Tekuté zlato menom šípkový olej

Saloos Bio šípkový olej recenzia

Peknú sobotu želám všetkým ~ Dnes by som vám rada predstavila šípkový olej alebo tekuté zlato pre pleť, ako ho zvyknem nazývať v okruhu svojich známych a rodiny. Olej, ktorý dokáže priam zázraky, a to už po prvom týždni používania. Vzhľadom na to, že moja pleť je mastná, problematická a extrémne citlivá, vždy som sa používaniu olejov na tvár stránila. Myslela som si, že dokážu viac škody, než osohu. Myslela som si to o všetkých. Čítala som na ne ale toľko chvál, že som sa k ich používaniu napokon odhodlala.

Začala som s toľko ospevovaným kokosovým olejom, ale po čase používania som ho zo svojej rutiny vylúčila. Po prvých dňoch nastalo mierne zlepšenie pleti, avšak potom sa póry začali upchávať a pomaly sa to zhoršovalo. V tomto článku ale budem rozoberať bio šípkový olej od značky Saloos, ktorý je jedným z hlavných produktov mojej súčasnej rutiny v rámci starostlivosti o pleť. Slúži mi nielen ako hydratačný krém, ale aj ako sérum.

Hello my lovely little licornes ~ Today I would like to share with you a review on a rosehip oil. I tend to call it a liquid gold for skin when I´m among my friends and family. ,,Why?" you ask? It´s simple - because it´s a pure miracle and you can see skin improving even after only one-week usage. My skin is oily, acne-prone and extremely sensitive, as you may already know. That´s why I hadn´t wanted to try using any oil on my skin. But because I had read so many good reviews on them, I had decided to try them. The very first oil I had been using was a coconut one, which is really popular. In the beginning, I noticed a little improvement, but when I had been using it for a longer time, my pores had been clogged more and my skin had been getting worse. I had stopped using it immediately. But in today´s article, I would like to share with you my experience with the bio rosehip oil by Saloos. I don´t use it only as a day cream but also as a serum. Currently, it´s one of the most important skin care products in my skincare routine.

Popis
Šípkový olej má sýtu oranžovú farbu a jemnú vôňu šípok, ktorá je veľmi delikátna a prírodná, naozaj sa mi páči. Jeho konzistencia je stredne olejovitá. Ako som už písala, ide o suchší olej, ktorý je trošku riedkejší. Aplikuje sa pomocou pipety, vďaka čomu je balenie hygienickejšie a praktickejšie. 20 ml balenie používam už viac než mesiac, každodenne a stále tam ešte niečo je. Z e-shopu Notino.sk som si už doobjednala ďalšie dva balenia.

Účinky
Zamysleli ste sa niekedy, aké účinky môže mať šípkový olej pre vašu pleť? Spočiatku som ani ja netušila, koľko benefitov tento malý zázrak v sebe ukrýva. Okrem toho, že obsahuje množstvo nenasýtených mastných kyselín, je tiež bohatý na vitamíny A, E a C. Má všestranné využitie - môžete ho používať na pleť, pery, vlasy, telo či nechty. Účinne bojuje proti starnutiu pleti, pomáha s hojením rán a taktiež dokáže zaceliť maličké jazvyčky po akné. Zosvetľuje pokožku, vďaka čomu pomáha aj v boji proti pigmentovým škvrnám. Vďaka svojej suchšej konzistencii sa do pleti vpíja o čosi rýchlejšie ako iné oleje a taktiež pomáha zjednotiť tón pleti. Zbavuje pleť toxínov a to ani zďaleka nie som na konci.

Description
Rosehip oil has a very vibrant orange colour and fine rosehip scent which is very delicate and natural - I really like it. Its consistency isn´t that much oily - it´s a bit watery too. As I mentioned above, it´s a bit drier than the other oils. There´s a pipette which is used for applying the product. You can apply it on your palms or directly on your skin. It´s more hygienical this way. 20 ml packaging I´ve been using for a month and something and there is still a bit of it. I already ordered two more packagings from an e-shop Notino.


Effects
Have you ever thought about rosehip´s effects? Neither I have and that´s why I was very surprised when I found so many advantages of it. Rosehip oil contains a lot of unsaturated fatty acids and it´s also rich in vitamins such as A, E and C. There are so many ways how to use this oil - you can apply it on your skin, lips, hair, body or fingernails. It´s very effective in fighting against wrinkles, it helps to heal the wounds fastly and it is also capable of healing the little wounds and scars after having an acne. Thanks to its usage your skin will become brightened, pigment spots will almost vanish. Because of its consistency, it´s soaked into the skin a bit faster than the other ones and it helps to unite a skin tone.

Moje skúsenosti
Šípkový olej používam už viac ako mesiac. Keďže som ho začala používať počas prázdnin, využívala som ho ako denný krém a aplikovala som ho po rannom vyčistení pleti micelárnou vodou. Hlavne ak som sa nikam ráno nechystala. Niekedy si ho nanášam aj počas dňa, ak mám pocit, že moja pleť potrebuje dodatočnú hydratáciu. Výborne sa hodí aj na nočné používanie - v tomto prípade vám poslúži ako sérum. Olej neupcháva póry, pleť zanecháva hydratovanú, hebkú a po čase aj jemne vypnutú. Odtieň pleti trošku zjednocuje, ale pozor na množstvo, ktoré si na pleť nanesiete. Má naozaj sýtu oranžovú farbu. Ak ho ale do pleti chvíľu jemne masírujete, dodá jej zdravý tón a oranžový nádych sa vytratí. Zacelenie jazvičiek po akné som vnímala len minimálne. Osobne mi nevadí, že je to olej, i napriek tomu, že niekomu inému s mastnou pleťou by to prekážať mohlo.

Písala som síce, že sa vpíja o čosi rýchlejšie, ako iné oleje, avšak treba mať na pamäti, že koniec koncov aj toto je len olej. Preto by som bola s jeho používaním pod mejkap opatrná. Môže sa stať, že ak ste si ho naniesli na pleť vo väčšom množstve a nepočkali ste dostatočne dlho, aby sa olej vpil do pokožky, mejkap nemusí na vašu pleť dostatočne priľnúť. V tom prípade si skúste na tvár priložiť čistú vreckovku alebo obrúsok, nech sa prebytočný olej vsiakne. Potom už len množstvo, ktoré na pleti ostane, jemne vmasírujte dostratena a nanášanie mejkapu už by nemalo byť problém :)

My experience
I have been using the rosehip oil for about month and something. I started to use during the holidays, especially when I didn´t have to go somewhere in the morning. That´s why I was using it mostly as a day cream, in the morning. I applied it directly to my face after cleansing it with a micellar water. From time to time I tend to re-apply it during the day when I feel my skin got a bit drier and it needs additional moisturizing. It´s also suitable for a night usage - as a serum. Oil doesn´t clog the pores, it leaves the skin very moisturized, smooth and after using it for a long time your skin will also be a bit firmer. Skin tone is a bit united too but be careful about how much of rosehip oil you are going to apply. It really has the orange colour. When you massage it to the skin for a better soaking, orange colour will fade away and the skin tone will be united. I didn´t notice healing the wounds after having the acne very much - oil had a minimal effect on it. I don´t mind using it at all even if it´s the oil after all, but some people with an oily skin might be discouraged.

I mentioned that it soaks into the skin faster than the other oils but don´t forget, that it´s still the oil in the end. I would be very cautious when using it underneath a makeup. In case you accidentally applied it in a larger amount and it hasn´t soaked into the skin properly yet, try to wipe the excess amount gently with a tissue. After that massage, the face a bit again and help soaking the oil faster. After that, doing your makeup shouldn´t be a problem :)

Používate oleje na tvár? Máte skúsenosti so šípkovým olejom? :)
Have you ever tried using an oil on your skin? Have you tried the rosehip oil yet? :)

No comments:

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)