Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

Peknú stredu želám ~ Dnes mám pre vás recenziu na Midnight Blue Calming Cream od kórejskej značky kozmetiky Klairs. Ide o v poradí druhý produkt, ktorý som od tejto značky vyskúšala. Objednávala som ho z e-shopu Wishtrend, ale nájdete ho aj na iných a dokonca za nižšiu cenu. Každopádne na Wishtrende je mnohokrát ponúkaný aj s ďalšími produktmi za výhodnejšiu cenu! Krém sa nachádza v ťažkej tmavohnedej sklenenej nádobke s klasickým otáčacím uzáverom. Dizajn balenia je minimalistický a elegantný. Samotný krém má peknú modrú farbu, ľahkú vodnatú konzistenciu a neobsahuje žiadnu vôňu, čiže je vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pleť. Je ponúkaný v 30 ml balení a patrí k tým drahším.

Hello my lovely little licornes ~
I would like to share with you a review on a Midnight Blue Calming Cream today. It is made by a korean beauty brand called Klairs and it is the second products by them I tried. I ordered it from a Wishtrend but you can also find it on other e-shops even cheaper. But when buying it from Wishtrend, most of the time you have there sales and kits when you can purchase this product with some other so in the end the price will be cheaper than buying them separately. Cream is contained in a heavier darkbrown jar. Design of the packaging is very minimalistic and elegant. Cream has a lovely blue colour, light watery consistency and it´s not scented. That´s why it´s also suitable for the sensitive skin. It´s provided in a 30 ml packaging and it´s a bit expensive.

* článok môže obsahovať affiliate linky
* article may contain the affiliate links

Enjoy free shipping and get yourself a Klairs Deep Cleansing Package!

Popis
Polnočný krém ma zaujal ihneď, keď som ho zbadala. Veď sa len pozrite na tú jeho krásnu farbu! Je nevšedná, a to ma možno práve oslovilo. Každopádne ďalším faktorom, ktorý ma napokon nabádal k jeho kúpe, bol jeho popis a ingrediencie. Midnight Blue Calming Cream je vhodný pre všetky typy pleti a i napriek svojmu malému baleniu je formulovaný tak, aby vydržal čo najdlhšie. Je vhodný v prípade, ak vašej pokožke nestačí iba hydratácia, ale potrebuje taktiež ochranu proti dráždivým látkam a stresu. Ponúka tak nielen hydratačný, ale aj upokojujúci účinok.

Description
Midnight cream caught my attention immediately when I spotted it. Mostly because of its lovely blue colour which is very unordinary! Another factors, which made me bought it in the end were its description and ingredients. Midnight Blue Calming Cream is suitable for all skin types and even if it´s provided in a small packaging, its formulation is designed that way that it will last you pretty long. It´s also suitable for those who need not only hydration, but also calming and soothing effects against irritants and stress.

Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

Je určený primárne pre menšie miesta na pokožke, napr. podráždenia po hĺbkovom čistení pleti či mierne spálenia od slnka, avšak ako som už vyššie spomínala, jeho formulácia umožňuje aj pokrytie väčších plôch. Medzi primárne zložky zloženia tohto krému patrí guaiazulén a extrakt z pupočníka ázijského.

Guaiazulén je spoločne s ďalšími výťažkami z bylín efektívny v upokojovaní zapálenej či poškodenej vrchnej vrstvy pokožky a taktiež napomáha regenerácii jej buniek. Je extraktovaný z harmančekového oleja a má prírodnú fialovú farbu. V procese tvorby krému sa však táto farba postupne mení na túto krásnu modrastú.

Extrakt z pupočníka ázijského (centella asiatica) sa v kórejskej kozmetike používa pomerne často. Vidím ho takmer na každom kroku. Rovnako ako prvá hlavná zložka, aj táto napomáha regenerácii poškodenej pokožky a predchádza tvorbe jaziev.

It´s made primarly for the smaller areas on your face, for example after some skincare procedure, deep cleansing, sun burn or pore care. But thanks to its watery consistency it´s spreadable very well and you can cover even larger areas with only a small amount. Its primal ingredients are guaiazulene and centella asiatica extract.

Guaiazulene together with herbal ingredients extracted from chamomile is effective in calming the inflammation of damaged skin tissue as well as regeneration of skin cells. It´s extracted from a chamomile oil thanks to what it has a natural purple colour. While blending when making the cream it changed into light blue one.

Centella Asiatica Extract is often used in a korean cosmetics. I can see it myself. It also helps regeneration in damaged skin and prevents scarring.


Enjoy a free shipping and get yourself a Klairs Holiday Pouch Gift Set!

Sumarizácia
• krém pôsobí viac upokojujúco ako hydratačne
• aj vďaka tejto vlastnosti je určený na menšie plochy (čo sa odvíja aj od jeho balenia)
• aplikovať ho stačí v malom množstve
polnočný krém vytvára tenký ochranný film, vďaka ktorému sa pleť regeneruje
• je vhodný a odporúčaný na nočné používanie
• môže sa používať aj na upokojenie pokožky po holení, čistení, opaľovaní ...

Summarization
• it is more a calming and soothing cream than a moisturising one
• thanks to this feature it´s suitable more for a small areas (that´s why smaller packaging too)
• even a small amount is enough
• midnight cream creates a thin protective layer which helps to regenerate the skin
• it´s suitable and recommended for a night usage
• it can be used for calming skin even after shaving, cleansing, getting laser, tanning ...


Moje skúsenosti / My experience
Osobne som tento krém používala na celú tvár, a to ako posledný krok v mojej rannej a nočnej skincare routine. Veľmi ma potešil fakt, že krém neobsahuje žiadnu vôňu - o jeden dráždič menej ♥ Vďaka svojmu ľahkému zloženiu sa do pokožky rýchlo vpíja a zároveň ju trošku osvieži. Na pleti ho po chvíľke ani necítite. Nezanecháva lepkavý film.

Moja pleť je mastná, náchylná na akné a taktiež citlivá vďaka čomu by sa mohli ľudia domnievať, že dodatočnú hydratáciu nepotrebuje. To je ale chyba! Každý typ pleti potrebuje dostatočnú hydratáciu, aby bola pleť zdravá. V popise je síce informácia, že je určený prevažne na upokojenie pleti, avšak aj to, že pleť zároveň hydratuje. Moja pleť však nepocítila nejakú extrémnu zmenu. Nebola síce ani úplne vysušená, ale očakávala som trošku väčší hydratačný efekt.

Personally I was using this Midnight cream on a whole face, as a last step in my both - morning and evening - skincare routine. The fact that it doesn´t contain and scent made me very happy. Thanks to its light composition it´s soaked into skin fast and it also provides a refreshing effect a bit. You don´t even feel it on your skin after a few minutes. It doesn´t leave your skin sticky.

My skin is oily, acne-prone and very sensitive. Some people might think that it doesn´t need additional hydration but that´s a myth! Every single skin type needs a decent hydration for a healthy functioning. In the cream´s desription there´s an information that besides calming and soothing effect it also provides a hydration but I didn´t notice it very much. My skin wasn´t dry or anything, but I was expecting higher hydrating effect.


Čo sa týka upokojenia pleti .. No .. Párkrát som si tento sľúbený efekt odsledovala - keď som si pleť čistila hĺbkovo, keď som sa venovala čisteniu pórov, keď som odstraňovala malé povrchové nedostatky ... Na internete nájdete nespočetne veľa pozitívnych recenzií o tom, ako tento produkt ponúka sľúbený efekt, no v mojom prípade veľmi neexceloval. Nechápte ma zle - ja verím, že je tento produkt super, no moju pleť začervenania a podráždenia zbavil iba minimálne. Podľa niektorých fotografií som očakávala možno magické výsledky. Nevadí.

Treba si tiež uvedomiť, že som ho nepoužila po žiadnom serióznejšom zákroku či slnení sa. V tomto prípade tento krém môže naozaj fungovať ako taký malý zázrak. Nepopieram. Vydržal mi zhruba mesiac a pol až dva mesiace. Záleží od toho, koľkokrát denne ho budete používať a v akom množstve. Za seba môžem povedať, že som si jeho testovanie celkom užila a napokon som šťastná, že som vyskúšala niečo nové. I keď na druhej strane bol za takéto výsledky naozaj drahý ..

And when we are talking about its soothing and calming effect ... Well .. A few times I was really "inspecting" this effect - for example when I cleaned my face and pores deeply or when taking care of blemishes ... On the Internet there is a lot of positive reviews about how face was soothed, red spots were reduced etc. But to tell the truth, I didn´t notice it very much, only A BIT. Don´t take me wrong, I still believe that this product is great, but my face wasn´t very soothed or less irritated. When I had seen pictures before/after, I had been expecting probably some miraculous effects. Nevermind.

Since I didn´t use it after any serious skincare procedure or after tanning, I don´t know, but it may be actually a small miracle. I don´t deny. It lasted me for something about month and half or two months - it depends on how often will you use it and also in what amount. Personally I can say that I was enjoying testing this cream. But on the other side, for these "effects" which I didn´t really notice, it was a bit expensive investment for me ...


Musím ale uznať, že ako podkladová báza pod mejkap bol naozaj pokladom! Rýchlo sa vpil, čiže ráno mi neraz ušetril niekoľko minút času. Mejkap naň ľahko priľnul bez akýchkoľvek problémov a počas dňa nebolo badať žiadneho nedostatku. Taktiež ako hydratačný krém na leto či do teplejších vlhších oblastí je ako stvorený :)

But I do not want to be only negative! I have to admit that as a makeup base, it was like a treasure! Fast soaking = time saving. Also makeup was easily sticked to it without any problems. During the day there wasn´t any need to fix it. Even like a hydrating cream for summer it´s very good and light!

Máte skúsenosti s týmto produktom? Poznáte značku Klairs? :)
Have you tried thi product? Do you know Klairs? :)

Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

Zloženie/Ingredients: Water, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric , Triglyceride, Centella Asiatica Extract, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Portulaca Oleracea Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Ceramide 3, Polysorbate 60, Bees Wax, Chlorphenesin, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl, Acrylate Crosspolymer, Morus Alba Root Extract, Triethanolamine , Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Guaiazulene, Acetyl Hexapeptide-8, Lecithin, Acetyl Glutamine, SH-Oligopeptide-1, SH-Oligopeptide-2, SH-Polypeptide-1, SH-Polypeptide-9, SH-Polypeptide-11, Bacillus/Soybean/Folic Acid Ferment Extract, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol

Klairs Midnight Blue Calming Cream Review

Comments

 1. Anni08:41

  Amazing post, dear! A big hello from Germany!
  Hugs ♥
  LIANA LAURIE

  ReplyDelete
 2. It looks so nice, thank you for sharing! )


  http://www.myblondegal.com/

  ReplyDelete
 3. I already follow you! Hope you will follow back.

  Visit me at:
  Shoot for the stars

  ReplyDelete
 4. Sounds super luxe and creamy!

  xx Yasmin

  http://banglesandbungalows.com

  ReplyDelete
 5. Thank you ♥
  Hello from Slovakia ^^~

  ReplyDelete
 6. Klairs completly unknown brand for me.

  PurpurowyKsiezyc

  ReplyDelete
 7. Thank you ♥
  I´m following you too :) ♥

  ReplyDelete
 8. Emma Richardson23:57

  This sounds lovely!

  ReplyDelete
 9. Mariam Jangda03:16

  You're right the colour is so pretty! I'm a sucker for packaging and the way a product looks.

  ReplyDelete
 10. This product and brand are new to me....looks like a worth buying it...thank you for sharing your views and reviews on this...

  ReplyDelete
 11. Wow, amazing product! Nice and very interesting post!
  www.recklessdiary.ru

  ReplyDelete
 12. Sounds like something good to try for the night time!

  www.jeannieinabottleblog.com

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts