Missha Premium 95% Aloe Soothing Gel Review

MISSHA Premium 95% Aloe Soothing Gel Review

Pekný utorok vám všetkým želám ~ Dnes som sa rozhodla vás oboznámiť s ďalším produktom, ktorý spadá pod kórejskú značku kozmetiky Missha. Ide o hydratačný a upokojujúci gél s aloe vera. Rastlina aloe vera je známa po celom svete, a to primárne vďaka svojim hydratačným, upokojujúcim, zjemňujúcim a protizápalovým účinkom. Jej extrakty sa pridávajú do kozmetiky od výmyslu sveta. Tento gél môže konkrétne poslúžiť ako hydratačný krém a maska, podkladová báza, telový krém, maska na oči, upokojujúci krém po holení či spálení slnkom. A to ani zďaleka nie som na konci! Produkt som si objednala z e-shopu Notino.sk.


Hello my beautiful licornes ~ Today I would like to share with you my opinion on another product made by korean cosmetic brand Missha. In this article I will be talking about a 95% Aloe Soothing Gel. Aloe vera is a very popular plant all over the world especially for its moisturizing, soothing, smoothing and anti-inflammatory effects. Its extract has been added into cosmetic products for years! This gel can be used as a moisturizing cream, makeup base, body lotion, eye mask, moisturizing pack, soothing cream after shaving or getting sunburn. And I´m not even at the end! I ordered this product from Notino.

MISSHA Premium 95% Aloe Soothing Gel Review

Popis a použitie
Gél sa nachádza v pomerne veľkej zelenej plastovej a priehľadnej nádobe oválneho tvaru. Keďže ide o gél, jeho "farba" je priesvitná a konzistencia skôr vodnatá. Má príjemnú sviežu voňu. Pri aplikácii na pokožku sa vpíja takmer okamžite a nezanecháva na nej lepkavé miesta. Poskytuje mierne chladivý efekt.

Ako som už vyššie uviedla, využitie tohto produktu je všestranné. Môžete ho aplikovať na tvár, krk alebo telo. Ak je vaša pokožka suchšia, aplikujte hneď dve vrstvy. Môžete ho taktiež skladovať v chladničke pre oveľa chladivejší efekt.

Účinky
Pôvodne som si gél zakúpila s tým, že ho skúsim použiť na tvár - ako hydratačný krém, keďže moja pleť je mastná a hutné krémy jej veľmi nevyhovujú. Zarazil ma však etanol a pár ďalších vecí v zložení, vďaka ktorým som ho nakoniec na tvár nepoužila. Ale to nevadí, padol na úžitok tým, že ho používam ako telový krém.

Veľmi kvitujem fakt, že sa vpíja rýchlo do pokožky. Som z tých ľudí, ktorým je na jeseň a v zime naozaj zima 24/7, takže po sprchovaní sa niekedy rovno oblečiem, pretože sa mi nechce čakať, pokiaľ sa telové mlieko či krém vsiakne do pokožky. Keďže ide ale o gél, nie je to žiaden problém. Ak ho skladujete napríklad v kúpeľni nie je ani tak veľmi chladivý alebo sa to dá aspoň tú chvíľku vydržať. Pokožka je jemne sviežo prevoňaná a svieža je aj vaša jemne prebudená myseľ.

Pokožka je hydratovaná na jednotku, no ak mám pocit suchšej pokožky, nanesiem si na telo druhú vrstvu. Produkt je vhodný aj na podráždené či mierne zapálené miesta. Aspoň u mňa sa nevyskytla žiadna neželaná reakcia, a to mám pokožku veľmi citlivú. Dokonca aj začervenania zmizli oveľa rýchlejšie! Praktické je aj veľké balenie, ktoré vydrží celkom dlho. K produktu nemám žiadne výhrady :)

Description and usage
The gel is contained in a quite big green plastic transparent container in an oval shape. Since it´s a gel, its "colour" is transparent and its consistency is rather watery. It has a very nice fresh scent. During applying it soaks into skin immediately and it doesn´t leave sticky feeling at all. Gel also provides a little cooling effect.

As I mentioned before you can use this product in many ways. You can apply it on face, neck or body. When you feel like your skin is drier, apply two layers. For an extra cooling effect, you can store it in a fridge.

Effects
The main reason I ordered the aloe vera gel was that I wanted to try applying it to my face. Since it has so many benefits, I wanted to try. But when I saw its composition on the beginning with ethanol and a few other substances, I change my mind. Well, I don´t really mind because I have been using it as a body lotion instead.

I really appreciate the fact that it´s soaking into the skin very fast since I´m the person, who hates cold and who feels cold 24/7. Especially during the autumn and winter. Sometimes I just don´t feel like putting any lotion on my skin because I don´t wanna feel cold longer while waiting for the product to soak into the skin. But since this one is a gel, it´s not a problem at all. If you store it for example in the bathroom, it´s not that cold either. Skin is finely and freshly scented and your mind is freshened too.

Its moisturizing effect is really great! When I feel like my skin is a bit drier, I like to apply one more layer of the gel. The product is suitable to use on irritated or lightly inflamed places too. I didn´t experience any bad reaction even my skin is a really sensitive one. I also noticed that the red spots were soothed faster. Its big packaging is very practical for a long-term usage. I don´t have anything to criticize :)

MISSHA Premium 95% Aloe Soothing Gel Review

Zloženie/Ingredients: Aloe Barbadensis Leaf Juice (95%), Ethanol, Glacier Water, Saussurea Involucrata Extract, Ice Plant Extract, Menthyl Ethylamido Oxalate, Rhodiola Rosea Root Extract, Psidium Guajava Leaf Extract, Cinchona Succirubra Bark Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Abronia Villosa Leaf Extract, Polyglutamic Acid, Dioscorea Japonica Root Extract, Aloe Vera Leaf/Sucrose Ferment Filtrate, Water, Dipropylene Glycol, Allantoin, Glycerin, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Sodium Hyaluronate, Cladosiphon Okamuranus Extract, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Glyceryl Polyacrylate, C12-14 Hydroxyalkyl Maltitol Ether, Ethylhexyl Glycerin, Hydrolyzed Corn Starch, Triethanolamine, Carbomer, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Beta-Glucan, 1,2-Hexanediol, Sucrose, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance.

Comments

  1. Anonymous15:47

    Every weekend i used to pay a quick visit this website, because i want enjoyment, since
    this this web page conations actually good funny data too.

    ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)

Popular Posts