Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020 (part 1)

Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020

Peknú oddychovú nedeľu želám všetkým ~ Akonáhle sa nový rok 2020 začal, z každej strany sa na mňa doslova vyvalili motivačné a inšpiratívne články. Ak by som povedala, že mi takéto témy prekážajú, bola by som bývala klamala. Ja takéto články jednoducho milujem čítať a ešte radšej ich sama pre verejnosť tvorím. Byť inšpirovaný a motivovaný je skvelý pocit, najmä ak k tomu môžete pridať i niečo svoje. Tento článok mal byť pôvodne publikovaný už pred týždňom, ale nemala som čas, chuť a ani inšpiráciu na nafotenie nejakých lifestylových fotiek. Každopádne počas týždňa som sa do toho pustila a výsledkom je prvá časť tohto článku. Aké zvyky by ste si želali inkomporovať do vášho života? Podeľte sa so mnou v komentároch. Želám pekné čítanie :-))

Hello my lovely little licornes ^^~ Since the beginning a New Year 2020, there have been a lot of motivational and inspiring articles around me. To be honest, I do truly love reading them and even more, I just love creating them myself. To be motivated and inspired to do something is a truly wonderful feeling. But to be able to bring something yours too, it´s even better. This article should be already posted on Sunday last week, but I hadn´t had time and inspiration to make any of the lifestyle photos. But I changed it this week and today I will be publishing the 1st part of the life habits to incorporate into your life during 2020. What are the habits that you would like to incorporate in your life during this year? Let me know in the comments. Have a lovely reading :-))

1. usteľte si posteľ → musím sa priznať, že som z tých, ktorí na to často zabúdajte, avšak potom si spomeniem, koľko prachu sa v mojej izbe cez deň premelie a v takomto množstve určite spať nechcem. Ďalšou vecou je, že ak si posteľ usteliem, moja izba vyzerá viac composed a cítim sa v nej akosi lepšie, produktívnejšie.

2. ráno začnite pohárom čistej vody → osobne si neviem predstaviť, žeby som začala svoje ráno inak ako tým, že sa napijem vody. Táto tekutina mi dodá akúsi energiu a motiváciu do dňa, osvieži,  povzbudí a prebudí organizmus. Mám však na mysli úplne čistú vodu z kohútika, žiadne jej modifikácie.

3. spisujte si veci, ktoré potrebujete urobiť → lístočkovanie praktizujem už niekoľko rokov, nakoľko som taký rozlietaný človek, že si to všetko jednoducho nestíham pamätať. Mobilný telefón na tento účel nevyužívam, pretože mi nepríde taký osobný ako spomínané lístočky. Od decembra minulého roka som si však pre tento účel zriadila špeciálny zošit, kde si zapisujem všetko, čo potrebujem urobiť → veci v domácnosti, práci, osobné veci, blogerské veci a iné. Ak konkrétnu úlohu splním, jednoducho ju vyškrtnem. Konkrétne strany však nevyhadzujem, pretože počas roka v ňom plánujem listovať, koľko som už toho reálne dokázala urobiť :-)

4. upracte si izbu/byt raz týždenne → upratovanie som nikdy nemala v láske, len čo je pravda, ale čím som staršia, tým na sebe pociťujem väčšiu lásku k tejto činnosti. Väčšinou si tento čas vyhradím v piatok podvečer alebo ráno v sobotu. Vtedy som väčšinou oddýchnutá a do tejto činnosti sa nemusím tlačiť. Príjemné, zorganizované a čisté prostredie vás prinúti myslieť na iné a príjemné veci a taktiež popustí uzdu kreativite :-)

5. vyvetrajte izbu pred spaním → vetranie pred spaním sa stalo akýmsi mojím každodenným zvykom a musím povedať, že mi to takto veľmi vyhovuje. Jednoducho zaspím rýchlejšie a spánok je citeľne lepší. Darmo, čerstvý vzduch sa dýcha najlepšie ♥

1. make your bed in the morning → to be honest, I am one of those who tend to forget doing this, but when I think about the amount of the dust that may "land" there and I will be sleeping in the next night, I will rather do it as soon as possible after waking up. My room also looks more composed and I feel better being there.

2. start your day with a glass of pure water → I can´t imagine proper waking up without drinking a glass of water in the morning. It gives me energy and motivation and it even freshes up the organism. I am talking about the completely clean water, nothing with the lemon or anything else in it.

3. make to-do lists every day → I have been doing this for a few years now and since December 2019 I started to write my ideas and stuff to get done into a "special" notebook made only for this purpose. If I get something done, I will just cross it, but I do not throw out the page. I would like to browse in there during the whole year to remind myself of the things I have already got done to stay motivated :-)

4. clean your room/house at least once a week → I had never liked tidying up, but since I am getting older, I like it more and more, haha. And I even love doing it! I do clean my room on Friday evening or during Saturday morning when I feel most relaxed and rested. Nice, clean and organized space will make you motivated to do a lot of new things and will draw new ideas towards you too.

5. open the window before going to sleep → I have been doing this habit of mine for quite a time now and I have to admit, that I am falling asleep sooner and my sleep is even better! Breathing clean air is definitely a lot better ♥

Mohlo by Vás zaujímať ~ Life Cleansing Tips | Start Over

Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020

6. pripravte si všetko potrebné na nasledujúci deň vopred → či už ide o kabelku/tašku, oblečenie alebo jedlo do práce, snažím sa takéto veci pripraviť si vopred. Ak idem na rannú smenu, tak večeč predchádzajúceho dňa. Ak idem na poobednú smenu, tak v predvečer konkrétneho dňa alebo počas rána toho nasledujúceho. Spánok je pre mňa nesmierne dôležitý, preto sa snažím redukovať čo najviac času nasledujúceho dňa, aby som si mohla ešte trošku pospať :-)

7. majte svoje produkty pokope → pokiaľ sa líčite, majte produkty slúžiace na tento účel pokope. Nebudete tak strácať čas tým, kde ste dali tento produkt a tento, prípadne ktorý z nich si vybrať a pod. To isté môžeme aplikovať aj na veci akými sú slúchadlá, mobil, kľúče od bytu a pod.

8. odkladajte veci na ich pôvodné miesto okamžite! → tento bod je pre mňa kameňom úrazu takmer neustále .. Väčšinou veci položím sem, sem a tam, a potom ich hľadám a tak ďalej. Však to poznáte. Každopádne som si na uprataný a vzhľadný priestor už tak zvykla a tak sa mi v ňom páči a lepšie dýcha, že sa snažím každú jednu vec, ktorá niekam nepatrí, odložiť urýchlene na jej miesto.

9. sústreďte sa vždy iba na 1 vec! → multitasking je fajn, ale dokonca už i ja, jeden z najväčších multitaskerov sveta, som si uvedomila, že takto to proste nejde. Aby som dosiahla požadovaný výsledok, je potrebné sa konkrétnej veci venovať dôkladne. Ak mám rozrobených niekoľko vecí naraz, iba nestíham, som v strese a nakoniec nedokončím takmer ani jednu z nich. Je to frustrujúce a takýto pocit sa mi vôbec, ale vôbec nepáči.

10. vymeňte elektroniku za knihy → na tomto svete je toľko dostupných kníh, ktoré vám môžu ponúknúť toľko rozličných vecí, až sa tomu nedá veriť. Či už je to beletria, motivačná literatúra, knihy obsahujúce rady a tipy, knihy o varení a pod. Každý z nás má nesmierne veľa možností na výber, stačí len chcieť. Treba si tiež uvedomiť, že môžeme byť skutočne vďační, že sme gramotní, že máme toľko príležitostí a nezahadzovať to :-) Darmo, môžeme tiež povedať, že koľko kníh prečítaš, toľkokrát si človekom :)

6. prepare everything in advance → be it a bag, clothing or food to work or anything else, I tend to prepare it beforehand to save time the next day. If I am going to the morning shift, I prepare it a night before. When I am going to attend an afternoon shift, I prepare it a night before too, or I prepare it during the morning that day. It is just that I love sleeping so I would like to sleep as much as I possibly can before going to work :-)

7. have the stuff together → if you wear makeup, have your makeup products together so you do not have to spend a lot of time looking for the products you would like to use that day. Also, the same applies to keys, mobile phone, earphones, and other stuff.

8. make a place for everything you own → this point is quite hard for me since I tend to leave things at all places possible. But since I feel more pleasant in a clean and organized place, I try to put everything back on its place as soon as I am not using it anymore.

9. one thing at a time! → I am a huge multitasker. But even I had already understood, that this is not the right way to get things done (in most cases). If you truly want to get something done the best you can, you can work on this thing alone, and let nothing distract you. Also, when there are many things at once, I do tend to feel frustrated and I don´t like this feeling at all.

10. exchange the technical devices for a book → there is so many books available all over this world that every single person will surely pick the right one for him/her. Be it motivational literature, a historical one, the one providing you with advice and tips and the one that will show you new and delicious recipes to cook. It can be anything! We should appreciate the fact that we are not illiterate and we can actually read. Also, it can be also said that each read book makes you a new person :-))


Life Habits to Incorporate into Your Life in 2020

No comments:

Post a comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)