Top 3 reasons how to save money with a sunscreen

Opaľovacie krémy Notino

Krásny piatok želám všetkým ~ Dnes som si pre vás pripravila článok, ktorý je z pohľadu ročného obdobia naozaj veľmi aktuálny a podľa mňa na jednej strane aj žiaduci, pretože viem, že ľudia mnohokrát ochranu pred slnkom zanedbávajú. A to je nielen veľká škoda, ale taktiež úmyselné vystavovanie sa všemožným ochoreniam, ktoré sú s ultrafialovým UVA a UVB žiarením spojené.  Samozrejme, toto žiarenie je pre človeka potrebné z toho dôvodu, že človeku poskytuje zdroj vitamínu D. Niekoľko minút denne na slnku vám, samozrejme, neublíži, avšak vystavovanie kože slnku niekoľko hodín bez akejkoľvek ochrany, už problémom je.

Hello my lovely little licornes ~ Today I would like to share with you an article, which is, in my opinion, very needed and desirable during this year´s season. I will be talking about the sunscreens and why is important to use them every single day. With using them daily, you can actually save up a lot of money and you may not even know about it! It´s a huge pity and it makes me sad that even nowadays, a lot of people don´t use sunscreens even when tanning. They are wittingly exposing their skin towards the sun and UVA, UVB rays. Of course, the sun is very needed too, mostly because of a D vitamin intake, but still, exposing yourself to the sun for hours is a huge problem!

UVA a UVB

Vyššie spomenuté UVA žiarenie, ktoré preniká do kože hlbšie, zapríčiňuje starnutie kože (!!), tvorbu vrások (!!!) a negatívne ovplyvňuje imunitný systém. Nielenže preniká mrakmi, ale taktiež preniká aj sklom, čiže oknami a pod, a to po dobu celého roka.  UVB žiarenie  zasa spôsobuje spálenie, začervenanie kože. Vyhnúť sa týmto dvom neduhom môžete niekoľkými spôsobmi a jedným z nich je práve aj používanie opaľovacieho krému. Aj tento druh žiarenia pôsobí celoročne, avšak toto nepreniká sklom. Toľko na úvod a k základu. Ak vás zaujímajú hlbšie a detailnejšie informácie, na internete ich nájdete neúrekom.

UVA and UVB

Above mentioned UVA rays penetrate the skin much more and deeper and they cause ageing of the skin (!!) and negatively affect the immune system. They also penetrate through the clouds and glass, for the whole year. UVB rays cause sunburn and redness of the skin. You can prevent these two from causing a damage in a few different ways and the sunscreen is one of them. Even these are present during the whole year, but those don´t penetrate through the glass. This for the basics. If you are interested in this topic more, you can simply look for the more information on the Internet :)

Opaľovacie krémy Notino

Prečo nosiť opaľovací krém a navyše s ním ušetriť peniaze?

1. Ochrana - základný dôvod, ktorý nám neraz do hláv všepovali naši príbuzní či blízki, tak prečo ich teda nepočúvame a neberieme si túto radu v srdcu? Ochrana pred škodlivím žiarením, spálením kože, možným vznikom rakoviny kože či iných ochorení, pred sčervenaním pokožky ... Opaľovacie krémy nie sú vyrábané na parádu. Majú svoje opodstatnenie a účel. Opaľovací krém stojí oveľa menej ako prípadná liečba poškodenia kože či zakúpenie rozličných produktov služiacich na zahojenie a upokojenie pokožky.

2. Boj proti vráskam, pigmentovým škvrnám, strate elasticity - vyzerať čo najmladšie čo možno najdlhšie, to si želá nejedna z nás žien, avšak čo tak sa naozaj zamyslieť nad tým, ako to docieliť? Zdravšie stravovanie sa, pravidelný pohyb, skúmanie toho, čo si dávame na tvár a pokožku tela, genetika a mnohé iné faktory nám k tomuto cieľu môžu dopomôcť ale verte mi, krémy proti vráskam do tejto kategórie nespadajú.

V prípade počiatočného štádia, či v mojom prípade prevencie vrások, v tom prípade áno, môžu oddialiť starnutie pokožky. Avšak v takomto prípade je lepšie zľahka začať už v 20-tich (verte či nie :-)), nie následne dúfať, že sa stanú zázraky používaním nejakého drahšieho krému :-) *ak by ale niekto videl isté účinky - gratulujem - ale nechcem si ani len predstaviť, čo v tom kréme je ..* Dajte na ázijské ženy, primárne Kórejčanky, a začnite používať opaľovací krém každý deň.

3. Mnohé z nich poskytujú aj iné, ako ochranné účinky - zjednotenie odtieňu pleti, rozjasnenie pokožky, prípadne dokonca jej zosvetlenie, hydratácia, anti-wrinkle, upokojujúce a mnohé ďalšie.  Vďaka tomu tak nemusíte zbytočne používať niekoľko ďalších pred samotným použitím opaľovacieho krému (neplatí pre hydratačný krém, ktorý je žiaduci aj pod mejkap!) Žiaľ, v týchto končinách mnoho takýchto produktov nie je, avšak aj u nás sa nájde zopár, ktoré naozaj stojí za to vyskúšať.

Why you should wear the sunscreen and how can you save money with it?

1. A protection - the most basic reason, which was told to us over and over during the years by our family or friends. So I ask, why we do still underestimate using it? The protection against the harmful rays, sunburn, skin cancer, skin redness and even more. There is a reason why they´ve been made up until now. Their price is nothing in comparison to skin damage or buying the products for soothing, calming and repairing the skin.

2. A battle against the wrinkles, pigment spots, losing an elasticity - to look as young we can for as long as we can .. Almost every woman wish for it to be true. But why don´t we try to think about it more? How to actually achieve a youthful skin? Healthy eating, exercising, skin ingredients research, genetics and a lot of the other factors can actually help you with this but believe me, there is no such a miracle cream for reducing the wrinkles completely. 

They are actually good for preventing wrinkles and they should be used since the 20s. Of course, lightly. They can slow the ageing process. But please, don´t you believe that some expensive cream will help you with them .. maybe it will cover them, but they won´t disappear, believe me. Be inspired by Asian women! Start to wear sunscreen on a daily basis!

3. Most of them can provide even the other benefits - united skin tone, brightening effect, moisturising, whitening effect, anti-wrinkle effect, soothing and the others. With these products, you don´t have to spend money on the other ones providing these effects separately. You also don´t have to layer them underneath the sunscreen (except the moisturising cream which is a MUST-HAVE for every single skin type, for the WHOLE year). Unfortunately, there are not many of the sunscreens like these available. But don´t worry! I still have some very good recommendations for you which can be found even in our stores :)

Eucerin Sensitive Protect SPF50+ opaľovacie mlieko recenzia

Eucerin Sun Sensitive Protect extra ľahké mlieko na opaľovanie SPF50+ som spomenula na blogu už minule. Na e-shope Notino je dostupné v dvoch baleniach - 150 ml a 400 ml. S blížiacim sa letom som, samozrejme, zvolila väčší variant i napriek tomu, že sa slneniu vyhýbam tak veľmi, ako sa len dá. Každopádne ochranu pred slnkom beriem veľmi vážne a v mnohých prípadoch, keď sa na slnku plánujem zdržať viac, ako len púhych 10-15 min., tieto produkty používam takmer každodenne. Moja pokožka tela je veľmi citlivá na takmer všetko a slnko a opaľovacie produkty nie sú výnimkou. Preto uprednostňujem tie, ktoré sú určené pre veľmi citlivú a alergickú pokožku.

Toto mlieko má béžovkasté sfarbenie a vzhľadom hustejšiu konzistenciu, ktorá sa však pri natieraní na telo zmení na vodnatejšiu. Rozotiera sa s ľahkosťou, zanechávajúc pokožku matnejšiu, sviežu, jemne rozjasnenú, bez akéhokoľvek nepríjemného pocitu. Nezanecháva žiadne biele fľaky ani škvrny na oblečení. Obsahuje tiež kyselinu hyalurónovú pre zachovanie hydratovanej pokožky. Jeho vôňa je nevšedná, ale zato na mňa pôsobí príjemne. Nespozorovala som žiadne alergické reakcie, žiadne pálenie ani svrbenie.

Eucerin Sun Sensitive Protect Extra Light Sun Lotion SPF50+ I already mentioned on my blog a few weeks ago. On Notino you can find two packagings available - 150 ml and 400 ml. I ordered the bigger one since a sun care is very important to me. My skin is a very, very sensitive one, also on the sun, so that is another reason why I don´t underestimate it. This one is suitable even for the most sensitive skin type or the allergic one what is just amazing.

It has a beige colour and a bit thicker consistency. But when spreading on the body, it will become a watery-like one so applying it is very easy and fast. Skin of the body is matte, freshen, brightened, left without any unpleasant layer on it. It doesn´t leave any white spots on the skin nor on the clothes. It also contains a hyaluronic acid which is very important for hydrating the skin. Its scent is remarkable, I don´t mind it. I haven´t experienced any allergic reactions, burning or itching.

Bioderma Photoderm opaľovacie mlieka

Vzhľadom na to, že Bioderma patrí medzi moje najobľúbenejšie značky kozmetiky, plne sa jej oddávam aj v boji proti škodlivým slnečným lúčom. Aj v rámci radu Photoderm sú dostupné produkty, ktoré sú vhodné pre citlivú a alergickú pokožku. V rámci prijateľného zloženia som však našla iba tieto dva, ktoré sú síce super, avšak ochranný faktor SPF30 je pre mňa jedinou nevýhodou. Prijala by som aspoň 50-tku. Bioderma Photoderm opaľovací sprej pre pokožku alergickú na slnko SPF30 sa nachádza v 125 ml balení s rozprašovačom, ktorý by som oveľa radšej zamenila za klasickú tubu, ale nevadí. Textúra je veľmi ľahká, vodnatá, bielej farby, avšak nezanechávajúca žiadne biele škvrny, ale zato jemný lesk na pokožke. Vôňa je ešte nevšednejšia, ako v prvom prípade a ja vôbec netuším, k čomu by som ju prirovnala. Produkt patrí medzi moje najobľúbenejšie.

Bioderma is one of my the most favourite beauty brands and that´s also why I prefer sun care products from them, a collection called Photoderm. You can find there also the products suitable for a sensitive and allergic skin. I only found two of them to be suitable for me even because of their composition. The only fact I don´t like about them is SPF only 30. Bioderma Photoderm LEB SPF30 is a sun spray which I would welcome also in the normal, tube, packaging. Its volume is 125 ml, a texture is very light, watery and it has a white colour. It doesn´t leave any white spots, but a fine shine on the skin. Its scent is very unique and I don´t have any idea how would I describe it. This product is one of my the most favourite ones.

Bioderma Photoderm AKN ochranný zmatňujúci fluid na tvár SPF30 je druhým produktom, ktorý už ale nepoužívam na tvár, ale iba na telo. Má hustejšiu, bielu konzistenciu, ktorá vašu pleť nielen ochráni, ale tiež rozjasní a zjednotí odtieň. Aróma je približne rovnaká ako pri produkte vyššie. V prípade, že som šla niekam na dedinu alebo do obchodu, krém mi nevadil. Pri použití pod mejkap som ale už námietky mala. Je naozaj hustý a pokiaľ sa kompletne vpije do pokožky, chce to naozaj čas. Navyše moju pokožku vôbec nezmatnil, práve naopak. Z tých ale všetkých, čo som u nás našla, mi tento jediný vyhovoval najviac, a to aj zložením. Nespozorovala som žiadne alergické reakcie.

Bioderma Photoderm AKN Mat SPF30 is the second product, but nowadays, I only use it as a sun lotion. I don´t use it on my skin anymore. It has the thicker consistency which doesn´t only protect the skin, but also unites its tone and provides a brightening effect. The scent is most likely to be the same as in the case above. If I were about to go to a village or to the store, I wouldn´t mind spreading it on my face. But using it underneath the makeup, I would mind that a lot. Since it´s very thick, it takes a bit of time until it´s spread into the skin completely. I didn´t notice any matting effect either. My skin was shiny. But from all of these, which I could find available here, this one was the best. I didn´t notice any allergic reactions.

Comments

 1. Елена М20:41

  Thanks for your honest and detailed review.

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Shannon Boyce02:16

  So many great products! What a wonderful post :)
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. These all look great, I love the photos too
  xo
  www.laurajaneatelier.com

  ReplyDelete
 4. Radostina Blagoeva08:55

  There are so many options when it comes to choosing a sunscreen. Thanks for these recommendations!

  www.fashionradi.com

  ReplyDelete
 5. Thank you very much ^^~ Have a nice weekend! ♥

  ReplyDelete
 6. Thank you! :) Have a nice weekend! ♥

  ReplyDelete
 7. These sound like lovely sunscreens, and I like your photos! Thanks for sharing your recommendations! :) Sunscreen is definitely an essential here in Queensland!

  Hope you are having a great weekend so far :)

  Away From The Blue Blog

  ReplyDelete
 8. Thank you very much! ♥

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts

LICORNIATKA