* Where would I like to go on a date? *

Krásny štvrtkový večer želám. Na blogu som už párkrát vyhlásila, že sviatok Svätého Valentína neoslavujem. Rada by som ale publikovala článok venovaný tejto téme. V konečnom dôsledku som chcela zverejniť opäť aj niečo, čo by sa minimálne okrajovo týkalo mojej osoby. Na skutočných rande som bola tak málo, že to dokážem spočítať na prstoch jednej ruky. Či som sklamaná? Vôbec. Práve naopak. Rozhodla som sa však spísať pár tipov, kde v takomto prípade zájsť, keď už k tomu dôjde. Väčšina z nich súvisí s mojimi záľubami. Ak by som našla niekoho podobne orientovaného, bolo by to len fajn. Momentálne ale neplánujem hľadať si niekoho, pretože mi úplne stačí istý človek, ktorý mi už niekoľko mesiacov spríjemňuje život. A to len tým, že vôbec je ♥

Hello my lovely licornes! ~ Even I don´t celebrate a St. Valentine´s Day, I wanted to make an article about something connected to it. And I also wanted to share something else from my personality. I haven´t gone on many dates until now. I can count them all on the fingers of my hand. If I´m sad? Not at all. Most of these tips are also connected with the things I like or like to do. If I meet someone who shares the same interests, it will be only amazing. Now I´m not looking for anybody to share those interests with. I have one special person who makes my day better only by chatting with me every day. And that´s serious enough for me ♥ (English translation is under the Slovak version :))

1. Návšteva múzea či galérie ~ Od detstva je môj život spojený s umením a históriou. Som veľmi vďačná za to, že ma moja rodinka viedla k tomu mať rada umenie a históriu. Vďačím za to najmä svojej tete L*, ktorá je sama umelecky veľmi nadaná a história ju zaujíma tiež. V každom jednom múzeu sa cítim ako v inom svete. Najmä vtedy, ak ponúka rozličné expozície rozličných období. Je to ako cesta časom do minulosti. No a galérie. Naozaj vám musím opisovať ten pocit katarzie, keď sa zadívate na dielo a v nemom úžase dokonca prestanete myslieť, pretože vám proste nejde do hlavy, ako niečo tak krásne a neuveriteľné, mohol vytvoriť napokon sám človek?

2. Poobedie strávené v milej a útulnej kaviarni ~ Niet nad filozofické debaty o všetkom možnom, ktoré sú ale podložené reálnymi a pravdivými faktami. Vôňa kávy alebo horúceho čaju, jemná hudba v pozadí a napokon miestnosť, v ktorej vládne prítmie. Čas akoby sa zastavil v tej danej chvíli a všetko sa točilo len okolo vás dvoch.

3. Deň strávený spoločne doma ~ Niečo, čo chcem minimálne raz v živote zažiť. Pocit, keď sa ráno nemusím zobudiť tesne po brieždení, ponáhľať sa niekam z domu alebo niečo nútene vykonávať. Len si tak leňošiť celý deň, pobehovať doma v pyžame, pripraviť si spoločné raňajky, obed a večeru, urobiť si niekoľko hodinový maratón anime, seriálov či filmov, vypiť spoločne domácu kávu (so sójovým vanilkovým mliekom, samozrejme) a proste robiť všetko s pokojom, bez náhlenia. Vychutnať si každú jednu sekundu osamote.

4. Spoločný obed či večera ~ Z času na čas nie je zlé si zájsť na dobrý obed alebo večeru do nejakého lepšieho podniku, ktorý sa nachádza vo vašom meste. Je to také malé dobrodrúžstvo a tiež môžete vyskúšať pestrú paletu nových jedál, ktoré možno doma tak často nevaríte.

5. Prechádzka mestom ~ Prechádzky mám veľmi rada. Obdivujem architektúru minulých storočí, pozerám na okoloidúcich ľudí a predstavujem si, kam asi tak majú namierené, s kým sa plánujú stretnúť. Dýchanie čerstvého vzduchu v parku, vyhrievanie sa vďaka slnečným lúčom na lavičke, sledovanie okoloidúcich psíčkarov, ako sa hrajú so svojimi domácimi maznáčikmi. A zhotovovanie pekných fotografií, samozrejme ~

6. Výlet ~ Niet nad neplánované dobrodružstvo niekam mimo mesta, v ktorom žijete. Hoc i len pár kilometrov odtiaľ. Poznávanie nových miest je skrátka vzrušujúce.

7. Botanická záhrada ~ Obdivovanie všetkých tých krás známych aj neznámych rastlín a kvetov, či už z našich alebo zahraničných končín. Aj takto si môže človek vniesť kúsok prírody do života a dokonca sa aj niečo naučiť!

8. Hrad ~ Moja obľúbená činnosť, najmä počas prázdnin. Spojenie architektúry, umenia, histórie a mnohých ďalších vecí.


1. Visit a museum or a gallery ~ Since I was a child my life has been affected by art and history. It mostly because of my family and I´m really glad for it. Especially my aunt is a very talented woman who´s also interested in history. Every single museum is like another world for me. Especially when it has a few different expositions. It´s like a travelling to the past. And the gallery? I hope I don´t have to explain that feeling of catharsis you feel when looking at some painting. The feeling when your mind suddenly stops because you can´t understand how it´s possible, that something as incredible as this certain painting, is actually made by a human.

2. The afternoon spent in a nice and cozy cafe ~ Philosophical debates about everything and anything based on the pure facts, of course. The scent of a coffee or a warm tea, soft music in the background and a room in a dusk of lamps. Time just suddenly stopped flowing and everything revolves around you two.

3. A day spent together at home ~ Something I want to experience at least once. Feeling of not having to wake up early, not having to rush somewhere, not having to do something you don´t want to actually do. Only lazying around in your pyjamas, make a breakfast, lunch and dinner together, watching anime, series or movies, drink a home coffee together (with a vanilla soy milk, ofc) and just doing everything calmly, without rushing anywhere. Enjoying every single moment spent together.

4. Lunch or dinner ~  From time to time it´s nice to have a good lunch or dinner somewhere else than at home. It´s a kind of an adventure. Especially when you don´t cook some of those meals at home.

5. City walk ~ I just love walks. I admire the architecture of previous centuries, looking at all those people who are going somewhere and meeting someone. Breathing a fresh air in the park, enjoying the sun shining on you while sitting on a bench, watching people playing with their doggies. And, ofc, taking a lot of pretty photos ~

6. Trip ~ Spontaneous adventure somewhere away from the city you currently live in is the best one. It´s fascinating and exciting to get to know the new places.

7. Botanical garden ~ Admiring all of those beautiful plants and flowers from our or another country. You can bring a nature into your life even this way. And you can learn a few new things too!

8. Castle ~ My the most favourite activity, especially during vacations. Combination of the architecture, art, history and many more things.


Pár kozmetických tipov na darčeky pre ňu // A few beauty gift ideas for her :)

Bohemia Gifts & Cosmetics Lovebook kozmetická sada I.Prada Candy Kiss parfémovaná voda pre ženyBHcosmetics That´s Heart paleta dekoratívnej kozmetiky so zrkadielkom 1
Bohemia Gifts & Cosmetics Love vonná sviečkaCuraprox 5460 Ultra Soft With Love zubné kefky 2 ks
Bohemia Gifts & Cosmetics Lovebook ♥ Prada Candy Kiss ♥ BHcosmetics That´s Heart
Bohemia Gifts & Cosmetics Love ♥ Curaprox 5460 Ultra Soft With Love ♥ L'Oréal Paris Color Riche Collection Privée


A teraz pár tipov na kozmetické darčeky pre neho // A few beauty gift ideas for him :)

Gillette Mach 3 Turbo kozmetická sada III.Captain Fawcett Shaving štetec na holenie z jazvečej srstiVersace Eros toaletná voda pre mužov
TIGI Bed Head B for Men kozmetická sada III.Bohemia Gifts & Cosmetics Pivrnec kozmetická sada VI.Castelbel Portus Cale Black Range luxusné portugalské mydlo pre mužov

Gillette Mach 3 Turbo ♥ Captain Fawcett Shaving Brush ♥ Versace Eros
TIGI Bed Head B for Men ♥ Bohemia Gifts & Cosmetics Pivrnec ♥ Castelbel Portus Cale Black Range Soap

Nenašli ste pre svoju drahú polovičku nič, čo by vás oslovilo? Na Notino.sk si môžete vybrať z tisícov luxusných parfémov a kozmetiky. Neváhajte a objednávajte čo najskôr! :)


Haven´t you found anything interesting? Browse Notino.sk and choose from the thousands of luxurious perfumes and beauty stuff. Don´t hesitate and order as soon as possible :)

14 comments:

 1. Milica Stanišić21:25

  Great post dear, I really love it!
  I followed you via GFC so can you please return the follow?
  http://styleonfirstplace.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Lovely ideas) I think perfumes are nice idea for both females and males

  KireiKana

  ReplyDelete
 3. Thank you very much ♥
  I follow you too :)

  ReplyDelete
 4. It is ALWAYS fine to know what a Fine Woman wants and where she wants to go, a really well made (as always) blog post. And ANYONE (especially us, guys) can learn a LOT from it.
  I am really lucky that I have find this blog.

  Thank you
  Krzysztof

  ReplyDelete
 5. Skvelý článok... Predovšetkým múzeum alebo galéria :) milujem výstavy, takisto milujem divadlo a operu. Jedno z mojich prvých rande s priateľkou bola práve opera ;) a ukázal sa to ako skvelý nápad hoci nikdy predtým na opere nebola.

  Flung out of space

  ReplyDelete
 6. Thank you very much ♥ Reading your comments makes me so happy :)
  I´m glad I helped at least a bit ♥

  ReplyDelete
 7. Ďakujem veľmi pekne ♥
  Áá, divadlo je taktiež dobrý nápad. Na opere som, žiaľ, ešte nebola, preto som niečo také ani nechcela spomenúť. Snáď sa mi to ale raz podarí :)
  Tak to teda verím. Musel to byť krásny zážitok pre obe z vás ♥
  A veľmi si cením tvoje komentáre :))

  ReplyDelete
 8. I am just a humble man
  I Say what I Think
  I Write what I Feel  Your blog is fine, that's why I wrote that ;3

  ReplyDelete
 9. Ďakujem krásne, popravde, veľmi som si obľúbila tvoj blog a články :)

  ReplyDelete
 10. Lady22:52

  Great post dear! <3
  You asked me on my blog to follow each other. I am following you now (#855). It's your turn----> Fashion, Beauty and Style

  ReplyDelete
 11. Thank you very much ♥
  I follow you too :)

  ReplyDelete
 12. Moj mali kutak16:47

  Great post!

  Moj mali kutak

  ReplyDelete