February 16, 2020

Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020 (part 2)

Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020

Peknú nedeľu želám všetkým ~ Nemôžem tomu uveriť, ale už je to niekoľko týždňov, čo som uverejnila prvú časť Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020, alebo teda zvykov a činností, ktoré by ste mali zaviesť do svojho života v roku 2020. Alebo skôr mohli, pretože si myslím, že ak sú tieto činnosti vykonávané na pravidelnej báze a stane sa z nich zvyk, v živote vám môžu iba pomôcť a tak vám ho i vo väčšej miere uľahčiť. Pokiaľ ste ešte nečítali prvú časť, vrelo odporúčam. V prípade, ak máte i vy sami nejaké zaujímavé zvyky a návyky, neváhajte a podeľte sa s nimi v komentároch pod článkom :-) Želám príjemné čítanie.

Hello my lovely little licornes ^^~ I can´t believe it has already been a few weeks since I published the first part of Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020. Time has surely flown fast again and today, I would like to share with you another, the second part of this series. If you haven´t read the first part yet, I gladly advise you to do so since there are a few things that you may find helpful as well and which might make your life easier too. What about you? Do you have any interesting habits to incorporate into life? Share us with them in the comment below.

• Mohlo by vás zaujímať ~ Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020

1. vytvorte si systém a zvyknite si na harmonogram → som človek, ktorý bez systému nedokáže existovať. Resp. dokáže, ale hektické a frustračné prostredie nepatrí zrovna k mojím obľúbeným. Preto si radšej svoj voľný čas vopred rozvrhnem na aktivity rozličného charakteru. Nemusím sa tak báť, že niečo nestihnem alebo niečomu nevenujem dostatok času. Neplatí to však, samozrejme, pre všetko môj voľný čas - spontánne nápady majú taktiež svoje čaro. Ide skôr o úkony spojené s prácou, univerzitou, prípadne blogovými a podobnými povinnosťami, ktoré jednoducho človek musí skôr či neskôr splniť.

2. naplánujte si voje workouty vopred → na margo hospodárenia s časom, plánovanie cvičenia je taktiež dôležité. Vzhľadom na to, že cvičím doma, počas svojho voľného času si rada prezriem videá, ktoré si následne roztriedim do kategórií (kardio, celotelové cvičenie, horná časť tela, nohy ..) a podľa toho si zostavím tréning. Niekedy tiež zvyknem ísť naslepo, ak natrafím na niečo zaujímavé, alebo si tréning zostavím jednoducho z hlavy. Cvičenie tak je oveľa efektívnejšie a vy nemárnite čas rozmýšľaním nad tým, čo vlastne dnes chcete odcvičiť.

3. vstávajte a choďte spať o čosi skôr → áno, ono sa to ľahšie povie ako vykoná, ale ja osobne mám napríklad nesmierne dobrý pocit zo seba samej ak ráno vstanem o čosi skôr, než som zvyknutá a mám tak čas na viac aktivít. Chodiť skôr spať je prospešné nielen pre váš organizmus a ľahšie zajtrajšie vstávanie, ale aj pre zachovanie mladistvosti vašej pleti ♥

1. create your system and get used to time management → I am a person who just can´t live without a proper system. Or rather said, I can, but I am not really fond of the hectic and frustrating space. I like to differ my spare time into various activities and plans. This way I can´t be afraid of not attending something or of not getting something important done. I am not in a hurry but in peace. Of course, spontaneous ideas are great too, but being prepared is gold :-)

2. plan your workouts in advance → in case of you working out, you surely know the struggle when you would love to workout, but you are not sure what to do. Well, not only you are wasting your precious time, but a motivation to do so too. That´s why it´s good to plan your exercise in advance so you know what part of the body and exercises you are going to do.

3. get up and go to sleep a bit earlier → well, it´s easier to said then getting done, but at least me, personally, I just love the feeling of going to sleep sooner and waking up sooner as well. The day seems to be sooo long that you can get done so many things → learning a language, working out, cleaning, drawing, writing, taking the photos, editing them etc. etc. By going to sleep sooner not only your organism will be in better shape, but your skin will get younger too ♥

Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020

• Mohlo by vás zaujímať ~ Life Cleansing Tips - Start Over

4. urobte to dnes! Neprokrastinujte! → mojou obľúbenou činnosťou je tvorenie to-do listov. Väčšinou ide o denné alebo týždňové aktivity, ktoré jednoducho chcem i musím splniť. Viem, že týmto spôsobom na ne nezabudnem a keď si ich zo zoznamu vyškrtnem, môžem mať dušu na pokoji, že si s nimi už nemusím lámať hlavu. Navyše ak sa do niečoho pustíte ihneď, dokončite to oveľa skôr ako pri odkladaní na zajtra, pozajtra .. keď znova budete lamentovať nad tým, ako sa vám do toho nechce :-)

5. vopred si stanovte, na čo miniete svoj rozpočet → začiatkom roka 2020 sa v mojom živote zmenilo veľa vecí. A stále sa mení, ale, našťastie, prevažne z mojej iniciatívy. Inak to nie je ani pri rozpočte. Svoje financie si strážim a skutočne rozmýšľam nad tým, na čo a koľko miniem. Nikdy som v tomto nebola impulzívna, naopak, šetrná a sporivá, ale urobiť si menší zoznam toho, čo by som si tento rok chcela skutočne zaobstarať a nazerať takto do budúcnosti je prospešné. Je to akási istota a prehľad, na čo skutočne chcete minúť svoje peniaze. Takýto zoznam vás na druhej strane tiež brzdí v míňaní peňazí na to, čo až tak veľmi nechcete a nepotrebujete a čo je iba náhly chvíľkový podnet :-)

6. svoje dokumenty/prácu, si ukladajte priebežne → s týmto som nikdy nemala problém, keďže s grafickými programami, programami na kreslenie, Wordom a podobnými srandami pracujem už takmer polovicu svojho života, avšak stále sa najdú ľudia, ktorí začnú nový projekt bez toho, aby si ho uložili niekam na stabilné miesto a potom ho priebežne ukladali. Ak ho v priebehu procesu náhodou zabudnete uložiť a on sa vám potom neobnoví z akéhokoľvek dôvodou, aspoň budete mať niečo. Je to stále lepšie, ako nemať absolútne nič a začínať nanovo.

4. get it done today! Do not procrastinate! → one of my most favourite things to do is making to-do lists on a daily or weekly basis. This way I do not forget to do something (especially when it´s important) and I can be at peace by getting it done asap. If you are finish something sooner, you will not only have a great feeling of yourself, but you will get it done actually faster then the other day with no motivation and procrastinating again.

5. decide what to spend your budget on → since the beginning of 2020 I have made a lot of changes. Making the budget list is one of them as well and I have to tell that it´s quite handy! If you write down the things that you actually would like to buy/earn this year, you will easily save up money for getting them and you will not be spending them on a whim.

6. save your documents regularly → are you writing something important? Save it now! You never know when you PC will deliberately shut down and your documents may be lost forever, without any trace of them in the machine. It is better to save your work during the process repeatedly, so when some error or anything else occurs, you will not lose everything.

Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020

• Mohlo by vás zaujímať ~ 23 Things I´ve Learned from Living so Far

7. začnite nosiť opaľovací krém. Každodenne, nie iba počas leta → o opaľovacích krémoch som urobila kedysi i samostatný článok, no ľudia tak či onak budú používanie týchto produktov podceňovať. Hlavne milujem tie typy ľudí, ktorí po opaľovacom kréme nesiahnu, ale budú si kupovať 879465494856 produktov na omladenie pleti, ktoré jednoducho tak či onak nepomôžu, a potom to všetko zvalia na genetiku. Lebo slnko nezohráva v starnutí kože žiadnu úlohu .. Nie .. Vôbec .. Nehovoriac o rakovine kože a iných faktoroch.

8. neste si so sebou fľašu s vodou → ušetríte tak nielen svoje financie, ale i planétu, pretože nebudete produkovať zbytočné množstvo odpadu. Jednoducho svoju plastovú fľašu využijete niekoľkokrát, dokiaľ to bude možné. A niet nad blahodarné účinky čistej vody bez zbytočne pridaného cukru a É-čok! :-)

9. snažte sa prv úplne spotrebovať kozmetické produkty, ktoré ste otvorili skôr → keď som v minulosti spolupracovala s viacerými značkami kozmetiky, často sa mi stávalo, že sa mi jednotlivé produkty rovnakého typu (napr. sprchové gély ..) nakopili a ja som bola nútená ich otvoriť viacero naraz, nakoľko som na ne písala recenzie. Nehovoriac o tých, ktoré som si zakúpila sama zo zvedavosti. A nehovoriac o tých, na ktoré som potom jednoducho zabudla a boli už po záruke .. A musela som ich vyhodiť. Predíďte zbytočnému plytvaniu (akýchkoľvek) produktov a spotrebujte najskôr to, čo ste skôr i otvorili, alebo má kratšiu záručnú dobu. Produkt ani vaše peniaze tak nevyjdu nazmar.

7. start using sunscreen on a DAILY BASIS → I even already published a separated article about this topic, yet I still can´t understand the way of thinking of some people. They are willing to spend hundreds of € on the anti-ageing cosmetics and stuff, but they do not realize, that one of the ageing factors is the sun too. Wearing sunscreen every day will keep your face protected and younger :-)

8. carry around a bottle of water → you will not only save money in case of being thirsty, you will also save a planet from the few more plastic bottles. Reusing the bottle is a good way to create less waste as well. And a gulp of pure water is also better for a body! :-)

9. use up the cosmetics you opened sooner → when I had been collaborating with a few cosmetic and beauty brands at once in the past, I had almost no time to use up the whole of cosmetic packagings before opening the new ones. And since I had been making a review on them, I had had to try all of them. In conclusion, there were many packagings open and I do not even talk about those that I had bought myself because I wanted to try them too. In this case, it is easy to forget about some already opened ones and it might not be really good - you do not want to use something which is already old, right? Wasting the product and, in the end, your money as well is not a budget-friendly idea ..

Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020

• Mohlo by vás zaujímať ~ 22 Reasons Why I Love Being Single

10. vyťažte z kozmetiky maximum! → z balenia vášho obľúbeného produktu už takmer nič nevychádza? Zatvorte konkrétny produkt a rozstrihnite ho v polovici alebo 3/4 jeho balenia. Na spodnej i vrchnej časti určite ho zostalo ešte veľa! Navyše takto otvorený produkt môžete opätovne zavrieť tak, že vrchnú časť akoby nasadíte na tú spodnú. Takto otvorený produkt však skoro spotrebujte a dávajte pozor na to, aby ste tam nenaniesli zbytočne veľa prachu a iných nečistôt.

11. začnite orezávať fotografie v Microsoft Photo Vieweri → lámete si hlavu nad tým, kde orezať fotografie tak, aby nezaostávali na kvalite? Ja som to začala robievať cez Microsoft Photo Viewer a poviem vám, že tento nástroj je úplne jednoduchý, má ho každý Windows a s orezom si veľmi rýchlo a efektívne poradí. Ak nemáte zrovna nič iné vo vašom počítači po ruke, vrelo odporúčam :-)

10. don´t waste the products → well, this will be about not wasting beauty products too, but in a different way. You surely know that feeling of despair when there is nothing more coming out of the packaging, right? Well, do not throw out yet. Before actually doing it, cut it in the half, or in the 3/4 of the packaging and use the leftovers of the products. There is usually still quite A LOT of the product there and it would be such a waste to just throw it away. Also, remember to use it asap!

11. start cropping the photos in Microsoft Photo Viewer → do you need to crop the photo but you do not want to lose its quality? You do not have any "special" program in your PC? Well, that´s not a problem anymore. You can simply use the Microsoft Photo Viewer which is like the simplest and easiest way to do so. Pretty handy :-)

Aké sú vaše tipy na činnosti a návyky, ktoré stojí za to zakomponovať do svojho života? :-)

What about your tips for a better living in 2020? :-)

1 comment:

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996