Easy & Quick Back to School Makeup

Back to school makeup

Krásny a vytúžený piatok želám ~ I napriek tomu, že škola sa začala už niekoľko dní dozadu, mne sa začala tento týždeň. Terajší rozvrh pozostával prevažne z úvodných hodín a seminárov, ale od budúceho týždňa už ideme naplno. Pri tejto príležitosti by som vám rada ukázala niekoľko nových produktov, ktoré som obdržala od e-shopu Parfémy-Elnino.sk. Produkty som vyberala na základe toho, aby bola manipulácia s nimi ľahká, jednoduchá a hlavne rýchla. Veď to všetky dobre poznáte - takmer každé ráno je to to isté a nedajbože ešte hektickejšie keď náhodou zaspíte. Moja ranná rutina pozostáva z rannej hygieny, starostlivosti o pleť, mejkapu, raňajok, vyberaní oblečenia a tak ďalej. Preto rada vyhľadávam produkty, s ktorými môžem ušetriť čas. Čítajte ďalej a zistite, ktoré produkty mám na mysli.

Hello my lovely beauty licornes ~ Even if most people start their school at the beginning of the September, I started mine only this week. The first week is always composed of introductory lectures and seminars, so it wasn´t that exhausting even if I have to admit that I´m really tired. Since almost all of us already started another school year, I would like to share with you some makeup products I got from Parfémy-Elnino.sk. I chose them mostly thanks to their easy and quick application. All of you surely know it - every single morning is almost the same and I´m not speaking about a time when you accidentally oversleep. My morning routine is composed of a morning hygiene, skin care, doing makeup, eating breakfast, picking the clothes etc. That´s why I like using products which aren´t very time-consuming. Continue reading and you will find out which I am speaking about.

* poskytnuté na recenziu
* provided for a review

ceruzka na oči Revlon Luxurious Colour

ceruzka na oči Revlon Luxurious Colour

Na úvod by som začala produktom na oči, ktorým je ceruzka na oči Revlon Luxurious Colour v odtieni 501 Black Velvet. V poslednej dobe som sa zriekla liniek na oči a začala som používať ceruzky na oči. Pracuje sa s nimi lepšie, na oku vyzerajú prirodzenejšie, dajú sa jednoducho rozmazať. Privítala by som ju síce v automatickej vysúvacej podobe, ale ani táto, kajalová nie je zlá

Akurát jej strúhanie môže byť niekedy vyčerpávajúce, preto dávajte pozor, aby vám nespadla na zem a tuha v nej sa nejako nepoškodila. Na druhom konci ceruzky je "penový" štetček, vďaka ktorému môžete linku dobre rozmazať a zabrániť tak ostrým tvarom. Jemný prechod tak vyzerá oveľa lepšie a prirodzenejšie. Pigmentácia je sýta čierna, počas dňa nebledne, pri zafixovaní viečka svetlým očným tieňom sa ani neotláča. Zakúpila by som si ju znova ♥

I would like to start with a product used for the eyes. I would like to talk about eye pencil Revlon Luxurious Colour in a 501 Black Velvet shade. Recently I gave up on eyeliners and I started to use eye pencils. I can work with them better and they look more natural on the eyelid. You can also easily blend them too. I really like this pencil but it would be so awesome if it was available also in an automatic version. But well, kajal ones are good too.

Sharpening them may be a bit exhausting so be careful not to drop it on the floor or somewhere. You don´t want to break it inside. On the other end of the pencil, there is a little "foam" brush to blend and make smoother lines which looks better and more natural. It has a black pigmentation, it doesn´t fade during the day and after fixing the eyelid it doesn´t stamp on the upper lid. I would be it again ♥

Dermacol púdrový tieň na obočie

Dermacol púdrový tieň na obočie

Na úpravu obočia používam najčastejšie očný tieň a fixačný gél. Pokiaľ však nemáte čas na presné línie a zdĺhavú výplň, ako šikovný pomocník vám poslúži Dermacol púdrový tieň na obočie. Ja som si ho vybrala v odtieni 3, pod ktorým sa skrýva tmavohnedá farba. Púdrový tieň ponúka okamžitú výplň obočia a zároveň kopíruje aj jeho tvar. Stačí zopár ťahov a obočie snov je vytvorené. Farba počas dňa nebledne ani neoxiduje. Pokiaľ však máte rady "ostrý" tvar obočia, je potrebné použiť na jeho úpravu aj ceruzku.

For eyebrows, I usually use eyeshadow and a fixator. In case you don´t have much time to do it properly, you can try Dermacol powder eyebrow shadow for an easier application. I chose it in a shade 3 what is a dark brown colour. It matches just perfectly with my natural eyebrow colour. It provides an immediate filling and it also copies eyebrow´s shade. But if you like the more sharp look you need to also use an eyebrow pencil.

gél na obočie Rimmel London Brow This Way

Ďalším produktom v oblasti očí je gél na obočie Rimmel London Brow This Way v odtieni 003 Dark Brown, ktorý sa perfektne hodí k prirodzenej farbe môjho obočia. Ako iné gély na obočie, aj tento pozostáva z aplikačnej "riasenkovej" kefky a do tmavohneda sfarbeného gélu. Výdrž je vcelku dobrá, obočie dokáže zafixovať okamžite, na dlhšiu dobu. Použiť ho môžete aj samostatne, pre prirodzenejší výsledok.

I also ordered some eyebrow gel to fix my eyebrows properly. It´s a Rimmel London Brow This Way eyebrow gel in a shade 003, Darm Brown. It has a "mascara" brush for applying and its staying power is really good. Without the eyeshadow, you can make a nice natural looking eyebrows. It fixes them immediately for a long time.

tekutá očná linka Rimmel London Glam Eyes

tekutá očná linka Rimmel London Glam Eyes

tekutá očná linka Rimmel London Glam Eyes

Linky na oči som na čas odložila nabok, ale to neznamená, že som ich prestala používať úplne. Počas leta som si veľmi obľúbila ich hnedé varianty, ktoré vyzerajú prirodzenejšie a jemnejšie. Preto som neváhala a moju zbierku doplnila tekutá očná linka Rimmel London Glam Eyes v odtieni 002 Velvet Brown. Štetček je veľmi praktický, oveľa tenší, na aké som zvyknutá. Ale to je len dobre! Výborne slúži na vytvorenie precíznejšej, jemnejšej a užšej linky. Linka sa neotláča, nebledne, nedrolí sa po niekoľkých hodinách. Musím ale spomenúť, že jej prvotná pigmentácia nie je taká sýta. Je potrebné linku nechať trošku na viečku vyschnúť a neskôr ju premaľovať. Ak tak uskutočníte popri prvotnej aplikácii, môžete ju zotrieť a vytvoriť prázdne miesto. Inak je ale na svoju cenu super.

Even I mentioned that I haven´t been using eyeliners recently, it doesn´t mean I don´t use them at all. During the summer I started to like their brown versions which look more natural and softer. That´s why I didn´t resist and expanded my collection with a liquid eyeliner Rimmel London Glam Eyes in a shade 002 Velvet Brown. The brush is very practical and much thinner but that´s great! Thanks to it you can make more precise, softer and thinner line. It doesn´t stamp, doesn´t fade and doesn´t crumble too. Even after a few hours. But I have to say that its primal pigmentation isn´t that good - you can re-apply it at least one more time after drying. On the other hand, it´s really good for its price.

* od srdiečka: púdrový tieň (rozmazanie, prvotná aplikácia), tmavohnedá linka na oči, čierna ceruzka na oči (prvotná aplikácia, rozmazanie) *
* from the ♥: powdery shadow (blended, primal application), liqiud eyeliner, eye pencil (primal application, blended) *
Back to school makeup

krémová lícenka Rimmel London Royal Blush

V tomto prípade som nezabudla ani na líčka. Lícenka je úžasný a jednoduchý spôsob, ako svoju tvár rozžiariť, prebudiť a ako jej dodať svieži mladistvý vzhľad. V mojom prípade tento účel momentálne spĺňa krémová lícenka Rimmel London Royal Blush v odtieni 003 Coral Queen. Odtieň je pekne sýty, svieži a neutrálny. Krémová lícenka má tiež jednu super vlastnosť - dané miesto, narozdiel od tej púdrovej/práškovej, natoľko nevysušuje. Aplikovať ju môžete v malom nebadanom množstve alebo ju potom naniesť vo väčšom a líčka viac zvýrazniť. Ani k tomuto produktu nemám výhrady - spĺňa všetko, čo má.

I didn´t forget the cheeks at all! Blush is an amazing and easy way how to make your face sparkling, how to freshen it and how to provide it with a youthful appearance. In my case, I chose a cream blush Rimmel London Royal Blush in a shade 003 Coral Queen for this purpose. Shade is very vibrant, fresh and neutral. Cream blush has also one special feature - it doesn´t make a place where it´s applied drier. You can apply it in a small amount or highlight your cheeks with a bit more. I don´t have any reservations about it.

krémová lícenka Rimmel London Royal Blush

Nezabudla som ani na produkt na pery. Na tento účel som si zvolila rúž Rimmel London Lasting Finish by Kate v odtieni 16, ktorý na obrázku síce vyzerá možno ako ružový, ale jeho farba je skôr korálovo-ružovkastá. Odtieň je ale neutrálny nude, čiže sa hodí ku všetkému a pôsobí jemne, nežne a romanticko. Perám poskytuje nielen príjemné sfarbenie, ale aj postačujúcu hydratáciu. Odporúčam ho nanášať na dostatočne hydratované pery po exfoliácii alebo peelingu. Na suchších nevyzerá zrovna vábne a na perách zvýrazní šupky. Krytie je stredné. Na svetlejších farbách mám najradšej to, že si ich na pery nanesiete za niekoľko sekúnd. Pri tých tmavších je potrebné pery pekne orámovať, čo napríklad pri mojich trvá aj niekoľko minút, pretože sú akoby posunuté.

Samozrejme, okrem týchto produktov existuje aj nespočetne veľa ďalších, ktoré vám môžu dopomôcť k rýchlemu rannému líčeniu. Tieto produkty berte ako môj výber a inšpiráciu pre vás. Okrem týchto používam ešte BB krém a balzam na pery. Aké sú vaše obľúbené produkty, ktoré vám pomáhajú v rannom zhone? :)

The last product I will show you today is a lipstick Rimmel London Lasting Finish by Kate in a shade 16, which might look like a pink one, but in the end, its colour is something between coral and pink. It´s a neutral nude one so it can be matched with everything. It looks very soft, gentle and romantic. Except for a nice colour, it also provides your lips with a fine hydration. I recommend using it after a proper lip exfoliation or peeling. It doesn´t look very pretty on the dry lips. It provides a medium coverage. I really like using light colours because you won´t spend so much time painting your lips.

Of course, there is a lot of products like these. I just wanted to show you currently my the most favourite ones I´ve been using. Take this article as an inspiration or tips for you. Except for these products I also use a BB cream and a lip balm. What are your favourite products to fight against time deficit? :)

rúž Rimmel London Lasting Finish by Kate

Would you like to leave a comment?

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)