Beauty Tips | Multipurpose products

HOLIKA HOLIKA Naked Face rozjasňujúci púder

Pekný piatok želám ~ Ideí na články mám veľmi veľa, ale času na ich realizáciu až tak nie. Preto som sa rozhodla prísť s témou, ktorá mi je naozaj blízka a o ktorej sa mi bude písať jedna radosť. Respektíve jej napísanie by mi nezabralo tak veľa času. Dnes by som sa s vami rada podelila o pár tipov, ako inak využiť kozmetické produkty, ktoré sú poväčšine súčasťou našej každodennej mejkapovej rutiny. Väčšinu týchto produktov tiež nájdete dostupnú na e-shope NotinoPríjemné čítanie ~

HOLIKA HOLIKA Naked Face rozjasňujúci púder
Rozjasňujúci púder Naked Face od Holika Holika / Illuminating Powder Naked Face by Holika Holika

Púder ako podkladová báza ~ Okrem svojho primárneho účelu dokáže poslúžiť aj ako podkladová báza pod očné tiene, linky či ceruzky na oči. Ak používam bíbí krém, nanášam si ho pre zjednotenie celej tváre aj na očné viečka. Mnohokrát sa však stane, že sa zleje do záhybov oka, poprípade sa na hornú časť viečka otlačí ceruzka/linka na oči. V takomto prípade stačí, ak si viečko jemne prepudrujete a primárny produkt zafixujete. Potom už môžete slobodne kreovať ďalší očný mejkap.

Púder ako fixátor ~ Otláča sa vám linka/ceruzka na oči na hornú časť viečka? Zafixujte ju transparentným púdrom! Recenziu na rozjasňujúci púder od HH si môžete prečítať aj na tomto blogu.

MAKEUP REVOLUTION Color lícenka
Lícenka Color od Makeup Revolution // Makeup Revolution Colour Blush

Lícenka ako očný tieň ~ Tento trik som už párkrát použila aj pre blogerské účely. Pokiaľ vlastníte kvalitnú lícenku so sýtou pigmentáciou, nič vám nebráni v tom, aby ste ju použili ako očný tieň. Lícenky majú poväčšine práve také odtiene, ktoré mi napríklad v paletkách očných tieňov častokrát chýbajú.

RIMMEL The Only 1 dlhotrvajúci rúž s hydratačným účinkom
Rimmel The Only 1 dlhotrvajúci rúž s hydratačným účinkom // Rimmel The Only 1 moisturizing lipstick

Rúž ako líčka ~ A čo použiť na líčka v prípade, ak zrovna nemám po ruke lícenku? No predsa krémový rúž na pery! Odporúčam nanášať vo veľmi malom množstve a naozaj iba tie krémové - jednak aby sa dali vrstviť, jednak aby ste to so sýtosťou neprehnali a jednak preto, aby sa dali naozaj ľahko rozmazať.

MAX FACTOR 2000 Calorie riasenka pre objem
Max Factor 2000 Calorie riasenka pre objem // Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume Mascara

Riasenka ako fixátor obočia ~ Predtým, než som prešla na browcary (Kórejčania majú také úžasné a príhodné názvy pre niektoré produkty), používala som na tento účel normálnu riasenku. Moje obočie je od prírody tmavé, takže ani pár jemných ťahov čiernou riasenkou nebolo badateľných. Ak som aj v týchto dňoch lenivá zobrať si browcaru, jednoducho obočie zafixujem práve už spomínanou riasenkou.

Dermacol Moon Touch krémový očný tieň
Dermacol Moon Touch krémový očný tieň // Dermacol Moon Touch Cream Eyeshadow

Trblietavý očný tieň ako rozjasňovač ~ Najradšej používam snehovo-biele, svetloružové či svetlofialové. Na takýto účel môže ale poslúžiť aj jemne strieborný či zlatý, avšak ja tieto farby veľmi nepreferujem. A ak už sme pri tom, môže to pokojne fungovať aj opačne - v mnohých prípadoch má rozjasňovač podobnú konzistenciu ako očný tieň.

THEBALM Meet Matte(e) Trimony paleta očných tieňov so zrkadielkom
theBalm Meet Matte(e) Trimony paleta očných tieňov so zrkadielkom // theBalm Meet Matt(e) Trimony Eyeshadow Palette

Očný tieň ako tieň na obočie ~ Ak už mám nejaký set na líčenie obočia doma, je to preto, že je kompaktný, t.j. aby som so sebou niekam mimo domu nemusela vláčiť veľké paletky. Očné tiene používam v líčení zriedkavo, prevažne vtedy, ak sa cítim kreatívne a chce sa mi niečo kreovať. Okrem týchto účelov ich ale veľmi nevyužívam, takže mám bohaté zásoby očných tieňov na obočie.

A čo vy? Máte nejaké tajné triky, ako využiť niektoré z vašich obľúbených produktov?