September 15, 2018

Manufaktura | Limitovaná kolekcia Lipa

Manufaktura Lipa recenzia


Peknú sviatočnú sobotu želám všetkým ~ Keď som prvýkrát počula o plánovanej novej limitovanej kolekcii Lipa od českej kozmetickej značky Manufaktura, veľmi milo som sa potešila. Aj v tomto prípade stojí za kolekciou zaujímavý príbeh. Okrem iného, po jarnej fialkovej kolekcii Viola ide o druhú venovanú starým časom a 100. výročiu založenia prvej Československej republiky. A vy iste viete, že ja si tradície a našu spoločnú históriu veľmi cením a som na ne pyšná ♥

Pokiaľ niektorí z vás netušia, prečo sa Manufaktura rozhodla práve pre lipu, tak vám to objasním. Ide o to, že tento strom je ako u nás, tak aj v Českej republike, národným stromom. Opäť ide teda o symbol, ktorý nás spája. Blahodarné výťažky z lipových kvetov prispejú k hebkej, hydratovanej a mladistvej pleti a pokožke. Pravidelným používaním tieto produkty dodajú telu aj pleti potrebnú, v chladných mesiacoch nevyhnutnú, starostlivosť. Celá kolekcia sa nesie v znamení hrejivej, prírodnej, sladkej vône s tónmi lipových kvetov.

Hello my lovely little licornes ~ When I firstly heard about the limited Linden collection made by a Czech beauty brand Manufaktura, I was very happy. Even at this time, there is an interesting story behind it. And except the spring Viola collection, this one is the second one dedicated to "old times" and to the 100th anniversary of the 1st Czechoslovak republic. And since you probably already know, I really am proud of our mutual traditions and history.

If someone of you does not know why Manufaktura chose the linden to be the symbol of this collection, do not worry. It is just because the linden is our Slovak, and also Czech, national tree. This is another mutual symbol of ours. The beneficial extracts of the linden tree will make your skin and body soft, moisturised and youthful. While using regularly, this collection will provide your skin with the needed, in the cold months unnecessary, care. The whole collection has a warm, natural, sweet scent of the linden flowers.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Manufaktura sprchový a kúpeľový gél Lipa recenzia

Ako môžete vidieť už na prvej fotografii, na recenziu som si vybrala celkovo päť produktov. Prvým z nich je veľmi jemný sprchovací & kúpeľový gél s lipou a mandľovým olejom, ktorého 97,85% ingrediencií má prírodný pôvod. Ako je uvedené v jeho popise, ide o dokonalý produkt pre osviežujúci sprchovací rituál aj odpočinkový vonný kúpeľ. Kúpeľňa prevoňaná touto delikátnou vôňou jednoducho uvoľní napätie a pohladí zmysly. Unikátne moderné zloženie obsahuje vysoko koncentrované umývacie zložky na báze kokosového a olivového oleja a cukru, ktoré sú obohatené o zjemňujúci výťažok z lipy, mandľový olej, upokojujúci panthenol a zvláčnujúce obilné výťažky. Neobsahuje SLES. Pokožka je po umytí jemná, hebká, prevoňaná a vláčna.

As you may see in the first photo, I chose five products for this review. The first one of this is a delicate shower and bath gel with the linden and almond oil. The 97,85% of this product has a natural origin. It´s just a wonderful product for the refreshing washing ritual or for the relaxing bath. The bathroom scented with this delicate and warm scent releases tension and caresses the senses. The unique and modern composition contains the concentrated washing components based on a coconut and olive oil and sugar, which are enriched with the smoothing effect of the linden, almond oil, soothing panthenol, and moisturising grain extracts. It doesn´t contain SLES. The skin is soft, scented and moist after showering.

Manufaktura výnimočný ochranný pleťový balzam Lipa recenzia

Druhým produktom je výnimočný ochranný pleťový balzam s lipou, marhuľovým olejom a panthenolom, ktorý sa, rovnako ako pleťové krémy z kolekcie Mŕtve more, nachádza v balení s pumpičkou. 98,66% ingrediencií tohto balzamu je prírodného pôvodu. Má bielu farbu a hustú konzistenciu, čo je ale pochopiteľné, keďže je vhodný do chladného, sychravého počasia a jeho primárnou úlohou je pleť chrániť. Používam ho ráno aj večer, pričom večer dve pumpičky - takto si z neho robím sleeping pack.

Určený je primárne pre suchú pokožku, no mojej mastnej a problematickej tiež veľmi vyhovuje. Jeden z mála hustejších krémov, ktoré mi nespôsobili žiadnu alergiu či iné neduhy pleti. Pomáha zamedziť strate potrebnej vlahy, predchádza podráždeniu a poskytuje pleti pocit skutočnej pohody. Pleť tak odolá náporom vetra i drsnému chladnému počasiu, ktoré sa s blížiacou sa jeseňou rozpúta. Ochranný balzam je obohatený o výťažky z lipových kvetov, marhuľového a jojobového oleja, bambuckého masla, panthenolu, ovseného beta-glukánu a vitamínov A, E a C. Pleť je dokonale hydratovaná, jemná, vyživená a chránená. Pre mňa jednoznačne must-have tejto jesene a zimy!

The second product is a protective face balm with the linden, apricot oil and panthenol which is contained in a bottle with a pump. The 98,66 % of its ingredients have a natural origin. The cream is white and its consistency is thicker which is completely reasonable since it´s a protective cream dedicated for the colder months. I usually use it in the morning and also in the evening. Before going to sleep I use two pumps of it making it into a sleeping pack.

The protective balm is primarily dedicated to the dry skin but my oily, acne-prone one just loves it! It´s one of the very few thicker creams which are suitable for my skin type and one of those which don´t cause my skin any troubles. It helps to retain the moisture within the skin, it helps to prevent irritation and it provides the skin with a feeling of true contentment. Your skin is completely protected by the cold wind and cold weather in general. The protecting balm is also enriched with jojoba oil, shea butter, oaten beta-glucan, and vitamins A, E and C. The skin is perfectly hydrated, soft, nourished and protected. A true must-have product for the autumn and winter for me!

Manufaktura Dámska toaletná vôňa Lipa recenzia

Dámska toaletná voda Lipa je mojou vôbec prvou vôňou, ktorú som od Manufaktury skúsila. Nachádza sa v ťažšom sklenenom flakóniku ozdobenom bielou mašličkou. Ako je napísané v jej popise - ,,Omamná hrejivá vôňa lipových kvetov, pivónie, jablka a vanilky zahalí každú dámu do nádherne vonného oblaku." Prv som si povedala, že sa mi pozdáva skôr na jar, avšak keď sa nad tým tak zamyslím, do chladného počasia je viac než ideálna. A to práve svojou hrejivou schopnosťou. Nežne kvetinová, sviežo ovocná a tajomne a sladko korenistá. Keďže ide o toaletnú vôňu, na oblečení vydrží zhruba 3-4 hodiny. 90,00% zloženia má prírodný pôvod.

Vrchná nota: jablko, mandarínka * Stredná nota: pivonka, lipové kvety
Spodná nota: mošus, vanilka, santalové drevo

Eau de toilette Linden is my very first scent which I tried by Manufaktura. It´s contained in a heavier glass container which is decorated with a white bow. As it´s stated in a description of the product - ,, An intoxicating warm scent of the linden flowers, peony, apple, and vanilla will cover any lady in a beautifully scented cloud." At first, I felt like this scent would be more suitable for the spring, but when I think about it more, it is definitely more than suitable for the colder autumn. And it´s mostly for its warm ability. Gently floral, freshly fruity and mysteriously and sweetly peppery. Since it´s toilette water, on the clothes it holds from 3-4 hours. The 90,00% of its composition have a natural origin.

Top: apple, tangerine * Middle: peony, linden flowers
Base: musk, vanilla, sandalwood

V balíčku sa nachádzal ešte vysoko ošetrujúci balzam na pery s lipou, marhuľovým olejom a včelím voskom, avšak momentálne jeho fotografiu k dispozícii nemám, keďže som ho akosi zabudla nafotiť (-_-). Balzam na pery s hydratačným účinkom, výťažkom z lipových kvetov, včelím voskom, marhuľovým olejom, bambuckým maslom a vitamínom E má identickú vôňu ako všetky produkty tejto kolekcie. Po natretí na pery mi skôr pripadá ako niečo medzi balzamom a leskom. V chladnom a sychravom počasí predchádza popraskaniu pier a ich vysušovaniu.

In the package, there was also highly treating lip balm with the linden, apricot oil and beeswax. But currently, I just can´t provide you with a picture of this lip balm alone since I forgot to take one (-_-). Yaaay to me. The lip balm provides your lips with an excellent moisturising effect thanks to its composition. It also contains shea butter and vitamin E and it has the identical scent of the whole linden collection. When spread on the lips, it feels like something between the lip balm and lip gloss. In the cold weather, it helps to prevent dry and cracked lips.

Manufaktura lipový sirup recenzia

Posledným produktom je lipový sirup nachádzajúci sa vo veľkej sklenenej fľaši. Lipa je naším národným stromom a jej kvety sú stovkami rokov overené domáce liečivo. Lahodný sirup je vyrobený z výťažkov z lipových a bazových kvetov, trstinového cukru a vitamínu C. Pomáha posilniť prirodzenú odolnosť a vitalitu. Má nasladkastú chuť.

Na záver mám pre vás tip na chutnú limonádu od Manufaktury ↓

Osviežujúca lipová limonáda
Ingrediencie: lipový sirup, sóda, šťava z citróna, medovka na ozdobu
Postup: Ráčte pohár sčasti ľadom naplniť, lipovým sirupom pokvapkať a sódou zaliať (ideálne v pomere 1:10). Ak dochutíte citrónovou šťavou a ozdobíte lístkom vonnej medovky, vykúzlite vskutku roztomilý osviežujúci nápoj.

Horúca lipa
Ingrediencie: lipový sirup, horúca voda, šťava z citróna (príp. rum)
Postup: Hrejivý nápoj lahodnej chuti, ideálny v sychravých dňoch, pripravíte v okamihu jednoduchým zriedením lipového sirupu horúcou vodou (80°C) a dochutením šťavou z citrónov. Ak dospelí pridajú kvapku rumu, tu objavia nápoj zaručene blažený...

The last product is a linden syrup contained in a huge glass bottle. Since the linden is our national tree, it´s been known for more than 100 years that it has a lot of benefits. The delicious linden syrup is made of the extracts from the linden and elder flowers, cane sugar, and vitamin C. It helps to strengthen a natural resistance and vitality. It has a sweet taste.

19 comments:

 1. Елена М18:34

  Wow, looks interesting!

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Cris Sá16:51

  Adorei o post :D
  Beijinho *

  https://w-m-mind.blogs.sapo.pt/

  ReplyDelete
 3. Shannon Boyce03:44

  Oh wow, what a beautiful line! The packaging is gorgeous and the products sound fabulous.
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Lipa - is one of the traditional trees in my country) And its name is the same but in Cyrillic letters)

  ReplyDelete
 5. thenotsogirlygirl18:44

  wow these products look so luxurious! really nice! and stunning pictures!!
  you have such an awesome blog! i'm following and I would love if you could follow me too =)
  TheNotSoGirlyGirl // Instagram // Facebook

  ReplyDelete
 6. Paola13:25

  Interesting products!

  Kisses, Paola.

  Expressyourself

  ReplyDelete
 7. Torilinka16:09

  Celá kolekcia vyzerá super :O <3

  ReplyDelete
 8. Mina Janković22:38

  Great post and beautiful pictures! :)
  Check my new post
  www.minniearts.com

  ReplyDelete
 9. Well, I had been following you whole this time, but as I see, you´ve never been so I´m not interested :)

  ReplyDelete
 10. Slovak and Czech national tree as well ^^~
  Of course, if "your lipa" means "linden" :)

  ReplyDelete
 11. It´s okay :) I´m following you again :) ♥

  ReplyDelete
 12. Yes) Lipa (липа) in Ukrainian means "linden")

  ReplyDelete
 13. Dřív jsem v Manufaktuře nenakupovala, ale teď jsem tomu úplně podlehla. Jsem nadšená, že jsem zastihla tuto lipovou edici, protože tak překrásně voní! Koupila jsem tam mámě a babičce v sadě krém na ruce a na tu výživu na rty. Zaujal mě i ten sirup, ale už mi na zkoušku přišel dost drahý. Ještě si tam musím pro sebe koupit něco na tělo, aby mi to bylo líto. :D ♥  Aya, asakura.blog.cz

  ReplyDelete
 14. Laura14:00

  I didn't know this brand! thanks for sharing :D
  btw i think the packaging is really nice ^^

  My blog - Lalabetterdayz

  ReplyDelete
 15. Karolína & Korea v Česku14:34

  Od Manufaktury miluju snad všechny kolekce, ale tahle mě vůbec nezaujala :( Jsem totiž na lípu alergická, takže její vůni nemám ráda a tudíž mě tohle neláká :D :)

  Karolína & Korea v Česku

  ReplyDelete
 16. V tomto ťa úplne chápem :) Tiež mám značky, ktoré milujem, ale niektoré produkty proste nemusím :)

  ReplyDelete

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996