Let´s get in touch, shall we?


My thoughts about blogging

Ruffles Trim Two Piece Set
↓ What I am wearing ↓

Peknú sobotu želám všetkým ~ Opäť nastal ten čas v mesiaci, kedy som si v schránke našla lístoček na poštu. Mesiac čo mesiac je to pre mňa stále prekvapenie, pretože za tú dobu, odkedy tovar objednám a balíček reálne príde, mnohokrát aj zabudnem, čo a odkiaľ som si všetko objednala. Takéto dni v mesiaci sú pre mňa takými menšími blogerskými Vianocami, ktoré sú ale spojené aj s blogerskými povinnosťami.

Pokiaľ blogujete, a dávate si na tom aspoň trošku záležať a beriete to aspoň trošku vážne, určite viete, koľko práce s blogovaním, a so všetkým s tým spojeným, reálne je. O tom, ako som začala blogovať, článok na blogu už je. Čo ale znamená blogovať a byť blogerom? Pre každého je to niečo iné, avšak v jednoduchosti je bloger ten, kto si založil a má blog. Nič viac, nič menej.

Hello my lovely little licornes ~ It is here again - that time of the month when I found a yellow Post Office ticket in my mailbox. Month to month I experience one surprise after another because since I order some stuff up until it comes here, it will take a long time. That means that the most of the time I forget what I actually ordered and from which site. These days are something like the bloggers´ Christmas for me. But these ones are also connected with blogging duties.

If you´ve been blogging and if you take it at least a bit seriously, you surely know, how much work is behind this all in reality. You can already read the article about how I started blogging years ago on my blog. What does it mean to blog? What does it mean to be a blogger? For everyone, it means something different, but to put it simply, the blogger is a person who created and has a blog. Nothing more, nothing less.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Ako som sa už napokon mnohokrát podotkla, blogovanie je pre mňa niečím, čo mi pomáha vyplniť môj voľný čas a zároveň niečo, čo mi pomáha sa zdokonaľovať v mnohých personálnych veciach. Vďaka blogovaniu sa zdokonaľujem v jazyku, štylistike, v rámci prekladania aj v angličtine. Blogovanie mi tiež pomáha pohnúť mysľou a vymýšľať, tvoriť nové veci, poprípade sa inšpirovať niekým či niečím iným. Vďaka tomuto koníčku som nadobudla mnoho skúseností v rámci komunikácie s ľuďmi, potencionálnymi zamestnávateľmi a taktiež si dokážem zaobstarať množstvo vecí, za ktoré by som inak míňala vlastné peniaze. Taktiež som sa naučila rozvrhnúť si čas a pokúšam sa čoraz viac a viac potlačovať prokrastinačné chúťky. Človek si za tých deväť rokov uvedomí, akú má jeho práca hodnotu a dokáže sa aj patrične ohodnotiť, objektívne berúc do úvahy všetky faktory s touto prácou/koníčkom spojené. Okrem iného prispievam aj na jeden zahraničný módny blog, čo ma opäť posúva ďalej.

As I mentioned a few times before, blogging is something, what helps me to fulfil my free time and in the same time, it´s something that helps me to develop myself and my character in many personal spheres. Thank to blogging I develop my Slovak language skills, stylistics and with translating even the English language ones. It helps me to think about a new concept and with creating something new. Thanks to this hobby I´ve achieved a lot of positive experience in a personal communication and a business one too. I am also able to acquire a lot of things which I don´t have to pay myself for. I learned how to do a proper time-management and how to suppress a procrastination little by little. A person will also gain the ability to objectively rate their own work considering all of the factors associated with it. I´ve been also creating articles for one foreign blog what moves me even further.

Počas uplynulých rokov sa s blogmi roztrhlo vrece, o tom niet pochýb. Každopádne každý z nás je jedinečný, nech už je jeho/jej blog zameraný na čokoľvek. Z čoho som ale nesmierne sklamaná je pocit, že blogeri medzi sebou súťažia - o to, kto z nich je lepší, kto z nich má viac sledovateľov na blogu/sociálnych sieťach, kto z nich má za sebou viac spoluprác a pod. Pýtam sa ale, prečo? Cítim sa z toho proste smutná. Nehovoriac o tom, že dnes sa dokonca aj ľudia, ktorí neblogujú, označujú za blogerov. Na IG je ich vidieť takmer na každom rohu.

In the last few years, there have been a lot of bloggers created. But every one of us is different and unique regardless of his/her blog´s topic. But what makes me really sad is that I feel like bloggers started to compete among themselves - who´s better, who´s more followers, who've been collaborating with more brands .. But I do ask why? I just do feel very sad about it. And I don´t even speak about the people who are addressing themselves as bloggers but they don´t even blog or have one. On the Instagram, there is a lot of people like this.

Nedá mi tiež nespomenúť ani ľudí, ktorí berú blog výhradne, alebo poväčšine, ako marketingový nástroj. Čísla, reach, publikum, frekvencia, obsah a iné. V dnešnej dobe je to úplne v poriadku, avšak zabúda sa  na tých, ktorí berú blogovanie stále IBA ako hobby. Do tejto kategórie spadám aj ja. Blog je ako moje dieťa a i napriek tomu, že čísla môžu byť v tejto branži veľmi nápomocné,  nijako to nehrotím. Pripadá vám nejaký príspevok oničom a bezvýznamne? V poriadku. Avšak verte, že pre mňa nejaký zmysel alebo dôvod má. Pes je zakopaný v tom, že je pekné, a robí mi to nesmiernu radosť, ak niekto moje články číta a páčia sa mu, prípadne aj pomôžu, avšak primárne je blog miestom, na ktorom sa chcem vypísať najmä pre seba.

Also, I cannot forget to mention the people who only take the blog as a marketing tool. The numbers, reach, audience, frequency, content and the others. Nowadays it´s completely okay, but people keep forgetting about us, who still take the blog primarily ONLY as a hobby. I also belong in this category. I take my blog as my own child and even the numbers can help me a bit in this kind of an "industry", I don´t mind them that much. Do you feel like some of my posts are meaningless, about nothing? Well, it´s okay. But believe, that for me, there is some reason why I actually published it. It´s nice and it makes me happy a lot if somebody likes to read my articles, or if they can help somebody, but primarily, the blog is a place, where I would like to write, especially for me.

Ruffles Trim Two Piece Set

Toľko k mojim pocitom, ktoré som chcela vyjadriť. Prejdime ale k oblečeniu, ktoré mi pred niekoľkými dňami prišlo z e-shopu Zaful. Tentoraz som opäť stavila na jednoduché, ľahko kombinovateľné, letné kúsky. Ako prvé šatstvo som si objednala dvojdielny bielo-ružový set, ktorý pozostával z krátkeho bieleho topu s čipkou a jemnou aplikáciou a ružovej krátkej sukni s volánikmi. Top sa mi veľmi páči - pôsobí rozkošne a navyše ho môžem nosiť taktiež pod overály či šaty s hlbším výstrihom ako taký filler. Ramienka sú nastaviteľné. So sukňou však spokojná nie som vôbec - je síce pekná, avšak materiál je veľmi ľahký a priehľadný, čo môžete napokon vidieť aj na fotografii nižšie.

That would be my feelings about blogging nowadays. Let´s switch to clothes, which I ordered through Zaful a few days ago. Again, I ordered a simple, easily matched and summer clothing. The first thing I order was Ruffles Trim Two Piece Set which is composed of a short white lace top and short pink skirt. I just love this adorable crop-top. I also plan to wear it as a "filler" underneath the rompers and dresses with a deep neckline. Shoulder straps are adjustable. But with the skirt, I´m not satisfied at all. It is pretty, but for me, it´s completely unwearable since a material, which the skirt is made of, is very light and transparent. You can see it on the photo below.

Ruffles Trim Two Piece Set

Ruffles Trim Two Piece Set

Ruffles Trim Two Piece Set

Ruffles Trim Two Piece Set

Aj Maxík sa chcel podielať na fotení :-D
Even my doggie, Maxík, was interested in a photoshoot :-D

Ruffles Trim Two Piece Set

Ruffles Trim Two Piece Set

Ruffle Button Cami Crop Top

Druhým a zároveň posledným produktom, ktorý sa v tejto objednávke nachádzal, bol ďalší krátky biely top s gombíkmi a viazaním. Tento sa mi páči o čosi viac, pretože mi príde zaujímavejší. Páčia sa mi maličké hnedé gombíky vpredu a taktiež možnosť viazania na mašličku. Ramienka sú opäť nastaviteľné.

The second and the also the last product in the same time which was contained in the order is Ruffle Button Cami Crop Top which I like more than the first one. I really like the small brown buttons in the front as well as the fact you can tie those string into a bow. Shoulder straps are adjustable too.

Comments

Popular Posts