Missha Super Aqua Mini Pore Tightening Toner Review

Missha Super Aqua Mini Pore Tightening Toner Recenzia

Peknú stredu želám ~ Dnes by som vám rada predstavila produkt, ktorý je už dlhšiu dobu súčasťou mojej každodennej rutiny v rámci starostlivosti o pleť. Ide o Missha Super Aqua Mini Pore Tightening Toner. Tonerom ako takým som prílišnú pozornosť posledné roky nevenovala. Aspoň nie tým našim, klasickým, ktoré môžete nájsť v každej drogérii.

Myslím si, že tieto, ktoré sú u nás dostupné, nemajú takmer žiadne rastlinné či iné extrakty a dodatočné, pre pleť prospešné, látky, veľa zázrakov s pleťou neurobia. Preto som v rámci svojho prieskumu ihneď skočila do kórejských vôd. Mala som niekoľko favoritov, no napokon som sa rozhodla pre tento zelený, ktorý som si objednala z e-shopu Notino.

Ako už z jeho názvu plynie, ide o pleťový toner ktorého primárnou úlohou je stiahnutie pórov. Toner by mal póry minimalizovať, zanechať na pleti jemne chladivý, osviežujúci pocit a taktiež by mal pomôcť v boji proti čiernym a bielym bodkám.

Vďaka takýmto vlastnostiam bude vaša pleť zjemnená a jej textúra by sa mala trošku vyhladiť. Produkt obsahuje extrakt z jabĺčnej mäty, ktorá sťahuje póry a ponúka svieži finiš. Extrakt z morských rias zasa pomáha redukovať prebytočný maz a minerálna, perlivá voda zasa dôkladne póry čistí.

Pleťový toner sa nachádza v plastovej zelenej nádobe, ktorá má zaujímavý uzáver. Na jeho hornej časti si môžete všimnúť tri dierky, cez ktoré môžete toner dostať von. Ja využívam možnosť pumpovania. Priložím na dierky vatový tampónik a niekoľkokrát stlačím. Tvár si prv odlíčim micelárnou vodou, potom použijem čistiacu penu 3v1 a nato tvár utriem tampónikom. Potom si ho priložím ešte na nos a počkám takú minútku.

Toner možné aplikovať aj priamo na dlaň a následne ho takto naniesť na pleť, no v takomto prípade musíte nádobu niekoľkokrát preklopiť. Tampónik je podľa mňa oveľa efektívnejší. Upchaté póry by sa mali najskôr dôkladne vyčistiť, následne nato stiahnuť a nakoniec by sa malo dané miesto primerane hydratovať.

Moja skúsenosť

S týmto Super Aqua Mini Pore tonerom som maximálne spokojná! Okamžite som sa zamilovala do jeho sviežej mätovo-citrusovej vône, ktorá v týchto horúcich dňoch pleť naozaj osvieži. Počas používania som nezaznamenala žiadnu alergickú reakciu či podráždenie. Póry sú stiahnuté takmer okamžite a počas dlhodobého používania sa o niečo zmenšia. Samozrejme, póry na pleti vždy boli a budú, ale aj takýto minimálny účinok poteší.

Toner je pre mňa nielen produktom, ktorý dokáže pleti pomôcť k dokonalosti, ale taktiež záverečným produktom v jej čistení. K ďalším jeho účinkom patrí to, že redukuje tvorbu kožného mazu. Ako už iste viete, moja pleť je mastná, náchylná k tvorbe akné a taktiež veľmi citlivá.

V prípade iných produktov, ktoré sľubovali redukciu kožného mazu, som s výsledkom veľmi spokojná nebola. Pleť síce bola zbavená mazu, avšak bola veľmi suchá. Až neprirodzene. V tomto prípade však ide o prirodzenú redukciu, nie tú agresívnejšiu.

Alkohol? Hmm ...

Jediná vec, voči ktorej som trošku skeptická, je fakt, že toner obsahuje alkohol, a to medzi prvými šiestimi ingredienciami. Ako už je známe, mastná pleť náchylná na akné by sa mala vyvarovať produktov, ktoré túto zložku obsahujú. Alkohol pleť vysušuje, redukuje tvorbu kožného mazu. A to tým agresívnejším, neprirodzeným spôsobom.

A keďže vašej pleti ten prirodzený maz chýba, začne ho produktovať ešte viac a tým sa začne nekontrolovateľný kolotoč. Aj preto som upustila od produktov, ktoré sú PRIMÁRNE určené pre takýto typ pleti. Prečo? Alkohol ... A mnohé iné ingrediencie, ktoré dokážu taktiež urobiť viac škody než osohu.

Podobne ako iné blogerky a vlogerky, s podobnými problémami pleti, akými trpím aj ja, ani ja nechápem, prečo sa takéto agresívne látky v kozmetike aj naďalej využívajú. Nehovoriac o tom, že mastná aknózna pleť je poväčšine aj veľmi citlivá. Každopádne, koniec koncov som rada, že mi tento toner pomohol *klop* *klop* a takéto účinky želám aj vám, ktoré sa napokon rozhodnete tento produkt vyskúšať tiež :)