5 reasons why you should become a cushion lover as well

Cushion makeup Notino
* L'ORÉAL PARIS Nude Magique Cushion rozjasňujúci tekutý make-up v hubke *
* MISSHA M Magic Cushion kompaktný make-up SPF 50+ *

Krásny utorok želám všetkým ~ V Južnej Kórei sú cushion mejkapy a iné cushion verzie rozličných produktov veľmi populárne a taktiež obľúbené už niekoľko rokov. Rok či dva dozadu sa prvý cushion mejkap objavil aj u nás, a to konkrétne vďaka kozmetickej značke L´Oréal Paris. Vtedy okolo neho nastal pomerne veľký boom a ľudia ho brali ako nevídanú novinku.

Keďže sa ale v problematike kórejskej kozmetiky pohybujem už dlhšie, niekedy sa nad týmito novinkami iba mierne pousmejem a pomyslím na to, o koľkých produktoch ľudia ani len netušia, že existujú. Poprípade sa o ne nezaujímajú dokiaľ sa nedostanú až sem. A to je veľká škoda!

Hello my lovely little licornes ~ In South Korea there are cushion make-up seriously popular. You can buy there even cushion versions of other products such as eyeshadows or even lip tints. This trend came a few years ago and people seem to still love it. Here we experienced the first cushion make-up thanks to L´Oréal Paris. It was a serious boom back then.

But since I´ve been interested in a problematics of k-beauty for a few years now, sometimes I just smile a bit when I see those "brand-new" products here. People can´t even imagine how many great k-beauty stuff is made in South Korea in a month! On the other hand people may be not interested because it´s an "asian" cosmetics. But that´s a pity!

Cushiony dostupné u nás
Pravdupovediac cushion mejkapy u nás nie sú až tak dostupné ako napríklad v zahraničí. No i napriek tomu je tu jeden e-shop, kde si môžete niekoľko z nich objednať z pohodlia domova. Mám na mysli konkrétne e-shop Notino.sk, ktorý ponúka niekoľko rozličných kusov a značiek. Nižšie prikladám výber. A ak vás neoslovil žiaden z nich, prečo si neurobiť radosť inou maličkosťou? Na e-shope nájdete vždy nejaké akcie či výhodné ponuky, ktoré sa využiť naozaj vyplatí! :)

Where you can find them?
Well, there are a few options where you can buy them. One of the option is e-shop Notino.co.uk where you can find not only korean ones, but also those made by brands such as Dior, Lancome or even YSL. And if you still aren´t persuaded enough to buy the cushion, Notino always provides a lot of new items sales. So don´t hesitate and treat yourself right now! :)

Cushion makeup Notino
* DIOR Diorskin Forever Perfect Cushion matujúci make-up v hubke SPF 35 *
* YVES SAINT LAURENT Touche Éclat Cushion kompaktný make-up *

Výhody cushion kompaktov
1. Šikovný a nenáročný na cesty ~ Základom je určite jeho kompaktnosť. Síce vám v kabelke môže zabrať trošku viac miesta, ale nezabúdajte, že je to stále menej, ako so sebou nosiť separátne mejkap, špongiu či hubku a zrkadielko. V prípade, že používate mejkapy umiestnené v sklenených fľaštičkách, v tomto prípade sa nemusíte báť vyliatia či zbytočnej hmotnosti, ktorá by len namáhala kabelku.

2. Jednoduchosť a rýchlosť aplikácie ~ Cushiony sú taktiež navrhnuté tak, aby šetrili čas. Alebo aspoň by také byť mali. Jednoduchým pohybom hubku zopárkrát otlačíte o špongiový stred, párkrát priložíte na tvár a hotovo! Hubka priložená v balení je taktiež antibakteriálna. Aplikovanie takéhoto produktu má niečo do seba a povedzme si pravdu - je to zároveň aj sranda!

3. Kompaktnosť ~ Ako som už v prvom bode naznačila, okrem vhodnosti na cesty je vhodný aj do bežného života. Potrebujete si upraviť mejkap? Jednoducho vytiahnete z kabelky cushion a váš vzhľad si môžete upraviť kedykoľvek a kdekoľvek už za pár sekúnd. Okrem toho by v sebe mali mať zakomponovaný aj SPF, takže si pôvodný mejkap nemusíte zotierať, aby ste znovu aplikovali opaľovací krém a následne znova samotný mejkap. A v tomto bode sa dostávame opäť k jednému produktu menej!

4. Cushion sa o vás stará ~ V poriadku, toto platí (primárne pre produkty kórejskej kozmetiky) pre každý bb krém či mejkap, ale musím to spomenúť aj v tomto prípade. Aj toto je produkt, ktorý vás nerobí iba krajšou, ale taktiež robí vašu pleť zdravšou. Vlastnosti ako dlhodobá hydratácia, protivráskový efekt či rozjasňujúci účinok sú samozrejmosťou. A to ani zďaleka nie všetkým, čo dokážu ponúknuť.

5. Prirodzený vzhľad pleti ~ Pokiaľ ste z tých, ktoré majú minimálne či takmer žiadne nedostatky pleti alebo si žiadate vytvoriť iba ľahkú zjednocujúcu a prirodzenú vrstvu na pleti ako ja, cushiony sú pre vás jednoznačke go-to produkty. Pleť nezaťažujú natoľko ako klasický mejkap a taktiež jej umožňujú lepšie dýchať.

Pros of the cushions
1. Handy for travelling ~ Its compact feature is a base! On the one side it may be a bit spacious in your bag, but on the other side don´t forget, that you don´t have to carry with yourself a complete aparature - tube/bottle of make-up, sponge, mirror, sunblock ... It´s also a bit lighter than a make-up bottle!

2. Simple and easy application ~ Cushions is a real time-saver! Just a few pats with a puff and you are ready to go. And yeah -puff included in the packaging is also anti-bacterial, so don´t worry about getting breakouts or anything. Cushion application is just amazing - it feels so good and so feminine! And it is a huge fun too :)

3. Compactness ~ As I mentioned in the first paragraph above, it´s very handy while carrying with yourself during travelling - anywhere. Do you need to do a slight touch-up? Just pull it out from a handbag and do it in a few seconds. Cushions also contain a SPF so you don´t have to wipe your make-up completely off.

4. Cushion pampers your skin ~ Well, it´s true in almost every single case when we are talking about k-beauty products (especially bb and cc creams, foundation etc.). But even the cushion is product which not only makes you look prettier, but also cares about your skin. Most of them contain ingredients for a long-term moisturizing, anti-wrinkle effect, brightening and even more! It is a matter of course.

5. Natural looking skin ~ Are you one of those, who don´t have to worry about covering blemishes or acne, because they have a healthy skin? Or are you a person just like me who just want unite a skin shade and cover little blemishes? Would you just like to create a healthy looking natural look? Well .. here´s the cushion especially for that. They also don´t burden the skin so much and skin can breathe easily through their layer too.

Comments

Popular Posts