15. júna 2017

Bioderma Photoderm AKN Mat Recenzia


Všetkým želám krásny štvrtok. Ako už iste viete, mojou najobľúbenejšou značkou v rámci starostlivosti o pleť je už niekoľko rokov po sebe značka Bioderma. Odskúšala som už niekoľko produktov z radu Sébium, ale aj z radu Sensibio. Všetky produkty mi zatiaľ vyhovovali. Pred niekoľkými týždňami som si zakúpila produkt z radu Photoderm, ktorý pozostáva z výrobkov určených na ochranu pred slnkom.

Existuje veľmi veľa dôvodov, prečo by sme mali používať opaľovací krém, a to nielen počas teplých letných dní. No i napriek tomu väčšina z nás ochranu pred slnkom podceňuje. Ja som sa rozhodla do svojej rutiny starostlivosti o pleť zaradiť po rokoch aj opaľovací krém Bioderma AKN Mat, čo je vlastne ochranný zmatňujúci fluid s SPF30.

Tento produkt je určený primárne pre mastnú a zmiešanú pleť a taktiež pre pleť, ktorá trpí akné. Moja pleť je náchylná na akné, na ktoré som sa liečila medikamentmi pred niekoľkými rokmi. Voľba teda bola jasná a produkt sa ocitol v mojom imaginárnom košíku na Notino ihneď, ako som ho uvidela.

Bioderma AKN Mat spomaľuje predčasné starnutie pleti a zabraňuje nežiadúcim reakciám na slnko. Má vodnatú konzistenciu bielej farby, ktorá sa rozotiera veľmi ľahko a taktiež sa do pleti aj rýchlo vpíja. Pleť je zároveň aj hydratovaná, nielen chránená pred slnkom.

Produkt je potrebné poriadne pri aplikácii rozotrieť, pretože po zaschnutí sa môžu objaviť biele miesta tam, kde ste ho poriadne nerozotreli. Po natretí mám pocit, že pleť vyzerá krajšie, sviežo, rozjasnene a o čosi svetlejšie, čo je v mojom prípade viac než žiadúce. Pleť je aj trošku zmatnená. Má príjemnú jemnú parfumáciu, ktorá nedráždi ani moju pleť ani oči.

Keď sa poriadne vpije do pokožky, pokračujem v mojej dlhodobej mejkap rutine - nanesiem mejkap a ďalšie veci. Tento fluid je taktiež vodeodolný. Moje hodnotenie tohto produktu je jednoznačne 6/5. Plánujem si kúpiť ešte ďalšie balenia. Škoda len, že nie je aj s SPF50.