20. októbra 2019

23 things I´ve learned from living so far

Blog de la Licorne

Krásnu nedeľu želám všetkým! ^^~ Tento deň je minimálne pre mňa taký vcelku magický, pretože som zas a znova o jeden rok staršia. Trojka bola kedysi mojím obľúbeným číslom, ale v tejto dvojcifre sa mi akosi nepáči, haha. Pevne verím, že za ten rok si na ňu zvyknem a stanú sa z nás dobré kamarátky!

Samozrejme, takmer ako každý rok, aj tento som na dnešný dátum chcela vymyslieť niečo, v čom budem figurovať ako hlavná postava. Napadlo mi, že spíšem 23 životných lekcií, resp. to, čomu som sa ja za toľké roky fungovania na tomto svete (i keď väčšinu času trávim vo svojom vlastnom, solipsistickom) naučila.

Samozrejme po druhé, každého jedného jedinca (či entity) je existencia subjektívna a relatívna, ako ostatne všetko, s čím sa môžeme počas tej svojej existencie stretnúť. Preto aj tieto lekcie života pramenia z mojej podstaty podstaty a nie každý sa s nimi musí vyslovene stotožniť. Ale to je v poriadku. Ja sa taktiež v mnohom nestotožňujem s inými ľuďmi. Veď nás je na tejto planéte 7 miliárd, preboha. Keďže je toho pomerne dosť, bez zbytočných okolkov prejdem asi rovno k veci. Pokiaľ máte aj vy niečo, s čím by ste sa radi podelili, neváhajte a napíšte mi to do komentárov :-) Želám príjemné čítanie! ^^~

Blog de la Licorne

1. buďte tou najlepšou verziou SEBA, nie niekoho iného a žite predovšetkým pre seba

2. neberte ľudí, veci, pocity alebo čokoľvek iné ako samozrejmosť

3. najlepšie je nič neočakávať → v prípade, že sa niečo nevydarí, nebudete smutní a, naopak, v prípade, že sa napokon niečo podarí, tak budete šťastní, pretože ste to vôbec nečakali :-)

4. žite tak, ako si zaumienite → nik iný za vás žiť ani dýchať nebude. Nedbám, niekedy je dobré vziať si niekoho rady k srdcu, no netreba zabúdať na to, že vy sami ste strojcami svojho (ne)šťastia a života a vy sami sa učíte na vlastných chybách a budete za ne niesť následky.

Boris Vian Pena dní

5. pokiaľ nejde o život, nejde o nič

6. ži a nechaj žiť → osobne som človek, ktorý sa nepúšťa do hádok s inými svojvoľne, pokiaľ na mňa teda nevytiahnu agresívnu ofenzívu blitzkriegu. Každý má svoj názor, svoje presvedčenie. Ja si poviem to svoje, vypočujem si iných a tým to u mňa končí. Netuším, prečo sa niektorí ľudia snažia vštiepiť iným svoje skúsenosti, názor a pod. Hleďte si svího ~

7. "That´s life." → well, niektoré veci proste k životu patria a človek sa im nevyhne. Netreba plakať nad rozliatym mliekom, ale pohnúť sa ďalej. Ak vám to však uľaví na duši a prinesie katarziu, poplačte si nad tým mliekom :-)

Blog de la Licorne

8. pokiaľ to nie je vyslovene nutné, resp. skutočne to až tak necítite, nesnažte sa príliš → niekedy za to škola, rodinní príslušníci, ľudia či práca jednoducho nestoja a vy iba zbytočne siahnete na dno svojich fyzických a psychických síl a dokonca možno okúsite depresiu

9. byť sám sebou môže byť niekedy pre vás či pre vaše okolie nepríjemné, neprimerané, drzé, neslušné, nemorálne, nenormálne, ale tak či onak, budem predovšetkým sama sebouNormálnosť je pre mňa už len vo svojej podstate subjektívno-relatívna, a to by si mala väčšina populácie uvedomiť :-)

Blog de la Licorne náramok Pandora

10. biela mliečna pokožka je krásna a nie, pokiaľ to vy sami vnútorne necítite a nechcete, nemáte dôvod sa opaľovať alebo ju zakrývať, pretože niekto tvrdí, že je to hnus a pod. Ja som na svoju bledú pokožku nesmierne hrdá a ak sa niekomu nepáči, jednoducho nech sa nepozerá. Problem solved.

11. s holiacim strojčekom pri úprave obočia postupujte OPATRNEJŠIE než si myslíte, že už je opatrné (moje ja zo základnej školy by vám mohlo rozprávať, haha)

Blog de la Licorne Frapko

12. body hair, resp. chĺpky tu vždy boli, sú, aj budú a je LEN NA VÁS, ako sa rozhodnete s nimi vynaložiť. Nik nemá právo vám do nich kecať, tobôž nie rodina, známi, váš priateľ/ka či spoločnosť. Chlpaté nohy a boh vie čo ešte človeka v živote ešte tuším nezabili. Máte radi hebkú pokožku bez chĺpkov? Hoľte sa. Nechce sa vám do toho a neprekážajú vám? Nehoľte sa. Je to také jednoduché ...

13. žena SAMA definuje to, AKÁ MÁ BYŤ → nie chlapi, nie spoločnosť, ani nik iný, a to platí i naopak

14. ak máte guľatú hlávku ako ja, cestička v strede nemusí byť ten najlepší nápad. Vlastne to nie je ani dobrý nápad. Respektíve v našom prípade (česť na pár výnimiek) by to nemusel byť ani len ten nápad. Ale taká ofina, to je niečo iné!

15. robia sa vám po holení pupenčeky na pokožke? Skúste sa postaviť zoči-voči životu a neriešiť niečo, s čím jednoducho nič nezmôžete. V živote je 8786453127897865413 oveľa horších vecí, uvidíte.

Blog de la Licorne

16. ak vás niekto nemá rád a neustále do vás hustí, udržte si svoju hrdosť a odíďte štýlom, ako by ste fotili pre obálku Vogue. Skutočne - máte na viac a na niečo lepšie. Veď smeti je predsa na to, aby sa vyhodilo, no nie? :-)

17. kórejská kozmetika je Svätý grál. Verte mi, ingrediencie obsiahnuté v nej sa ani len nemôžu porovnávať s tými v produktoch, ktoré máme k dispozícii v drogériách my. Nehovoriac tiež o jej účinkoch, využití a pozitívnom vplyve na pokožku a telo.

18. pekné a drahé veci nezakryjú váš odporný charakter ani z vás neurobia lepšieho človeka

Blog de la Licorne Maxík

19. hovorte to, čo máte na srdci → nikdy neviete, kedy umriete a po smrti to môžete ľutovať ako dušík vznášajúci sa kade-tade. Pre niekoho to môže byť morbídne, avšak to je iba uhol pohľadu.

20. čím som staršia, tým viac mi lichotí (až na pár výnimiek), že mi niekto tipuje vek pod cca 16-17 rokov

21. nie, podprsenky som nikdy nemala rada a nie, nepotrebujem ich a nemienim ich nosiť. Nikomu nekážem sa na moje prsia pozerať a nikomu nezakazujem ich nosiť. Táto planéta trpí toľkými problémami .. Venujte svoju energiu a zapojte sa radšej do riešení tých.

22. naučte sa, kedy je dobré byť ticho → ale nechápte ma zle. Ja si vždy poviem to, čo mám na srdci. Ja len, že ak niekoho preklínate alebo tak, už bude niečo očakávať, ak vás bude počuť. Nechajte ho v napätí, haha :-D

23. nie, skutočne nie som povinná odpisovať každému, koho stretnem na kade-akej sociálnej sieti a nie, ak neodpíšem, neznamená to, že som neslušná → navyše mi nik nebude prikazovať, kedy si mám nové správy kontrolovať a či vôbec budem svoj čas na konkrétnej sociálnej sieti tráviť :-)

Blog de la Licorne narodeninová torta

Blog de la Licorne narodeninová torta

Blog de la Licorne narodeninová torta

Blog de la Licorne narodeninová torta

Žiadne komentáre: