What should every woman carry with herself?

Pekný piatkový deň želám. V posledných dňoch som sa začala venovať blogu aj z trošku inej perspektívy. Niekoľko posledných článkov, ktoré som pridala, boli vlastne tipy a rady, o ktoré som sa s vami chcela podeliť. V prípade, že niekomu aj reálne pomohli, aspoň jednej osobe, tak ma to veľmi teší. Dnešným článkom reťaz takýchto článkov nepretrhnem a tipov sa budem držať aj naďalej. Teraz som sa uchýlila k tomu, čo by nesmelo chýbať v kabelke žiadnej z nás žien. Samozrejme, každá z nás je jedinečná a každá z nás tam má iný bordel, haha. Prinášam však niekoľko univerzálnych vecí, ktoré by rozhodne nemali chýbať :)

Hello my licornes ~ In a last few day I started to take care about my blog from another perspective. Posts I made recently were mostly dedicated to some tips and advice which I wanted to share with you. If my tips helped at least one person, in any case, I´m really happy I could help. For today´s article I would like to share with some tips dedicated mostly to my women´ visitors - what should every woman carry with herself in a bag? Of course, every woman is unique and every single one of us has her own "mess" in the bag, haha. Take these tips like the universal ones :)

blog de la licorne


Vidíte tie úžasné kabelky na obrázku? Ja z nich doslova neviem spustiť oči! Keď som ich na e-shope Sammydress.com uvidela, doslova som prestala dýchať. Také sú nádherné! Najradšej by som si ich kúpila všetky. Primárne tie v prvom rade.

Do you see those awesome bags in the picture? I can´t take my eyes off of them! When I first saw them on an e-shop Sammydress.com, I stopped breathing. So amazing they are! I would like to buy them all if I could. Especially those ones in the first row - flower ones ♥

Use a coupon code "SammydressChen" to get a 10% OFF discount!


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ♥
1. ~ Okuliare: Okuliare nosím každý deň. V každom ročnom období. V prvom rade preto, lebo moje oči sú maximálne citlivé na jasné svetlo a taktiež na silnejší vietor a v ďalšom rade preto, že si užívam, keď ľudia nevidia, kde sa dívam, haha. Pomôžu aj v prípade, keď sa vám zrovna nechce líčiť a potrebujete niekam vybehnúť.

2. ~ Skladacia kefa: Kedysi som v kabelke nosila tú takú obrovskú, no postupom času som si našla cestu aj k týmto menším. Kefa na vlasy sa hodí napríklad vtedy, ak sú vaše vlasy mdlé, bez života a spadnuté. Jedno prečesanie im dodá ľahký objem a vlasy hneď vyzerajú viac sviežo.

3. ~ Peniaze: Žiaľ, v dnešnej dobe nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať. Nikdy nemôžete predvídať, či vám deň neskríži nejaký nevyhnutný výdavok. Vždy je preto dobré mať pri sebe aspoň malú hotovosť.

4. ~ Kozmetická taštička: Alebo menšia kapsička, do ktorej by sa vám zmestili šminky. Osobne kozmetickú taštičku v kabelke alebo batohu nenosím, no vždy si so sebou pre istotu zoberiem púder, tiene na obočie a linku na oči. V prípade, že nepoužijem púder, je to mejkap. Pribaliť sponky a gumičky do vlasov nie je taktiež zlý nápad.

5. ~ Kľúče: Dôležitosť tohto prvku v kabelke vám snáď ani len nemusím prízvukovať.

6. ~ Slúchadlá: V poslednom čase sa zaobídem aj bez nich - užívam si vietor vo vlasoch, zvuky okolitých predmetov, krásne obrazy, ktoré očami vnímam. Niekedy sa však stane, že máte chuť počúvať hudbu alebo si chcete skrátiť dlhú chvíľu. Vždy majte preto jedny slúchadlá poruke.

7. ~ Rúž/balzam na pery: Síce je to niečo, čo by ste mohli kľudne umiestniť do kozmetickej taštičky, no ja si tento produkt rada nechávam poruke. Milujem ten pocit, keď si na pery nanášam rúž. Dodáva mi to akúsi ženskú silu. Určite to niektoré z vás poznajú tiež. Preto si ho vždy uložím niekam do bočných vreciek, aby som ho vždy vedela rýchlo nájsť. Ak rúž nosíte iba striedmo, určite so sebou noste balzam na pery. Popraskané suché pery nie sú zrovna dvakrát vábne, nehovoriac v zime.

8. ~ Hygienické vreckovky: V prípade, že máte nádchu, alergiu, chystáte si upraviť mejkap, nedajbože sa rozplačete alebo ak na toalete zistíte, že zrovna vo vašej kabínke nie je toaletný papier. Unpleasant ~

9. ~ Niečo proti bolesti: Ak trpíte častou bolesťou hlavy alebo inými problémami, určite so sebou noste pilulky v prípade, že by sa bolesť už nedala uniesť. Sama som z tých, ktorí sa liekom vyhýbajú okľukou, avšak niekedy to proste bez nich nejde. Radšej bolesť podchytiť v zárodku, ako potom trpieť.

10. ~ Fľaša s vodou: Chystáte sa niekam mimo domu a viete, že sa zdržíte aj niekoľko hodín? Určite si so sebou zoberte fľašu vody. Najmä teraz, v lete. Nechcete byť predsa dehydratovaná. Príjem tekutín počas dňa je dôležitý. Nehovoriac o tom, ako blahodárne voda pôsobí na naše telo a predovšetkým pleť ♥ Taktiež ak si ju zoberiete z domu, vyhnete sa zbytočným výdavkom :)

11. ~ Pero: Nikdy neviete, kedy sa zíde. Aspoň jedno.

12. ~ "Čarovná" taštička: Či už do práce alebo do školy. Nikdy si totiž nemôžete byť 100% isté, kedy k vám príde návšteva. V ktorý deň do mesiaca. Lepšie byť pripravená!

13. ~ Mobilný telefón: Žiaľ, v dnešnej dobe je to veľká samozrejmosť a v mnohých prípadoch aj nevyhnutnosť. Môže však poslúžiť aj ako diár či zápisník na prípadné stretnutia či zachytenie náhodných myšlienok.

14. ~ Niečo malé pod zub: Cukrík alebo žuvačky.

15. ~ Doklady: Občiansky preukaz, kartičku poistenca, mesačník a pod.

16. ~ Parfém/telový sprej: Bez parfému by som sa ja osobne cítila nahá. Tak isto nikdy neviete, kedy stretnete svoj- idol kórejského popu v našich končinách ehm, ho pána dokonalého/pani dokonalú ;)

A čo by podľa vás nesmelo chýbať v žiadnej kabelke? :)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ♥
1. ~ Sunglasses: I wear sunglasses daily, in every single season of the year. My eyes are extremely sensitive to a bright light and they´re also really sensitive to stronger wind. On the other side, I enjoy the feeling that people don´t know where I´m looking, haha. You can wear them also on days when you don´t feel like putting on a makeup and you have to go somewhere quickly.

2. ~ Folding brush: A few years ago I tent to carry with myself a big brush. When time was flowing I decided to carry a smaller one. I brush my hair pretty often, especially when my hair looks weak and slicked. When brushed it looks more fresh and voluminous.

3. ~ Wallet: Well, you should carry with yourself at least a little amount of money. You never know when will you have to buy something. 

4. ~ Cosmetic bag: Or a little purse where you can put your makeup stuff. When I go somewhere outside for a longer time, I carry with myself at least a few pieces in case I will want to re-do my makeup. For example, I usually carry with myself an eyeliner, eyebrow shadow set and a powder. I not a powder then foundation. Hairpins and hair ties can be helpful too.

5. ~ Keys: I hope I don´t have to explain how important is this thing.

6. ~ Earphones: Recently I don´t listen to music that much. I enjoy the wind in my hair, different sounds from daily objects and the beautiful picture I can see with my own eyes. But there are a few days when I want to "hide" from everything mentioned before and just want to listen to music. It´s also convenient if you are waiting and you want to reduce time.

7. ~ Lipstick/lip balm: Even if it´s something you can carry in your makeup bag or purse, I like to have it in my bag´s side pockets. It´s convenient when you need to re-do your lips fast - you don´t have to look for it. If you don´t like using lipsticks very much, try at least using lip balms. Your lips will stay pretty and also hydrated.

8. ~ Tissues: Do you have a cold? Allergy? You want to re-do your makeup? You cried? You noticed there is no toilet paper? You need to be prepared!

9. ~ Painkillers: If you can get a headache easily and pretty often or if you are prone to any other problem like this, carry with yourself also some painkillers. I´m the person who doesn´t like to take pills if it´s not needed, but sometimes you just have to.

10. ~ Water bottle: Are you going somewhere outside and you will be there for a few hours? Take a water bottle with yourself. You won´t stay dehydrated and you will also do something good for your body and especially for your skin. You also don´t have to pay any unnecessary money in case you will be thirsty.

11. ~ Pen: You never know when it will be needed.

12. ~ "Miracle bag": If you go to work or school, it doesn´t matter. You can´t be sure for 100% when will you get another monthly visit. Better to be prepared!

13. ~ Mobile phone: Unfortunately, in today´s society it´s something you can´t live without. Or at least it´s really tough. But on the other side, you can use it also as a reminder or a diary for the random thoughts.

14. ~ Something to eat: Candy or bubblegum in case you will be very hungry or waiting for the food.

15. ~ Papers: ID card, insurance card, travel card ...

16. ~ Perfume/body mist: Without a perfume, I feel naked. You also don´t be sure when will you meet your favourite K-POP idol in Slovakia, pfff. It´s possible! Mr. or Ms Right ;)

What do you think? What shouldn´t be missing in a bag? :)

10 comments:

 1. Šehada Ljajko16:30

  Gret post, dear. I like this type of posts. This tips is awesome. I like it.

  laAdda | Story time: Ukleto groblje

  ReplyDelete
 2. JustMichelle MyWorld16:33

  Kabelky moc nenosím, to co potřebuju nacpu do kapes, ups :D. Asi toale teĎ budu muset změnit a tohle jsou rozhodně věci, který člověk potřebuje :)
  Michelle
  http://lets-talk-about.blog.cz

  ReplyDelete
 3. ClaraJay20:17

  Mně teda rozhodně nesmí chybět klasická trojka: mobil, klíče, peněženka a plus ještě většinou sluchátka. Bez ostatních věcí jsem schopná těch pár hodin, než dorazím domů, fungovat celkem bez problémů. :)

  ReplyDelete
 4. I always take headphones and netbook)

  ReplyDelete
 5. Interesting post and beautiful selection!

  ReplyDelete
 6. Tiež mám niekedy oveľa radšej batohy ♥

  ReplyDelete
 7. I dont have a netbook but earphones are a musthave!

  ReplyDelete

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)