti, takže ich nemôžem 100% potvrdiť aj vo vašom prípade.

English version

Hello my lovely little licornes ~ In today´s article I will be talking about my Holy Grail which can´t be missing in my kbeauty collection ever! I am talking about nothing else than a Vitamin C serum! This vitamin provides your skin (and body) with various benefits - brightening, better skin´s elasticity, anti-aging effects, fights against hyperpigmentation, and spots. 

There is also healing of the acne scars, pimples reduction and inflammation soothing, minimalization of clogged pores, dark eye bags brightening and others. Of course, these effects have been noticed on my skin so I can´t promise them for 100% :-)


• Mohlo by vás zaujímať ~ Purito Centella Green Level Safe Sun

• Mohlo by vás zaujímať ~ Purito Centella Green Level Buffet Serum


Slovenská verzia

Produkt som objednávala z Yesstyle, nakoľko tam mám veľa výhod a zliav. Samotný e-shop má každý týždeň mnoho zliav sám o sebe, čiže nakupovanie cezeň sa naozaj vyplatí. Keďže korona však vo svete stále rezonuje, Yesstyle navýšil za týchto okolností poštovné na zhruba 24€. Pevne však verím, že zanedlho sa poštovné zredukuje opäť na predošlých 0€.

Tmavohnedá fľaštička chráni Purito Pure Vitamin C Serum pred oxidáciou a slnečným žiarením. V krabičke ju nájdete uzavretú klasickým uzáverom, avšak v balení nájdete pribalenú aj pumpičku, ktorou môžete sérum následne dávkovať.

Ide o to, aby sa sérum nedajbože nevylialo alebo nezoxidovalo už počas prepravy, čiže toto opatrenie skutočne kvitujem. Skladujte ho na tmavom a suchom mieste. Ja ho uskladňujem v chladničke, vydrží dlhšie a taktiež pomalšie oxiduje :-)

Vďaka vodnatej konzistencii sa sérum rýchlo a ľahko rozotiera po pokožke. Jedna až dve pumpičky sú ideálne na pokrytie celej tváre i krku. V prípade, že sa na mojom tele objaví pupienok, aplikujem toto sérum i naň a za deň, dva už po pupienku niet ani chýru ani slychu.


Ak by ste si želali 5% zľavu (a za každý ďalší nákup 2%), môžete použiť môj zľavový kód "ROSEBONNIEE6". Ak sa však rozhodnete tento kód použiť, z vašej objednávky sa mi vráti malé % na môj Yesstyle účet. Vás to nebude stáť navyše nič, avšak ak si ma takýmto spôsobom neželáte podporovať, tento kód nepoužívajte :-)


Aplikujte ho predovšetkým na noc, pretože počas dňa sa vám na konkrétnych miestach môžu objaviť pigmentové škvrny, a to určite nechcete. Ak už ale chcete sérum aplikovať na pleť aj počas dňa, nezabudnite si na tvár naniesť opaľovací krém!

Purito Pure Vitamin C Serum obsahuje extrakt z červeného ženšenu, niacínamid a komplex bielych kvetov. Hlavnými ingredienciami by mali byť 5% vitamín C (L-ascorbic acid) a 89% kyselina hyalurónová. Môže pôsobiť vysušujúco, je preto dobré po ňom použiť ešte následne hydratačný krém ak je vaša pleť príliš suchá.

Sérum nie je testované na zvieratkách, neobsahuje parabény, etanol, umelé farbivá či vôňu, ale ani PEG, propylénglycol či minerálny olej. Balenie o objeme 60 ml je najlepšie spotrebovať do 3 mesiacov od otvorenia fľaštičky (určite si nechcete privodiť žiadnu infekciu či baktérie!).

Keďže tento produkt neobsahuje žiadne chemické konzervanty, môže nastať zmena farby na tmavooranžovú. I napriek tomu je ale stále použiteľné. Ak má ale sérum hnedú farbu, ihneď ho prestaňte používať! Kompletné zloženie produktu nájdete na Skincarisma.

Máte skúsenosti s používaním akéhokoľvek vitamínu C?
Skúšali ste už nejaký produkt od Purito?


PURITO Pure Vitamin C Serum Review PURITO Pure Vitamin C Serum Recenzia

English version

I ordered this product through Yesstyle since there are many great deals and sales every single week. Also, I have a lot of benefits there too. The only thing I am not very fond of is current cost of the shipping fee which is something around 24€. I hope it will be reduced to 0€ above an exact order cost soon!

Dark brown bottle protects the Purito Pure Vitamin C Serum against the oxidation and sun rays. In the package, you will find it with a classic lid, but there is also a pump that can be used too. The classic lid is there because of the protection of the serum while being in transit. Also, the serum should be stored in a dry, dark place. I keep it in the fridge :-) It will last longer and won´t oxidize so soon either.

Thanks to its watery consistency it´s easy to spread all over your face. One or two pumps are just enough to cover the whole surface of your face and neck too. If I notice any pimple on my body as well, I use a bit of the serum in this place too. After a day or two, there is no longer any sign of the pimple left.


If you would like to get a 5% extra discount (and another 2% for any future purchase!) on your order, you can use my code "ROSEBONNIEE6". If you would like to use this code, be aware that a small amount of your order cost will be transferred to my Yesstyle account. But don´t worry, it will not cost you anything. However, if you do not wish to support me like that, don´t use this code of mine :-)


I advise you to apply this serum especially at night since during the day there can be spots appearing on your face. And you surely do not want that, right? And if you want to use it during the day at all cost, don´t forget to use a strong sunscreen afterwards!

Purito Pure Vitamin C Serum contains extracts from red ginseng, white flower complex as well as 89% hyaluronic and 5% ascorbic acid. You can also find it a bit drying on your skin, so it´s welcomed to use a hydrating cream after.

The serum hasn't been tested on animals, doesn´t contain parabens, ethanol, artificial colourings nor the scents, PEG, propylene glycol and mineral oil either. The packaging is 60 ml volume one and it´s good to use up this product to three months since opening the bottle (you do not have to cause yourself any infection or the bacteria!).

Since there aren´t any chemical preservatives in this product, its colour can be changed during time. Even if the serum is dark orange, it still can be used. But if it´s dark brown, do not use it anymore! The whole ingredient list of this product can be found on Skincarisma.


PURITO Pure Vitamin C Serum Review PURITO Pure Vitamin C Serum Recenzia

No comments:

Post a comment

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996