Manufaktura | Kozmetika z Mŕtveho mora

Manufaktura Kozmetika z Mŕtveho mora

Peknú nedeľu želám všetkým ~ Dnes mám pre vás novú recenziu na produkty značky Manufaktura. Ide o kolekciu kozmetiky z Mŕtveho mora, vlastne jej vynovenú verziu. Balíček mi bol zaslaný zhruba pred týždňom aj niečo, avšak s jeho doručením som mala menšie problémy. Ako to už niekedy býva zvykom, pošta vie doručovanie balíčkov občas poriadne znepríjemniť. Ak by som im nebola písala e-mail či je môj balíček už na Slovensku, ani len by som o ňom netušila. Išlo o to, že z nejakého dôvodu bol daný kuriérovi, ktorý ma nevedel zohnať, takže balíček nechal na pošte. Ale nik z nich mi o tejto skutočnosti nedal vedieť (-_-). Prejdime radšej ale späť k téme článku.

Hello my lovely licornes ~ Hope you are having a lovely Sunday. Today I would like to share with you another review on the products made by a Czech beauty brand called Manufaktura. This time I will be talking about a Dead Sea collection. They´ve already had this collection before, but this time they renewed its packaging. The package with all of these goodies had been sent to me a week and something ago. But I didn´t receive it. Unexpectedly, the package had been given to a courier who hadn´t had my phone number so he had left it at the Post Office. Okay. But the Post Office hadn´t sent me any message or letter about having there a parcel. Wonderful service, as usual (-_-). But let´s get back to the review.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Kolekcia obsahuje minerály z Mŕtveho mora, prírodné oleje, ovsený beta-glukán a bezalergénnu vôňu, vďaka čomu ponúka znamenitú starostlivosť pre jemnú, citlivú a podráždenú pokožku. Blahodarné účinky soli a bahna z Mŕtveho mora pokožku regenerujú, hydratujú a upokojujú. Zároveň ju tiež remineralizujú a odstraňujú odumreté bunky. Beta-glukán, ktorý sa získava z ovseného výťažku má upokojujúce, regeneračné a hydratačné účinky. Kozmetická kolekcia sa nesie v znamení ľahkej sviežej akvatickej vône.

The Dead Sea collection contains the Dead Sea minerals, natural oils, oaten beta-glucan and a non-allergenic scent thanks to which it´s suitable even for a delicate, soft, sensitive and irritated skin. The Dead Sea minerals and mud regenerate, hydrate and soothe the skin. At the same time, they also remineralize and remove the dead skin cells from it. The oaten beta-glucan has the soothing, regenerative and moisturising effects. The whole collection has a fresh, aquatic scent.

Manufaktura Mŕtve more jemné pleťové krémy recenzia

Prvé produkty, ktoré vám z tejto kolekcie predstavím, sú pleťové krémy. Jemný denný pleťový krém s minerálmi z Mŕtveho mora, ovseným výťažkom a ceramidmi má bielu farbu a ľahkú, gélovejšiu konzistenciu. Pleti dodáva potrebnú hydratáciu, výživu, ochranu a starostlivosť. O výživu sa postarajú mandľový olej a bambucké maslo. Soľ z Mŕtveho mora, ovsený beta-glukán a panthenol pleť regenerujú a upokojujú. Kyselina hyalurónová a kyselina mliečna zabezpečia dlhodobú hydratáciu pokožky. Majú tiež omladzujúce účinky. Ceramidy zasa ochránia pleť pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a škodlivými látkami. Manufaktura nezabudla ani na rozjasňujúci niacínamid.

Zhrňme si to všetko teda ešte raz - mandľový olej, bambucké maslo, soľ z mŕtveho mora, beta-glukán, panthenol (♥), kyselina hyalurónová (♥), kyselina mliečna, ceramidy (♥), niacínamid (♥) a ďalšie skvelé látky, ktoré ponúkajú vašej pleti luxusnú a prvotriednu starostlivosť, ktorá ju urobí nielen krajšou, ale aj zdravšou. Vôňa je jemná, svieža, akvatická. Je vhodný aj pre citlivú a podráždenú pokožku. 98,54% ingrediencií je prírodného pôvodu.

The first two products I will be showing you are the skin creams. Soft Daily Cream with the Dead Sea minerals, oaten beta-glucan and the ceramides is white and it has a fine, more gel-like consistency. It provides a hydration, nourishing, protection and care for the skin. Your skin will be nourished thanks to an almond oil and shea butter, regenerated and soothed by the Dead Sea salt, oaten beta-glucan and panthenol. The hyaluronic acid and lactic acid will provide a long-term hydration and rejuvenating effects. The ceramides protect the skin against the external harmful substances. It also contains a brightening niacinamide ♥ In the end, this cream provides your skin with just the luxurious care, thanks to which your skin will look prettier and be healthier. Its scent is soft, fine, fresh, aquatic one. It´s suitable even for the sensitive and irritated skin. 98,54% of the ingredients have natural origins.

Jemný denný pleťový krém s minerálmi z Mŕtveho mora, ovseným výťažkom a ceramidmi recenzia

Jemný nočný pleťový krém s minerálmi z Mŕtveho mora, ovseným výťažkom a ceramidmi obsahuje 98,54% prírodného zloženia. Je o čosi drahší ako denný, avšak nie o veľa. Podobne ako v prvom prípade, aj jeho receptúra je bohatá na aktívne a prírodné ingrediencie - mandľový olej a bambucké maslo, soľ z Mŕtveho mora, ovsený beta-glukán, panthenol, ceramidy, kyselinu hyalurónovú a mliečnu a niacínamid.

Podporuje syntézu elastínu a kolagénu, vďaka čomu napomáha k vypnutiu a zjemneniu pleti. Intenzívne regeneruje, vyživuje a hydratuje pleť. Pôsobí aj proti známkam starnutia. Posilňuje obrannú bariéru v pokožke a chráni ju pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Vôňa, farba a napokon aj jeho konzitencia sú totožné s denným krémom. Aj tento je vhodný pre citlivú a podráždenú pokožku. Oba krémy môžete použiť aj ako očné krémy.

Soft Night Cream with the Dead Sea minerals, oaten beta-glucan and ceramides contains 98,54% ingredients which have the natural origin. It´s a bit more expensive than the daily one, but not that much. As in the first case, even the night cream contains active and natural ingredients - the almond oil, shea butter, Dead Sea minerals, oaten beta-glucan, panthenol, ceramides, hyaluronic and lactic acid and niacinamide.

It promotes a synthesis of elastin and collagen, thanks to what it helps to strengthen and smooth a skin´s surface. It intensively regenerates, nourishes and hydrates the skin. Also, it helps against skin´s aging and it creates a protective barrier against the external and harmful substances in the air. Its scent, colour and consistency are the same as the daily cream´s ones. The night cream is suitable for the sensitive and irritated skin. Both cream you can use as the eye creams too.

Manufaktura Jemný nočný pleťový krém s minerálmi z Mŕtveho mora recenzia

Manufaktura Extra jemný šampón so soľou z Mŕtveho mora, panthenolom a ovseným výťažkom recenzia

Extra jemný šampón so soľou z Mŕtveho mora, panthenolom a ovseným výťažkom som v svojej starostlivosti o vlasy potrebovala doslova ako soľ. Vlasový šampón prírodného pôvodu je ideálnou starostlivosťou pre jemné, normálne až mastné vlasy. Výnimkou nie sú ani tí, ktorí majú pokožku citlivejšiu. Extra šetrné zloženie tohto šampónu na báze kokosového a olivového oleja je obohatené o regeneračnú soľ z Mŕtveho mora, ovsený beta-glukán, mandľový olej, upokojujúci panthenol a kyselinu mliečnu. Vlasom dodá výživu, hydratáciu, objem a ochranu.

Šampón má béžovejšiu perleťovú farbu a stredne hustú konzistenciu. Vlasy sú po umytí dokonale čisté, žiarivé, vyzerajú zdravo, sú hladké a prevoňané ľahkou sviežou bezalergénnou akvatickou vôňou. Šampón neobsahuje SLES a vďaka vysoko koncentrovaným umývacím zložkám prírodného pôvodu je jeho spotreba až o 1/3 nižšia ako u bežných šampónov. Až 96,68% jeho zloženia je prírodného pôvodu. Čo viac si želať, že? :)

The extra-soft shampoo with the Dead Sea salt, panthenol and oaten beta-glucan is the shampoo I´ve longed for for a few years. I needed it like a salt! Literally! It has a natural origin and it´s ideal for the delicate, normal, oily hair and even for those with the more sensitive scalp. The base of it is composed of the coconut and olive oil, regenerative sea salt, oaten beta-glucan, almond oil, soothing panthenol and lactic acid. The shampoo provides the hair with a nourishment, hydration, volume and protection.

It has a beige pearly colour and a bit thicker consistency. After washing, the hair is perfectly clean, bright, looking healthy and smooth. It is aquatically scented even on the second day. The shampoo does not contain any SLES and the 96,68% of its ingredients have the natural origin. What else to wish, right? :)

Manufaktura Vlasový balzam so soľou z Mŕtveho mora, prírodnými olejmi a ovseným výťažkom recenzia

Vlasový balzam so soľou z Mŕtveho mora, prírodnými olejmi a ovseným výťažkom je posledným produktom, ktorý som si vybrala na testovanie. Regeneračný vlasový balzam neobsahuje silikóny, ale zato obsahuje, rovnako ako všetky produkty tejto kolekcie, soľ z Mŕtveho mora bohatú na minerály, ovsený beta-glukán, mandľový a jojobový olej, panthenol a kreatín. Má husté zloženie a bielu farbu.

Vlasom ponúka výživu, hydratáciu a regeneráciu. Taktiež je skvelým pomocníkom pri zacelení poškodených končekov. Blahodárne pôsobí na zvýšenie pevnosti, objem, pružnosť a lesk vlasov. Uľahčuje rozčesávanie a odstraňuje nepríjemný elektrostatický náboj, za čo som nesmierne vďačná, pretože moje vlasy sa neskutočne radi motajú a o ich elektrizácii by som tiež vedela rozprávať. Po umytí je vaša koruna hlavy krásne jemná, hebká, voňavá a žiarivá. Je vhodný aj pre citlivú a podráždenú pokožku hlavy. 96,30% jeho zloženia je prírodného pôvodu.

The last product is a Hair Balm with the Dead Sea salt, natural oils and oat extract. Regenerative hair balm does not contain silicones, but the Dead Sea rich in minerals, oaten beta-glucan, almond and jojoba oil, panthenol and creatine. It has a thick consistency and it´s white. It provides the hair with the nourishment, hydration and regeneration. It´s a wonderful product for those who suffer from the split ends. After usage, the hair should be more firm, voluminous, flexible and shiny. This hair balm makes hair easy to brush and it removes the unpleasant electrostatic charge. I am so thankful for this features since my hair can be very bad to handle sometimes. After using on hair, it will be perfectly soft, fine, scented and bright. Suitable for the sensitive and irritated scalp as well. 96,30% of the ingredients have the natural origin.

Zaujala Vás táto kolekcia? Vyskúšali ste už niečo? :)
What about you? Do you find this collection interesting? :)

Comments

 1. Елена М20:40

  Wonderful products, great review:)

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Péťa - Čtení pod lavicí12:17

  Věci z Manufaktury mám moc ráda, ale holduji spíš těm ovocným.

  ReplyDelete
 3. It does seem very interesting! I would love to try them :D
  www.thefancycats.pt

  ReplyDelete
 4. Linda Pazderová13:55

  Na tuhle kolekci jsem už koukala a dost mě to zaujalo. Chtěla bych jí vyzkoušet, takže až půjdu okolo Manufaktury, tak si něco koupím na zkoušku :) Jinak to máš nádherně nafocené :)

  ReplyDelete
 5. Ďakujem veľmi pekne ♥ Pevne verím, že sa ti daná kolekcia bude páčiť :) ♥

  ReplyDelete
 6. Radostina Blagoeva21:37

  I think this collection is amazing. Love that the products contain natural oils and sea salt.

  www.fashionradi.com

  ReplyDelete
 7. I love dead sea minerals products I have never heard of this brand before The products sound great Thanks for the review xoxo Cris
  http://photosbycris.blogspot.com/2018/09/photographing-at-nobby-beach.html

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts

LICORNIATKA