August 02, 2017

Missha Super Aqua Mini Pore Tightening Toner Review

Missha Super Aqua Mini Pore Tightening Toner Recenzia

Peknú stredu želám ~ Dnes by som vám rada predstavila produkt, ktorý je už dlhšiu dobu súčasťou mojej každodennej rutiny v rámci starostlivosti o pleť. Ide o Missha Super Aqua Mini Pore Tightening Toner. Tonerom ako takým som prílišnú pozornosť posledné roky nevenovala. Aspoň nie tým našim, klasickým, ktoré môžete nájsť v každej drogérii. Myslím si, že tieto, ktoré sú u nás dostupné, nemajú takmer žiadne rastlinné či iné extrakty a dodatočné, pre pleť prospešné, látky, veľa zázrakov s pleťou neurobia. Preto som v rámci svojho prieskumu ihneď skočila do kórejských vôd. Mala som niekoľko favoritov, no napokon som sa rozhodla pre tento zelený, ktorý som si objednala z e-shopu Notino.sk.

Hello my lovely licornes ~ Today I would like to share with you a new product which I incorporated into my skincare routine. It´s a Missha Super Aqua Mini Pore Tightening Toner. I hadn´t been very interested in using any toners before, mainly not in using those ones which are available in our drugstores. These ones don´t have many added extracts and other stuff which can be really helpful for your skin, so I immediately had started my research among the korean toners. I had had a few favourites and in the end, I had chosen the one by Missha which I had ordered from Notino.

Popis produktu
Ako už z jeho názvu plynie, ide o pleťový toner ktorého primárnou úlohou je stiahnutie pórov. Toner by mal póry minimalizovať, zanechať na pleti jemne chladivý, osviežujúci pocit a taktiež by mal pomôcť v boji proti čiernym a bielym bodkám. Vďaka takýmto vlastnostiam bude vaša pleť zjemnená a jej textúra by sa mala trošku vyhladiť. Produkt obsahuje extrakt z jabĺčnej mäty, ktorá sťahuje póry a ponúka svieži finiš. Extrakt z morských rias zasa pomáha redukovať prebytočný maz a minerálna, perlivá voda zasa dôkladne póry čistí.

Product´s description
As you may infer from the product´s name, the toner is mainly dedicated to pore tightening. It minimalizes the pores, provides a cool and fresh finish and it also fights against blackheads and whiteheads. Thanks to these effects your skin should be soothed a bit too. Toner contains apple mint extract which tightens the pores and provides the fresh finish. Seaweed extract helps to reduce excess sebum and sparkling water cleans pores thoroughly.

Použitie
Pleťový toner sa nachádza v plastovej zelenej nádobe, ktorá má zaujímavý uzáver. Na jeho hornej časti si môžete všimnúť tri dierky, cez ktoré môžete toner dostať von. Ja využívam možnosť pumpovania. Priložím na dierky vatový tampónik a niekoľkokrát stlačím. Tvár si prv odlíčim micelárnou vodou, potom použijem čistiacu penu 3v1 a nato tvár utriem tampónikom. Potom si ho priložím ešte na nos a počkám takú minútku. Toner možné aplikovať aj priamo na dlaň a následne ho takto naniesť na pleť, no v takomto prípade musíte nádobu niekoľkokrát preklopiť. Tampónik je podľa mňa oveľa efektívnejší. Upchaté póry by sa mali najskôr dôkladne vyčistiť, následne nato stiahnuť a nakoniec by sa malo dané miesto primerane hydratovať.

Usage
Skin toner is contained in a large green plastic bottle which has an interesting seal. On the upper side, there are three tiny holes. I like using it together with a cotton pad - while pumping the seal, cotton pad starts to soak a liquid. Firstly, I clean my makeup with a micellar water, then I use a cleansing foam 3in1. After that, I wipe my face gently with a soaked cotton pad. For a special pore care, I put it on my nose for a while, for a few minutes. Toner can be also applied directly on a palm and then spread on the face, but I find using the cotton pad more convenient and more effective. Clogged pore should be cleaned first, then tightened and properly moisturized in the end.

Moja skúsenosť
S týmto Super Aqua Mini Pore tonerom som maximálne spokojná! Okamžite som sa zamilovala do jeho sviežej mätovo-citrusovej vône, ktorá v týchto horúcich dňoch pleť naozaj osvieži. Počas používania som nezaznamenala žiadnu alergickú reakciu či podráždenie. Póry sú stiahnuté takmer okamžite a počas dlhodobého používania sa o niečo zmenšia. Samozrejme, póry na pleti vždy boli a budú, ale aj takýto minimálny účinok poteší. Toner je pre mňa nielen produktom, ktorý dokáže pleti pomôcť k dokonalosti, ale taktiež záverečným produktom v jej čistení. K ďalším jeho účinkom patrí to, že redukuje tvorbu kožného mazu. Ako už iste viete, moja pleť je mastná, náchylná k tvorbe akné a taktiež veľmi citlivá. V prípade iných produktov, ktoré sľubovali redukciu kožného mazu, som s výsledkom veľmi spokojná nebola. Pleť síce bola zbavená mazu, avšak bola veľmi suchá. Až neprirodzene. V tomto prípade však ide o prirodzenú redukciu, nie tú agresívnejšiu.

My experience
I´m totally satisfied with this pore tightening toner! I fell in love with its mint-citrus scent immediately - it´s so fresh. Especially in these hot summer days. While using the product I haven´t experienced any allergic reaction or skin irritating. Pores are tightened almost immediately when applying and during a long-term using they´re also a bit smaller. Of course, pores always were and will always be on the skin - but it´s very satisfying when they look smaller at least a bit. Toner isn´t only a helpful product for me - it´s also the last step in my cleansing routine. Except the effects mentioned above, it also helps to reduce excess sebum production. As you may already know, my skin is an oily acne-prone one, but only very sensitive. In case of the other products which promised excess sebum reduction, I hadn´t been very satisfied with their effect. The skin wasn´t oily, but it was very dry. Unnaturally dry. In this case, it´s more a natural reduction, that the aggressive one.

Alkohol? Hmm ...
Jediná vec, voči ktorej som trošku skeptická, je fakt, že toner obsahuje alkohol, a to medzi prvými šiestimi ingredienciami. Ako už je známe, mastná pleť náchylná na akné by sa mala vyvarovať produktov, ktoré túto zložku obsahujú. Alkohol pleť vysušuje, redukuje tvorbu kožného mazu. A to tým agresívnejším, neprirodzeným spôsobom. A keďže vašej pleti ten prirodzený maz chýba, začne ho produktovať ešte viac a tým sa začne nekontrolovateľný kolotoč. Aj preto som upustila od produktov, ktoré sú PRIMÁRNE určené pre takýto typ pleti. Prečo? Alkohol ... A mnohé iné ingrediencie, ktoré dokážu taktiež urobiť viac škody než osohu.

Podobne ako iné blogerky a vlogerky, s podobnými problémami pleti, akými trpím aj ja, ani ja nechápem, prečo sa takéto agresívne látky v kozmetike aj naďalej využívajú. Nehovoriac o tom, že mastná aknózna pleť je poväčšine aj veľmi citlivá. Každopádne, koniec koncov som rada, že mi tento toner pomohol *klop* *klop* a takéto účinky želám aj vám, ktoré sa napokon rozhodnete tento produkt vyskúšať tiež :)

Alcohol? Hmm ...
The only thing I´m a bit sceptic about, is the fact, that this toner´s composition contains the alcohol in the first six ingredients. Well, it´s already known that the oily and acne-prone skin should avoid products which contain this substance. Alcohol causes skin drying and reduces sebum production, but in that aggressive unnatural way. And when your skin lacks that natural sebum, it starts to produce even more sebum, because this time it´s a needed one. And this is a never-ending cycle. That´s also why I have stopped using products which are MAINLY dedicated for this skin type. Why? Alcohol ... And the other ingredients which may irritate your skin even more.

Many bloggers and vloggers, which suffer from the same skin problems as me, don´t understand (including me) why are these substances still used in the cosmetics. Acne-prone skin tends to be very sensitive too. But in the end, I have to admit that I´m really glad this toner helped me *knock* *knock*. I hope that those of you, who want to try this product as well, will only experience as good results as me :)

Zloženie/ Ingredients: Water, Alcohol, Glycerin, Butylene Glycol, Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Tilia Europaea Flower Extract, Laminaria Japonica Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Propanediol, C12-14 Pareth-12, Ethylhexylglycerin, Diethoxyethyl Succinate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Glyceryl Polyacrylate, Biosaccharide Gum-1, Polyglutamic Acid, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance(Parfum)

Missha Super Aqua Mini Pore Tightening Toner Review

1 comment:

  1. Anonymous01:58

    Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?
    you make blogging look easy. The overall look of your site is fantastic, as well as the
    content!

    ReplyDelete

Thank you very much for every single lovely comment, visit nad follow ♥
Have a nice day ~
- - - - - - - - - - -
IG → @rosebonniee.1996