Privítajte jar s novinkami Yves Rocher

Yves Rocher jar 2018

Krásnu nedeľu želám ~ Nedávno som obdržala nový balíček od spoločnosti Yves Rocher, v ktorom sa nachádzalo plno jarných a voňavých noviniek. Set telovej i dekoratívnej kozmetiky bol zabalený v peknom, doružova ladenom balení, ktoré na vnútornej zadnej strane zdobila koláž kvetov.

Jar je mojím najobľúbenejším obdobím. Milujem pocit sviežeho, i keď ešte stále pomerne chladného, vánku vo vlasoch. Milujem, keď slniečko už začína pomaly hriať a ja môžem zo svojho šatníka vytiahnuť kabát a klobúk. Milujem vône všetkého nového, čo s týmto obdobím prichádza - vône kvetov, čerstvej trávy, sviežeho vánku a drevín. Milujem štebotanie vtákov v korunách stromov, brodenie sa opadanými lupeňmi kvetov na chodníku. S jarou sa jednoducho prebúdzam aj ja a zvliekam zo seba starú, spráchnivetú, sivastú a zaprášenú ulitu.

Hello my lovely little licornes ~ A few days ago I received a new package full of spring and nicely scented brand new products from Yves Rocher. Set of body and decorative cosmetics was packed in a nice, pinky box with a floral collage on the back.

Spring is my the most favourite season. I just love to feel a fresh chilly wind in my hair. I just love that moment when the sun starts to get warmer and I can finally take out my coat and hat from the wardrobe. I just love scents of everything new which is connected with this season - floral scents, a smell of a fresh cut grass, scent of the chilly wind and woods. I love birds´ singing in the crowns of trees, sailing through the petals on a ground .. With spring, not only nature wakes up, I wake up too.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Yves Rocher jar 2018


Čo sa nachádzalo v balíčku?
Spoločnosť Yves Rocher sa s novinkami tento rok veru pohrala a priniesla nám hneď niekoľko jedinečných produktov. V mojom balíčku sa nachádzalo celkovo šesť produktov - dva sprchovacie gély z kolekcie Plaisirs Nature, jeden parfém, dva rúže na pery a jeden tekutý rúž na pery. Týmto sa chcem spoločnosti taktiež veľmi pekne poďakovať. Neviete si ani len predstaviť, akú radosť a úsmev na perách mi tento balíček vykúzlil.

What was in the package?
Yves Rocher was really playing a bit while creating this spring collection. They made a few new and original products. In my package, there were six ones - two shower gels from a Plaisirs Nature collection, one perfume, two matte lipsticks and one liquid matte lipstick. With this, I would also like to thank to YR very much because they seriously made me happy. I am seriously thankful for the all amazing products I got, really.

Mimóza a bavlna
Sprchovací gél Kvet mimózy & bavlna mi pripomína čarovnú rozkvitnutú záhradu plnú vysokých a mohutných kríkov, ktoré svojím tvarom a lemovaním akoby pripomínali spleť chodbičiek bludiska. V tomto rozkvitnutom bludisku vaše zmysly dokonale pohladí a rozmazná vôňa charakteristická, minimálne podľa mňa, pre biele kvety. Takto sfarbené kvety majú totiž svojskú a jedinečnú, jemnú, nevtieravú a nevinnú arómu. Okrem kvetinovej arómy tam cítim ešte niečo sladké, neidentifikovateľné, no som si určite istá, že som už niečo podobné niekedy zacítila.

Farba sprchového gélu je zľahka žltkastá s perleťovým nádychom. Po pokožke kĺže s neuveriteľnou ľahkosťou a v spojení s vodou vytvára bohatú hustú penu. Pokožku zanecháva zmyselne navoňanú na niekoľko hodín, zamatovo hebkú a vláčnu. Produkt nielenže očistí vašu pokožku, ale nabudí vo vás taktiež pocit relaxu práve vďaka kombinácii gélu z aloe vera z ekologického poľnohospodárstva, kvetu mimózy a bavlny. Delikátnu a bohatú vôňu mimózy zjemňujú čisté tóny extraktu z bavlny. Sprchovací gél by mal obsahovať biologicky odbúrateľné zloženie a obsahovať viac ako 97% zložiek prírodného pôvodu. Neobsahuje parabény.

Mimosa and cotton
Shower gel Mimosa and Cotton reminds me of a miraculous garden in a bloom full of the high and large bushes, which are shaped and planted the way they look like a tangle of the maze. In the maze, in the bloom, your senses will be perfectly caressed and pampered by the scent characteristic mostly for the white flowers. At least for me, this shower gel´s scent reminds me of the white flowers´ scent which is like peculiar, soft, unobtrusive and innocent to me. Except the floral scent, I scomell there also something sweet what I can´t identify.

Colour of the shower gel is a bit yellowish with a pearl ting. On the skin, it slides very well and when joined with water it makes a rich thick foam. Skin is suggestively scented for a few hours, velvety soft and supple. It not only makes your skin clean but it also pleases your senses. Thanks to aloe vera gel from a ecological agriculture together with a mimosa flower and cotton, you will feel relaxed and rested. A delicate and rich scent of mimosa soften the tones from the cotton extract. The product should contain a biodegradable composition and more than 97% of the ingredients should have a natural origin. Doesn´t contain parabens.

Yves Rocher Sprchovací gél Kvet mimózy & bavlna

Granátové jablko a ružové korenie
Sprchovací gél Granátové jablko & ružové korenie má peknú, priehľadnú, červenkastú farbu. Jeho vôňa je pre mňa jednoducho neopakovateľná. Ide o veľmi sladkú vôňu granátového jablka v spojení s ružovým korením, ktoré mu dodáva akýsi punc jedinečnosti. Osobne mi táto vôňa pripomína neskutočne sladký sirup s príchuťou lesného ovocia. Sprchovanie s týmto produktom je pre mňa doslova lahôdkou ♥ Po použití je pokožka aj vďaka tomuto gélu zjemnená, uhladená a navoňaná. Sprchovacie gély Yves Rocher sú moje jednoducho najobľúbenejšie ♥Má biologicky ľahko odbúrateľné zloženie a mal by obsahovať viac ako 97% zložiek prírodného pôvodu. Neobsahuje parabény.

Pomegranate and pink pepper
Shower gel Pomegranate and Pink Pepper has a lovely, transparent, reddish colour. Its scent is somehow unrepeatable for me. It´s a very sweet scent of a pomegranate in a combination with a pink pepper, which adds it a "hallmark" of a(n) uniqueness. Personally, I feel like having a shower together with an unbelievably sweet syrup with a taste of berries. Showering is a total delicacy for me ♥ After using this gel my skin is softened, smoothed and scented. I just love shower gels by YR ♥ Product should contain a biodegradable composition and more than 97% of the ingredients should have the natural origin. Doesn´t contain parabens.

Yves Rocher Sprchovací gél Granátové jablko & ružové korenie

Parfumovaná voda Oui a l'Amour Yves Rocher

Povedzte láske "áno"
Parfumovaná voda Oui a l'Amour je exkluzívnou novinkou z dielne Sophie Labbé, podľa ktorej je tvorba parfému o načúvaní a intuícii. ,,Parfum musí byť jedinečný nielen svojím zložením, ale aj emóciou, ktorú predstavuje." Tento parfém by mal rozprávať tajomným jazykom srdca a byť symbolom odvahy, vášne a nekonečnej lásky.

Vôňa sa nachádza v neskonale peknom flakóne - milujem sklenené fľaštičky, ktoré sa jagajú pri každom dotyku slnečných lúčov. Doslova skvost v mojej zbierke. Na hrdle má logo značky YR. Predná strana obsahuje názov parfému, na zadnej sú zasa vyobrazené rozličné obrysy kvetov. Na bočnej strane má vygravírované asymetrické srdiečko s kryštalizovaním. Do parfému som sa zamilovala nielen pre jeho vôňu, ale aj pre jeho dizajn. Je jednoducho rozkošný a vyžaruje z neho sladkosť, romantika a láska.

Say "yes" to love
Oui a l´Amour perfume is an exclusive brand new item created by Sophie Labbé according to who the process of making the perfume is about a listening and intuition. ,,Perfume has to be unique not only for its composition but also for its emotion, which represents." This perfume should "speak" with a mysterious language of the heart and it should symbolize a courage, passion and endless #love.

The scent is contained in a pretty glass bottle which I just love! It seems just miraculous when "kissed" by the sun´s shines. Literally a gem in my collection. Front of the perfume contains the name of it, back contains floral outlines. On the side, there is an engraved asymmetrical heart which looks like made out of the crystals. I fell in love with this product immediately - not only for its scent but also for its appearance. It is just adorable and it evokes a sweetness, romantics and love to me.

Parfumovaná voda Oui a l'Amour Yves Rocher

Opis vône
Archangelika - Koreň archangeliky uvoľňuje krehké tóny, ktoré prekypujú sviežosťou.
Damašská ruža - Esencia ruže vytvorí prirodzenú a zmyselnú vôňu ruže v prírode.
Bôb tonka - Tonkové bôby uvoľňujú sladké vanilkové a balzamikové tóny. Vôni dodáva jemnosť, ženskosť.
Cédrové drevo - Má ťažké, suché a energické tóny. Ide o dotyk elegancie na záver.

Na prvý čuch mi vôňa pripadá sladko, ale výrazne korenisto. Veľmi sa mi páči fakt, že neobsahuje tú takú klasickú alkoholovú arómu. Ide o čistú a premyslenú kombináciu vôní. Ako už som načrtla v niektorých riadkoch vyššie, ide možno skôr o takú naivnejšiu vôňu. Naivnú v tom zmysle, že život by sa mohol zdať taký jednoduchý, nekomplikovaný, ako gombička. S touto vôňou sa cítim schopná dosiahnuť takmer čokoľvek. Tento parfém je presne z tých, ktoré vám dokážu pozdvihnúť sebavedomie o čosi vyššie a dopomôžu vám k tomu, že si pomyslíte, že všetko je zrazu akýmsi spôsobom možné. Okrem sladkej a korenistej arómy tam nájdeme aj svieže, elegantné a sofistikované tóny.

Description
Archangelica - The archangelic´s root releases fragile tones that overflow with freshness.
Damask rose - Rose essence creates a natural and sensual scent of rose in nature.
Tonka bean - Tonka beans release sweet vanilla and balsamic tones. They add softness and feminity to fragrance.
Cedar Wood - It has heavy, dry and energetic tones. It's a touch of elegance at the end.

On the first smell, it´s a very sweet yet peppery scent. I really like the fact that it doesn´t contain that "alcohol" smell at all. It´s a pure and premeditated combination of the scents. As I outlined in the lines above, I think it´s a bit "naive" scent. With this perfume, I feel like capable of anything. It´s one of those which can give you more self-confidence and help you to think that everything is suddenly possible. There are also fresh, elegant and sophisticated tones included, present.

Parfumovaná voda Oui a l'Amour Yves Rocher

Čo si o vôni myslím?
Do-ko-na-losť. V prvom rade by som rada povedala, že ide o trochu drahšiu vôňu. Nepatrím medzi tých, ktorí by boli ochotní dať desiatky eur za vôňu len preto, že so sebou nesie istú značku. V tomto prípade by som ale urobila výnimku. Táto vôňa si ma okamžite získala, čím ma nesmierne prekvapila. Lásku k samotnej vôni tohto parfému som vyjadrila v paragrafe vyššie. Lásku k flakónu taktiež. Preto si myslím, že môj názor je už z týchto vyjadrení zrejmý, no zámerne som ešte jeden dôležitý faktor vynechala - výdrž.

Výdrž tejto vône som dokonca poctivo odsledovala. Nastriekala som si ju oblečenie okolo pol jednej poobede. Cítila som ju na oblečení v takmer totožnej intenzite ešte o pol 12 v noci!! Na oblečení bola citeľná ešte na druhý deň. V plnej intenzite ju cítiť takých prvých šesť až sedem hodín. Potom sa už pripomína iba z času na čas, každopádne na intenzite veľmi nestráca. Ale to je možno spôsobené aj tým, že človek si po istom čase na danú vôňu zvykne. Tomuto produktu by som dala nie 5 z 5, ani 6 z 5, dokonca ani 7 z 5. Parfém by som ohodnotila 13 z 5!

Description
Per-fec-tion! Firstly I would like to say that it´s a bit pricey perfume. Personally, I am not from those who are willing to pay tens of € just for a brand. But in this case, I would make an exception. This perfume got me immediately! My love towards its scent I already described in the paragraphs above. My love towards its design too. That´s why I think that my opinion is already obvious. But I haven´t mentioned one thing yet - its lasting.

Holding time of this perfume is just amazing! I was also patiently measuring it! I sprayed it on my clothes when it was something around half past 12 p.m. The scent was notable even after 12 hours! On clothes, you can smell it in the full intensity for six to seven hours. After that perfume will remind itself from time to time, but intensity won´t fade fast away. It is also known that a person "wearing" the perfume will get used to its scent after an exact time. You will also smell it on your clothes next day! I wouldn´t give it 5 out of the 5, not even 6 out of the 5, nor 7 out of the 5. I would rate it with at least 13 out of the 5!

Parfumovaná voda Oui a l'Amour Yves Rocher

Tekutý rúž s matným efektom Yves Rocher

Tekutý rúž s matným efektom som obdržala v odtieni 101. Ide o taký nude odtieň s oranžovkastým podtónom. Takýchto rúžov v zbierke veľa nemám, preto som sa mu potešila. Čoho som sa ale trošku bála a čím som si nebola istá, bol matný efekt a jeho tekutosť. Tekutý a matný - kombinácia týchto adjektív pri rúžoch je pre mňa priam hororovou kombináciou. Skúsila som ich doteraz už pomerne dosť, no žiaden z nich mi nevyhovoval. Buď mi pery zafarbil nedostatočne, buď sa odlupoval alebo mi extrémne vysušil pery. Až tento od YR je jediný, ktorý mi vyhovuje.

Opis tekutého rúžu
Tekutý rúž sa nachádza v plastovom balení. Má jemnú nevtieravú arómu, ktorá nám s mamčou pripomína kakao či skôr horúcu čokoládu. Odtieň sa podľa mňa pigmentovo prikláňa skôr k jarnému a jesennému počasiu. Má ľahkú zamatovú textúru, vďaka čomu robí pery zafarbené, jemné, vyhladené. Jeho konzistencia je o čosi vodnatejšia, vďaka čomu je matný, ale na perách sa rozotiera s neuveriteľnou ľahkosťou. Už jedna jediná aplikácia stačí, aby boli pery dostatočne prekryté farbou a bol im dodaný požadovaný tvar. Pery nelepí, po čase nezaschneneodlupuje sa. Jediná nevýhoda je, že farba bledne pomerne rýchlo. O pery sa dokonca i stará, a to vďaka oleju z kamélie.

Liquid lipstick with a matte finish I got in a shade 101. It´s a nude shade with an orange undertone. I don´t have many lipsticks like this one in my collection so I was very happy when I saw it. What I was a bit scared of were the words "liquid" and "matte". As some of may you know, I haven´t had any good experience with liquid matte lipsticks. Most of them were just drying my lips and they also tend to fall off after some time. But this one from YR, this one is just wonderful!

Description
Liquid lipstick is contained in a plastic bottle. It has a fine unobtrusive scent which reminds me and my mother something like a cocoa or hot chocolate. I would say it´s a shade dedicated to spring or autumn. It has a light velvety texture, thanks to which it´s matte, but on the lips, it´s spread very easy and fast. Only one first application is enough for the full pigmented look. Lipstick isn´t sticky, won´t completely dry, won´t fall off of the lips. Only one disadvantage of this product is the fact that the colour fades away quite fast. It not only dyes the lips, but it also takes care of the lips with a camellia oil.

Moje skúsenosti s ním
Po nanesení na pery sa po niekoľkých minútach akoby na ne zľahka prilepí. Vďaka tejto vlastnosti sa otláča iba minimálne. Prežije nielen rozličné nápoje, ale taktiež rozličné druhy jedál. Samozrejme, niekedy sa stane, že farba sa trošku vytratí, ale nič hrozné to nie je. Bez zmeny vydrží na perách aj viac ako päť hodín (bez akejkoľvek novej vrstvy aplikácie). Tým ale myslím, že je na nich badateľný. Ako som už spomínala vyššie, farba sa troška zjemní a vybledne, ale zasa to nie je taká tá vychnutá farba ako pri niektorých. V konečnom dôsledku som s týmto rúžom spokojná.

My experience
After spreading on the lips it will "stick" to them after a few minutes. Thanks to this feature it doesn´t stamp almost at all. It will "survive" different drinks and also different kinds of food. Sometimes, of course, colour may fade away more a bit, but it´s not that horrible. Without any change, it will last more than five hours on your lips (without any other layer). With this said I mean that the colour will still be notable there. As I mentioned somewhere above, colour may fade a bit but it´s not that "typical" dried colour. In the end, I am seriously satisfied with this lipstick because it´s the first liquid matte one which is suitable for my lips.

Tekutý rúž s matným efektom Yves Rocher

Tekutý rúž s matným efektom Yves Rocher

Matný rúž na pery Grand Rouge Yves Rocher

Poslednými dvoma produktmi sú matné rúže na pery Grand Rouge v odtieni 154, čo je elegantná ružovo-červenkastá farba, a 150, čo je zasa zmyselná akoby tmavobordová farba. Opät ide o matné rúže, ktoré majú niečo do seba a ktoré sa odlišujú od akýchkoľvek iných, ktoré som kedy skúsila. Tieto majú oveľa krémovejšiu konzistenciu a pri nanášaní na pery po nich kĺžu s ľahkosťou. Obsahujú taktiež regeneračný olej z kamélie. Pri iných matných rúžoch som skôr mala pocit mierneho boja, pretože bol problém vôbec farbu daného rúžu na pery naniesť. Konzistencia bola veľmi suchá a nedalo sa s ňou veľmi dobre pracovať - ak teda vôbec.

Last two products are Grand Rouge matte lipsticks in a shade 154 what is an elegant pink-reddish colour, and 150, what is a sensual dark burgundy colour. Both of them are matte and they are somehow special, different from the other ones. These ones have more creamy consistency. Spreading is very easy. They also contain a regenerative camellia oil. With the matte lipsticks made by other brands I´ve always had a problem with painting the lips - their consistency was just too dry so the application was very hard to work with.

Matný rúž na pery Grand Rouge Yves Rocher

Opis matných rúžov
Oba rúže sa nachádzajú v zlatistých plastových obaloch, ktoré majú na konci priesvitnú časť v ktorej sa nachádza kúsok produktu alebo minimálne aspoň jeho odtieň. Už i balenie vyzerá znamenito. Na hornej časti sa nachádza logo spoločnosti. To sa nachádza dokonca aj na samotných produktoch. Ide o pomerne ľahučké rúže. 154-ka vonia ako sladká kvetinová žuvačka. 150-tka taktiež, akurát tam cítim minimálne ja sem-tam zacítim i arómu čierneho pelendreku. Oba rúže majú výbornú sýtu pigmentáciu. Pri vrstvení sa farba akurát zvýrazní.

Description
Both lipsticks are contained in a golden plastic packaging. In the end, there´s a transparent part with a lipstick´s colour. Even the packaging looks very splendid. On the top, there´s a YR´s logo which is also repeated on the top of the lipsticks. They are also very light. The 154´s scent is something like a sweet floral bubblegum. The 150´s scent is almost the same, but I also smell there something like a liquorice. Both lipsticks have a very good rich pigmentation. When layering them, the colour will be more vibrant.

Matný rúž na pery Grand Rouge Yves Rocher

Matný rúž na pery Grand Rouge Yves Rocher

Aký je môj názor?
Momentálne sú to jediné rúže na pery, ktoré používam. Majú jednoducho jedny z najlepších vlastností a zodpovedajú nimi aj svojej cene. Svojimi farbami mi pripomínajú vintage odtiene. Ide o veľmi zmyselné farby, vďaka ktorým sa cítim ako elegantná a kultivovaná žena. Ich výdrž je ohromná. Na perách vydržia aj viac ako päť hodín v pôvodnej farbe a intenzite. Jediné, čo sa postupne vytráca, je akoby ten vrchný film. Myslím tú poslednú lesklú vrstvu. Farba vám na perách ale ostane, nerozmazáva sa ani výrazne veľmi nebledne. Pery sú okrem iného taktiež jemné, vyhladené a vláčne. Tieto rúže ich nevysúšajú, čo je v zime veľmi dôležité (a nielen v tomto ročnom období, samozrejme). Rada si ich zakúpim znova.

My experience
These two lipsticks are the only ones I´ve been currently using. Their features are just one of the best. Also, their price corresponds to their features. Colours remind me of a vintage makeup - they are very sensual thanks to which I feel very elegant and cultivated. Both of them are long-lasting and they will hold on your lips even after the five hours in the original colour and intensity. The only one what fades away continually is a "top layer". I mean the last shiny layer. But the colour itself will still be on the lips. I haven´t experienced any smudging or fading. Lips are not only pigmented but also soft, smooth and moisturised. Lipsticks don´t dry the lips what is really important during the winter (and not only during this season). I would like to buy them again.

Matný rúž na pery Grand Rouge Yves Rocher

Matný rúž na pery Grand Rouge Yves Rocher

Matný rúž na pery Grand Rouge Yves Rocher

Matný rúž na pery Grand Rouge Yves Rocher

Odtieň 150, 154 and 101. // Shade 150, 154 and 101.

Matný rúž na pery Grand Rouge Yves Rocher

Comments

 1. Linda01:00

  Tak balíček vypadá hodně dobre. Moc mě zaujal gel s granatovym jablkem a ty rtenky, mají moc pěkné odstíny :)

  ReplyDelete
 2. Viva La Vida01:01

  Amazing post! Thanks for sharing!
  Happy week! xx

  New post: If I were a picture...

  ReplyDelete
 3. Od Yves Rocher miluji kromě sprcháčů vůni Moment de Bonheur - mám už podruhé a mohla bych se s ní vonět nonstop ♥
  Blog Everythin Kate

  ReplyDelete
 4. Юля Журавлева11:32

  i love so much this lipstick! very cool color☺
  https://twinklelittlstar.wordpress.com

  ReplyDelete
 5. Cocoevka04:04

  libi se mi ty folky... super barevny styl :)

  ReplyDelete
 6. Ja milujem ich sprchové gély ♥

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts