September 03, 2017

Salvation Velvet & ColorBurst Lacquer Balm

Makeup Revolution Salvation Velvet recenzia

Peknú nedeľu želám ~ Keď sa na blogu objavila recenzia na multifunkčnú paletku AutoBalm Hawaii od značky theBalm, zabudla som sa v článku zmieniť o tom, že spolu s touto paletkou mi prišli ešte dva produkty, a to rúže na pery. Jedným z nich bol matný tekutý rúž od Makeup Revolution London Salvation Velvet, druhým z nich bol rúž v ceruzke od značky Revlon ColorBurst Lacquer Balm. Oba tieto produkty nájdete na e-shope Parfemy-Elnino.sk. E-shopu ďakujem nielen za zaslanie týchto produktov, ale aj za to, že rúž v ceruzke od Revlon-u mi do balíčka pribalili grátis ♥ Ako dopadli tieto rúže počas testovania? Ktorý z nich sa mi pozdáva viac?

Hello my lovely licornes ~ When I posted a review on a AutoBalm Hawaii Face Palette by theBalm, I forgot to mention that this product wasn´t the only one in the package I received from Parfemy-Elnino.sk. There were another two products - lipsticks. One of them was a matte liquid lipstick Salvation Velvet by Makeup Revolution London and the other one was a crayon lipstick ColorBurst Lacquer Balm by Revlon. I would like to thank the e-shop for sending me these products for review, but also especially for the lipstick by Revlon because it was sent to me gratis. I wasn´t even expecting this, so thank you very very much ♥ So which one from these is better?

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

Revlon ColorBurst Lacquer Balm recenzia

Makeup Revolution Salvation Velvet recenzia

Keď už som si danú otázku položila, rovno si na ňu aj odpoviem. Z týchto dvoch produktov sa mi osvedčil a zaujal ma rozhodne rúž v ceruzke Revlon ColorBurst Lacquer Balm. Z tekutého matného rúžu Makeup Revolution London Salvation Velvet som viac než len sklamaná. Produkt je obsiahnutý v plastovej nádobke a nanáša sa klasickým mäkkým aplikátorom. Odtieň Keep Crying For You v sebe ukrýva krásne sýtu a výraznú ružovú farbu, ktorá akoby pripomínala jemný neónový nádych. Farba sa mi naozaj páči. Textúra už ale nie.

Ako to už pri tekutých rúžoch býva, väčšina z nich zanecháva suchý finish, vďaka čomu máte pocit extrémne suchých pier. Skúšala som to zjemniť aj použitím balzamu na pery, avšak efekt bol rovnaký - nepríjemne suché pery. Čo sa týka nanášania a vrstvenia - tiež nie som spokojná. Najlepšie je, ak sa pokúsite pery zafarbiť na prvýkrát, jednou jedinou aplikáciou. Aj jediná vrstva stačí, aby ste ako-tak zakryli pôvodný odtieň pier. Ak však produkt vrstvíte, po zaschnutí (mám odskúšaných prvých 15 minút) sa rúž začne mrviť. Takýto scenár sa mi zopakoval zakaždým, keď som produkt použila.

Voči nápojom a jedlu je o niečo odolnejší ako iné, napríklad krémové rúže, ale za ten nepríjemný pocit to - aspoň pre mňa - nestojí. Po krátkom čase sa začal z pier pomaly lúpať vďaka čomu sa na nich objavili prázdne miesta. A to dodržiavam aj exfoliáciu pier a primerane ich hydratujem. Rúž má jemnú parfumáciu, avšak absolútne netuším, k čomu by som ju priradila. A čo vy? Máte skúsenosť s nejakým tekutým rúžom z tejto kolekcie?

Since I gave myself a question, I´m going to answer it immediately. From these two products, I´m really satisfied with the second one - with the crayon lipstick by Revlon. Matte liquid lipstick Salvation Velvet by Makeup Revolution London disappointed me very much. The product is contained in a plastic packaging with a classic soft applicator. Keep Crying For You hides in itself a very pretty and vibrant pink colour which has slightly a neon tone. I really like this colour, but I can´t say that about its texture.

Most of the liquid lipsticks tend to leave a dry finish after application. In the end, your lips feel extremely like and I just hate this feeling. I tried to prevent drought by applying a lip balm underneath but in the end, it was the same - dry lips. When it comes to layering - I´m not satisfied at all too. The best way how to apply this lipstick is the only one application - the first one. Even a single layer of it is enough to paint your lips with a lovely colour. But when you try layering it, after drying (especially after the first 15 minutes) the lipstick starts to crumble down. This scenario was repeating itself during every single application.

Towards drinks and food, it´s a bit more resistant than other lipsticks, e.g. creamy ones, but for me, it´s not worth much, especially when there is still the feeling of dry lips. After a short amount of time, it started to peel down slowly thanks to what there appeared a few clear spots on the lips. Even with a proper lip exfoliation and moisturizing! Lipstick has a fine scent, but I really can´t come up with anything what it actually resembles. What about you? Have you ever tried any of these lipsticks before?

Zloženie/Ingredients: Cyclopentasiloxane, PPG-17 / IPDI / DMPA Copolymer, Polybutene, Trimethylsiloxysilicate, Polyethylene, Paraffin, Ozokerite, Isododecane, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Cetearyl Alcohol, Silica, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Titanium Dioxide (CI 77891), Red 6 (CI 15850).

* áno áno, keď sa pousmejem, moja horná pera nevysvetliteľne naberie opačný smer *
* yeah yeah I know - when I smile my upper lip takes the opposite direction inexplicably *
Makeup Revolution Salvation Velvet recenzia

Makeup Revolution Salvation Velvet recenzia

Makeup Revolution Salvation Velvet recenzia

Revlon ColorBurst Lacquer Balm recenzia

Revlon ColorBurst Lacquer Balm recenzia

Aby ale táto recenzia neobsahovala iba negatívny postoj, presuňme sa k Revlon ColorBurst Lacquer Balm. E-shop Parfémy-Elnino sa zvoleným odtieňom 115 Whimsical úplne trafil do toho, čo by som si objednala ja! Rúže v ceruzke zažili svoj boom už pred niekoľkými rokmi a musím povedať, že patria k mojim obľúbeným. Prevedenie ceruzky sa mi proste páči. Aj tento rúž je obsiahnutý v plastovom vysúvateľnom balení, avšak tento už má tuhú krémovú konzistenciu

Odtieň má peknú ružovo-fialovú farbu, ktorá si ma okamžite získala, a má v sebe zakomponované aj maličké trblietky ♥. Čo sa týka vône, tá je chladná mentolová. Taká, ktorá mi pripomína vôňu Orbit žuvačiek. To ale nie je všetko - pri aplikácii pocítite aj mierne chladivý pocit. Tento rúž je skrátka ideálny do tropického letného počasia a ja som sa ho v horúcich dňoch nemohla nabažiť! Už pri prvej aplikácii vaše pery jemne zafarbí a dodá im lesk. Vrstvenie nie je žiaden problém - odtieň sa stane tmavším, sýtejším a lesk sa o čosi znásobí.

Ak sa chystáte odpiť z kávy či nápoja, je to v poriadku - rúž ostane na svojom mieste (pomerne všetok). Pri konzumovaní potravy sa však z centrálnej oblasti pier vytratí a ostane iba na ich okrajoch. Preto treba myslieť na to, či si ho aplikujete pred alebo až po jedle, poprípade si ho nezabudnite po konzumovaní ihneď naniesť znova.

Let´s start reviewing another product - Revlon ColorBurst Lacquer Balm. Since I didn´t choose this lipstick myself, I´m really surprised that Parfemy-Elnino´s staff chose the perfect shade. It´s a 115 Whimsical one which has a purple-pink colour and it also has tiny glitters in itself! I just fell in love with it on the first sight. I also have to say that crayon lipsticks are ones of my the most favourite ones. I just love their pencil design. This product is contained in a plastic retractable packaging and it has a stiff creamy consistency.

Its scent is cool and minty. It reminds me a scent of the Orbit bubble gums. But there is also something more about it - when applying, it gives you also a fine cooling effect what is just amazing! This lipstick is just made for the tropical summer days. I couldn´t get enough of it during the hot days. After the only one application, it leaves your lips nicely painted and shiny. Layering isn´t a problem at all - shade will get darker and shinier.

When you are about to sip or drink something, it´s okay - lipstick will stay on its place. While consuming something, you should be more aware - it will disappear from the central part of the lips and it will stay only along a circuit. You should consider applying it before or after eating something. In case you apply it before, don´t forget to re-apply it after you are done with eating.

Revlon ColorBurst Lacquer Balm recenzia

Revlon ColorBurst Lacquer Balm recenzia

No comments:

Post a comment

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996