28. decembra 2019

Purito Centella Green Level Buffet Serum Review 🌿

Purito Centella Green Level Buffet Serum Review

/// článok môže obsahovať affiliate kupón(y)
/// this post may contain an affiliate coupon(s)


Peknú sobotu želám všetkým ~

Doposiaľ sa na blogu recenzia na produkty kórejskej značky Purito ešte neobjavila, avšak v osobnom živote som už bohatú škálu týchto produktov mala možnosť vyskúšať ♥ Objednávam ich z ázijského e-shopu Yesstyle, kde nájdete každý deň nové produkty množstva rozličných značiek a každý týždeň tam ušetríte niekoľko % z celkovej ceny vašej objednávky vďaka rozličným akciám a zľavám. Nakupovanie na Yesstyle jednoducho milujem! Ak je kórejská kozmetika vašou vášňou rovnako, ako mojou, vrelo odporúčam!

Purito sa skladá z anglického slova to purify a čínskeho slova pre pôda. Tento názov má v sebe zakotvené základné princípy tejto značky - eco-friendly a cruelty-free. Značka používa predovšetkým ingrediencie, ktoré sú získavané z prírody a schválené neziskovou organizáciou EWG. A pokiaľ poznáte kórejskú značku Benton, určite si všimnete nápadne podobné balenia a celkový koncept produktov ;-)


English version

Hello my lovely little licornes ^^~

On this blog, there has not been an article about Korean beauty brand Purito published yet. And since I already own and tried a couple of products made by them, I would like to share with you my thoughts. Today, I will be talking about a Purito Centella Green Level Buffet Serum which is contained in a 60 ml plastic bottle with a convenient pump.

I always order most of my kbeauty products from Yesstyle and this one is not an exception. There are always great deals and sales, so you actually save up a lot of money. I simply love Yesstyle ♥ Purito is composed of an English verb "to purify" and a Chinese "ito" which means soil. If you mixed it together, you will gain the basic philosophy of this brand - eco-friendly and cruelty-free.

Purito mostly uses the ingredients that have a natural origin and those that are approved by an EWG organization. And if you do like a kbeauty brand Benton, you will fall in love with Purito´s products too since they are quite similar :-)


Enjoy Friends Rewards! You can use code "ROSEBONNIEE6" for an extra 5% OFF of your FIRST purchase and an extra 2% OFF of your future orders. Reminder and notice → once you make an order, the amount you save goes towards my YesStyle account. If you do not wish to support me like that, do not use this code :)

Purito Centella Green Level Buffet Serum sa nachádza v 60 ml plastovej fľaštičke tmavozelenej farby. Dávkovanie pumpičkou je veľmi hygienické a ekonomické, keďže použijete presne toľko produktu, koľko potrebujete.

Sérum má gélovejšiu konzistenciu a je priesvitné. Vôňa tohto produktu je svieža, taká botanická, avšak pre moju pleť je o čosi ťažšia a silnejšia. Po chvíli však kamsi pominie a už jej niet. Našťastie však existuje už aj verzia bez parfumácie - Purito Centella Unscented Serum, ktorú určite vyskúšam ♥ Toto je už druhé balenie, ktoré som si objednala.

Zelené sérum obsahuje 49% extrakt z Centella Asiatica, Asiaticoside, Asiatic Acid a Madecassic Acid. Ďalej sa v ňom nachádzajú ceramidy, kolagén, 4 druhy peptidov, adenozín a pantenol. Produkt neobsahuje parabény, etanol, PEG, minerálny olej ani propylén glycol. Ide o 100% vegánsky produkt netestovaný na zvieratkých, ktorý je vhodný aj pre tehuľky a citlivú pleť.


English version

Purito Centella Green Level Buffet Serum has a gel-like consistency and it´s transparent. The scent of this product is fresh, but for me and my skin, it is a bit heavier and stronger. After being already on my 2nd bottle, I kind of get used to it already, so I do not mind anymore. The scent doesn´t long for a long time either. Also, there is a fragrance-free version available and I would like to try that one too!

The green serum contains a 49% extract of Centella Asiatica, Asiaticoside, Asiatic Acid, and Madecassic acid. Furthermore, there are also the ceramides, collagen, 4 kinds of peptides, adenosine and panthenol contained. The product does not contain parabens, ethanol, PEG, mineral oil nor the propylene glycol. It is a 100% vegan product that has not been tested on animals. It is also safe to use for pregnant women and sensitive skin.

Purito Centella Green Level Buffet Serum Review

Centella Green Level Buffet Serum je sérum upokojujúce a vyživujúce, ktoré chráni vašu pleť pred nečistotami a vonkajšími vplyvmi, faktormi, ktoré môžu bariéru vašej pleti oslabiť a narušiť. Centella Asiatica je známa predovšetkým pre svoje obnovujúce a regeneračné účinky. Posilnenie vonkajšej bariéry pleti je veľmi dôležité, pretože ak je oslabená, škodliviny do nej preniknú oveľa ľahšie. Jedna až dve pumpičky tohto produktu bohate vystačia na celú tvár aj krk.

Pokožka je po použití vláčna, hydratovaná a zjemnená. Z dlhodobého hľadiska môžete spozorovať redukciu začervenaní, jazvičiek a celkovo zdravší vzhľad pleti. Vďaka Centelle toto sérum pomáha upokojiť a redukovať pupenčeky v rámci akné. Tieto účinky však nečakajte počas jednej noci, ide o dlhodobý proces :-) Zložky obsiahnuté v tomto produkte napomáhajú taktiež zmierneniu príznakov starnutia pleti. V rámci starostlivosti o pleť ho používam predovšetkým večer.


English version

Centella Green Level Buffet Serum is mainly known for its calming and soothing effects. Of course, it is the primal effect of Centella Asiatica. It helps to protect your skin against the impurities and external factors that can burden, damage, and weaken the barrier of your skin. Thanks to Centella, this serum also helps to repair and regenerate the skin. Strengthening the external skin barrier is really important because if it is weakened, the pollutants can penetrate deeper into the skin. One to two pumps are just enough for covering the whole face and neck.

After applying, the skin is moist, hydrated, and smooth. When using this serum for a longer time, you can notice a reduction of the red spots, small scars, and overall, your skin will look healthier. It also helps to regenerate and "repair" the skin after acne scars. But, of course, you can´t expect these effects to "come" overnight :-) Ingredients contained in the serum help with fighting against the wrinkles too. In my skincare routine, I tend to use it mostly in the evening.


Enjoy Friends Rewards! You can use code "ROSEBONNIEE6" for an extra 5% OFF of your FIRST purchase and an extra 2% OFF of your future orders. Reminder and notice → once you make an order, the amount you save goes towards my YesStyle account. If you do not wish to support me like that, do not use this code :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára