Bioderma Photoderm AKN Mat Recenzia


Všetkým želám krásny štvrtok. Ako už iste viete, mojou najobľúbenejšou značkou v rámci starostlivosti o pleť je už niekoľko rokov po sebe značka Bioderma. Odskúšala som už niekoľko produktov z radu Sébium, ale aj z radu Sensibio. Všetky produkty mi zatiaľ vyhovovali. Pred niekoľkými týždňami som si zakúpila produkt z radu Photoderm, ktorý pozostáva z výrobkov určených na ochranu pred slnkom. Existuje veľmi veľa dôvodov, prečo by sme mali používať opaľovací krém, a to nielen počas teplých letných dní. No i napriek tomu väčšina z nás ochranu pred slnkom podceňuje. Ja som sa rozhodla do svojej rutiny starostlivosti o pleť zaradiť po rokoch aj opaľovací krém Bioderma AKN Mat, čo je vlastne ochranný zmatňujúci fluid s SPF30.

Hello my lovely licornes ~ As you may know, Bioderma is one of my the most favourite skincare brands. I´ve been using this brand for a few years now and I don´t intend to stop. I already used some products from Sébium collection and from Sensibio one as well. I haven´t had a single problem with any of the products I tried. Few weeks ago I finally ordered something from Photoderm, which is a collection specialized in a sun care. There are many reasons why should you start using a sunscreen, but most people don´t use it at all. I decided to change and incorporated the sunscreen in my daily skincare routine. I chose a Bioderma AKN Mat what is a protecting matting fluid with SPF30.

Tento produkt je určený primárne pre mastnú a zmiešanú pleť a taktiež pre pleť, ktorá trpí akné. Moja pleť je náchylná na akné, na ktoré som sa liečila medikamentmi pred niekoľkými rokmi. Voľba teda bola jasná a produkt sa ocitol v mojom imaginárnom košíku na Notino.sk ihneď, ako som ho uvidela. Bioderma AKN Mat spomaľuje predčasné starnutie pleti a zabraňuje nežiadúcim reakciám na slnko. Má vodnatú konzistenciu bielej farby, ktorá sa rozotiera veľmi ľahko a taktiež sa do pleti aj rýchlo vpíja. Pleť je zároveň aj hydratovaná, nielen chránená pred slnkom.

Produkt je potrebné poriadne pri aplikácii rozotrieť, pretože po zaschnutí sa môžu objaviť biele miesta tam, kde ste ho poriadne nerozotreli. Po natretí mám pocit, že pleť vyzerá krajšie, sviežo, rozjasnene a o čosi svetlejšie, čo je v mojom prípade viac než žiadúce. Pleť je aj trošku zmatnená. Má príjemnú jemnú parfumáciu, ktorá nedráždi ani moju pleť ani oči. Keď sa poriadne vpije do pokožky, pokračujem v mojej dlhodobej mejkap rutine - nanesiem mejkap a ďalšie veci. Tento fluid je taktiež vodeodolný. Moje hodnotenie tohto produktu je jednoznačne 6/5. Plánujem si kúpiť ešte ďalšie balenia. Škoda len, že nie je aj s SPF50.

This product is dedicated mostly for an oily and combined skin but for an acne-prone one as well. A few years ago I underwent a "cleansing cure" during which I was taking pills against acne. That´s also why I decided to order this one. You can find it available on Notino.co.uk too. Bioderma AKN Mat slows skin ageing and prevents from the unwanted reactions to the sun. It has a watery consistency which is white. It spreads on the skin very easily and it also soaks very soon after application. Skin is also moisturized, not only protected from the sun.

You should spread it evenly and precisely because after it´s dried you can see little white marks in case it´s not spread precisely. After application, the skin looks prettier, fresher, brightened and also a bit lighter, which I really really love! It´s also a bit matte. It has a nice and fine scent which doesn´t irritate my skin nor my eyes. When it´s properly soaked into my skin, I start applying makeup and other products. This fluid is also water resistant. I give it 6/5 and I plan to order more packagings. It´s a huge pity it´s not available in SPF50.

Máte skúsenosť s týmto produktom alebo inými z radu Photoderm? :)
Have you ever tried this product or any other from Photoderm collection? :)

Zloženie/Ingredients: AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PTFE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SILICA, TRIDECYL SALICYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOLIC ACID, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, CITRIC ACID, DODECYL GALLATE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, PROPYLENE GLYCOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 573]

3 comments:

 1. Katarina14:32

  Seems like a really nice product. :)

  http://kathydelight.blogspot.rs//

  ReplyDelete
 2. Wow! Stunning review! Wonderful product! I would like to try it!
  www.recklessdiary.ru

  ReplyDelete
 3. Anonymous14:23

  bookmarked!!, I love your website!

  ReplyDelete

Thank you for every lovely comment, visit nad follow ♥
Love you all ♥
Have a nice day ! ;)