Ako sa obliecť na pohovor? Decentne, ale štýlovo!

Pod pojmom leto si mnohokrát vybavíme obdobie plné oddychu a relaxu po náročnom a vyčerpávajúcom roku. Toto obdobie sa ale nesie aj v znamení rozličných brigád. Každý z nás to určite pozná a každý z nás si tým už minimálne raz prešiel. Prevažne to platí pre mladých študentov, ktorí si letnými brigádami chcú počas niekoľkých mesiacov voľna zarobiť.

Sama mám už niekoľko pohovorov za sebou a doteraz si pamätám na každý z nich. Nie vždy to bolo síce ideálne a podľa mojich predstáv, ale vždy som si to vedela nejako obhájiť. Potencionálny záujemca o vašu prácu si potrpí nielen na tom, čo mu hovoríte, ale aj na tom, ako vyzeráte a ako na neho pôsobite. Ako sa hovorí, prvý dojem je kľúčový.

Ako sa obliecť tak, aby vaše oblečenie zapôsobilo, ale všetko korešpondovalo so zásadami slušnosti? V prvom rade si oblečte niečo, v čom sa cítite dobre a pohodlne. Niečo, čo vás vystihuje a napovedá čo-to o vašej osobnosti. Samozrejme, malo by to byť ale niečo, čo vyzerá trošku na úrovni. Nemôžete si dovoliť prísť na pohovor vo vyťahanom tričku, roztrhaných nohaviciach, s výstrihom až po kolená alebo v príliš krátkej sukni.

I keď je pravdou, že všetko závisí od povolania, ktorému sa chcete venovať, určite dbajte o svoj vzhľad. Správne oblečenie vás môže zachrániť aj v prípade, ak pohoríte na otázkach. Budúci zamestnávateľ si určite vyberie človeka, na ktorom vidí, že sa môže na neho spoľahnúť, ktorý vyzerá pracovito a usporiadane. Keď vás však uvidí v starom tričku a teplákoch, tento dojem v ňom pravdepodobne nevzbudíte. Ak stále tápate nad tým, čo si obliecť, mám pre vás niekoľko tipov :)


Takéto a ešte krajšie blúzky nájdete na Otto.sk

Otto AJC BlúzkaOtto AJC Navliekacia blúzkaOtto AJC Blúzka

Ak sa vám pozdáva viac ženskosti, inšpirujte sa šatami zo Spartoo.sk

Spartoo Nikita SANDSTONESpartoo Kokai IXIMALESpartoo Manoush PLUMETIS STRASS


Alebo zabodujte zaujímavými kombináciami s Bonprix.sk

Strečové nohavice "rovné" BonprixBonprix Tričko džersejBonprix Blúzka