30. mája 2017

Rozjasnite svoju pleť

Krásny utorkový deň vám všetkým želám ~ Dnes mám náramne úžasný deň. Nielenže som prešla skúškou z fonetiky a fonológie, ale spoznala som aj nového úžasného človeka, ktorý mi tento deň ešte viac spríjemnil. Keďže sa jednalo o skúšku, nielenže som sa pekne a slávnostne obliekla, prispôsobila som tejto príležitosti aj svoje líčenie.
Chcela som ho niečím oživiť, aby moja pleť vyzerala žiarivejšie, zdravšie, sviežejšie. Siahla som teda po produkte, ktorý som už dávno nepoužila - po rozjasňujúcom púdri Naked Face Illuminating Powder od Holika Holika. To mi zároveň pripomenulo, že v poslednej dobe som začala oveľa viac experimentovať s rozjasňovačmi. Aj z toho dôvodu som sa rozhodla napísať tento článok, v ktorom zohrajú hlavnú úlohu práve tieto produkty, ktoré majú za úlohu urobiť vašu pleť žiarivejšou, mladšou, oddýchnutejšou, krajšou a sviežou :)

Rozjasňovače sú dostupné ako v práškovej, tak aj v krémovej podobe. Zatiaľ mám skúsenosť iba s práškovými, no rada by som vyskúšala aj tie krémové. Na tvári je niekoľko miest, kde by sa tieto produkty mali nanášať, respektíve ktoré časti tváre by mali byť nimi zvýraznené. Záleží to aj od typológie tváre, ktorú má každý z nás inú, no je niekoľko univerzálnych miest, ktoré fungujú univerzálne.

Takýmito miestami sú napríklad hrana nosa, vďaka čomu sa nos opticky predĺži. Nanášanie rozjasňovača mierne nad lícne kosti zasa zaručí opticky ich vysunúť dopredu. Pod obočie produkt nanášate v prípade, ak chcete oči opticky zväčšiť. Do stredu čela sa nanáša v prípade, ak si ho želáte zvýrazniť a dodať mu rozmer.

Nad hornú peru sa aplikuje vtedy, ak ju chcete urobiť väčšou. Ak chcete zvýrazniť dolnú peru, stačí produkt naniesť na konček brady, poprípade pod dolnú peru. Osobne si ho rada nanášam aj na spodné viečko - primárne vo forme ceruzky, ktorá má krémovú konzistenciu. Váš pohľad tak vyzerá o niečo rozkošnejšie a milšie.

V prípade produktov, ktorých hlavnou úlohou je rozjasnenie tváre, je potrebné uviesť, že menej je naozaj viac. Chcete predsa vyzerať prirodzene, nie žiariť ako hviezda na obežnej dráhe. I keď v tomto treba poznamenať, že proti gustu žiaden dišputát.

Vyberať môžete aj z rozličných farebných odtieňov - perleťové, biele, tie v jemne marhuľovej farbe a podobne. Na e-shope Notino môžete nájsť napríklad tieto produkty, s ktorými pôjde rozjasňovanie tváre naozaj ľahko :)