Gabriella Salvete Makeup Box Recenzia

Gabriella Salvete Makeup Box recenzia

Krásnu nedeľu želám všetkým ~

Začiatkom mája som v rámci spolupráce s e-shopom Elnino obdržala tento obrovský beauty/mejkap box, ktorý bol doslova preplnený dekoratívnou kozmetikou značky Gabriella Salvete. Sama som prv nemohla uveriť jeho rozmerom, keďže ide o jednu z najväčších zásielok, aké som kedy mala možnosť otestovať!

Bola som naozaj veľmi milo prekvapená a touto formou by som sa taktiež e-shopu rada poďakovala za možnosť takejto úžasnej spolupráce. Naozaj mám z toho všetkého ešte aj teraz veľkú radosť ♥ Ak ste zvedaví, čo sa v boxe ukrývalo, neváhajte a čítajte ďalej. Bolo toho naozaj viac než dosť! :)

* poskytnuté na recenziu

Gabriella Salvete Makeup Box recenzia

Predtým, než ale prejdem k samotnému boxu, by som rada poznamenala, že toto je moja vôbec prvá skúsenosť so značkou Gabriella Salvete. Predtým som tuším skúšala ceruzku na oči, avšak to je oproti tomuto množstvu produktov absolútne nič! Ide o českú značku kozmetiky, čo je ďalším príjemným plusom. Ako môžete vidieť na fotografiách nižšie, obsah boxu bol naozaj rozmanitý.

Gabriella Salvete Makeup Box recenzia

Gabriella Salvete Makeup Box recenzia

Gabriella Salvete Duo Blush recenzia

Začnem púdrovými produktmi, a to konkrétne lícenkou Duo Blush a bronzujúcim púdrom. Duo blush lícenka je zložená z dvoch komponentov - matnej a trblietavej časti, oranžovo-korálovej farby. S týmto odtieňom som spokojná, pretože takéto som používala aj v minulosti a páčia sa mi najviac. Lícenka má sýtu pigmentáciu a príjemnú jemnú vôňu, ktorá mi pripomína vôňu produktov určených pre malé detičky.

Bronzujúci púder sa nachádza v tmavohnedom balení s trblietkami, obsahuje ochranný faktor SPF15 a má tlmený svetlohnedý odtieň, ktorý je ako stvorený pre nás - bledulky! ♥ Uprosted má ligotavú časť, ktorá sa ale po niekoľkých aplikáciách vystratí. Je to vôbec prvý bronzer, ktorý mi sadol k mojej farbe a podtónu pleti. Neobsahuje žiadnu vôňu.

Oba z produktov sa prášia tak decentne - nie je to nič hrozné. Ich výdrž je ale slabá, minimálna. V pôvodnej farebnej sýtosti vydržia na pleti sotva tri/štyri hodiny, čo je pre mňa osobne málo. Oveľa radšej mám dlhotrvácne produkty, pri ktorých sa nemusím báť, že mi z pleti nebadane zmiznú.

Gabriella Salvete Bronzer Powder recenzia

Gabriella Salvete Chubby Lips Lipstick Butter recenzia

Gabriella Salvete Chubby Lips Lipstick Butter je niečo medzi balzamom na pery a rúžom. Oba majú krásnu krémovú konzistenciu a zanechávajú na perách príjemný pocit. Voňajú sladko, akoby po lesnom ovocí. Aj ich odtiene sa mi veľmi páčia - ide skôr o jemné neutrálne farby. Navyše poskytujú aj lesk.

Čo mi ale nevyhovuje je fakt, že po istej dobe na perách  akoby zaschýnajú a ja suchý pocit pier jednoducho nemôžem vystáť. Dá sa to ale trošku korigovať použitím balzamu na pery. Na fotografii môžete vidieť odtieň 08 Praline a odtieň 06 Chocolate.

Gabriella Salvete Chubby Lips Lipstick Butter recenzia

Gabriella Salvete Dolcezza rúže na pery recenzia

Z kolekcie matných rúžov na pery Dolcezza som obdržala celkovo tri farby - 24 Coral Red (tento je lesklý), 106 Frutti Di Bosco a 107 Berry. Novým farbám na pery sa poteší zaiste každá žena a ja v tomto nie som výnimkou. Odtieň 24 Coral Red má viac červenkastý ako korálový nádych. Konzistencia je trošku krémovejšia.

Tento rúž mi ale vôbec nesadol. Poskytuje síce peknú farbu a lesk, avšak krytie a výdrž vôbec. Na ako-také plné krytie je potrebné rúžom po perách prejsť opakovane niekoľkokrát, no i napriek tomu sa na mojich perách objavili fľaky, cez ktoré presvitala pôvodná farba mojich pier. Nehovoriac o tom, že 1/2 mojej spodnej pery nezakryl takmer vôbec. Myslím, že výdrž a boj s jedlom a pitím komentovať nemusím.

Matné rúže sú na tom o čosi lepšie. Sú ako stvorené do sychravého jesenného počasia. Na plné krytie pier je potrebných pár ťahov. Oba majú krémovejšie zloženie a i napriek tomu, že sú z matnej kolekcie, poskytujú perám tlmený lesk. To mi ale vôbec neprekáža ♥

V prípade pitia či konzumácie jedla si ale dávajte pozor, pretože farba ostane okamžite na vašom pôžitku, zatiaľ čo na perách ostane matný odtieň a zviditeľnia sa ryhy pier. Doslova na nich ostane akoby suchý farebný odtlačok. Všetky rúže sú bez akejkoľvek výraznejšej parfumácie.

Gabriella Salvete Dolcezza rúže na pery recenzia

Ako rúže na pery, minimálne mňa, trošku sklamali - všetky tri. ALE! Ako iste viete, milujem všetko, čo je spojené s kórejskou kozmetikou a beauty trendmi. Lip tinty, ktoré poskytujú perám jemné, akoby gradient sfarbenie, nie sú výnimkou.

Ono keď tieto dva matné rúže z pier zotriete, presne takýto žiadaný farebný prechod na perách dosiahnete! Keď to ešte skombinujete s balzamom na pery alebo leskom, výsledok je úžasný! Čiže v prípade takéhoto využitia ich milujem! ♥

Gabriella Salvete Dolcezza rúže na pery recenzia

107 Berry.

Gabriella Salvete Dolcezza rúže na pery recenzia

Gabriella Salvete Dolcezza rúže na pery recenzia

24 Coral Red.

Gabriella Salvete Dolcezza rúže na pery recenzia

106 Frutti Di Bosco.

Gabriella Salvete Dolcezza rúže na pery recenzia

Gabriella Salvete rozjasňovacia paletka recenzia

Ďalšími produktmi sú dve malé paletky, ktoré v sebe obsahujú po tri odtiene každá. Prvou z nich je kontúrovacia paletka, ktorá obsahuje klasické komponenty - hnedastý bronzer, béžový rozjasňovač a korálovú lícenku s rose gold odtieňom. Rozjasňovač a lícenka sú so shimmerom.

Rozjasňovacia paletka obsahuje medeno-hnedý, zlatistý a fialovkastý odtieň. Táto nemá žiadnu výraznú parfumáciu, avšak tá kontúrovacia vonia sladko, opäť ako produkty určené pre malé detičky. Paletky sa prášia iba minimálne a poskytujú sýte odtiene. Ich výdrž sa pohybuje okolo štyroch až piatich hodín. Avšak miestami sa strácajú či matnejú (v prípade rozjasňovačov) skôr.

Gabriella Salvete kontúrovacia paletka recenzia

Gabriella Salvete kontúrovacia paletka recenzia

Gabriella Salvete rozjasňovacia paletka recenzia

Gabriella Salvete rozjasňovacia paletka recenzia

Gabriella Salvete rozjasňovacia paletka recenzia

Gabrielle Salvete Matte Primer zmatňujúca a vyhladzujúca báza pod mejkap

Gabriella Salvete Matte Primer zmatňujúca a vyhladzujúca báza pod mejkap je mojou úplne prvou, ktorú som kedy vyskúšala. Snažím sa používať čo najmenej produktov a vďaka svojim kórejským obľúbencom sa o dlhotrvácnosť mejkapu nemusím báť. Má priesvitnú, akoby mliečnu "farbu" a hustejšie gélové zloženie.

Ide o typickú silikónovú bázu, ktorej neprirodzená, akoby mazľavá, vrstva mi na pleti proste prekáža. Jej aróma mi taktiež nie je sympatická. Pleť je vyhladená, jemná, avšak matný efekt nevydrží na mojej mastnej pleti dlho. Nedokázala predĺžiť ani výdrž mejkapu.

Gabriella Salvete Cover Foundation Hydration SPF30 recenzia

Gabriella Salvete Cover Foundation ma v balíčku milo prekvapil! Ide pravdepodobne o jeden z najsvetlejších odtieňov - 101 Ivory. Musím povedať, že je pravdepodobne jediný dostupný na Slovensku, ktorý mi ako-tak sadol. Avšak i v tomto prípade je o čosi tmavší ako moja bledá pleť a ponúka - pre mňa neprirodzený - žltkastý podtón.

Každopádne to je problém mojej pleti. Ale to mi až tak neprekáža, neplánujem ho bežne nosiť. Využijem ho pri mejkapových inšpiráciách. Veľmi ma teší, že obsahuje vyšší ochranný faktor - SPF30. Na pleti ho takmer vôbec necítite, pretože je veľmi ľahký a zamatovo hebký. Nemá žiadnu výraznú parfumáciu, iba takú tú klasickú.

Krycia schopnosť je z tých lepších, no i napriek použitiu bázy na mojej pleti nevydržal bez zmeny ani len štyri hodiny. Z pleti začínal pomaly zliezať a po takmer piatich hodinách zmizol úplne z brady, okolia nosa, okolia očí, okolia úst, čela ..

Na pleti nebol prítomný už takmer vôbec. A to som ho zafixovala ešte aj púdrom. Produkt by som si už nezakúpila. S mojimi obľúbenými od značky Missha, ktoré vydržia bez zmeny bezmála aj 12 hodín, sa nemôže absolútne porovnávať. Hydratačný účinok som nijako výrazne nespozorovala.

Gabriella Salvete Cover Foundation Hydration SPF30 recenzia

Farebný rozdiel medzi mojou tvárou a krkom.

Gabriella Salvete Cover Foundation Hydration SPF30 recenzia

Po pár hodinách na tvári mi dokonca začali schádzať aj očné tiene, ktoré aj bez bázy vydržia na očiach bez zmeny niekoľko hodín :(

Gabriella Salvete Cover Foundation Hydration SPF30 recenzia

Gabriella Salvete paletka pre dokonalú úpravu obočia

Paletke na líčenie obočia som sa veľmi potešila. Takáto multifunkčná mi v zbierke chýbala a niet nad paletky, ktoré sú síce malé, ale obsahujú viacero produktov. Prítomné sú odtiene hnedej farby, z ktorých sa mi pozdávajú druhý a tretí.

Ide o tlmené chladnejšie odtiene. Nechýba ani transparentný fixačný vosk, vďaka čomu nemusím používať browcaru. Chĺpky obočia zostanú pekne na mieste takmer celý deň. Set obsahuje taktiež zrkadielko, malú pinzetu a skosený štetček na nanášanie. Čo viac si želať? ♥

Gabriella Salvete Lip Scrub recenzia

Gabriella Salvete Lip Scrub je vôbec prvý peeling na pery, ktorý som vyskúšala. Osobne si vystačím s cukrom a medom či kokosovým olejom, ktoré majú rovnaké účinky a navyše ide o prírodnú alternatívu, ktorá je viac-menej zadarmo.

Tento produkt je však balzam na pery s ružovým odtieňom a peeling v jednom! Má neskutočne sladkú, akoby karamelovú vôňu. Obsahuje malé biele zrniečka, ktoré z pier dôkladne odstránia odumreté bunky. Navyše balzam pery hydratuje a zjemňuje!

Gabriella Salvete Lip Scrub recenzia

Gabriella Salvete Lip Scrub recenzia

Gabriella Salvete očná linka s hrotom

Čierna tekutá očná linka s hrotom je ďalším produktom v poradí. Ide o klasickú linku na oči. Aplikácia je jednoduchá, avšak hroty nemám rada z toho dôvodu, že keď kreslím krídlo a chystám sa ho vyfarbiť, mnohokrát danú vrstvu ťahom zotriem a musím ju nanášať znova. S vrstvením pozor - má tendenciu zaschnúť a sem-tam sa lámať. Inak je ale v poriadku. Teší ma väčšie, 4 ml balenie.

Gabriella Salvete matné laky na nechty

Priznám sa, že tieto produkty recenzovať nemôžem, keďže som ich ani neskúšala. Nechty si nelakujem niekoľko rokov a takáto ružová farba nie je zrovna obľúbenou u mojej maminy. Preto tieto produkty zinkasuje pravepodobne niektorá z kamarátok, ktorá ich naplno využije. Dostala som transparentný vrchný lak, lak na nechty Gel Enamel a prípravok pre urýchlenie schnutia laku.

Gabriella Salvete zmatňujúci púder recenzia

Do kozmetickej zbierky mi pribudli aj dva nové púdre, ktoré v sebe majú zakomponovaný taktiež ochranný faktor SPF15. Matný púder som obdržala v odtieni 2, čo je svetlý odtieň, mojej pleti vyhovujúci, takže s tým som nesmierne spokojná. Zmatnenie nastane okamžite akonáhle ho nanesiete na pleť. Účinok na mojej mastnej pleti trvá zhruba hodinku až dve po aplikácii.

Nude hydratačný púder som taktiež obdržala v odtieni 2. Z tohto by som možno rada skúsila taktiež 1-tku, každopádne aj táto 2-ka je pomerne stále svetlá. Aj tento pleť trošku zmatní, avšak nie až tak, ako v prvom prípade. To mi ale napríklad vôbec neprekáža, pretože ja mám rada, ak sa pleť leskne zdravo.

Zanecháva jemný, prirodzený, matnejší finish. Neprášia sa, na pleti ich takmer vôbec necítite, nenavodzujú pocit suchej pletineobsahujú žiadnu parfumáciu. Oba sú viac-menej takmer transparentné, pôsobia naozaj prirodzene.

Gabriella Salvete Nude púder recenzia

Gabriella Salvete riasenky recenzia

V boxe sa okrem vyššie spomenutých produktov nachádzali taktiež tri riasenky - Panoramico Argan Oil Volume Mascara, Panoramico Urban Protection Mascara a XXPress Volume Aqua Waterproof Regeneration Mascara. Zatiaľ som skúsila iba jednu, zelenú. Otvárať ich všetky naraz mi príde zbytočné a nevýhodné.

Riasenky momentálne nepoužívam často, takže by ich bola škoda začať používať. Panoramico Urban Protection riasenka má hrubšiu kefku s jemnými hebkými štetinkami, ktoré dokonale prečesú, rozdelia a nafarbia mihalnice.

Tie sú potom nafarbené, natočené a predĺžené. Dlho som neobjavila riasenku, ktorá by ponúkala podobné žiaduce účinky ♥ Ani po hodinách z mihalníc neopadáva a nedrolí sa. Navyše obsahuje príjemnú sladkastú arómu.

Gabriella Salvete Panoramico Urban Protection riasenka recenzia

Gabriella Salvete Panoramico Argan Oil Volume riasenka recenzia

Gabriella Salvete XXPress Volume Aqua Waterproof Regeneration riasenka recenzia

Gabriella Salvete paletka očných tieňov Rose

Paletka očných tieňov Rose v sebe ukrýva 10 očných tieňov, medzi ktorými sú ako matné, tak aj tie s trblietkami. Ide prevažne o dohneda ladené teplejšie farby, opäť ako stvorené na jeseň. Poslúžia na nežné líčenie, ale i na to extravagantnejšie. V ponuke nájdete aj paletku Nude, Aqua, Grey a Violet.

Paletka obsahuje taktiež zrkadielko a obojstranný penový aplikátor. Tiene majú ľahkú sladkú arómu a veľmi sa neprášia. Výdrž je celkom slušná - bez akejkoľvek zmeny dokážu na viečkach vydržať aj štyri/päť hodín. Pigmentácia očných tieňov je famózna. Pracuje sa s nimi veľmi dobre :)

Gabriella Salvete paletka očných tieňov Rose

Gabriella Salvete ceruzky na oči

Úplne poslednými produktmi, ktoré vám dnes ukážem, sú klasické automatické ceruzky na oči a jedna ceruzka na obočie. Z tých farebných som obdržala krásne sýtu modrú s jemnými ligotavými glitrami, snehovo bielu na rozjasnenie očných partií, sýto fialovú a lesklú tmavofialovú.

Ďalšími dvoma sú klasická automatická čierna a hnedá. Poslednou je tmavohnedá na obočie, strúhacia. Všetky sú bez parfumácie a poskytujú sýtu pigmentáciu. Keďže sú vysúvacie, dokážete s nimi vytvoriť pekné ostrejšie línie. Ich výdrž v nezmenenej podobe sú štyri/päť hodín.

Gabriella Salvete ceruzky na oči

Gabriella Salvete ceruzky na oči