Tips for a Productive Sunday

Tips for a productive Sunday

Krásnu predvianočnú nedeľu želám všetkým ~ Ani sa mi len nechce uveriť, že už zajtra tu máme Vianoce. U nás doma to síce vyzerá vianočne, v mojej izbe konkrétne od 30.11., avšak dnes si to ešte  tak nejako neuvedomujem. V playliste mi celý deň vyhrávajú skladby od Šostakoviča, Rachmaninovova (spisovne takto!), Marilyna Mansona či System of a Down, takže túto náladu si nesmierne užívam ♥ Po dlhej dobe som sa tiež dokopala k spísaniu a napísaniu nejakých tipov, ktoré , pevne verím, niektorým z vás pomôžu nielen v blogovom, ale najmä reálnom živote. Bez zbytočných okolkov, poďme na to! :)

Hello my lovely little licornes ~ How are you doing? I am totally fine but I just can´t believe that tomorrow is Christmas! Our house has already been looking festive and christmasy, especially my room, but today is somehow special. Since the early morning, I have been listening to Shostakovich, Rachmaninoff, Marilyn Manson or System of a Down. And I am really enjoying this mood right now! After a while, I also finally persuade myself to write a new article where I will be giving some tips and advice. I hope that at least some of you will find it helpful. Well, shall we start already? :)

1. Upracťe si domov - Verte mi, aj 10-15 minút stačí, aby ste si stihli ustlať posteľ, utrieť prach, premiestniť či vyhodiť niekoľko nepotrebných vecí, preorganizovať nejaké poličky, povysávať a pod.  Rada mám tiež reorganizáciu oblečenia v skrini, pretože každý z nás určite vie, že v každodennom zhone sa sem-tam stane, že nejaké to tričko či mikina skĺzne alebo rovno spade celá veža, haha. Nielenže sa vám bude doslova lepšie dýchať, ešte si aj zľahka zacvičíte!

1. Clean the house - Believe me, even the 10-15 minutes are enough to make your bed, clean the dust, reorganize your wardrobes, throw away unnecessary stuff or vacuum the house. You will not only have a freshen air, but you will also work out for a bit!

2. Starostlivosť o seba samu - Osobne si ani len nedokážem (a ani nechcem) predstaviť, žeby som si na seba každý deň nedokázala nájsť aspoň trošku času. Pre mňa je starostlivosť o seba samu veľmi dôležitý a kľúčový čas. Svoje nedele si nedokážem predstaviť bez poriadnej a voňavej sprchy, peelingu, pleťových masiek, manikúry a takýchto tých základných ženských vecí, vďaka ktorým bude vykročenie do nového týždňa oveľa jednoduchšie a lepšie. A napokon, ak ste spokojní, budete aj produktívnejší.

Ako ešte môže vyzerať moja nedeľná rutina v rámci starostlivosti o seba?
 • peeling tváre a pier
 • manikúra, pedikúra
 • umytie vlasov, starostlivosť o vlasy
 • úprava obočia
 • dodatočná starostlivosť - plátenné masky, masky na očné okolie ...
 • čítanie, prezeranie Pinterest-u, Tumblr-u ..
 • a iné.
2. Selfcare - I seriously can´t imagine a day without at least a few minutes of a selfcare. And I do not even wanna imagine that. The selfcare is a very important time for me.

What I usually do on Sundays?
 • facial and lip peeling 
 • manicure, pedicure
 • washing my hair and taking care of them
 • taking care of my eyebrows
 • sheet masks, eye patches
 • reading a book, browsing the Pinterest, Tumblr ..
 • etc.

3. "Domáce úlohy" - Ak dostaneme v rámci univerzity nejakú úlohu, snažím sa ju vypracovať či skompletizovať čo najskôr, nech si potom môžem užívať voľný čas (moja bakalárka sa teraz určite kdesi v počítači škerí). V prípade, že už nie ste študentkou/študentom, mám na mysli prácu, ktorú raz tak či tak budete musieť urobiť. Či už je to nejaký projekt do práce, upratanie si skríň alebo čosi iné, vedzte, že čím skôr sa do toho pustíte, tým skôr si budete môcť vydýchnuť.
3. "Getting done your homework" - If my professors give me some tasks to do, I usually try to get them done as soon as possible so I can fully enjoy my free time (my Bachelor thesis is probably laughing very hard right now). In case you are not a university or high school student anymore, I mean some work which you have to do once anyway - a project, tidying up or anything else. The sooner you get it done, the better.

4. Naplánujte si týždeň - Milujem systém, harmonogramy a plánovanie. Vždy si niekam zaznačím to, čo chcem ten-ktorý deň urobiť a snažím sa podľa toho riadiť. V prípade, že si nie som istá množstvom voľného času, ktorý budem mať na tieto úkony k dispozícii, spíšem si aspoň hrubý zoznam všetkého, čo potrebujem uskutočniť, a podľa toho, koľko času mám v daný deň, vyberiem si niektoré z položiek na zozname. Ďalším skvelým tipom je naplánovať si blogové príspevky či príspevky sociálnych sietí.

4. Plan the week ahead - I just love having a system, scheduling and to plan something in general. I make some notes all the time and I just love making the lists for anything ♥ If I am not sure about the amount of the time I will be having during the week, I usually make the only one note with every task which I have to get done. With something like that, I will decide during the week what will I get done on each day.

5. Zacvičte si! - Aspoň polhodinku, pri pozeraní televízie alebo videí či seriálov. Takto zvládnete dve aktivity ľavou zadnou a navyše urobíte niečo nielen pre svoju postavu, ale aj pre svoje zdravie. A lepšie sa vám tiež bude večer zaspávať! V prípade, že vás cvičenie veľmi nebaví, skúste aspoň niekoľkominútový strečing.

5. Work out! - At least for half an hour, e.g. while watching the TV or your favourite series. This way you will get done two things at once and you will not only do something for your body, but for your health too! After working out during the day it´s also easier for me to fall asleep. In case you do not like to work out at all, do at least a light stretching for a few minutes.

6. Pripravte si jedlo vopred - Či už do školy alebo do práce, jedlo si väčšinou pripravujem deň vopred, aby som si mohla ráno o čosi dlhšie pospať a aby som sa nemusela zbytočne ponáhľať. Pokiaľ bývate sami alebo si aspoň sami varíte, môžete si dopredu pripraviť aj obed.

7. Pripravte si šaty na ďalší deň - Minimálne my ženy sme známe tým, že takmer nikdy "nemáme čo na seba". Takýmto situáciám sa ráno vyhýbam tak, že si oblečenie na druhý deň pripravím už večer pred spaním. V takomto prípade sa nemusím báť toho, že ráno nebudem stíhať.

6. Prepare the food ahead - I really do like to prepare my meals for university or work a day before. This way I can sleep a bit longer in the morning and I also do not have to be in a hurry. If you already live on your own, or at least you cook for yourself, make your lunch ahead too.

7. Prepare the outfit - At least us, women, are famous for the saying that "we do not have anything to wear". Since I do not like to be in a hurry, I tend to prepare my outfit a night before as well. In this case, I do not have to be afraid of being late.

8. Zbaľte sa vopred - Ako sa vraví, do tretice všetko dobré! Z rozprávaní svojich kamarátok viem, že si zvyknú nahádzať do tašky potrebné veci zopár minút predtým, než sa vyberú z domu. Ja osobne si takéto fungovanie nedokážem predstaviť a balím sa už v predstihu. Rada som pripravená vopred, pretože nikdy neviete, čo sa na ďalší deň môže stať - môžete zaspať, nenájdete niektoré z vecí, ktoré potrebujete a pod.

8. Pack your bag ahead - I can name a few of my female friend who tend to pack their bags a few minutes before going out. For me, this is just unimaginable! I just have to be prepared ahead and, on the other side, you never know what might come up - oversleeping, being unable to find the things you need etc.

9. Choďte na nákup - Z vlastných skúseností viem, že v nedele nie je v obchodoch toľko ľudí, ako napríklad poobede každý pracovný deň. Radšej si nakúpim na niekoľko dní vopred, akoby som mala do obchodu chodiť každý boží deň. Ani si len neviete predstaviť, koľko času môžete ušetriť!

10. Pranie - Tento bod sa ma momentálne až tak veľmi netýka, keďže práčku u nás okupuje iba mamina, avšak v prípade, žeby som bývala sama, určite by som prala v piatok či cez víkend, keď sa nemusíte nikam ponáhľať a môžete si rozvrhnúť čas.

9. Go shopping - From my own experience, I can tell, that there are not many people in the supermarkets during the Sunday. I prefer buying groceries and other stuff ahead, so I do not have to spend there almost "eternity" during the work days.

10. Doing a laundry - Well, since I do not live alone yet, I can´t completely relate, but if it were me, I would definitely do the laundry on Friday or during the weekend, when you do not have to go anywhere and when you can plan your free time.

11. Odpovedze - Na všetky e-maily a správy, na ktoré nebol cez týždeň čas.

12. Poriadne si oddýchnite, "vypnite" a vyspite sa do sýtosti - Ak ste stihli aspoň väčšinu z písaného vyššie, gratulujem! Môžete oddychovať :)
11. Answer - The e-mails and messages you didn´t have time to during the week.

12. Rest - If you already got done most of the mentioned things, congratulations! You can rest as much as you can ;)

Comments

 1. i love this post:)

  ReplyDelete
 2. Nice tips, my favourite is selfcare ^^
  xx

  ReplyDelete
 3. lovely tips, dear! I'd appreciate that you write in English as well! :D

  ReplyDelete
 4. Evička Studená20:21

  Moc hezké tipy! Většinu z nich dělám. Ještě ten sport by byl třeba :D
  http://marionete.blog.cz

  ReplyDelete
 5. Ďakujem veľmi pekne ♥

  ReplyDelete
 6. I work on my own so for me Sunday is a "normal" day. ;-)

  Thanks for visiting my blog! :-)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts

LICORNIATKA