EXO Baekhyun's Smoky Eyes Makeup Inspiration

EXO Baekhyun's Smoky Eyes Makeup Inspiration

Krásny štvrtok želám ~ Dnes by som vám rada ukázala ďalšiu z mojich inšpirácií na líčenie, ktoré som vytvorila. Líčenie som vytvorila ešte nejaký mesiac dozadu, avšak vždy sa našlo niečo iné, čo som publikovala, až som napokon na toto líčenie takmer zabudla. Tentoraz som sa inšpirovala K-pop idolom Baekhyunom zo skupiny EXO. Jeho dymové burgundy líčenie sa stalo priam hitom! Na internete existuje toľko inšpirácií a jeho reprodukcií! Napokon som výzve neodolala ani ja a vyskúšala ho po svojom. Z výsledku som milo prekvapená! Veľmi sa mi páči a nečakala som, že sa mi to až takto podarí. Teraz sa nechcem chváliť alebo svoje schopnosti ospevovať. To vôbec nie. Len som na seba pyšná, že sa mi niečo také podarilo :)

Hello my lovely licornes ~ Today I would like to share with you guys another makeup inspiration I created. It has been month and something since I made it, but there were another articles to publish first. I almost even forgot that I created this look! This time I was inspired by a K-pop idol Baekhyun from a group called EXO. His burgundy smokey eyes are very popular! On the Internet, there is so much inspiration and so many re-creations of it that you would not even believe! In the end I could not resist and I challenged myself and my skills too. And I have to admit that I´m very satisfied with this look. I wasn´t expecting it to be so good. I don´t wanna praise myself or anything - no. It´s just that I´m proud of myself that I created something like this :)

EXO Baekhyun's Smoky Eyes Makeup Inspiration

EXO Baekhyun's Smoky Eyes Makeup Inspiration

EXO Baekhyun's Smoky Eyes Makeup Inspiration

Teraz by som rada prešla k tomu, ako samotný look vytvoriť. Podklad ostáva, ako vždy, pre mňa nemenný, a pozostáva z Missha M Perfect Cover BB krému v odtieňi 21.  Na tmavé kruhy pod očami a mierne nedokonalosti pleti som použila rozjasňujúci korektor s hydratačným účinkom Bourjois Radiance Reveal. Na fixáciu podkladu som použila rozjasňovací púder s mikrotrblietkami Naked Face od Holika Holika.

Ďalšími produktmi, ktoré som použila, boli paletky Bare Euphoria od Makeup Revolution a Matt(e) Trimony od theBalm. Z paletky Bare Euphoria som použila prvé dva svetlé očné tiene, ktoré som naniesla na celé viečko ako podklad. Do záhybu oka som naniesla trošku svetlohnedého tieňu a rozblendila dostratena. Potom som do záhybu naniesla očný tieň Matt Rossi v spojení s odtieňom Matt Kumar, oba z paletky Matt(e) Trimony. Blendím, blendíš, blendíme. Neviem z akého dôvodu, ale na fotografiách tento burgundy očný tieň vyzerá ako tmavohnedý, ách. Kombináciu týchto dvoch očných tieňov som ešte naniesla aj pod oko v hrubšej línii.

Paletku Matt(e) Trimony som využila aj pri líčení obočia - použila som kombináciu očných tieňov Matt Rossi a Matt Reed. Obočie som ešte zafixovala tmavohnedou riasenkou od Essence a dodala mu tvar pomocou ceruzky na obočie od Rimmel London. Jedným z posledných krokov líčenia bolo nakreslenie tenšej čiernej linky popri mihalniciach. Na tento účel som zvolila kajalovú ceruzku od Astor, ktorú som jemne rozmazala a ktorú som naniesla aj pod oko. Potom som už líčenie zavŕšila riasenkou Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume.

Čo hovoríte na líčenie? Páči sa vám? :)

Now I would like to share a process of making it. Firstly, as a base, I used my beloved Missha M Perfect Cover BB cream in a shade 21. For covering the little blemishes and dark circles I used illuminating concealer Radiance Reveal by Bourjois in the lightest shade. For fixing this base I used illuminating powder Naked Face by Holika Holika. This time I used two eyeshadow palettes - Bare Euphoria by Makeup Revolution and Matt(e) Trimony by theBalm. From the Bare Euphoria I used first two eyeshadows as a base and spread them on a whole eyelid. In a crease, I used a bit of a light brown shade and blended it properly.

After that, I spread a combination of eyeshadows Matt Rossi and Matt Kumar, both from the theBalm eyeshadow palette, and blended them properly too. I don´t know why but that burgundy eyeshadow looks like a dark brown one on the photos, ah. The same combination I also dabbed under the eye in a bit thicker line. As an eyebrow shadow, I used a combination of Matt Rossi and Matt Reed. After that, I fixed it with a brow mascara in a dark brown shade by Essence and drew its shape by an eyebrow pencil by Rimmel London. One of the last steps was drawing a thin line near the eyelashes and the thicker one under the eye. For this purpose, I used a black kajal pencil by Astor. I also blended it a bit. And as the last step, I used a Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume mascara.

What do you think? Do you like my makeup? :)

EXO Baekhyun's Smoky Eyes Makeup Inspiration

EXO Baekhyun's Smoky Eyes Makeup Inspiration

Comments

Popular Posts