October 20, 2017

b*day & pumpkin seed makeup

jesenné líčenie

Nádherný piatok vám želám ~ Dnes oslavujem 21. rok svojho života. Či sa cítim staro? Ani nie. Koniec koncov, je to deň, ako takmer každý iný :) Ráno som si privstala a začala sa pomaly chystať, pretože sme s M* boli dohodnuté zájsť na sushi, ktoré bolo mimochodom úžasné a dostali sme dokonca aj koláčik grátis ♥ Koshi Sushi je v Košiciach moje obľúbené.

Keďže je dnešok pre mňa významným dňom, plánovala som pridať špeciálny článok, ktorý by sa zameral viac na moju osobnosť. Pri rozmýšľaní som si však uvedomila, že v sekcii about me je grafická koláž, ktorá obsahuje všetky dôležité informácie pre tých, ktorí by ma radi spoznali. A keď som tak nad tým uvažovala, dnes sme riešili viac starostí ako radostí. Aj preto som sa rozhodla, že jednoducho zverejním článok s líčením, ktoré som skonštruovala v spolupráci s e-shopom Parfemy-Elnino.sk.

Hello my lovely little licornes ~ Today I´m celebrating the 21st year of my life. If I feel old? Well, I don´t think so. In the end, it´s the day like any other. I had woken up a bit earlier today because I was meeting M* later. We decided to go to have a lunch - our beloved sushi in Koshi Sushi in Košice. I just love their sushi - it´s so tasty and it´s even a bit bigger and cheaper than in other sushi restaurants!

Since today is a special day for me I had been thinking about some special article to publish. I had wanted to publish something more personal, but I realized that I already had published something like this in an about me section - but in a more graphic version. This collage contains every single important information about me so .. there´s nothing more to share I guess haha. In the end, I decided to publish a "pumpkin seed" makeup inspiration which I created in a collaboration with Parfemy-Elnino.sk.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Ešte tu vsuniem tortičku, ktorú mi dnes urobila mamička ♥
And this is a cake which mum made me ♥
blog de la licorne

jesenné líčenie

jesenné líčenie

Inšpirácia vznikla jednoducho a najmä preto, že sa začalo nové ročné obdobie, a to jeseň. Teda, začalo sa už pomerne dávno a nápad na takéto líčenie už bol dávno v mysli tiež, ale nemala som k dispozícii konkrétne tieto nové produkty, ktoré som naň použila :)

The reason why I created this makeup inspiration is mostly that a new season began, autumn. I had wanted to make an autumn makeup a while ago but I hadn´t had the right products. That´s why I needed to wait a bit :)

jesenné líčenie

jesenné líčenie

jesenné líčenie

 Makeup Revolution Makeup Geek recenzia

A čo produkty, ktoré som použila? Primárnym produktom je určite paletka očných tieňov I♥Makeup Makeup Geek od Makeup Revolution London. Z paletky som nadšená ♥ Obsahuje krásne sýte odtiene v rôznych farbách, ktoré sa ligocú sťa by prudký odraz slnka na vodnej hladine *básnické črevo*. Nájdete tam očné tiene výrazné aj menej výrazné, ktoré sú ideálne na rôzne príležitosti. Neobsahujú žiadnu parfumáciu a veľmi sa neprášia. Predná strana paletky je tiež holografická. Keď ju natočíte do strany, nápis "makeup geek" zmení výplň.

Očné tiene som fixovala iba korektorom, ktorý som použila ako podkladovú bázu spolu s bledým očným tieňom. V nezmenenom stave vydržali 11 hodín! Ich výdrž je ohromná! Podľa mňa by v nezmenenom stave vydržali oveľa dlhšie. Fotografiu po 11 hodinách nájdete na konci článku.

And what about products I used? The primal product I used is an I♥Makeup Makeup Geek eyeshadow palette by Makeup Revolution London. I´m very glad I got it. It contains very pigmented and vibrant shades in the various colour which are shimmering. Some of them are significant more, some of them less - ideal for the various opportunities and occasions. They aren´t scented and powdery very much. The front part of the palette is holographic - when you turn it a bit to the side, inscriptions will change.

I fixed them only with a concealer as a base together with a pale eyeshadow. They withstood for 11 hours! Their staying power is just awesome! I think they would hold on my eyelids for a longer time. If you want to see them after 11 hours scroll to the end of the article.

 Makeup Revolution Makeup Geek recenzia

 Makeup Revolution Makeup Geek recenzia

Swatches, swatches, swatches!

 Makeup Revolution Makeup Geek recenzia

 Makeup Revolution Makeup Geek recenzia

L´Oréal Paris Super Liner Blackbuster recenzia

Ako podklad som použila Missha Signature BB krém a už spomínaný Bourjois Radiance Reveal korektor. Na obočie som použila tiene na obočie od Essence a duo ceruzku a púdrový tieň na obočie Maybelline Brow Satin. Na jeho fixáciu som použila browcaru od Essence. Keď už sme pri očiach, okrem už vyššie spomínaných očných tieňov som použila L´Oréal Paris Super Liner Blackbuster očnú linku v pere, do ktorej som sa okamžite zamilovala ♥ Bola mi dokonca poslaná grátis, za čo V* veľmi pekne ďakujem a zároveň si to veľmi vážim, keďže nemusela posielať vôbec nič ♥

Jej farba je niečo medzi sivou a čiernou, každopádne má pomerne silnú pigmentáciu. Jej hrot mi absolútne sadol, i napriek tomu, že je hrubší a tvrdší - dá sa s ním ale skvelo pracovať a vytvoriť tak presné línie! Počas dňa nebledne, zaschýna takmer okamžite a nelúpe sa dole. Má klasickú fixovú arómu a je dostupná v pomerne veľkom balení - 5g. Čítala som na ňu rôzne recenzie - pozitívne aj menej pozitívne, avšak ja si ju plánujem dokúpiť znova ♥ Aplikácia s ňou mi ráno šetrí čas :)

As a base, I used Missha Signature BB cream together with a Bourjois Radiance Reveal concealer. On the eyebrows, I used eyebrow set by Essence, duo pencil and a powder shade Maybelline Brow Satin and for their fixing, I used a browcara, again by Essence. Except for the eyeshadow palette I also used a pen eyeliner L´Oréal Paris Super Liner Blackbuster which I fell in love with immediately. It was sent to me for free by V* as a gift ♥ You are so sweet. I would like to thank you very much - you didn´t have to send me anything ♥

Eyeliner´s colour is something between grey and black, but its pigmentation is very good. Its tip suits me too - even if it´s thicker and harder you can make pretty decent precise lines. While applying it dries almost immediately. It doesn´t fade during the day and it smell is a classic marker´s one. Pen eyeliner is available in a big packaging - 5g. I read different reviews on it - positive but also negative ones, but I have to say that I just love it ♥ I plan to re-buy it again. It also saves me time in the morning :)

L´Oréal Paris Super Liner Blackbuster recenzia

L´Oréal Paris Volume Million Lashes Feline recenzia

Dostávame sa k ďalšiemu produktu, ktorým je riasenka L´Oréal Paris Volume Million Lashes Feline. Do linky na oči som sa zamilovala, ale do tejto špirály taktiež. Prisahám, že si nespomínam , kedy naposledy som používala takúto kvalitnú riasenku! Má čiernu farbu, obsahuje zakrivenú plastovú kefku, dokonale rozčeše mihalnice a pekne ich aj natočí. A čo je ešte lepšie, obsahuje krásne sladkú vôňu, mňam ♥ Je jednou z tých drahších, avšak jej objem je na druhej strane 9,2 ml. Obsahuje arganový a harmančekový olej. Po linke na oči ďalší favorit mesiaca :)

Another product which I used for the eye makeup was a L´Oréal Paris Volume Million Lashes Feline mascara which became my second favourite product this autumn after the pen eyeliner I mentioned above. It has a black colour and curved plastic brush which brush your lashes very well. Your lashes will be curled a bit too. It has a lovely sweet scent which I love ♥ Its composition also contains an argan and chamomile oil.

L´Oréal Paris Volume Million Lashes Feline recenzia

Bourjois Rouge Edition Velvet matný dlhotrvajúci rúž recenzia

Posledným produktom, ktorý som v tomto líčení použila, je produkt, ktorý som zabudla nafotiť. Chápete? Dnes vážne nie je môj deň (._. ) Nevadí. Tým produktom je matný dlhotrvajúci rúž Bourjois Rouge Edition Velvet v odtieni 08 Grand Cru, pod ktorým sa ukrýva sýta červeno-bordová farba, ktorá je ako stvorená na jeseň. Tento matný rúž je mojím tretím favoritom tejto jesene. Aj jediná aplikácia stačí, aby dokonale zafarbila obe pery. Rúž sa nerozmazáva, nebledne, nezaschýna, nevysúša pery. V akom stave ho na pery nanesiete, v takom stave ho ešte po niekoľkých hodinách nájdete. Úspešne prežije aj niekoľkohodinový univerzitný deň. Je to vôbec prvý matný tekutý rúž, ktorý si ma získal.

The last product I used in this makeup is the one I actually forgot to take a picture of (._. ) Well, nevermind - at least I took photos of its colour on my lips. The product I´m talking about is a Bourjois Rouge Edition Velvet matte long-lasting lipstick in a shade 08 Grand Cru. It has a very elegant red-burgundy colour which is like made for autumn. This matte lipstick is currently my third ultimate favourite product. It doesn´t fade, doesn´t smudge, doesn´t dry your lips. On your lips, it will stay a few hours without any damage. It will also survive a looong day spent at university. It´s the very first matte lipstick which I like!

Bourjois Rouge Edition Velvet matný dlhotrvajúci rúž recenzia

Bourjois Rouge Edition Velvet matný dlhotrvajúci rúž recenzia

A ako to teda vyzeralo po 11 hodinách? Takto!
How did it look like after 11 hours? Like this!

jesenné líčenie

jesenné líčenie

jesenné líčenie

jesenné líčenie

16 comments:

 1. Joanna Sobocińska17:20

  I really love your make up! It's perfect! I wish I not so talented as you! :)
  zszafypannyjoanny.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Thank you very much honey! ♥

  ReplyDelete
 3. happy bday dear ^^ u look so amazing, love your make up

  torichux3.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Pavla Kopuletá08:58

  Opožděně všechno nejlepší k narozeninám a doufám, že jsi měla krásnou oslavu :-) pěkné líčení, sluší ti, takové typické podzimní :-)
  All my cosmetics

  ReplyDelete
 5. Ďakujem veľmi pekne, si zlatá ♥ :)

  ReplyDelete
 6. I'm obsessed with the eye look! Very pretty :) Anyway, happy belated birthday :D

  ReplyDelete
 7. Mariana Liberdade05:25

  you look great :)

  kiss

  http://mimiinthemirror.com/

  ReplyDelete
 8. Veronika Jancova10:36

  Dodatočne sa pridávam ku gratulantom a želám všetko najlepšie k narodeninám, Gabi. Veľa takýchto tvorivých nápadov a hlavne nech sa ti vo všetkom darí. :-) Inak... to líčenie ti fakt ide. Aj rúž super. Radosť pozerať.

  ReplyDelete
 9. Ďakujem veľmi pekne :)) Si veľmi milá ♥

  ReplyDelete
 10. I love this makeup a lot! gorgeous <3

  Take care,
  Rizuna from A Well-dressed Nerd

  ReplyDelete
 11. The eye shadows look fantastic with your eyes color! :)
  xo


  http://www.terradaflor.com/

  ReplyDelete
 12. Hello, thank you very much!
  I would like to, but I can´t find your blog :(

  ReplyDelete
 13. Oh very amazing makeup
  xx

  ReplyDelete

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996