October 28, 2017

Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop Serum Review

Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop Serum Review

Krásnu sobotu želám všetkým ~ Počuli ste už o zázraku s názvom Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop Serum? Predpokladám, že väčšina z vás pravdepodobne nie, ale aspoň tie z vás, ktoré sa zaujímajú o kórejskú kozmetiku, by do styku s týmto sérom už prísť mohli. Ide o prvé anti-aging protivráskové sérum vyrobené kórejskou značkou kozmetiky dear, Klairs. Jeho hlavnými zložkami sú EGF (sh-Oligopeptid-1), bFGF (sh-Polypeptid-1) a 95% raw ingrendiencií. Zaujímavosťou je, že je vyrobené z iba 10 kľúčových zložiek, medzi ktorými sa nenachádza čistá voda pre jeho vysokú koncentráciu a maximálny účinok. Je obsiahnuté v tmavohnedej sklenenej fľaštičke s objemom 20 ml a dávkuje sa pipetou. Ide o sérum veľmi vodnatej konzistencie a pekne sýtej modrej farby.

Hello my lovely little licornes ~ Have you already heard about a little miracle called Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop Serum? I suppose that most of you may not but maybe some of those who are interested in k-beauty might have heard something. It´s a first anti-aging product made by a korean beauty brand called dear, Klairs. Its main ingredients are EGF (sh-Oligopeptide-1), bFGF (sh-Polypeptide-1) and 95% raw materials. Serum is made of only 10 ingredients where isn´t contained a purified water because of the high concentration and high strength delay-aging serum. It´s contained in a dark brown glass bottle with a capacity of 20 ml together with a pipette. This serum is a very watery one - it almost looks like a toner and it has a lovely blue colour.

Popis
Midnight Blue Youth Activating Drop sérum je určené predovšetkým na noc. Ako som sa dočítala na e-shope Wishtrend.com svojmu modrému sfarbeniu ďakuje guajazulénu. Niekde v minulých článkoch som už spomínala, že ak chceme predísť starnutiu pleti, mali by sme začať čím skôr. Prevencia je oveľa efektívnejšia a v konečnom dôsledku aj lacnejšia. Netreba však s ničím preháňať. Grom kórejskej starostlivosti o pleť je hneď niekoľko produktov, avšak jedným z tých je aj opaľovací krém. Chráni pleť pred pigmentovými škvrnami a napokon aj žiareniami, ktoré spôsobujú stratu elasticity a v konečnom dôsledku aj vrásky. Samozrejme, spolu so starnutím pokožky.

Description
Midnight Blue Youth Activating Drop Serum is dedicated for a night usage. As I read on a Wishtrend.com, serum can thank for its blue colour to guaiazulene. Somewhere in a few previous articles I also mentioned that if you want to prevent skin ageing, you should start asap. Prevention is more effective and cheaper. But be aware of a saying that less is more. The core of the korean skincare is composed of a few products, but one of them, which is very important, is a sunscreen. It protects your skin against pigment stains and UVA and UVB rays which are also responsible for skin ageing.

Starnutie pokožky
Starnutiu pokožky môžeme predísť jej ochranou a taktiež doplnením zložiek, ktoré sa v procese starnutia stratili či poškodili. Látky EGF a bFGF, ktoré som už spomenula vyššie, naše telo produkuje aj samo. Ide o dva kľúčové faktory, ktoré majú vplyv na hladkosť a pevnosť pokožky, a to zvnútra i zvonku. Ich koncentrácia a produkcia kolagénu sa však od približne 25. roka znižuje a klesá až o 50%. UVA žiarenie každodenne preniká hlboko do pokožky ničí prirodzené zložky, ktoré sú potrebné pre zdravie pokožky. A keďže sa produkcia potrebných látok znižuje, je potrebné ich pokožke dodať inou formou. (zdroj)

Skin aging
We can prevent skin ageing with its protection and also by replenishing factors lost and damaged over time. The body itself produced substances called EGF and bFGF. Both ingredients are key factors that keep the outer and inner parts of the skin firm and smooth and are crucial in the skin’s elasticity. However, in the mid-20s, the concentration of EGF in the body decreases rapidly, and the amount of collagen drops to 50%. UVA which is absorbed every day penetrates deeply into the skin and destroys the essential elements of skin health. Slowed production of EGF and bFGF can’t respond at the same rate as before. That´s why you need to provide those elements to the skin another way. (source)

Pre zaujímavosť si o peptidoch môžete prečítať ešte viac :)
Interested in peptides? Read about them more :)

Použitie
Sérum by sa malo používať na dôkladne vyčistenú pleť, ako prvý produkt. Keďže má veľmi vodnatú konzistenciu, vpije sa do pleti oveľa skôr. Jeho kombinácia s mastnejším produktom by tak nemusela priniesť požadované výsledky. Je určené na noc a používa sa v množstve 3-4 kvapky na celú tvár.

Usage
Serum should be applied on a completely clean skin as a first product. Thanks to its very watery consistency it´s soaked into the skin very fast. Its combination with a more oily product shouldn´t be so effective and required results might not be fulfilled. Midnight Drop should be used during the night in an amount of 3-4 drops.

Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop Serum Review

Moje skúsenosti
Midnight Blue Youth Activating Drop sérum som začala používať ihneď ako som ho obdržala. Veľmi sa mi páčila jeho modrá farba. Predsa len je to nezvyčajná farba pre nejaký beauty produkt. Nemá žiadnu výraznú vôňu. Prvé dni používania som mala menší problém s jeho aplikáciou. Predsa len keď ho uvoľníte z pipety, stečie vám po pleti rýchlosťou svetla. Odporúčam hlavu mierne zakloniť, aby plocha pleti nebola úplne strmá. Po vylúčení kvapiek ich na danom mieste ihneď jemne rozotrite, aby ste predišli zbytočnému plýtvaniu. Vďaka extrémne vodnatej konzistencii sa do pleti vpije okamžite po dotyku s pokožkou. Po niekoľkých sekundách na tvári necítite nič. Je naozaj ľahučké.

Po aplikácii séra nasledovali ďalšie produkty, ktoré som v tom čase používala. Fľaštička mi vydržala na mesiac a pol alebo dva mesiace, to už si presne nepamätám. Na 20 ml je to však úctyhodné a prekvapujúce. Čo sa týka účinkov, musím skonštatovať, že moja pleť vyzerala sviežejšie. Bola rozjasnená, hebká, mierne vypnutá. Jej textúra vyzerala ako textúra pleti bábätka. Sérum ale neposkytuje hydratačný účinok. Pre ten musíte použiť ďalší produkt.

V rámci recenzií som tiež čítala, že sérum niektorým ľuďom pomohlo zredukovať červené miesta. Ja ale musím povedať, že mne v tomto pomohlo iba minimálne. Ako ale vždy hovorím, každý organizmus a každého pleť je iná. Počas používania sa na mojej mastnej a problematickej pleti neprejavila žiadna nežiadúca reakcia. Ak by som mala produkt ohodnotiť objektívne, dala by som mu 3,5/5.

My experience
I started to use Midnight Blue Youth Activating Drop Serum immediately after receiving it. I like its blue colour so much. In the end, it´s a very unusual colour for some beauty product, right? The serum doesn´t have any scent. During the first day of its usage, I had a problem with applying it. Since it´s very watery, drops flow down very fast. I recommend leaning back your head a bit so the skin´s surface won´t be so steep. After squeezing the drops out try to spread them on your face fast but gently. The product is soaked into the skin as soon as it touches the skin. After a few seconds, you don´t feel anything on your face - it´s very lightweight.

After application, I continued with other products I had been using that time. The packaging of 20 ml was enough for a month and a half or two months. I can´t remember clearly. But even if, it´s very surprising! I also have to say that my skin looked fresh. It was brightened smooth, firmed a bit. My skin´s texture was like a baby´s one. The serum doesn´t provide a hydrating effect. For this purpose, you have to use another product.

When I had been reading a review about this serum, some people also noticed that the red spots on their faces were a bit reduced too. Well, for me it didn´t work that much. They were soothed just a bit and I wouldn´t say it was because of this serum. My oily and acne-prone skin wasn´t irritated during the whole usage at all. I would give this product 3,5 out of the 5.

Do you have any experience with Klairs or this product? :)
Máte nejaké skúsenosti s Klairs alebo týmto produktom? :)

Zloženie/Ingredients: sh-Oligopeptide- 1, sh-Polypeptide- 1, Butylene Glycol, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Sorbitan Sesquioleate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Guaiazulene, Ethylhexylglycerin, Adenosine.

Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop Serum Review

9 comments:

 1. Very interesting review!
  Have a nice Sunday!
  www.recklessdiary.ru

  ReplyDelete
 2. Thank you so much for your honest review about this product!}
  I would like try some serum by Klairs.
  xx

  www.sakuranko.com

  ReplyDelete
 3. Thank you very much for your comment ♥
  I´ve been using their Soothing Moist Serum and it´s amazing! Especially during the winter. I´m planning to do a review on it too :)

  ReplyDelete

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996