Caudalie Make-Up Removing Cleansing Oil Review

Caudalie Make-Up Removing Cleansing Oil recenzia

Peknú stredu želám všetkým ~ Keď som sa začala zaujímať o kórejskú kozmetiku, dopátrala som sa zároveň k tým najzákladnejším pojmom, pravidlám a rutinám, ktoré s touto problematikou súvisia. Mnoho nových informácií, ktoré som sa dozvedela, bolo pre mňa miestami nevšedných.

Napríklad taký double cleansing krok, ktorý pozostáva z olejového a penového čistiaceho produktu na pleť. Nikdy som si nemyslela, že by sa olej mohol použiť aj v súvislosti s čistením pleti a vôbec odličovaním mejkapu. Pátrala som však stále viac a viac a väčšmi som ho chcela vyskúšať. Nakoniec som stavila na značku Caudalie a objednala som si Caudalie Make-Up Removing Cleansing Oil.

Odličovací olej Caudalie, ktorý mám z e-shopu Notino, je 100% prírodný produkt, ktorý neobsahuje parabény, proxyetanol, ftaláty, SLS, minerály a ani ingrediencie, ktoré pochádzajú zo zvierat. Primárne obsahuje hroznový a mandľový olej. Ide o suchší, jemne žltkastý olej, ktorý je ale dostatočne mazľavý na to, aby ste vašu pleť počas čistenia  prílišne nenaťahovali a nenapínali. Nie je lepkavý.

Caudalie Make-Up Removing Cleansing Oil recenzia

Vôňa oleja sa nesie v znamení sladkej mandľovo-olejovej arómy. Produkt poskytuje zamatovo jemné odstránenie mejkapu a akýchkoľvek iných nečistôt, ktoré sa na pleti vyskytujú. Okrem iného ju zanecháva jemnú, vyživenú a vláčnu. Žiaden pocit sucha ♥ V spojení s vodou sa okamžite vytratí jeho mastnejšia zložka a vy ho tak môžete jednoducho opláchnuť pomocou vlažnej vody.

Odličovací olej používam striedmo - predsa len je jeho balenie iba 100 ml. Používam ho každý druhý či tretí deň, v množstve dvoch pumpičiek. To mi bohate na celú tvár stačí. Ľahko a rýchlo si poradí s očnými tieňmi, linkami na oči, bb krémom, rozjasňovačom, obočím a vlastne všetkým, až na jedno - riasenku.

Keď si odličujem očnú linku, prstom jemne prechádzam po kraji viečka sem a tam, zo strany na stranu. Riasenku však tento olej rozpustiť nedokáže, resp. dokáže, ale len veľmi minimálne. A taktiež je mi to nepríjemné aj na oči, preto ju radšej odličujem micelárnou vodou v ďalšom kroku. Pleť masírujem minútku či dve a následne opláchnem prúdom vlažnej vody.

Caudalie Make-Up Removing Cleansing Oil recenzia

Pokožka je po čistení jemná, vláčna a vyzerá rozjasnene a sviežo, čo sa mi naozaj páči. Veľká škoda, že olej nie je dostupný aj vo väčšom balení a taktiež je z tých drahších. Osobne som nespozorovala žiadnu alergickú či inú reakciu, čomu sa skutočne teším. Produkt nie je testovaný na zvieratkách. Olej si plánujem zakúpiť aj v budúcnosti.

Caudalie Make-Up Removing Cleansing Oil recenzia