Green Tea & Enzyme Powder Wash by Wishtrend Review

Green Tea & Enzyme Powder Wash by WISHTREND Review

Peknú nedeľu želám všetkým ~ Pred pár dňami som obdržala balíček od e-shopu Wishtrend.com, v ktorom sa nachádzal ich najnovší produkt - Green Tea & Enzyme Powder Wash by Wishtrend. S e-shopom mám dobré skúsenosti a keď ma oslovili s ponukou na testovanie tejto novinky, bola som celá bez seba. Veľmi som sa tešila ♥ Púder je obsiahnutý v plastovej fľaštičke peknej tlmenej svetlozelenej farby. Jeho konzistencia pozostáva z maličkých granuliek rovnakej farby. Vôňa je lahodná, príznačná pre zelený čaj.

Hello my lovely little licornes ~ It has been a few days already since I received a package from an e-shop called Wishtrend.com. I got their brand new product - Green Tea & Enzyme Powder Wash by Wishtrend. I really like that e-shop and I already made a few orders through it so when they contacted me with a collaboration opportunity, I was very happy! Powder is contained in a plastic bottle in a lovely greish green colour. It´s consistency is composed of little granules same colour. Scent is a very delicate one - of a green tea.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Green Tea & Enzyme Powder Wash by WISHTREND Review

#GreenTeaPowderWash #HydratingFinishWash #PowderToFoam

Popis produktu
V nádobke sa nachádza 70g produktu. Je vhodný pre všetky typy pleti, napomáha udržiavať optimálne pH a zároveň pôsobí ako antioxidant. Počas čistenia ponúka aj exfoliačný účinok, vďaka čomu je vaša pleť jemná a hebká na dotyk. Nezanecháva suchý pocit pokožky po čistení, čo je pre mňa veľmi dôležité. Niektoré čistiace prípravky totiž pleť extrémne vysúšajú a doslova z nej strhávajú prirodzený mastný film. To však zdravej pokožke nenapomáha a môže to viesť k mnohým kožným problémom.

Zloženie tohto púdru obsahuje okrem iného aj sódu bikarbónu, povrchovo aktívnu látku (tenzidy, surfaktanty) derivovanú z kokosu a enzýmy, ktoré vplývajú na čierne bodky, zatiaľ čo pleť hydratujú bez akéhokoľvek ťahania či napínania buniek pokožky.

Product´s description
There is 70g of powder contained in a one plastic bottle. Product is suitable for every single skin type and it helps to mantain an optimal skin pH. It also works as an antioxidant and while cleansing it provides a mild exfoliating effects. Thanks to this effect your skin will be soft and smooth to touch. It doesn´t leave your skin dry after cleansing what is really important for me. Some cleansing product extremely dry the skin´s surface and they literally "tear down" its natural sebum layer. That is not good for a healthy skin and it can cause breakouts and other skin blemishes.

Composition of this product contain except the other ingredients also baking soda, coconut-derived surfactant, and enzymes, it controls blackheads while hydrating without tugging and pulling the skin.


Green Tea & Enzyme Powder Wash
• je čistiaci prípravok vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pleť
• napomáha v boji proti čiernym bodkám
• odstraňuje z povrchu pleti mŕtve bunky, čím ju robí rozjasnenou, jemnou a hebkou
• antioxidačné účinky zeleného čaju a sódy bikarbóny zlepšujú stav pleti a dokonale ju čistia


Green Tea & Enzyme Powder Wash
• low-irritation cleanser is suitable also for a sensitive skin
• it keeps the skin hydrated while taking care of blackheads
• it also removes dead skin cells from the skin´s surface → skin´s brightened, smooth and soft
• antioxidant effects of a green tea and baking powder improves skin troubles and clears the skin

Green Tea & Enzyme Powder Wash by WISHTREND Review

Kľúčové ingrediencie
• Prášok zo zeleného čaju → ide o silný antioxidant, ktorý je bohatý na vitamíny A, C a E. Vďaka svojim relaxačným a upokojujúcim účinkom a svojej vôni je častou ingredienciou v k-beauty produktoch. Napomáha upokojiť pokožku a taktiež zlepšiť jej tón. Taktiež pomáha dokonale vyčistiť pleť od kadeakých nečistôt.

• Papaín → eliminuje proteolytické enzýmy, keratín a všetky nečistoty za účelom zlepšenia textúry pleti. Rozpúšťa enzýmy bez podráždenia a napomáha tak jemnej exfoliácii.

• Sóda bikarbóna → v tomto prípade poskytuje jemný peelingový efekt a je úžastnou ingredienciou pre odstránenie čiernych bodiek a zlepšenia textúry pleti. Zlepšuje stav pleti náchylnej na akné a čierne bodky, pretože ich čistí hĺbkovo.

• Aminokyselinové povrchovo aktívne látky → jemne kyslý surfaktant derivovaný z kokosu, ktorý je príbuzný pokožke a dokáže v nej zadržiavať vodu. Pokožka tak po čistení nie je extrémne suchá.

Key ingredients
• Green tea powder → powerful antioxidant, rich in vitamins such as vitamin A, C, and E. Due to its relaxing effect from the comforting fragrance, it is a popular ingredient in K-beauty for calming and improving skin tone. Effective in incense oxidation and skin purification, and helps to clear the skin. 

• Papain → eliminates proteolytic enzymes, old keratin, and skin wastes to improve the skin texture. Dissolves enzymes without irritation for exfoliation. 

• Sodium bicarbonate (baking soda) → works as a soft and gentle scrub agent, is an excellent ingredient for removing blackheads and improving skin texture. Improvements in acne-prone skin, effective in blackhead care. Excellent for deeply penetrating and cleansing the pores. 

• Amino acid surfactants → weakly acidic surfactant derived from coconut. Great skin-affinity and excellent moisture retention. Low irritant and has excellent moisturizing effect, without creating much foam. *source*

Použitie
• na dlaň aplikujte adekvátne množstvo a pridajte trošku vody
• zmixujte tieto zložky dokopy až sa púder rozpustí a vytvorí jemnú penu
• následne naneste na pleť a masírujte krúživými pohybmi
• odporúčané použitie pre jemnú a citlivú pleť ~ 2-3x do týždňa
• nepoužívajte tento produkt súčasne s inými exfoliačnými produktmi (retinol, vitamín C, AHA/BHA atď.)

Usage
• take an adequate amount and add a bit of water
• mix it together until powder melts and creates a gentle foam
• spread on the face and massage with circular movements
• for thin and sensitive skin it´s recommended to use 2-3 times per week
• do not use together with other exfoliating products (retinol, vitamin C, AHA/BHA etc.)

Green Tea & Enzyme Powder Wash by WISHTREND Review

Použitie
Green Tea & Enzyme Powder Wash by Wishtrend je jedným z mojich najobľúbenejších prípravkov na čistenie pleti. Prvou vecou, ktorou si ma získal, je jeho netradičné použitie. Predsa len je forma granúl, ktoré sa musia spojiť s vodou, niečím nevídaným. Páči sa mi aj jeho jemná a nevtieravá vôňa zeleného čaju a jeho jednoduché použitie. Pleť masírujem zhruba jednu maximálne dve minúty a následne produkt zmyjem vlažnou vodou. Výsledkom je hĺbkovo vyčistená, jemná a hebká pleť bez akýchkoľvek nečistôt, odumretých buniek a bez akéhokoľvek pocitu nepríjemného vysušenia ♥

Produkt používam zhruba trikrát do týždňa ako špeciálnu starostlivosť. Nahrádzam ním píling, pokiaľ cítim, že moja pleť je o niečo viac podráždená. Na druhej strane jeho zloženie predsa len obsahuje sódu bikarbónu, čo je ďalší faktor, prečo by som ho nepoužívala každodenne. Každopádne s produktom som nadmieru spokojná, i keď je pravdou, že po čase vám môže prísť jeho predpríprava trošku otravná :)

Usage
Green Tea & Enzyme Powder Wash by Wishtrend is one of my the most favourite cleansers I have ever used! First thing I just love about this product is its untraditional usage. Well granulated formula which has to be mixed with water isn´t very ordinary. I also like its fine and delicate green tea scent and its simple usage. I massage my skin for a minute or two and after that I rinse it with a lukewarm water. Skin is deeply cleaned, soft and smooth, without any impurities, dead skin cells and without any dryness ♥

I use it three times a week as a "special" treatment. Especially when I don´t want to use a peeling because I feel that my skin is somehow more irritated than usually. On the other side, its composition contains also baking soda which I would not use every day on my skin. In the end, I am very satisfied with this product even if it may get a bit annoying when you have to mix it every single time :)

Zloženie/Ingredients: Sodium Bicarbonate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Cocoyl Isethionate, Zea Mays (Corn) Starch, Camellia Sinensis Leaf Powder, Lysine HCL, Proline, Sodium Ascorbyl Phosphate, Acetyl Methionine, Theanine, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Sorbitol, Papain, Betaine, Cellulose Gum, Citric Acid, Sodium Hyaluronate

18 comments:

 1. Šehada Ljajko05:52

  This product is great. I like it.

  Novi post je na blogu, ako imaš vremena pogledaj ------> Adda's life

  ReplyDelete
 2. Katarina05:52

  Seems like a great product.
  Have a lovely Sunday!

  https://kathydelight.blogspot.rs/

  ReplyDelete
 3. Fabulous post! I love the look of this powder wash - it sounds like it would be fabulous on my dullish, acne prone skin! x I've worked with Wishtrend before and tried out one of their creams and it's wonderful - their products are gorgeous! x
  Marina xx
  https://marinawriteslife.blogspot.fr/

  ReplyDelete
 4. Pavla Kopuletá04:06

  Přípravek vypadá velmi zajímavě a už podle krásného obalu je lákavý :-)
  All my cosmetics

  ReplyDelete
 5. Really interesting post dear :D
  It seems very good.
  Thanks for sharing :)
  http://itsallabouttheglowxoblog.blogspot.it/

  ReplyDelete
 6. My skin really loves products with green tea! wirth trying)

  ReplyDelete
 7. nyashanicole15:04

  Just by the name alone i can already assume this is all goodness :)

  http://www.glitsxgrace.com/2017/12/07/1338/

  ReplyDelete
 8. Love the packaging of this line! I adore products with green tea.

  https://www.kathrineeldridge.com

  ReplyDelete
 9. Amazing post and photos dear! Have a great weekend! xoxo
  Vesna - Home Chic Club

  ReplyDelete
 10. I never tried anything like this! Interesting.
  www.thefancycats.pt

  ReplyDelete
 11. Michaela Šislerová09:33

  Vážně? Jednorožec? To je totální peckaa!! A opravdu to dokáže, aby zmizely černé tečky? Ty většina produktů neodstaní.

  WantBeFitM

  ReplyDelete
 12. Dokáže ich naozaj hĺbkovo vyčistiť :)
  Pre to, aby čierne bodky boli zredukované, resp. zminimalizované (pretože zmiznúť nezmiznú úplne), je potrebné sa o ne starať pravidelne - čistiť ich, zaceliť, hydratovať a tak :)

  ReplyDelete
 13. Mariana Liberdade03:29

  great post... looks to be a really nice product

  xoxo

  http://mimiinthemirror.com

  ReplyDelete
 14. I have not used this but it looks so impressive :) Lovely post!
  rampdiary

  ReplyDelete
 15. Soňa Lazoriková22:36

  Vôbec tú značku nepoznám, no práškové peelingy mám hrozne rada. :)

  ReplyDelete

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)