Let´s get in touch, shall we?


Benton Fermentation Essence & Eye Cream Review

Benton Fermantation Essence Review

Krásnu stredu želám všetkým ~ V poslednej dobe sa mi toho z kórejskej kozmetiky doma nazbieralo pozoruhodne veľa. Najmä od značky Benton, v rámci ktorej mám doma už štyri produkty! Dnes pri tejto značke zotrvám a podelím sa s vami o môj názor v rámci používania dvoch produktov, ktorými sú Benton Fermentation esencia a Benton Fermentation očný krém. Oba tieto produkty som v rámci spolupráce obdržala od e-shopu Beauty-Effects.com na recenziu. Zároveň by som rada poďakovala e-shopu za možnosť vyskúšania nových produktov ♥

Hello my lovely little licornes ~ Recently I upgraded my cosmetic collection with a lot of Korean cosmetic products. Most of them are made by a brand called Benton from which I have totally four products at home. Today I will be talking about this brand a bit more cause I will be reviewing two of their products - Benton Fermentation Essence and Fermentation Eye Cream. Both these products I got for a review from an e-shop Beauty-Effects.com. I would like to thank the e-shop for giving me an opportunity to try them ♥

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Benton Fermantation Essence Review

Benton Fermantation Essence Review

Popis esencie
Benton Fermantation Essence je k zakúpeniu v 100 ml čiernom plastovom balení s pumpičkou, čo je veľmi výhodné. Prvé dve hlavné ingrediencie, ktoré obsahuje, sú filtrát fermentovaných, resp. kvasených galaktomíc (80% + ospravedlňujem sa, ale naozaj netuším, ako by som to preložila do slovenského jazyka) a fermentovaný lyzát bifida (10%). Ako som sa mala možnosť dočítať, galactomyces sú typy húb, resp. plesničiek. Znie to možno čudne, avšak treba sa zamyslieť aj nad tým, že to nie je klasická pleseň a taktiež nad tým, kde sa účinky plesní dokonca využívajú opakovane! K toľko ospevovaným účinkom galactomyces patrí napríklad hydratácia, rozjasnenie, redukcia kožného mazu a akné a dokonca aj zlepšenie pružnosti pokožky.

Esencia slúži na dosiahnutie a udržanie mladistvého vzhľadu a pomáha predchádzať poškodeniu pokožky. K jej výhodám patrí určite vysoká koncentrácia fermentovaných zložiek a kyseliny hyalurónovej. Produkt ponúka luxusnú starostlivosť, výživu a hydratáciu zároveň, spolu s anti-aging efektom. Je vhodná pre všetky typy pleti a keďže sa jedná o esenciu, jej konzistencia veľmi vodnatá. Čo ma veľmi teší je fakt, že neobsahuje žiadnu parfumáciu a je priehľadná.

Essence´s description
Benton Fermentation Essence is provided in a 100 ml black plastic packaging with a pump which is very convenient. Two main ingredients are galactomyces ferment filtrate (80%) and Bifida Ferment Lysate (10%). As I read galactomyces are types of fungus (mould ones). Well, it may sound a bit weird but we are not talking about that "classic" mould at all. As we know, mould has also a lot of beneficial effects too. Especially galactomyces´ "magical" features are hydration, brightening, excess sebum control, acne reduction, elasticity improvement.

The essence is used to achieving and maintaining youthful looks and it helps to prevent skin damage. It contains a huge concentration of fermented substances and hyaluronic acid. The product provides luxurious care, nourishment, hydration and also anti-ageing effects. It´s suited for all skin types and since we are talking about the essence, its consistency is a very watery one. There is no added scent and it´s transparent.

Moja skúsenosť
Keďže ide o anti-aging produkt, používam ho naozaj iba striedmo a ak už sa tak stane, tak určite večer, aby sa obsiahnuté zložky mohli pokojne počas spánku vpiť do pleti. Treba však myslieť aj na to, že čím skôr s produktmi proti vráskam a starnutiu vôbec začnete, tým lepšie. Je lepšie týmto neduhom pleti predísť, ako ich potom drahými spôsobmi odstraňovať. Kórejčanky, a ázijské ženy vôbec, si tento fakt veľmi dobre uvedomujú. Nezabúdajte však na staré zlaté menej je niekedy viac. S ničím zasa netreba preháňať a pleť zbytočne zaťažovať. Momentálne túto esenciu beriem ako špeciálnu starostlivosť. Predísť vráskam je síce pekná vec, avšak v dvadsiatom roku života by ste mali začať naozaj zľahka, myslím si.

Čo sa týka druhotných účinkov hydratuje naozaj skvelo! Po čistení pleti je priam lahodným pocitom si ju naniesť. Pocit sucha okamžite zmizne a pocit dostatočnej hydratácie trvá niekoľko hodín. Vpíja sa do niekoľkých sekúnd. Pleť je po častejšom používaní rozjasnená, na čom si osobne zakladám a vyzerá mladistvo a sviežo. To môžem dokonca povedať i napriek tomu, že som ešte mladunká. Všimlo si to dokonca aj moje okolie.

Ďalšou vlastnosťou, s ktorou som veľmi spokojná je fakt, že póry sú zmenšené a jemné jazvičky po akné sú zacelené. Celkovo sa mi v poslednom čase zlepšila aj pleť *klop* *klop*, čo bude možno aj práve vďaka tomu, že používam primárne už iba kórejskú kozmetiku. Koniec koncov, s esenciou som spokojná a áno - aj tento produkt si plánujem dokúpiť. Mám však čas niekoľko mesiacov, pretože balenie 100 ml je naozaj bohaté a na jednu aplikáciu vám vystačí jeden či dva streky :)

My experience
Since it´s an anti-ageing product, I use it very rarely - two or three times per week and only in the evening. While sleeping, all ingredients can be soaked into the skin in peace. You should think about taking care of your skin and future wrinkles as soon as possible. It´s still better to prevent than pay a lot of money for reducing and removing them. Korean women and Asian women, in general, are very well aware of this fact. But don´t forget that less is more sometimes. You shouldn´t overdo anything. The skin shouldn´t be loaded very much. I take this essence as a special treatment. Preventing wrinkles is a good thing, but you should start lightly.

If we are talking about its secondary effects, moisturising effect is just amazing! After cleansing your skin it´s a really delicate feeling to spread it all over your face. Dryness disappears immediately and the moisturising effect will last for a few hours. It soaks into the skin very fast, after a few seconds. After a long-term usage, the skin is brightened and looks younger and fresher. Even if I´m still young, I can notice it and my surroundings noticed it too.

Another thing which I am really satisfied with is the fact, that my pores are smaller and fine scars after acne are a bit healed. My skin became also cleaner and better in general recently - *knock* *knock*. Maybe it´s also because I´ve been using only Korean cosmetics for a long time now. In the end, I´m really satisfied with this essence - I will buy it again a few months later because the 100 ml packaging is a really big one.

Zloženie esencie/Essence´s ingredients: Galactomyces Ferment Filtrate, Bifida Ferment Lysate, Water, Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Adenosine, Sodium Hyaluronate, rh-Oligo Peptide-1, Ceramide NP, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Betain, Panthenol, Alantoin, Althaea Rosea Root Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Arginine, Xanthan Gum (cosDNA)


Benton Fermantation Essence Review


Benton Fermentation Eye Cream Review

Popis a moje skúsenosti
Benton Fermentation Eye Cream je ponúkaný v 30 gramovom balení jednoduchého čierneho vzhľadu. Je takým mojím highlightom medzi produktmi, ktoré v rámci starostlivosti o pleť používam. Rovnako ako aj esencia, aj tento produkt je určený na dosiahnutie a udržanie mladistvého vzhľadu pokožky okolo očí. Má veľmi hustú krémovú konzistenciu, vďaka čomu sa neskutočne dobre rozotiera a zároveň poskytuje očnému okoliu aj jemnú masáž. Pri nanášaní akéhokoľvek očného krému buďte opatrné - pokožka okolo očí je veľmi jemná a tenká. Určite ju nechcete nijako poškodiť či spôsobiť stratu jej elasticity. Obsahuje fermentovaný extrakt galactomyces, fermentovaný lyzát bifida, EGF a ceramidy.

Description and my experience
Benton Fermentation Eye Cream is provided in a 30 g packaging of simple black plastic design. It´s my highlight of all the products I´ve been currently using. Same as the essence, this product is dedicated to achieving and retaining the youth looks around the eyes. It has a very thick creamy consistency thanks to which it´s spread very easily and smoothly. You can massage a skin around your eyes a bit too. While spreading on any eye cream be careful - the skin around the eyes is very delicate and thin. You don´t wanna damage it or cause an elasticity loss. It contains a galactomyces ferment extract, Bifida Ferment Lysate, EGF and ceramides.

Vďaka svojej hutnej konzistencii pokožku očného okolia vynikajúco chráni a poskytuje jej potrebnú hydratáciu. Koniec koncov, hydratácia je základom takmer pri všetkom - minimálne čo sa pokožky tela týka. Očné okolie je taktiež zjemnené, vláčne, rozjasnené. Vedeli ste napríklad, že očný krém môžete použiť aj v rámci iných línií? Napríklad pri jemných vráskach po stranách úst. Produkt je i napriek svojej hustej konzistencii dobre rozotierateľný, čo je praktické aj ekonomické. Do pokožky sa vpíja do niekoľkých minút.

V minulosti som už vyskúšala niekoľko očných krémov, no tento je z nich rozhodne najlepší. A nehovorím to iba ja, ale aj ďalšie slečny, ktorých recenzie si môžete na internete prečítať aj vy. Som rada, že som si ho nakoniec zvolila a myslím, že v najbližších mesiacoch sa po žiadnom inom ani nepozriem :)

Thanks to its thick consistency, the skin around the eyes is very well protected and moisturized. In the end, hydration and moisturizing is the base of everything - at least for the skin. Skin is softened, supple and brightened. By the way, did you know, that you can use an eye cream for the fine lines around the mouth too? Except for its consistency, it´s spreadable very well what is practical and economical too. It soaks into the skin in a few minutes. The skin around the eyes is also brightened and firmed a lot!

In the past, I tried various eye creams, but this one is definitely the best among them all. And it´s not only me - it has a lot of positive reviews on the Internet too. I´m really glad I chose this one in the end and I think that I will stick to this one for a few months from now on :)

Benton Fermentation Eye Cream Review

Benton Fermentation Eye Cream Review

Zloženie/Eye cream´s ingredients Galactomyces Ferment Filtrate, Bifida Ferment Lysate, Butylene Glycol, Caprylic /Capric Triglyceride, Glycerin, Cetostearyl Alcohol, Cetyl Ethylhexanoate, Water, Macadamia Temifolia Seed Oil, Setearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Pentylene Glycol, rh-Oligopeptide-1, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Adenosine, Allantoin, Althaea Rosea Root Extract, Betaine, Panthenol, Beta-Glucan, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Sorbitan Stearate (cosDNA)

Benton Fermentation Eye Cream Review

Benton Fermentation Eye Cream Review

Kórejská kozmetika

E-shop bol dokonca natoľko pozorný a milý, že mi poslali aj niečo malé naviac. A keď hovorím niečo malé, mám na mysli samozrejme tieto slová v úvodzovkách, pretože toho bolo pomerne dosť. Obdržala som dve plátenkové masky - All Natural Organic Mask Sheet Blueberry a Benton Snail Bee High Content Mask Sheet. Nespočetné množstvo maličkých vzoriek, z ktorých jedno balenie poslúži aj na dva či tri razy.

Nachádzali sa tam očné krémy so slimáčim sekrétom, aloe BHA toner, zjemňujúci gél aloe vera (z ktorého mám aj plné balenie a určite naň napíšem aj recenziu) a taktiež vzorka čistiacej peny (aj z tejto mám v zbierke plné balenie). A nesmiem zabudnúť ani na mini vzorku All Natural Blooming Lifting toneru, ktorý som ale zabudla nafotiť. Za všetky produkty veľmi pekne ďakujem a teším sa, kedy ich vyskúšam. Nerada totiž testujem novú kozmetiku naraz. Pre ďalšie informácie či produkty neváhajte navštíviť aj instagramový účet e-shopu.

E-shop was so thoughtful and nice that they sent me also two sheet masks - All Natural Organic Mask Sheet Blueberry and Benton Snail Bee High Content Mask Sheet - together with a lot of small samples of snail eye creams, aloe BHA toner, soothing aloe vera gel and also of a cleansing foam. There was a mini sample of a All Natural Blooming Lifting toner too but I forgot to take a photo of it. I´m looking forward to trying them. For the additional information and other products, you can also visit e-shop´s instagram account.

Poznáte značku Benton? Máte s ňou už nejaké skúsenosti? :)
Have you heard about Benton already? Do you have some experiences with it? :)

Benton Snail Bee High Content Mask Sheet

Benton Snail Bee High Content Mask Sheet

All Natural Organic Mask Sheet Blueberry

Comments

 1. Love a good sheet mask!!

  xo Annie

  New England Romance

  ReplyDelete
 2. Amazing review! Looks like some great products!
  www.recklessdiary.ru

  ReplyDelete
 3. Sandra Kozłowska17:07

  looks good:)
  Sandicious

  ReplyDelete
 4. Aleksandra Ostojić23:21

  Love this post!

  Follow back?
  https://alexanic.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Thank you very much!
  I´m following u too :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts