January 28, 2019

Himouto! Umaru-chan Cosplay & Rosegal New Year´s Haul

Himouto! Umaru-chan Cosplay Blog de la Licorne

Krásny utorok želám všetkým ~ Nemôžem tomu uveriť, ale niekoľko posledných dní už si popravde iba užívam, keďže skúškové sa pre mňa už, viac-menej, oficiálne skončilo. Už len tú bakalársku prácu dokončiť, resp. aspoň sa k nej z času na čas dokopať, haha. Pevne ale verím, že všetko dopadne dobre a úspešne a nebude s ňou až taký veľký problém.

Dnes mám pre vás okrem týchto noviniek taktiež jeden neskutočne veľký nákup, ktorý som niekoľkokrát zrealizovala cez e-shop nazývaný Rosegal. Tento čínsky e-shop už určite mnoho z vás pozná. Jednak ide o jeden z internetových obchodov, s ktorými som spolupracovala najdlhšie, a ďalej reklamy naň môžete vidieť naprieč celým internetom. Aby som už zbytočne nenaťahovala čas, poďme sa rovno pozrieť na produkty, ktoré mi prišli :)

Hello my lovely little licornes ~ I just can´t believe the fact that for the last few days I´ve been only chilling and enjoying my free time since the exam season has almost officially ended for me. The only "real" task to get done is to finish my Bachelor thesis. Well, rather said, firstly, I will have to kick myself to do it, haha. But I seriously hope that it goes smoothly and there will not be any serious problem during the process of writing.

Today I will be showing you a huge order I made through Rosegal - an already very familiar e-shop to most of you since it is one of those which I had been collaborating the longest with. Also, it has been shown in almost every single online advertisement across the whole Internet so I am sure you already noticed its existence.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Rosegal Crazy Shopping Day!
25% OFF With Coupon: "RGBF1"

Himouto! Umaru-chan Cosplay Blog de la Licorne

Prvým produktom, ku ktorému ma zavialo, bola táto krásna a na anime cosplay takmer univerzálna Fox Spirit Matchmaker Tosan Susu parochňa. Vysvetlím. Ono ide pôvodne o parochňu, resp. účes, k postave menom Tosan Sūsu z anime Fox Spirit Matchmaker, ktoré som zhliadla tuším rok či dva dozadu. Keď som ju však uvidela, pomyslela som si, že je skutočne univerzálna a dá sa s ňou pracovať hneď na niekoľkých postavách, a to s minimálnymi úpravami. Cosplayovať som sa rozhodla jednu z mojich top 10 anime postáv - Umaru-chan z anime Himouto! Umaru-chan.

The first product which I will be talking about today is a Fox Spirit Matchmaker Tosan Susu - Cosplay WigI will shortly explain. Originally, it´s a wig or better said a "hairstyle" for a Tosan Sūsu cosplay which is a character from an anime I watched a year or two ago - Fox Spirit Matchmaker. But when I had firstly seen this wig, I had immediately thought that I could use it for at least a few anime cosplays since, to me, it is a very universal one. With the minimal work, you can create a few cosplays with it. I decided to make a cosplay of one of my top 10 anime characters - Umaru-chan from the anime called Himouto! Umaru-chan.

Himouto! Umaru-chan Cosplay Blog de la Licorne

Himouto! Umaru-chan Cosplay Blog de la Licorne

Dĺžka parochne je skutočne obdivuhodná - niečo vyše mojich prírodných vlasov pod zadok. A možno aj dlhšie. Priznám sa, teraz som to úplne zabudla. Konečný verdikt - je prosto z tých dlhšíchVlasy sú jemné a hebké, ľahko sa rozčesávajú, avšak ľahko sa aj zamotávajú, čo priam nenávidím. Nie je ťažká, je priedušná a nespozorovala som ani žiadne reakcie či pocit svrbenia na tvári. Ofina je dlhšia - tú som musela koniec-koncov skrátiť. Ale to je pri cosplay parochniach priam pravidlom, že si ich prispôsobujete sami, podľa vašich predstáv. V prednej časti si tiež môžete všimnúť po dva splývavé pramene. Na temene je aj malý rozkošný copík. Nezaznamenala som taktiež ani žiaden nežiaduci zápach.

The length of the wig is awesome - it is almost as long as my natural hair, down the butt. Maybe even longer. To be honest, I do not clearly remember. My last word - it is just from those longer ones. "Hair" is smooth, soft and easy to brush, but, on the other hand, they are also easy to tangle which I just loathe! It is not heavy at all, it´s breathable and I have not experienced any negative reaction or itching on my face up until now. The fringe is longer - as usually in the case of the wigs. It is still better to customize it yourself than buy something which will not fit you. In the front, there are two longer side bangs too. On top of it, there is a tiny adorable ponytail. I didn´t notice any unpleasant smell either.

Himouto! Umaru-chan Cosplay Blog de la Licorne

Himouto! Umaru-chan Cosplay Blog de la Licorne

Aby som ale túto parochňu iba neospevovala, nižšie prikladám fotografie hustoty vlasov. Áno, je to celkom bieda, ale za tú cenu, za ktorú som si ju objednala (tuším to nebolo ani len 25 dolárov), je jej kvalita skutočne úžasná! Som veľmi milo prekvapená a priznám sa, že na také tie moje home anime cosplaye pre moje potešenie mi postačí.

Since I do not want to only talk about the good things about this wig, I added two photos which you can see below. Yes, there are a few parts where the "hair" is actually missing, but look, this wig had not cost even the 25 dollars. For this price, it is just awesome! And let´s be honest - for my homemade anime cosplays, it is enough since it´s my hobby :)

Himouto! Umaru-chan Cosplay Blog de la Licorne

Himouto! Umaru-chan Cosplay Blog de la Licorne

Multifunctional Makeup Brush Tools Storage Display

Druhým produktom, ktorý mi prišiel v úplne prvom balíčku s ešte pár ďalšími, bol tento rozkošný ružový stojan/zakladač na rozličné veci. Ako súčasť vianočného darčeka som ho darovala R*, ktorá sa mu nesmierne potešila. Darček sa jej páčil, čomu sa nesmierne teším. Splnil svoj účel pre organizáciu vecí.

The second product which I received in the very first package together with a few other items, was this Multifunctional Makeup Brush Tools Storage Display. I gave it to R* as a part of her Christmas present. Since she was happy about it and has been already using it for the makeup brushes and stuff, I am happy :)

Multifunctional Makeup Brush Tools Storage Display

Magnetic False Eyelashes

Magnetic False Eyelashes

Tretím produktom, ktorý mi prišiel spoločne s ružovým organizérom spomenutým vyššie, je táto sada magnetických umelých mihalníc, ktoré, priznám sa, som chcela vyskúšať už niekoľko mesiacov predtým. Ide o čierne mihalnice, ktoré sú ľahké, jemné a pohodlné. Ich aplikácia je skutočne rýchla, avšak mne to i tak trvá o čosi dlhšie, keďže moje oči sú nesmierne citlivé na akýkoľvek podnet. Koniec koncov som s nimi neskutočne spokojná, keďže sú oveľa prijateľnejšou, šetrnejšou a hlavne lacnejšou alternatívou voči tým nalepovacím. Plánujem si v budúcnosti zakúpiť aj iné druhy.

The third product which came together with the pink organizer which I mentioned before, were these False Magnetic Eyelashes. I must admit that I had wanted it for a few months before already. They are black, light, soft and very comfortable. Its application is easy and fast, but personally, it always takes a few minutes for me to put them on since my eyes are extremely sensitive. I am seriously satisfied with them since I find them more convenient than the ordinary ones. You can re-use these as much as you want and they are also cheaper. I plan to buy more kinds of them in the future.

Magnetic False Eyelashes

Magnetic False Eyelashes

Ja si ich cvakám takto narovno, pretože ich nemôžem mať úplne nalepené pri vonkajšom kraji oka.
As you may see, I usually apply them like this since I can´t put them closer to the edge of the upper lid.

Magnetic False Eyelashes


Ďalej tu máme tieto ľahké tmavomodré pohodlné nohavice, ktoré som si prv myslela, že sú rifle. Objednala som si ich v klasickej veľkosti S, ale ako môžete vidieť na obrázku, posunula som ich mamine. Mali na sebe síce štítok s veľkosťou S, ale určite to bolo minimálne M-ko, ak nie niečo medzi M-L. Každopádne som rada, že sadli aspoň mamine. Je s nimi spokojná :)

Next are Casual Skinny Pencil Denim Pants, which I firstly thought are regular jeans. I ordered them in an S size, but they are way bigger, at least the M size or even between the M-L. I gave them to my mum who is really fond of them. At least she can wear them :)

Christmas Decorative Balls

Ešte pred Vianocami som si objednala dvoje sety vianočných gúľ, no, bohužiaľ, prišli mi až po Vianociach. Povedala som si však, že to beriem ako jeden z vianočných darčekov a využijem ich teda ten budúci. Stihla som ich ale ešte využiť ako dekoráciu na niektoré fotografie. Prvý set obsahuje 12 stredne veľkých ružových vianočných gulí, druhý zasa 24 malých zlatých gulí. Nemám im čo vytknúť. Cestu na Slovensko prežili v zdraví :)

I could not also resist these sets of Christmas balls. The first one, Decorative Christmas Tree Ball 12pcs, I picked in a lovely pink colour. The second one, Decorative Christmas Tree Balls 24pcsI ordered in a golden variant. Unfortunately, both of them arrived after Christmas, but nevermind. I take them as one of my Christmas presents and I already used them in a few photos too. I am glad that they "survived" the whole journey to Slovakia :)


Artificial Flower Bouquet Home Decoration

Tento biely rozkošný huňatý koberček som si zakúpila pre potreby fotenia menších, prevažne kozmetických produktov. Hebký na dotyk a biely ako sneh! ♥ Ibaže je o čosi menší ako na fotografii.

This Plush Round Furry Rug I had ordered for the photography purposes. Soft to touch, white as snow! ♥ But it´s a bit smaller than on the photo.

Artificial Flower Bouquet Home Decoration

Ani v tomto prípade som neodolala dekorácii v podobe umelých kvetov. Túto krásnu minikytičku ruží som si objednala hneď dvakrát!

Even in this case I just could not resist this mini rose bouquet and I had ordered an Artificial Flower Bouquet Home Decoration, twice!

Winter Heart Fuzzy Socks

Na fotografii vyššie sú vyobrazené neskutočne rozkošné modro-biele huňaté ponožky, ktoré ale, som musela vyhodiť hneď po rozbalení. Všimla som si totiž, že mi začínajú troška pelichať a keď som začala tieto kúsky vyťahávať, ostali mi v dlani doslova guče .. Hádam, že by neprežili ani prvé pranie, takže leteli rovno do koša, čo je škoda, pretože boli skutočne chutné.

On this photo, you can see the Winter Heart Fuzzy Socks which are seriously adorable but, unfortunately, I had to throw them away as soon as I unpacked them. They started to molt, A LOT. That is why I do not think they would have survived even the first washing. I am still a bit sad because they were seriously cute.

Bell Collar Necklace Choker

Chokers som milovala vždy a budem ich milovať pravdepodobne navždy. Akonáhle som na tomto zamatovom videla tú rolničku, hneď som ho musela mať!


I have always liked chokers and when I spotted this Bell Collar Necklace Choker, I just had to have it!

Cute Fuzzy Ball Elastic Hairband

Ďalším produktom je hrubá hebučká biela čelenka s ružovými uškami, ktorú používam pri odlíčení tváre alebo pri líčení.

Another product is this Cute Fuzzy Ball Elastic Hairband which I ordered in a white colour. I seriously love how fluffy and soft to touch it is. Those pink ears are just adorable. I use it when I´m taking my make-up off or when I am doing it.

Stylish Letter Embroidery Backpack

Druhým batohom, ktorý mi počas tohto mesiaca prišiel, je tento veľký staroružový batoh s písmenami. Príde mi z oveľa hrubšieho materiálu ako ten predošlý a aj tento má jedno hlavné vrecko a jedno malé vpredu. Nosím ho do práce a do školy. Zmestí sa tam aj môj veľký notebook, za čo som veľmi vďačná ♥

The second backpack that I received this month is a Stylish Letter Embroidery Backpack, in an old pink colour. It also has one main pocket together with the smaller one in the front. I carry it to university or to work. I can also manage to pack there my big notebook what I am seriously thankful for.

Tieto dokopy tri srdiečkové držiaky na telefón som objednávala zvlášť. Keďže som z e-shopu Rosegal urobila hneď niekoľko objednávok, a nie úplne za sebou, nebola som si istá, ktoré z ktorých objednaných vecí mi prídu a ktoré nie. Pre istotu som si tieto držiaky na telefón objednala hneď trikrát, z toho jedno už som dala R. Vyzerajú rozkošne a ak ich nebudem nosiť na kryte na telefón, určite ich využijem ako dekoráciu pri fotení.

Since I had not made all orders through Rosegal at once, I had not had any idea which items will come or which not. You know, sometimes they are not on available but they will notify you after a while about it. To prevent this from happening, I ordered three of these 360 Degree Rotating Heart Shape Cell Phone Ring Holders, just for sure. One of them I already gave to R. The others I will be probably used as a photography decoration.

360 Degree Rotating Heart Shape Cell Phone Ring Holder

Cardcaptor Sakura Magic Stick Card Holder

No pozrime sa, čo to tu ďalej máme ♥ Kúzelnú paličku z anime Cardcaptor Sakura, ktorá v skutočnosti slúži ako púzdro na karty. Povedzme si ale pravdu - ja tam žiadnu kartu dávať nebudem, ja som si ho objednala úprimne iba z otaku dôvodov. Poslúži mi nielen ako izbová dekorácia, ale taktiež ako dekorácia na budúce fotografie. Okrem toho je úplne rozkošná a ja, dalo by sa povedať, mám úchylku na magické paličky. Akurát tá ilustrácia vzadu je tak na polovicu už vyblednutá, ale to mi koniec-koncov vôbec neprekáža.

Cardcaptor Sakura Magic Stick Card Holder is another item that I received. Well, to be honest, I have never considered it as a cardholder and I will simply use it as a room decoration and a photo decoration. It is so cute that I just can´t take my eyes off of it ♥ To be honest, I´ve always liked magical wands of all kinds. Also, there is a small illustration behind which is mostly faded, but I do not mind that at all.

Cardcaptor Sakura Magic Stick Card Holder

Diamond Fuzzy Hem Chain Shoulder Bag

Predposledným produktom je táto krásna staroružová zamatová kabelka, ktorá je jednoducho rozkošná. Už som ju párkrát mala von a jednoducho je moja momentálne najobľúbenejšia. Vnútri sa nachádzajú dve menšie bočné vrecká a celkovo je veľmi priestranná. Akurát do nej nemôžete dávať veľa ťažkých vecí, čo som zistila hneď potom, kedy sa mi tie krúžky, cez ktoré idú kváziramienka, odtrhli a tie ramienka sa mi jednoducho vybrali. Našťastie ich mamina akýmsi zázrakom prišila späť, za čo som jej nesmierne vďačná ♥

Next one is a Diamond Fuzzy Hem Chain Shoulder Bag, which is just so cute and has been my the most favourite one now. I already carry it outside for a few times. It is a very spacious bag, with two side pockets inside. Also, I would like to advise you not to wear there many heavy products since those rings, which the straps are going through, just broke and the straps just tore. But thanks God that my mum fixed it and sew them somehow back. I am very thankful to her for that ♥

3pcs Folding Shaving Eyebrow Razor

Úplne poslednými produktmi sú tieto strojčeky na obočie, bez ktorých si svoj život už jednoducho nedokážem predstaviť. Prv som sa s nimi zoznámila v ázijských obchodoch a poviem vám, sú to naozaj šikovné vecičky. Osobne si nerada trhám každý jeden boží chĺpok obočia, ktorý akosi nerastie tak, ako má. Jednoducho si ich oholím a takto to robím už niekoľko rokov. Je to precízne a šetrí to čas.

The very last product is the set of the 3pcs Folding Shaving Eyebrow Razors, which I can´t imagine my life without. My first encounter with them was in some Asian store, and I can say, that they are a very convenient thing to have. Personally, I do not like to pull out every single damn hair. I simply shave it. I have been doing it for a few years and I can say that is a very precise and time-saving method.

Oslovilo Vás niečo z tejto obrovskej objednávky? Nakupujete cez Rosegal? :)

Do you like anything I ordered? Have you ever bought anything through Rosegal? :)

30 comments:

 1. Len Dela Peña Parent23:52

  Love the look on you doll. What an awesome review!
  Looking great as always!! Have a wonderful week ahead!
  Much love, Len
  http://www.lenparent.com
  XO

  ReplyDelete
 2. Okcheori Roseline03:26

  I love all those looks, you look so cute!
  www.okcheori.com

  ReplyDelete
 3. Radostina Blagoeva05:11

  Love the wig. It looks beautiful on!

  www.fashionradi.com

  ReplyDelete
 4. Thank you a lot :)
  Have a wonderful week ahead too ♥

  ReplyDelete
 5. sakura16:49

  Haiii Gabriela! Love your product outlays! Particularly the wig looks awesome! You rock that look! :D

  sakura | www.soulmatehyeon.com

  ReplyDelete
 6. your hair and lashes look amazing
  xo
  www.laurajaneatelier.com

  ReplyDelete
 7. Jadiee Gosh10:33

  Omg loved this post very interesting

  jadieegosh

  ReplyDelete
 8. Libi se mi vse, co jsi dostala.Hlavne ty umele rasy jsou super.
  XO
  Miri
  https://currentlywearing.com

  ReplyDelete
 9. SundayDahlias16:24

  Those pink and old christmas ornaments are so pretty! Maybe I'll try that color combo this year!

  www.sundaydahlias.com

  ReplyDelete
 10. I am really glad that you are inspired! :)
  Thank you for your comment ♥

  ReplyDelete
 11. Great haul, I love the choker and also the wig, looks very cute with the bangs ^^
  xx


  http://freakmuffin.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 12. What a great haul! Love the fun pink bag!

  Jill - Doused in Pink

  ReplyDelete
 13. Kate P.20:41

  Ten bílý koberec chci také!


  http://somethingbykatep.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. Magda Carvalho02:13

  Beautiful things
  Rêtro Vintage Maggie | Facebook | Instagram

  ReplyDelete
 15. Good job on finishing exam season! Hope you did well on all of them. I like how the wig looks on you! It looks real! I like the length of the wig as well. You have a lot of flexibility with it as well. Oooh, I love the backpack. Thanks for sharing the goods!

  Nancy ♥ exquisitely.me

  ReplyDelete
 16. Thank you very much! ♥
  I seriously like that wig ♥

  ReplyDelete
 17. Rosanna Briguglio16:21

  Cool pictures and products, I like the bag!
  Have a lovely day :)
  Rosanna x
  http://www.rosesrooftop.co.uk/

  ReplyDelete
 18. Thanks a lot! Have a nice day too :)

  ReplyDelete
 19. Zorica18:13

  Amazing picks.
  xx
  https://theonethattravels.wordpress.com/

  ReplyDelete
 20. nice to share this informative article. thanks nightwing cosplay

  ReplyDelete

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996