March 13, 2019

Manufaktura | Limitovaná kolekcia Rebarbora a divoká čerešňa

Manufaktura Limitovaná kolekcia Rebarbora a divoká čerešňa

Peknú stredu želám všetkým ~ Po dlhšej blogovej odmlke a nazvime to aj menšej blogerskej pauze - a schválne; kto si všimol ten oxymoron?! - sa k vám opäť prihováram s recenziou na produkty, ktoré mi v posledných dňoch vniesli do života jeden z prvých kúskov jari a voňavého potešenia.

Dnešným predmetom článku bude limitovaná kolekcia rebarbora a divoká čerešňa, ktorá mi bola poskytnutá na recenziu prostredníctvom spoločnosti Manufaktura. Veľmi pekne by som sa tejto značke kozmetiky ešte raz poďakovala za možnosť vyskúšania týchto jednoducho úžasných produktov. Testovanie som si, ako inak, opäť neskutočne užila a som nesmierne šťastná, že som po niekoľkých mesiacoch mala možnosť  opäť vyskúšať nejaké manu-novinky.

* poskytnuté na recenziu

Už z prvého pohľadu na fotografiu umiestnenú vyššie si človek môže domyslieť, že som z tejto limitovanej kolekcie vyskúšala všetko, čo som mohla. V tomto prípade sa chcem znova poďakovať za možnosť takejto širokej škály výberu. Keď som obdržala e-mail s ponukou na testovanie, riadila som sa čírou intuíciou.

Akonáhle som v priloženom dokumente videla lexému čerešňa, nedokázala som odolať. Nevídané a jedinečné spojenie s rebarborou bola pre mňa druhoradá informácia, i keď, priznám sa, že som bola milo prekvapená výberom tejto nevšednej kombinácie. Ako napokon obsahuje aj popis konkrétnej kolekcie, týmto počinom ,,vzniklo príjemné súznenie vôní".

• 🌸 Mohlo by vás zaujímať ~ Manufaktura Limitovaná edícia Viola

Manufaktura Limitovaná kolekcia Rebarbora a divoká čerešňa

Tieto produkty, resp. ich zloženie, by v sebe mali ukrývať vitamíny a antioxidanty pre intenzívnu hydratáciu, omladenie a ochranu pokožky voči nepriaznivým vonkajším vplyvom. Čo som sa ďalej z popisu kolekcie dozvedela, bolo tvrdenie, že rebarbora bola údajne označovaná ako kráľovná jarnej sezóny.

Nad touto novou informáciou som sa úprimne a vľúdne pousmiala. Divoká čerešňa je zasa symbolom radosti, šťastia a znovuzrodenia. Jednoducho kombinácia rastlín ako stvorených pre nadchádzajúce ročné obdobie!

Vôňa celej kolekcie je nevšedne harmonická, svieža, ovocno-kvetinková, energická. Tiež mi padol do oka jeden jej atribút v popise. Konkrétne to, že táto vôňa je iskrivá. Netuším, ako by som to exaktnejšie vysvetlila slovami smrteľníka - kozmetickej blogerky, ale poviem vám, že ak si k nej čo i len raz čuchnete, ihneď pochopíte, ako je to myslené.

• 🌸 Mohlo by vás zaujímať ~ Manufaktura Limitovaná kolekcia Sedmokráska

Manufaktura Osviežujúca hydratačná pleťová hmla s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne recenzia

Osviežujúca hydratačná pleťová hmla s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne je produkt, ktorý používam každodenne, takmer pri každej príležitosti. Pleťové hmly Manufaktura sú moje najobľúbenejšie, pretože sú nielen šetrné k pleti, ale taktiež praktické. Hmla sa po nastriekaní (u mňa je to väčšinou 4-6x, väčšinou sprava-doľava alebo opačne) do pár sekúnd vstrebe do pokožky a dá sa vrstviť.

Neprekážajú jej ani iné, odlišné produkty. V týchto dňoch ju používam najmä ako toner. Z mojich obľúbených ingrediencií, na ktoré nedám dopustiť, obsahuje niacínamid (♥), beta-glukán a pantenol. Ak by som bola bývala lesnou žienkou či vílou, tieto hmly by nesmeli chýbať v mojej každodennej starostlivosti o pleť.

,,Prírodné výťažky z rebarbory a divokej čerešne, rozmaznávajúci mandľový olej, upokojujúci pantenol, alantoín a kyselina mliečna Vašu pleť rozjasnia, vypnú a poskytnú jej prirodzený, svieži a mladistvý vzhľad."

Manufaktura Hydratačný regeneračný balzam na pery s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne recenzia

Hydratačný regeneračný balzam na pery s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne nie je ničím iným, ako klasickým balzamom na pery od Manufaktury. Tieto balzamy sú skutočne minimalistické, čo ma na nich veľmi teší. Ich vôňa nie je vtieravá, práve naopak - jemná, nežná, ba dokonca niekedy temer nebadateľná. Balzam na pery je bezfarebný. Na perách vydrží zhruba hodinku-dve. Dôkladne ich hydratuje, zvláčňuje, vyživuje a stará sa o ne.

,,Pery priamo stvorené k bozkom."

,,Marhuľový a jojobový olej, včelí vosk, vitamín E, pantenol a bambucké maslo dopĺňajú extra ošetrujúce zloženie tohto malého zázraku."

 🌸 Mohlo by vás zaujímať ~ Manufaktura Limitovaná kolekcia Kozmetika z mŕtveho mora

Manufaktura Revitalizujúci hydratačný krém na ruky s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne recenzia

Priznám sa, že krémov na ruky mám doma kade-tade, a to neúrekom. Avšak tento revitalizujúci hydratačný krém na ruky s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne je jeden z mojich najmilších, pretože v prípade týchto krémov na ruky mám pocit, že skutočne tým rukám, resp. dlaniam, niečo dávajú. Že to nie je len akýsi vodnatý krém, ktorý sa vpije do pokožky, zopár minút ju zvláčňuje a potom po ňom nie je ani chýru ani slychu.

Tento nosím prevažne do školy alebo do práce, som s ním rada na cestách. Pre autentickosť tejto recenzie som si ho naniesla na pokožku rúk aj teraz, iba pár sekúnd predtým, čo som sa pustila do písania tohto riadka. Jeho farba je biela, konzistencia vodnatejšia, ale dostatočne mazľavá, aby vás o svojich blahodarných účinkoch na pokožku presvedčila.

V tomto prípade ale musím konštatovať, že vôňa je o čosi prírodnejšia, taká .. hmmm .. nahá, neprikrášlená. Ako vôňa klasických divokých čerešní pri opustených cestách, ktorými prejde ledva desať automobilov za deň.

,,Oblečte svoje ruky do pomyselných voňavých a ošetrujúcich rukavíc, ktoré ich zjemnia a ochránia."

Manufaktura Jemný hydratačný sprchový gél a šampón s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne recenzia

Jemný hydratačný sprchový gél a šampón s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne je v poradí ďalším pánom na holenie. Jeho farba je - narozdiel od tejto upravenej fotografie - svetločervená. Pripomína mi klasický ovocný čajík, ktorý sme ako deti dostávali k obedu v škôlke, škole .. V spojení s vodou výborne pení.

Ide o produkt typu 2 v 1, ktorý môžete použiť aj ako šampón. Dokonale očistí nielen pokožku tela, ale aj pokožku hlavy a vlasy a telo nie sú po umytí vôbec suché, ale vláčne. Vhodný je aj na intímnu hygienu či podráždené časti tela (minimálne v mojom prípade).

,,Vďaka mimoriadne jemnému zloženiu na báze cukru, kokosového a olivového oleja, bez obsahu SLES a silikónov, je vhodný aj pre citlivejšiu pokožku."

 🌸 Mohlo by vás zaujímať ~ Manufaktura Limitovaná kolekcia Lipa

Manufaktura Hydratačné zamatové telové mlieko s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne recenzia

V rámci dôkladnej starostlivosti o pokožku je potrebné používať po spchovaní aj hydratačný krém. Hydratačné zamatové telové mlieko s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne je na tento účel ako stvorené! Všimnite si inak aj tú malú rozkošnú mašličku, ktorá je súčasťou takmer každého produktu takého typu, a ktorú vždy pri sprchovaní namočím a potom čakám večnosť, pokiaľ vyschne, haha.

Farba telového mlieka je biela, konzistencia je rovnako vodnajtejšia. Rýchlo sa do pokožky vpíja a vytvorí na nej príjemnú hydratačnú a vyživujúcu vrstvu. Pre moju suchú pokožku ho niekedy nanášam na telo aj dvakrát.

,,Zvýšenú starostlivosť venujte oblasti krku a dekoltu, pretože najrýchlejšie starnú. Vaša pokožka sa Vám odmení žiarivou jemnosťou a iskrivou vôňou."

 🌸 Mohlo by vás zaujímať ~ Prírodná bavlnená nákupná taška

Manufaktura Dámska toaletná voda Rebarbora a divoká čerešňa recenzia

Predposledným produktom tejto ohromne veľkej objednávky, a v konečnom dôsledku aj recenzie, je táto dámska toaletná voda Rebarbora a divoká čerešňa, ktorá sa nachádza v príznačnom sklenenom minimalistickom balení známom pre vône od Manufaktury. Vždy, keď túto vôňu použijem, citím sa ako taký rebarborovo-sakurový kvietok, ktorý je zahalený do nejakého sladko-ovocno-kvetinového obláčika alebo hmly.

Pri tejto vôni si vždy pomyslím, že sa prechádzam nejakým rozkvitnutým skvostným sadom. Výdrž je v plnej intenzite badateľná približne prvé dve až tri hodiny, potom ju cítite už iba príležitostne :)

Zloženie ~ tóny rebarbory, divokej čerešne, fialky, zeleného jabĺčka, jazmínu, čiernej ríbezle a pomarančových kvetov.

Manufaktura Svieži poctivý sirup Rebarbora a čerešňa recenzia

Svieži poctivý sirup Rebarbora a čerešňa je už skutočne posledným produktom, o ktorom vám dnes pri tejto príležitosti čosi porozprávam. Jeho ingredienciami sú rebarborová a višňová šťava a dužina, a výťažok z divokej čerešne. Tieto sirupy sa nachádzajú vo vysokých fľaškách z ťažkého hrubého skla. Dobre sa vynímajú na kuchynskej linke aj ako dekorácia. Lahodná, autentická, prírodná chuť je samozrejmosťou. Vhodný na prípravu malinoviek, iných nealkoholických nápojov či aj tých alkoholických.

Na záver by som už len chcela dodať, že kozmetická značka Manufaktura patrí k mojim jednoznačne najobľúbenejším, ktoré mám rada nielen ja, ale i celé moje telo. Čo ma však trošku mrzí je fakt, že na našej verzii e-shopu, t.j. slovenskej, sa neraz stretnem s nie  vždy vhodne zvolenými či preloženými slovami a bohemizmami.

Áno, ako študent masmediálnej komunikácie a slovenského jazyka zároveň si myslím, že si môžem takéto tvrdenie dovoliť. Nechápte ma zle, český jazyk mám nesmierne rada, je to krásny jazyk. Veď napokon máme nejakú tú spoločnú históriu za sebou. Mrzí ma však, že naše slovenské ekvivalenty a preklady sú v tomto prípade podceňované. Pevne verím, že sa to v budúcnosti zlepší  a teším sa na nové manu-dobrodružstvá :)

16 comments:

 1. love it !

  ReplyDelete
 2. Dressed With Soul13:14

  Welcome back! Thanks a lot for sharing your experience!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  www.dressedwithsoul.com

  ReplyDelete
 3. Evička Studená15:26

  Manufakturu mám moc ráda :) Mají kvalitní kosmetiku, která krásně voní ^^
  http://marionete.blog.cz/

  ReplyDelete
 4. Thank you for your comment :)

  ReplyDelete
 5. Shannon Boyce21:30

  Everything looks so lovely! And the packaging is really beautiful as well.
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Petra Králová13:53

  Od manufaktury jsem ještě nic nezkoušela, ale dlouho mě to láká. Všichni si ji chválí, takže při příští návštěve ČR u ní asi taky nakoupím:)

  Petra - blog Life by Angellyca

  ReplyDelete
 7. Jé, vůbec jsem nevěděla, že vyšla nová kolekce v Manufaktuře. Hned se tam musím příští týden vydat a poznat nové produkty, jsem moc zvědavá, jaká ta vůně je. :D Doufám, že se mi bude líbit, chtěla bych určitě něco z toho dostat k blížícím se narozneninám. :D :3 Bezvadný článek! ^^


  http://asakura.blog.cz/

  ReplyDelete
 8. Pretty packaging, cute shot! I want to try the hand cream though, looks promising <3

  xoxo,
  |CHELSHEAFLO|

  www.chelsheaflo.com

  ReplyDelete
 9. Držím palce, nech si z tejto kolekcie niečo vyberieš :3

  ReplyDelete
 10. Pavla Kopuletá13:08

  Z této řady mám sprchový gel, pleťovou mlhu a krém na ruce a všechno voní božsky :-)
  All my cosmetics

  ReplyDelete
 11. Jednoducho Manufaktura proste ♥

  ReplyDelete

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996