Dermacol Aqua Beauty & Whitening Review

Dermacol Aqua Beauty Hydratačný krém recenzia

Krásny deň želám všetkým ~ Dnes mám pre vás recenziu na hydratačný krém Aqua Beauty, rozjasňujúci krém proti pigmentovým škvrnám Whitening a ružovú pleťovú vodu. Všetky produkty sú od značky Dermacol a všetky z nich sú dostupné na e-shope Parfémy-Elnino.sk. Keďže prvá várka letných noviniek od Dermacolu ma veľmi potešila a priam predčila moje očakávania, rozhodla som sa na túto značku staviť znova. Tentokrát som sa však zamerala na testovanie produktov určených pre starostlivosť o pleť.

Hello my lovely little licornes ~ Today I would like to share with you a new review of facial products made by Dermacol, which I got for review purposes from Parfemy-Elnino. Since the first package full of the new summer Dermacol products made me very surprised and happy, I wanted to try something more made by this brand. This time I ordered two facial creams and a face mist.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Dermacol Aqua Beauty Hydratačný krém recenzia

Dermacol hydratačný krém Aqua Beauty sa nachádza v 50 ml sklenenom balení. Veľmi sa mi tento minimalistický vzhľad páči. Má bielu farbu a jemnú nevtieravú parfumáciu pripomínajúcu mi ľahšiu verziu vône umývacieho gommage gélu Whitening. Mal by obsahovať komplex Aquaxyl™, kyselinu hyalurónovú, extrakt z morských rias, rastlinné oleje a panthenol.  Konzitencia je na prvý pohľad stredne gélová - ani riedka ani hustá - avšak keď ho natierate na pleť, vtedy akoby zhustne. Je potrebné si ho naniesť teda o čosi viac, aby ste pokrytili väčšiu plochu. Po dôkladnom rozotretí sa do pokožky vpíja rýchlo, nezanecháva mastný pocit, ale zato sa ponúka pleti mierny lesk. Ja osobne mám mastnú problematickú pleť, ale neprekážalo mi to. Krém som používala primárne ako sleeping pack pre dodatočnú hydratáciu pleti počas noci. Cez deň by som ho používala pravdepodobne počas chladnej jesene alebo zimy.

Dermacol Aqua Beauty Hydrating Cream is contained in a 50 ml glass jar. I really like its minimalistic design. It is white and has a soft fine scent which reminds me of a scent of the Dermacol Whitening Gommage Wash Gel I was reviewing a few weeks ago. It should contain the Aquaxyl complex, hyaluronic acid, kelp extract, botanical oils and panthenol. On the first sight, its consistency looks like a gel one, but when you are spreading it on the face, it gets thicker. You have to apply it a bit more if you would like to cover the whole face. When perfectly spread, it soaks into skin fast and it doesn´t leave any sticky feeling. It provides the face with a soft shine too. Personally, I have a problematic skin type but I didn´t mind it. Primarily, I was using this cream as a sleeping pack for an extra hydration during the night. During the day, I would use it probably during the cold autumn or winter.

Pleť je po použití okamžite hydratovaná, rozjasnená a vyzerá krajšie. Tento hydratačný krém bol niečím, čo som za niekoľko posledných rokov potrebovala a hľadala u nás v drogériách. Avšak čo čert nechcel, po týždni používania som sa ho musela zrieknuť. Z ničoho nič sa mi na pleti začali tvoriť malé belasé pupenčeky, primárne v okolí čeľuste a brady a malé vyrážky. V mojom prípade už viem, že takto začína mierna alergia na produkt, resp. na nejakú jeho zložku. Keďže som si problémami pleti preskákala už v mladosti a nebol to vôbec ľahký a lacný boj, v takýchto prípadoch už radšej dané produkty nepoužívam.

Po štyroch dňoch od vysadenia tohto krému je moja pleť, chvalabohu, opäť v normálnom stave. Krém som posunula na vyskúšanie M*. Tej sa ale pleť zhoršila už po dvoch dňoch. Absolútne tomu nechápem, pretože máme dva rozličné typy pleti. Pred kúpou som naň čítala pomerne kladné recenzie, preto som z toho všetkého trochu v rozpakoch. Každopádne vás od skúsenia tohto produktu nechcem odradiť. Práve naopak! Podľa mňa je to jeden z mála, ktorý sa vyplatí skúsiť. Taktiež vďaka svojmu pomerne šetrnému a účinnému zloženiu

After using, skin is hydrated, brightened and look prettier. This hydrating cream was something I had been looking for for ages. But, unfortunately, I have to say goodbye to it. Suddenly, my skin started to break out out of nothing and the pimples appeared as well. In my case, it means a slight allergy to the certain product and since I had been fighting with my acne when I had been younger, I did not want to risk it again. The acne treatment had been such a long fight and it hadn´t been anything cheap as well.

After four days of not using this cream anymore, my skin became completely normal again. I gave the cream to M* since she wanted to try it too. Unfortunately, her face did break out the other say after she used the cream. To note, the two of use have completely different skin types. I don´t understand it at all since I read only the good reviews about this cream before ordering it. In the end, I don´t want to discourage you from trying it. I still think it´s a good cream, it´s just not suitable for my and M*´s skin. Also, its composition is a skin-friendly one ♥

Dermacol Aqua Beauty Hydratačný krém recenzia

Dermacol Whitening krém recenzia

Druhým krémom v mojej zbierke je Dermacol Whitening pleťový krém, ktorý sa nachádza vo veľmi zaujímavom balení. Minimálne pre mňa je nevšedné ak sa kozmetický produkt nachádza v takej tube, v akej by ste očakávali nejakú masť predávanú v lekárni. Tento nápad ale oceňujem! Len som bola milo prekvapená, že zvolili práve tento materiál na výrobu obalu. Whitening krém má bielu farbu a gélovú konzistenciu vďaka čomu sa po pleti kĺže s ľahkosťou a rýchlo sa vpíja do pokožky tváre. Pri aplikácii zanechá pokožku zľahka osvieženú. Nezanecháva lepivý pocit a na pleti je príjemný. Jeho vôňa je veľmi jemná, totožná s vôňou Dermacol Whitening Gommage Wash Gel čistiaceho gélu. Z tohto hľadiska by teda nemal spôsobovať žiadne nežiaduce reakcie.

The second facial cream I was reviewing is a Dermacol Whitening Facial Cream which has a very interesting packaging. The tube is the one which you would expect from the ointment available at a pharmacy. Whitening cream has a white colour and gel consistency. It´s very light and easy to spread. Into the skin, it´s soaked in a few seconds after spreading. When applying, it also freshens the face and it doesn´t leave a sticky feeling. Its scent is very fine, identical to the Whitening Gommage Wash Gel. From this perspective, it shouldn´t cause any unwanted reactions.

Krém ponúka okamžité mierne rozjasnenie pleti. Avšak skutočný whitening efekt, aký je napríklad známy pri ázijských pleťových krémoch, určite nečakajte. Tešila som sa predčasne, každopádne tomu rozumiem, pretože v našich končinách nie je bledá pokožka až tak veľmi žiadaná. Na trhu by s takýmto krémom teda možno nie veľmi uspeli. Nepostrehla som však ani výrazný hydratačný efekt, ba dokonca som mala pocit, že miestami je moja pokožka tváre suchá a napnutá. To sa ale môže upraviť kombináciou tohto krému s nejakým hydratačným. Pri tomto ale pozor! Nikdy neviete, ako na seba budú dva krémy najvzájom reagovať.

Tento produkt poputuje pravdepodobne mamine, ktorá po ňom pokukovala už dlhšiu dobu. V prípade, že jej pomôže zredukovať pigmentové škvrny, vám dám dodatočne vedieť. Ja mám v zbierke predsa len iné whitening pleťové krémy, ktoré mi vyhovujú oveľa viac a majú tiež mnoho iných vlastností  a látok prospešných pre pleť. Ak však rady skúšate niečo nové, nezvyčajné, vrelo odporúčam. Možno práve vám bude vyhovovať :)

The cream offers the brightening effects but do not expect anything you would from, for example, the Korean whitening cream. I was really looking forward to this one but, to be honest, it didn´t match my expectations that much. But I can completely understand that - here, where do I live, the pale skin isn´t requested that much. Also, I didn´t notice an effective hydration and I felt like my skin was somehow dry and a bit tense. But maybe combining this one with some hydrating one would be a good combo. But be careful with mixing different cosmetics products together! You never know if they will react well to each other.

I will give this cream to my mum who has been interested in it since the first time she saw it. In case that it will reduce the pigment spots on her face at least a bit, I will let you know. And since I have a few Korean whitening creams in my collection which also provide the other effects needed for a healthy skin, I don´t need this one that much. But if you would like to try something new, unusual, I highly recommend trying it :)

Dermacol Whitening krém recenzia

Dermacol Whitening krém recenzia

Porovnanie whitening krémov - Dermacol Whitening a Holika Holika Nabi krém.
A comparison of the whitening creams - Dermacol Whitening and Holika Holika Nabi Cream.

Dermacol Whitening pleťový krém recenzia

Ružová pleťová voda Dermacol recenzia

Posledným produktom, ktorý som mala možnosť za toto obdobie testovať, bola Dermacol osviežujúca ružová pleťová voda. Pleťové vody nájdete v ponuke ešte dve, a to jazmínovú a levanduľovú. Táto ružová vonia veľmi pekne a má všestranné využitie. Väčšinou ju používam po vyčistení pleti, aby som jej dodala dodatočné osvieženie a ľahkú hydratáciu. Výborne tiež pleť dočisťuje a vatové tampóniky ňou nasiaknuté  poslúžia ako výborná pleťová maska! Míňa sa veľmi pomaly, čiže takéto balenie sa skutočne oplatí.

The last product which I will be talking about today is a rose water. There are also two more available - the jasmine one and lavender one. I usually use it after cleaning the face, for a hydration and refreshing effect. It is also great like another cleansing step in your skincare routine. The cotton pads soaked with this facial mist can be also used like a face mask ♥ For it´s big packaging it´s really convenient since it will last you for almost ever! :)

Comments

  1. Елена М18:43

    Very interesting products!

    https://elenabienvenido.blogspot.com/

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts

LICORNIATKA