Botanica Slavica a 9 divov bylín

Botanica Slavica recenzia

,,To pravé československé."

Krásny pondelok želám všetkým ~ Počuli ste už niekedy o kozmeticke, ktorá spadá pod značku Botanica Slavica? Ponovom ju dokonca môžete nájsť už aj v kamenných predajniach DM drogérií po celom Slovensku. Každopádne moja cesta sa s touto kozmetikou skrížila cez výdobytok zvaný internet. Už pri prvom pohľade na botanicko-slovanský názov som tušila, že pôjde o spojenie bylín, kvetov a predovšetkým našich tradícií. A čo je prírodné a ešte navyše aj naše, to ja môžem! A veľmi! Botanica Slavica je názov stojaci za kozmetikou, ktorá je prírodná a organická. Neobsahuje silikóny, ropné deriváty, syntetické farby či arómy a dokonca ani parabény a iné chemické škodlivé látky.

* poskytnuté na recenziu

Botanica Slavica recenzia

Botanica Slavica má celkom tri podkategórie, z ktorých každá ukrýva takmer identické produkty. Ide o kategórie nasledovné - 9 divov bylín, 9 divov kvetov a 9 divov plodov. Najradšej by som bola skúsila všetko, po čom som aspoň kúskom očka zavadila, avšak napokon som sa rozhodla vyskúšať produkty spadajúce pod 9 divov bylín. Verím, že aj ďalšie dva majú niečo do seba a už teraz si dokážem predstaviť, akú lahodnú vôňu tieto produkty môžu mať. Každopádne spomedzi byliniek, kvetov a ovocia ma vždy najviac nadchnú práve bylinky, pretože presne vďaka nim cítim neopísateľné spojenie s prírodou stále obývajúc mestské sídlisko.

Botanica Slavica Telový peeling 9 divov bylín recenzia

Telový peeling 9 divov bylín je, ako každý iný peeling, určený na šetrné odstránenie odumretých buniek kože. Pokožku zanecháva čistú, jemnú a zamatovo hebkú. Ide o soľný peeling, ktorý má v sebe zakomponovaných niekoľko bio olejov, akými sú hroznový, slnečnicový a konopný. Viac si o nich môžete prečítať na webe Botanica Slavica. Po otvorení balíčku sa na vás vyvalí svieža slano-bylinkvová letná vôňa, mne osobne pripomínajúca dni plné pokoja strávené na dedine u prababky ♥ V spojení s vodou sa čiastočky soli zjemnia. Nezabúdajte však, že stále ide o soľ, ktorá môže na podráždenej pokožke štípať či páliť. Preto sa takýmto miestam radšej vyvarujte :)

Kedy viete, že vaša láska k peelingu je naozaj silná? No predsa vtedy, keď si počas písania recenzie "odskočíte" na zjemňovaciu kúru chodidiel do kúpeľne ♥"

Bylinné extrakty obsiahnuté v peelingu sú nasledovné ↓
žihľava dvojdomá - prečisťuje, upokojuje podráždenie a zápal
mäta kučeravá - podporuje prekrvenie a osviežuje
praslička roľná - dezinfikuje zápalové ložiská a podporuje regeneráciu buniek
materina dúška – antibakteriálne, protiplesňové, antimykotické a protivírusové účinky a pôsobí hojivo na drobné hnisajúce ranky
šalvia lekárska – tonizuje, má protizápalové účinky
rozmarín lekársky - zabraňuje zápalom, tvorbe akné a ekzémov, upokojuje začervenanie a zmierňuje opuchy
ostropestrec mariánsky - urýchľuje regeneráciu buniek a chráni ich pred poškodením toxickými látkami z okolitého prostredia
♥ medovka lekárska – posilňuje a zvláčňuje
dub letný - podporuje hojenie kožných zápalov, omrzlín, odrenín a ekzémov (zdroj)

Botanica Slavica Telový peeling 9 divov bylín recenzia

Botanica Slavica Regeneračný balzám 9 divov bylín recenzia

Regeneračný balzám 9 divov bylín som si vybrala ako druhý produkt na otestovanie. Nachádza sa v ťažšej sklenenej nádobke z tmavohnedého skla a má bahnisto zelenú farbu, ktoré mňa osobne veľmi nadchýna, pretože aj práve tá dodáva produktu punc prírodnosti. Vôňa je bylinná, čerstvá, svieža, citrusová. Konzistencia je veľmi ľahká, nadýchaná, obláčiková, akoby našľahaná a pri natieraní na pokožku sa akoby rozplýva ♥ Trošku ťažšie sa rozotiera po pokožke, takže ho musím vždy nabrať o čosi viac. Pokožka tela sa po natretí mierne leskne a je mastnejšia, ale to mne vôbec neprekáža. Balzám dodá vašej pokožke nielen potrebnú hydratáciu, ale taktiež výživu. Skomponovaný je na báze slnečnicového a konopného oleja. Extrakt deviatich bylín je totožný ako pri peelingu vyššie :)

S produktmi som nesmierne spokojná a ešte aj teraz zdobia poličku v kúpeľni, zanechávajúc ju lahodne prevoňanú zároveň. Nakoniec chcem Botanica Slavica poďakovať za možnosť otestovania týchto produktov, ďakujem :)

Zaujal vás niektorí produkt? Používate produkty prírodnej kozmetiky? :)

Botanica Slavica Regeneračný balzám 9 divov bylín recenzia

Botanica Slavica Regeneračný balzám 9 divov bylín recenzia

No comments:

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)