Beauty Tips | Multipurpose products

HOLIKA HOLIKA Naked Face rozjasňujúci púder

Pekný piatok želám ~ Ideí na články mám veľmi veľa, ale času na ich realizáciu až tak nie. Preto som sa rozhodla prísť s témou, ktorá mi je naozaj blízka a o ktorej sa mi bude písať jedna radosť. Respektíve jej napísanie by mi nezabralo tak veľa času. Dnes by som sa s vami rada podelila o pár tipov, ako inak využiť kozmetické produkty, ktoré sú poväčšine súčasťou našej každodennej mejkapovej rutiny. Väčšinu týchto produktov tiež nájdete dostupnú na e-shope Notino.skPríjemné čítanie ~

Hello my lovely little licornes ~ I have so many ideas to write the articles about but I don´t have so much time I wish I had. That´s why I decided to make a new article about something what is really close to me and also something what won´t take me so much time to write it. Today I would like to share with you guys a few tips how to use the makeup products which primal function is something else. Most of the products which I will mention from now on are available on Notino. Enjoy reading ~

HOLIKA HOLIKA Naked Face rozjasňujúci púder
Rozjasňujúci púder Naked Face od Holika Holika / Illuminating Powder Naked Face by Holika Holika

Púder ako podkladová báza ~ Okrem svojho primárneho účelu dokáže poslúžiť aj ako podkladová báza pod očné tiene, linky či ceruzky na oči. Ak používam bíbí krém, nanášam si ho pre zjednotenie celej tváre aj na očné viečka. Mnohokrát sa však stane, že sa zleje do záhybov oka, poprípade sa na hornú časť viečka otlačí ceruzka/linka na oči. V takomto prípade stačí, ak si viečko jemne prepudrujete a primárny produkt zafixujete. Potom už môžete slobodne kreovať ďalší očný mejkap.

Púder ako fixátor ~ Otláča sa vám linka/ceruzka na oči na hornú časť viečka? Zafixujte ju transparentným púdrom! Recenziu na rozjasňujúci púder od HH si môžete prečítať aj na tomto blogu :)

The powder as a base ~ Except its primal purpose you can also use it as an eyeshadow, eye pencil or eyeliner base. When I use a BB cream I usually spread it all over my face, on my eyelids too to unite a skin tone. But BB cream tends to stay in a crease. Also, eyeliners and pencils may stamp themselves on an upper part of your lid. In this case, spreading a bit of the powder on the eyelid is everything you need to do.

The powder as a fixator ~ Is your eyeliner or pencil stamping itself on the upper part of your lid? Spread the powder all over the line to fix it! You can also read a review on an illuminating powder by HH on this blog :)

MAKEUP REVOLUTION Color lícenka
Lícenka Color od Makeup Revolution // Makeup Revolution Colour Blush

Lícenka ako očný tieň ~ Tento trik som už párkrát použila aj pre blogerské účely. Pokiaľ vlastníte kvalitnú lícenku so sýtou pigmentáciou, nič vám nebráni v tom, aby ste ju použili ako očný tieň. Lícenky majú poväčšine práve také odtiene, ktoré mi napríklad v paletkách očných tieňov častokrát chýbajú.

Blush as an eyeshadow ~ I already used this trick for a few blog articles and makeup inspiration. If you own a really good-quality blush, there is nothing that prevents you from using it as the eyeshadow too. Most of the time, blushes have such pretty vibrant colours which I often miss in the regular eyeshadow palettes. 

RIMMEL The Only 1 dlhotrvajúci rúž s hydratačným účinkom
Rimmel The Only 1 dlhotrvajúci rúž s hydratačným účinkom // Rimmel The Only 1 moisturizing lipstick

Rúž ako líčka ~ A čo použiť na líčka v prípade, ak zrovna nemám po ruke lícenku? No predsa krémový rúž na pery! Odporúčam nanášať vo veľmi malom množstve a naozaj iba tie krémové - jednak aby sa dali vrstviť, jednak aby ste to so sýtosťou neprehnali a jednak preto, aby sa dali naozaj ľahko rozmazať.

Lipstick as a blush ~ What to use on the cheeks in case you don´t have blush with yourself? Creamy lipstick is the answer! I recommend to spread it on in a very little amount and only the creamy ones - you can easily layer and blend them, right?

MAX FACTOR 2000 Calorie riasenka pre objem
Max Factor 2000 Calorie riasenka pre objem // Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume Mascara

Riasenka ako fixátor obočia ~ Predtým, než som prešla na browcary (Kórejčania majú také úžasné a príhodné názvy pre niektoré produkty), používala som na tento účel normálnu riasenku. Moje obočie je od prírody tmavé, takže ani pár jemných ťahov čiernou riasenkou nebolo badateľných. Ak som aj v týchto dňoch lenivá zobrať si browcaru, jednoducho obočie zafixujem práve už spomínanou riasenkou.

Mascara as an eyebrow fixator ~ Before I started using browcaras (Koreans have so many amazing names for the beauty products) I had been using for fixing my eyebrows the ordinary mascara. My eyebrows are naturally very dark so a few strokes of mascara hadn´t been even visible. Even now when I´m lazy to find a browcara, I simply fix my eyebrows with the ordinary black one.

Dermacol Moon Touch krémový očný tieň
Dermacol Moon Touch krémový očný tieň // Dermacol Moon Touch Cream Eyeshadow

Trblietavý očný tieň ako rozjasňovač ~ Najradšej používam snehovo-biele, svetloružové či svetlofialové. Na takýto účel môže ale poslúžiť aj jemne strieborný či zlatý, avšak ja tieto farby veľmi nepreferujem. A ak už sme pri tom, môže to pokojne fungovať aj opačne - v mnohých prípadoch má rozjasňovač podobnú konzistenciu ako očný tieň.

Shimmery eyeshadow as a highlighter ~ I just love using snow-white, light pale pink and light purple  (mauve) ones. These are my the most favourite colours! For this purpose, you can use a fine silver or a gold one too, but I don´t like these "colours" very much. When we are speaking about these products, it can be applied reversely - many highlighters have a powdery consistency like the eyeshadows.

THEBALM Meet Matte(e) Trimony paleta očných tieňov so zrkadielkom
theBalm Meet Matte(e) Trimony paleta očných tieňov so zrkadielkom // theBalm Meet Matt(e) Trimony Eyeshadow Palette

Očný tieň ako tieň na obočie ~ Ak už mám nejaký set na líčenie obočia doma, je to preto, že je kompaktný, t.j. aby som so sebou niekam mimo domu nemusela vláčiť veľké paletky. Očné tiene používam v líčení zriedkavo, prevažne vtedy, ak sa cítim kreatívne a chce sa mi niečo kreovať. Okrem týchto účelov ich ale veľmi nevyužívam, takže mám bohaté zásoby očných tieňov na obočie.

Eyeshadow as an eyebrow shadow ~  In case I own an eyebrow eyeshadow set it´s only because it´s very compact - it means it´s easy to carry around and I don´t have to pack a huge eyeshadow palette with me then. I don´t use the eyeshadows in my usual daily makeup very often. I use them when I feel somehow creative mostly. That´s why I have a huge collection of them to use for the eyebrows too.

A čo vy? Máte nejaké tajné triky, ako využiť niektoré z vašich obľúbených produktov? :)
What bout you? Do you have some personal tricks too? :)

1 comment:

  1. Oh very cute products
    The Holika Holika Highkighter
    xx

    www.sakuranko.com

    ReplyDelete

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)